Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Renault Clio B Sport - למה כ"כ הרבה מעל למחירון?

rrronnn
שימו לב! השרשור הזה בן 5439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לטעמי - 156, ב.מ.וו. E36, ב.מ.וו. E30 ולהשאיר עודף לאחלה השקעה, חסר?

בתקציב של 40K תצליח לקנות 325 שנת 87 (E30) או 318 שנת 96 (E36) ולא יישאר לך עודף לשטיפת מכוניות...

מכוניות ישנות שעולות הרבה יותר כסף לתחזוקה.

"its one of the most magical letters in the world of performance automobiles, its the latter M, and with combinning with the number 3 causes uncontrollable envy hatred and despair for those who will never experience the view from the cockpit." Web Riders Shoot Out

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 164
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רומן,

יש הבדל גדול בין להעריץ כלי רכב מסויים שזה לגטימי וברור , אבל לא מובן לי למה את מנסה להשפיל את כל מה שקיים על הכביש בטענות מוזרות שאין להם "ספורטיביות" ועוד מילים גסות..

אני פשוט לא מבין את המרמור שלך לגבי "למה מפמפמים בפורומים השונים את ה106 והקליאו" הרי האלפות הם ל"אליטיסטים" שיש להם יותר כסף לתחזק את המכוניות שלהם-לא?

מן הסתם בפורום רנוספורט ידברו רק על רנו ספורט , כנ"ל במועדון VAG או STI - על מה אתה מפמפים במוח בפורום שלכם?

מה אתה מנסה להגיד חוץ מלעורר כאן ויכוח מיותר וחסר תועלת שתוצאותיו קשורות אך ורק לרגש ולאופיו האישי של הנהג?

שאני צריך לקנות ב40 אלף E30 בת 20 שנה שתתן לי יותר פאן לטעמך אבל תיתן לי יופי של חור בכיס בתחזוקה?

תשאר עם האלפא שלך והקסם הגדול שלה ואל תנסה למכור לנו שלאיטלקים יש את המונח "הספורטיבי המקורי" או "המתקשר המקורי" בכל כלי רכב שהם הוציאו ....הזמנים האלה עברו מזמן מזמן - (לצערי העמוק יש לציין)

עוד מעט תקח אגדה כמו מיני קופר ותתחיל להגיד שהיא לא ולא ולא לטעמך....זו זכותך אבל אתה תחשב הזוי.

ה106 הקליאו האיביזה וה206 קולעות לטעם הרוב מכל הבחינות וחלקן המציאו מחדש את המילה BENCHMARK שהיה שמור עד אותה תקופה(שנות ה90) אכן לאיטלקיות-יותר מידי מיינסטרים בשבילך?? קשה לך לחיות עם העובדה שיש אנשים אחרים שנהנים כמוך ואף יותר עם העגלות שלהם? (כי ככה זה נשמע)

GTV? ספיידר? הצחקת אותו... הבעייה שלך היא שאתה רואה כאלה על מסלול או בג'ימקנה יחד עם כל המועדון שלך כלומר מול אלפות אחרות...אז ברור שהם מדהימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - מתוך זה שהשוק של הקליאו, בדומה לבועת ההיי-טק, מאכיל וסובב בעיקר סביב עצמו. הוא פחות או יותר סגור וזו הסיבה שאנשים מוכנים לשלם את הסכומים הנדרשים. עברתי אתמול על יד2 ומודעות ראלי MK1 למכירה - רובן סביב ה-10 הנמוכים ורק אחד עם 35K. זה גם מה שיקרה בבוא העת לקליאו, כשהבועה תעבור לענטאר תורן אחר. ב10-12 אלף, אגב, זה אחלה רכב לסופי שבוע וג'ימקאנות למי שאין לו בעיה להוציא את הסכום וכשכבר לא צריך לשלם על הילה.

רוני - כתבת:

וגם אם אין קורלציה ברורה בין ספורטיביות והנאה מנהיגה, זה לא אומר שיש דרך מדויקת לקבוע אם מכונית היא ספורטיבית יותר או פחות. שני הדברים נוגעים לתחושות ולכן קיים קשר ביניהם

בדיוק! איך מפה אנשים מגיעים למסקנה שרכב X יותר ספורטיבי מרכב Y, אין לי מושג. זה הרי כל כך תלוי תנאים, אופי שימוש צפוי והעדפות אישיות.

tom - מישהו חייב 6 צילינדר? 318is לא תעשה את העבודה בתור מעין רכב הנעה אחורית מהנה ראשון?

