Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משטרת ישראל - באמת שומרים עלינו או סתם נטפלים?

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 5152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים.

בחודשים האחרונים יצא לי לא מעט להיתקל בשוטרים בכל מיני סיטואציות, בין אם על הכבישים, ברחובות, מועדונים וכו'.

בכל המקרים ללא יוצאים מן הכלל, לא הרגשתי שהמשטרה באמת דואגת או שאכפת לה ממני בתור אזרח, או אמפתיה כלשהי שבאה מהשגחה או ביטחון.

לדוגמא: לפני כשבועיים, עצרו אותי זוג שוטרים מתחת לבית בשעה 00:30 בלילה, הרעיפו עליי סדרת שאלות טורדניות: תראה לנו ת"ז, איפה אתה גר, מאיפה אתה בא, לאן אתה הולך, כמה זמן אתה גר באיזור, השעה מאוחרת - מדוע אתה לא בבית ישן? ועוד שאלות מציקות שהשתיקה יפה להן.

באופן טבעי, תמיד כשאנו רואים משטרה/שוטר/ניידת אנו נלחצים ואומרים לעצמנו: "נו מה עכשיו".

האם זה באמת אמור להיות כך? לפי ההיגיון הבריא, אנו לא אמורים לנשום לרווחה ולהסיר דאגה מליבנו?

האם הגוף שאמור לדאוג לבטחוננו צריך לתת לנו הרגשה של פחד, לחץ, התעלקות מיותרת והרגשת מיאוס היררכי של "אני האזרח החלש ואתה השוטר החזק ולא משנה מה עשיתי, טעיתי ואני ומצטער על כך"?

נ.ב - הדברים שנכתבו לעיל אינם קשורים בשום אופן לשלילה שקבלתי.

ליאור

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהשאלות לגיטמיות, כמו לשאול היכן אתה גר ולבקש ת"ז.

אפשר גם לשאול לסיבותיך למה אתה מסתובב בשעה כזאת ברחוב, אך תלוי איך השאלה מנוסחת. לשאול למה אתה לא יישן זה לא בדיוק מנומס.

לסיכום מבלי להיות ממש בסיטואציה שבה היית קשה להשיב, אך בהחלט יש דרך לשאול יש דרך לשאול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה ככה:

מתי מתרחשות רוב הגניבות, ההשחתות, הדקירות ושאר הצרות?

בדרך כלל בלילה. מבחינה סטיסטית טהורה, אם המשטרה תבדוק באופן אקראי

כל מיני טיפוסים שמסתובבים בלילה, יש סיכוי יותר גבוה שיתפסו מישהו שעשה/עלול לעשות משהו רע,

בהשוואה לבדיקה אקראית במהלך היום.

חוץ מזה יש טיפוסים שמעצם ההתנהגות שלהם "מושכים" שוטרים -

לבוש מסוים, מוסיקה מסוימת ובעיקר ווליום מסוים

(מדברים בצעקות גם באחת בלילה ומקשיבים למשהו שהוא לא מוצרט בווליום חזק מדי, בשתיים בלילה).

חוץ מזה (2), עם כל התלונות והטענות נגד המשטרה (לגיטימי),

השוטרים שאני כן מכיר מותשים מעודף עבודה וממחסור בכוח אדם.

תוספת:

לפעמים יש למשטרה מידע מודיעיני על אזור מסוים/אדם מסוים באזור,

ולכן יהיו קצת יותר לוחצים באותו רגע, כי כל מי שעובר באזור בשעות החשודות, הוא חשוד.

תוספת (2):

מעניין. כשאני רואה ניידת, הדבר האחרון שעולה לי בראש זה "נו, מה עכשיו".

להפך, לי זה מעניק תחושת ביטחון, בעיקר בשכונה שצמודה למזרח ירושלים.

כמו שאמרתי, יש טיפוסים שמושכים אליהם אש...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו היינו בים המלח בחופי עין גדי והיה המון אנשים, דווקא הרגשתי תחושת בטחון שכל הלילה הסתובבו סמויים בין כולם.