עריכה, בתגובה ל-RoyCo:

על מה הקצף? להעליב? נעלבת? קח פנדל.

ציינתי בכל מקום אפשרי שאני דווקא מאד אוהב את הרכבים עליהם דיברתי (קליאו RS וראלי, לצורך העניין MK1 כי על MK2 לא נהגתי).

מה אתה מנסה להגיד חוץ מלעורר כאן ויכוח מיותר וחסר תועלת שתוצאותיו קשורות אך ורק לרגש ולאופיו האישי של הנהג?

מה שאני מנסה להגיד זה בדיוק זה, רק שזה תקף גם לרכבים אחרים ולא לכוכב התורן של הפורום וחלק נכבד מחבריו. עובדה, הרי למרות שאמרתי שאני אוהב את הרכבים, וביותר מהזדמנות אחת, מצאת לנכון להשתלח בי אישית על עצם העובדה שאני מעלה טענה שהרכב שאתה אוהב הוא לא היחיד.

הרי האלפות הם ל"אליטיסטים" שיש להם יותר כסף לתחזק את המכוניות שלהם-לא?

לא וגם תסמונת "הרב ציון מקופח" לא תעזור לך פה. זאת לא הפגנה של עמיר פרץ, אתה יודע...

שאני צריך לקנות ב40 אלף E30 בת 20 שנה שתתן לי יותר פאן לטעמך אבל תיתן לי יופי של חור בכיס בתחזוקה?

אתה לא צריך. אתה יכול. את ההחלטה תעשה לבד, על פי השיקולים שלך.

תשאר עם האלפא שלך והקסם הגדול שלה ואל תנסה למכור לנו שלאיטלקים יש את המונח "הספורטיבי המקורי" או "המתקשר המקורי" בכל כלי רכב שהם הוציאו

תראה לי מתי אמרתי את זה. אני לא מנסה למכור לך כלום ואם תפשפש בשרשורים קודמים תראה בדיוק למה התכוונתי ואיך אמרתי את דבריי. מעולם לא דיברתי על עליונות, בניגוד אליך, כשאתה תוקף, אישית, מתוך פגיעה מדומה שכלל לא התכוונתי אליה.

קשה לך לחיות עם העובדה שיש אנשים אחרים שנהנים כמוך ואף יותר עם העגלות שלהם? (כי ככה זה נשמע)

ככה זה נשמע רק על ידיך. לי קל מאד לחיות עם זה. קשה לי מאד לחיות עם העובדה, שאנשים כמוך פוסלים באופן גורף את זכותם של אנשים אחרים להנות עם מכוניות אחרות בעלות סגולות אחרות.

GTV? ספיידר? הצחקת אותו... הבעייה שלך היא שאתה רואה כאלה על מסלול או בג'ימקנה יחד עם כל המועדון שלך כלומר מול אלפות אחרות...אז ברור שהם מדהימות.

בחיי שלא הבנתי למה התכוונת פה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהבועה תעבור לענטאר תורן אחר

ואז מה? הן יהיו פחות אגדות בעיני אחרים?פחות ספורטיביות? אתה תצליח לשנות את העובדה שנמכרו פחות ממאה ב5 שנים?

מעניין הסיפור שלך אני חייב לציין - כי אני מסתכל ביד2 על אלפות בנות 30 ותוהה מתי הבועה שלכם תתפוצץ...

אף אחד לא ניסה לשחוט כאן פרות קדושות - רק אל תיגע לי באסאדו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפות ישנות עולות בערכן (אם תיקח "ג'וניורים" ישנים למשל) בעיקר בגלל נדירות יחסית וערך אספני. כשהן היו בשלב שבו הראלי, לדוגמא, נמצאות היום גם ערכן כבר ירד. אני מניח שמעט הראלי שישרדו בעוד 15-20 שנה ערכן יהיה גבוה יחסית וכנראה בצדק רב. רק לא בשלב הזה.

אף אחד לא ניסה לשחוט כאן פרות קדושות - רק אל תיגע לי באסאדו!

עלוב משהו...

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא שוב פעם את מה שכתבת - תראה כמה אתה רק מחזק את עמדתי.

קליאו ספורט CTR וכנ"ל גם GTI6 נדירות היום יותר מפורש 911 על הכביש.

הוזי אבל נכון

אתה יכול לנסות להשתלח בי בצורה אישית כמה שבא לך - אבל היחידי שיוצא כאן על תרופות מכל השרשור הזה זה אתה שתוקף כל אחד שיש לו משהו שונה משלך...

שים לב שלכל תגובה שלך ישנו אדם אחר שעונה לך עניינית -ואלה שניסו פעם אחת כבר לא מנסים יותר מתוקף שרשורים קודמים בהם הקיר היה אופרטיבי יותר.

סע לשלום

נ.ב - גם לי יש סמל מועדון בסמלון אבל בלי חתימת אגו גדול למטה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RoyCo - ענו לי עניינית וגם אני עניתי עניינית. אתה (וגם Liran xsi) תקפתם אותי אישית. אתה גם ממשיך (על תרופות, חתימת אגו גדול וכו'). WTF? והכל על מה? כי נדמה לך (אפילו לא בצדק) שפגעתי במחמל נפשך? באמת... תלמד להבדיל בין תגובה לגופו של עניין (כמו יתר המגיבים בשרשור. למה הם לא תקפו אישית?) לבין תגובה לגופו של כותב.

לגבי מכוניות נדירות, רובן גם מתומחרות בהתאם. 145/6 2.0 (פחות מ-15 חתיכות במצטבר) - 130-150% מחירון. 406 קופה (3 בארץ, אאל"ט) - ~200% מחירון. GTV/ספיידר - כנ"ל. E36 עם מנועי 6 ציל' ידניות - כנ"ל. קליאו RS, אגב, יש בארץ יותר מכל הרשימה שהבאתי.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתומחרת ביתר - לפי מה קבעת?

יד נעלמה ומכוונת משפיעה על כל בעלי הקליאו להציע את מרכולתם ביקר, נניח, אבל אם יש אנשים שמוכנים לקנות במחירים "הגבוהים" האלה לטענתך אז היא לא מתומחרת ביתר אלא בדיוק במחירה הנכון.

מחיר שוק = מממוכר ברצון לקונה ברצון. מחירון יצחק לוי = ???

למה בעלי 147 או גולף GTI לא הקימו יד מכוונת ?

משהו דפוק במחירון של יצחק והסיבות ממש ממש לא חשובות.

השטח מדבר והוא מלמד על עסקאות במחירים גבוהים בהרבה ממחיר המחירון.

האם המכונית שווה את המחיר בו היא נמכרת ? התשובה היא בשאלה ובדבריך שלך שמרקרתי לך בסגול.

הדוגמא לא טובה , כי המחירון של לוי יצחק מזמבר חזק מאוד גם את הגולף GTI, פשוט בעלי הרכב לא בוכים על זה בפורומים חדשות לבקרים והם גם לא מרגישים צורך לבנות לרכב שוק מעל גבי פורומים שונים ולפמפם אותו בלי סוף, כי בסופו של דבר אנשים שיודעים להעריך ויודעים שהם רוצים רכב כזה - באים ומוכנים לשלם סכומים יפים מעל המחירון.

להזכירכם אנחנו מדברים על רכב מקבוצה 5 שכיום המחירון שלו נושק למחירים בהן נסחרות הקליאו ספורט מאותה שנה (2001) שנמצאות גם קטגוריה אחת למטה, וגם בקבוצת מחיר אחרת. (נמכרו כחדשות במחיר זול משמעותית)

רומן, עוד לא הבנת מה שאני הבנתי. חבל להשקיע מלים כי האינטרסים פה גוברים על האובייקטיביות.

התגובות שלך מאוד ענייניות ונכונות ואני אישית מגבה אותך בעניין הזה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן

צר לי לומר שטיעוניך אינם מחזיקים מים.

בעל הקליאו יהלל את מרכולתו כמו שאתה מהלל את שלך. לגיטימי.

אני קונה . אין לי העדפה לא לשלך ולא לשל האחר. אני בא דף נקי.

עושה את שיקולי ואת העדפותי קורא את ה"שטויות":-) שאתה כותב או רוני כותב ,מה שבחו"ל כותבים. כולם מומחים . מגבש את עמדתי אחרי ששמתי את הישבן שלי ובדקתי את המכוניות שמוצאות חן בעיני.