אפילו כיבדנו את השוטרים בחפיסת שוקולד :)

הכל לרכב

חנות אודיו ואביזרים לרכב

תחפשו אותנו בעמוד הפייסבוק - הכל לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, לא רשום לפושעים למיניהם שלט על המצח עם הכיתוב "פושע" בגדול... אם השוטרים לא יבררו למעשיהם של אנשים שמשוטטים בחוץ לעולם לא ייתפסו עבריינים. לטובים מבין האזרחים "ההטרדה" הזאת שווה כדי שלפעמים באמת ייתפסו אותם חולירות. קצת הבנה, סימפתיה, ואהדה לשוטרים לא תזיק... בהצלחה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ משוטרי תנועה שלדעתי האישית הם בגדר "מציקים"(לא בקשר של ביצעתי עבירת תנועה), ואיתם אני תמיד מרגיש לא בנוח גם כאשר אני נוהג ב99% בסדר גמור,שוטרי סיור\בלשים\סמויים איתם אין לי בעיה באופן כללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי באופי ובגישה של השוטר.

חבל שלא כולם נחמדים ומחפשים יותר לעזור במקום לדפוק.

זו בדיוק היתה הכוונה שלי.

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר אינטראקציה עם שוטרים במספר מדינות בחו"ל, אני יכול לומר שהבעיה העיקרית שלי עם משטרת ישראל היא תסביך האלוהים שלהם. כאשר הם ניגשים לשאול שאלה הם בד"כ נכנסים ישירות בחשוד, בחוסר כבוד ועם יחס מזלזל. הם שוכחים שבסופו של דבר, החשוד הוא גם אזרח שמשלם את המשכורת שלהם. על זה שהוא בן אדם אני כבר בכלל לא מדבר.

זכור לי המקרה המפורסם של נהג הפורשה שנתפס על 200 קמ"ש, וקריינות השוטר שהופיע בטלוויזיה וסיפר על כל ש"העבריין נסע ברכב..." כאילו הנהג כבר הורשע או אפילו עמד למשפט. זאת הבעיה העיקרית שלהם - חוסר כבוד, סמכות רחבה בתחום צר ובד"כ גם תסביכי נחיתות עקב תפקידם כפוי הטובה והמתוגמל שלא בהתאם לרמת ההשקעה.

קשה להאשים את האנשים האלה בנורמות ההתנהגות הפסולות שנהוגות במשטרה. זה מתחיל עוד מהצבא, מהשטחים, מהיחידות הקרביות. תסביך האלוהים מתפתח עוד שם, כאשר ילדים בני 19 מוצאים את עצמם "מולכים" על כל מיני אוכלוסיות נחשלות ומיעוטים אתניים. בנוסף, נראה שתנאי הקבלה למשטרה לא קשים מדי, ואינם מחייבים אינטליגנציה גבוהה, רק כושר גופני ויכולת לבצע פקודות (אולי היום זה אחרת), לכן מושכים אוכלוסיה שאינה איכותית במיוחד מלכתחילה.

אני לא מכליל ולא מערב בין הבלשים, הסמויים, שוטרי הסיור ושאר האוכלוסיות הקיימות שם. ברור לי שיש שם אנשים שונים עם תנאי קבלה ומסלולים שונים בחיים. אני מדבר על אלה שנמצאים בד"כ בקדמת הבמה ואיתם יש לאזרח הפשוט הכי הרבה אינטראקציה.

בנוסף לכל האמור לעיל, ישנה גם בעיה של שוטרים שלא מבינים את תפקידם. למשל, אלה שיושבים בתחנות המשטרה או עונים לטלפונים, וכשמגיע אזרח שמתלונן על פשע שבוצע אומרים לו "אז מה אתה רוצה שנעשה עם זה" או מצחקקים ביניהם בזלזול. מצד שני, ככה נראים גם משרדים רבים בקריה (במיוחד כאלה שמאויישים ע"י חיילים סדירים עם פטורים), לכן גם את שורשי התופעה הזאת אני משייך לצה"ל.