ואז מחליט , האם שווה לי לקנות רכב X במחיר Y. פעם לא היה מחירון יצחק לוי, אז לא קנו ומכרו מכוניות ?

בוא לא נשכח שאלת פותח השרשור היא למה מעל המחירון. התשובה ניתנה בוריאציות שונות. איש איש וטעמיו.

ותסכים עימי שהמחירון הוא לא תורה מסיני. ולדעת רבים , שבמקרה זה הם המוכרים מצד אחד והקונים מצד שני המחיר "הנכון" שונה מהמחיר הנכון שמודפס על נייר כרומו משובח.

בועת הייטק אולי? המשל לא דומה לנמשל. כי בבועת ההייטק מכרו במחירים גבוהים שהשתקפו במחיר הבורסה = מחיר המחירון. אח"כ התגלה שבהרבה מקרים הסחורה לא הייתה שווה את מחירה.

גם שם היו שהרוויחו מיליארדים כי היה להם בפראפרזה קליאו ביד ואילו אחרים לא.

כדי שתרגע יש לבני קליאו ספורט ולבתי אלפא 159 כך שלא תוכל להגיד שאני משוחד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, מאד קשה לי להבין איך אתה אומר שטיעוניי אינם מחזיקים מים אם כל מה שאתה אומר מחזק אותם. אני לא אומר הרי שהמחירון צריך להיות תורה מסיני, כמו שאני לא אומר (בניגוד גמור למה שעשו ממני בשרשור הזה) שהקליאו צריכה להיסחר במחירון שלה. אני פשוט אומר מהן, לדעתי, הסיבות לערכה וגם טוען שלדעתי, יש לא פחות טובות ממנה (ועל זה כנראה הוציאו עלי פה חוזה).

הרי אם תבחן את כל מה שאתה כתבת לעומת כל הפוסטים שלי, תראה שאנחנו אומרים את אותו הדבר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מכוניות נדירות אתה לוקח את המצב הנוכחי מבחינת כמות ולא לפני 10 20 שנה אחורה-סטייה משמעותית.

אני יכול להגיד כמה נמכרו בדיוק של יבואן-ואתה?

ומסכים איתך לגבי העובדה שהקליאוס היא קצת יותר מהדוגמאות שנתת - אבל עדיין נחשבת מאוד נדירה ולזה יש חלק גדול מאוד בתשובה של פותח השרשור המקורי...

לגבי התקיפות האישיות - עניתי לך לה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה ממש יהיה נחוץ, לא תהיה לי בעיה לאמת נתונים מול היבואן. מכל מקום, ערך השוק הרי נקבע על פי המצב עכשיו, לא?

לגבי הה"פ, טרם קיבלתי. תנסה לשלוח שוב בבקשה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאייל ורומן שלום

אתה אומר לגבי הגולף GTI את מה שאני ואחרים טוענים לגבי הקליאו. איך יודע קונה פוטנציאלי של גולף שהוא צריך לשלם מעל המחירון. ככה ההתעורר בבוקר אחד , או שפימפמו לו בדרך כזאת או אחרת .

המחירון לא מתמחר נכון מכוניות מסויימות ולפעמים בגדול. מכאן שהמחירון דפוק. לוגיקה פשוטה שתעמוד גם בכל מבחן משפטי. המחירון צריך לשקף את השוק ולא להמציא אותו. מכירות רבות מתחת או מעל למחיר המחירון פירושה שהמחירון לא נכון.

אם הסחורה שלך מעולה והיא שווה יותר כסף זה לא סותר שגם סחורתי מעולה ושווה יותר כסף.

אף אחד לא הוציא עליך חוזה . מסכים איתך שירידה לפסים אישיים אין לה מקום לא בפורום הזה ולא בשום מקום אחר.בד"כ זה קורה כאשר לאחד הצדדים אין מה לטעון לגופו של עיניין ואז הוא טוען לגופו של האיש. מי התחיל ?? הגננת מרים עסוקה ולא היה לה זמן לענות לי.

יש 50K חברים בפורום. להגיד שכולם בדעה הטובה על הקליאו ועל מחירה הגבוה.