יצא לי להיעצר מספר פעמים ע"י שוטרים באירופה - במעברי גבול, בכבישים וגם בנסיבות רגילות. השאלות שנשאלו היו שונות ומגוונות (פעם חיפשו סמים, פעם בדקו אלכוהול וכו') אבל תמיד התייחסו אליי בכבוד ואף פעם לא איימו ולא ניסו להפחיד. נכון שזה גם בגלל שהייתי עם מסמכים זרים, אבל בספרד למשל ההתנהלות שלהם דומה גם עם האזרחים והתושבים המקומיים. זה עניין של כבוד והבנה של המקום בו אתה נמצא. עם הכח והסמכות שלהם באה גם אחריות גדולה, ונראה ששוטרי ישראל פשוט לא יודעים להתמודד איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הכח והסמכות שלהם באה גם אחריות גדולה, ונראה ששוטרי ישראל פשוט לא יודעים להתמודד איתה.

מה זה פה ספיידרמן :oops:

גם לי יש חבר שוטר :shock:

והוא הסביר לי שקצינים חייבים בתואר ראשון וכל מספר חודשים הם עוברים הערכות וחתכי רוחב ואורך ומי שמקבל ציונים טובים יכול להתקדם בתפקיד.

נכון שלשוטרים הפשוטים אין חיוב בתואר והמשכורת נמוכה וזה כבר שורש הבעיה [אי סיפוק וחוסר כ"א וגם למרבה הצער חומר אנושי שלא עובר סינון מתאים בגלל מצוקת איוש תפקידים].

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע אתה לא בבית ישן?

פה כנראה הייתי משחרר את הנימוסים שלי לישון ועונה איזו תשובה מתחכמת שהיתה מעכבת אותי עוד קצת עם השוטרים האלו :wink:

הרבה שוטרים במדינה שוכחים שהם גוף לשירות האזרח והמדינה, הם לא המדינה והם צריכים להתייחס לאזרח בכבוד.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה פה ספיידרמן :oops:

גם לי יש חבר שוטר :shock:

והוא הסביר לי שקצינים חייבים בתואר ראשון וכל מספר חודשים הם עוברים הערכות וחתכי רוחב ואורך ומי שמקבל ציונים טובים יכול להתקדם בתפקיד.

נכון שלשוטרים הפשוטים אין חיוב בתואר והמשכורת נמוכה וזה כבר שורש הבעיה [אי סיפוק וחוסר כ"א וגם למרבה הצער חומר אנושי שלא עובר סינון מתאים בגלל מצוקת איוש תפקידים].

קצין - לא דורש תואר בכלום (אפילו לא בגרות).

התקדמות בקצונה הגבוה דורשת סוגים מסויימים של השתלמויות וקורסים ובקצונת ''על'' הם כבר בעלי תארים מכובדים.

המשכורת של קצין במשטרה ומשכורת של ''שוטר רגיל'' חופפים אחד לשני (תלוי בפז''ם של שניהם בלי קשר) וההבדלים מינוריים (ב15 שנים הראשונות בקושי תראה הבדל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם פה רק בשביל לשמור עלינו, כשאתם ישנים בשעה 2-3 בלילה ויש ניידת שמסתובבת ברחוב שלכם כדי שלא יפרצו לכם וכו' נראה לכם שהם נטפלים?

כשאחי הגדול שגם הוא שוטר יוצא בשעות הכי הזויות שיש (3-4 לפנות בוקר) ונכנס לשטחים להחזיר מכוניות שגנבו ,נראה לכם שהם נטפלים?

אז במקומכם אני הייתי מעניק להם קצת כבוד.

נכון שיש יוצאים מן הכלל שמזלזלים אך רוב השוטרים הם לטובתכם.

ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא ,

שלגאונות יש גבולות . ( אלברט איינשטיין )!

Mazda 3 2.0!!:twisted::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...