פתיחת השרשור נובעת מאדם שחולם על הרכב הזה מספר שנים רוצה לרכוש אותו ולא מבין את העובדה הזו. מנסים להסביר לו במידה כזו או אחרת של הצלחה. לדעתי כל השוואה לרכבים אחרים לא במקום . הלל את סחורתך על יתרונותיה מזער את חסרונותיה ותן לקונה לעשות את שיקוליו.

ירצה קליאו ייכנס לאתר PSI יירצה גולף ייכנס לאתר VAG יירצה אלפא ייכנס לאתר של אלפא.

תנו את הכבוד לקונה שהוא לא אידיוט. ואם לאחר כל זה הוא מסכים לשלם מעל מחיר המחירון (ולא חשוב ממש עבור איזה רכב ) אז זה מחיר המחירון.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חולק שהמחירון דפוק. אף אחד (אפילו לא אני) גם לא חולק על העובדה שהמחירון לא משקף נאמנה את ערכן של המכוניות היותר מיוחדות בשוק שבשבילן, בסופו של יום, אנחנו פה. מה שאני אומר על רוב האלפות, אייל על ה-GTI ואתה ואחרים על הקליאו כנראה הכל נכון, אך בפורום הזה קיימת הטיה כלפי רכב מסויים בכל פרק זמן. כנגד זה יצאתי, לא כנגד הקליאו גופה. סליחתי עם כל מי שפגעתי במחמל נפשו, באמת. אני אפילו אוהב את הרכב אבל בחייכם, קצת איזון.

אנחנו חלוקים על הסיבות ומהלך העניינים, לא על התוצאות.

לגבי 50K חברים - באמת... מספר הפעילים קטן בהרבה.

כתבת:

הלל את סחורתך על יתרונותיה מזער את חסרונותיה ותן לקונה לעשות את שיקוליו.

זה לא מה שביקש פותח השרשור.מה שהוא ביקש - חוו"ד מגוונות ומאנשים שונים, בעלי קליאו וכאלה שאינם, על הסיבות למחירה הגבוה ביחס למחירון הנהוג בשוק - הוא גם קיבל. הוא קיבל את מלוא התמונה, תמורה מלאה לאגרה, אם תרצה. לא מודעות מכירה של בעלי קליאו. זו גם מהות הפורום כמדיה חופשית.

הציטוט הזה שלך ממחיש ומחזק בדיוק נמרץ את טענת ה"פמפום", אגב. אם כל פוסט הופך למודעת מכירה, לאן הגענו?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם,

אני מתעניין בכרישת רנו כליאו B ספורט משנת 01-02. כבר הרבה מאוד זמן אני חולם על הרכב הזה.

אני רוצה לשאול אתכם שאלה, למה הרכב הזה נסחר בכ"כ הרבה מעל למחירון?

אני בטוח שרובכם תגידו שזה רכב מעולה בעל הנעה קידמית מבין הטובות שיש היום (לפחות לשנתון הזה) וכו'.

אני מסכים לחלוטין, אבל למה כ"כ הרבה מעל למחירון? יש כמה שמוצעות למכירה כיום, אבל בממוצע כולם 20K יותר מהמחירון.

אני אשמח אם תוכלי לסביר\לפרט למה זה קורה והאם בכלל כדאי בסכומים האלו.

תודה

אין חולק שהמחירון דפוק.

כתבת:

זה לא מה שביקש פותח השרשור.מה שהוא ביקש - חוו"ד מגוונות ומאנשים שונים, בעלי קליאו וכאלה שאינם, על הסיבות למחירה הגבוה ביחס למחירון הנהוג בשוק - הוא גם קיבל. הוא קיבל את מלוא התמונה, תמורה מלאה לאגרה, אם תרצה. לא מודעות מכירה של בעלי קליאו. זו גם מהות הפורום כמדיה חופשית.

הציטוט הזה שלך ממחיש ומחזק בדיוק נמרץ את טענת ה"פמפום", אגב. אם כל פוסט הופך למודעת מכירה, לאן הגענו?לא הבנתי על איזה ציטוט אתה מצביע [/quote]

סימנתי באדום את רצונו של פותח השרשור.

שני המשפטים הראשונים חייבו להמליץ לו או לא על חלום חייו ולהצביע לו על הסיבות למחיר הגבוה.במעלות ובחסרונות הקליאו ככזו.

המשפט האחרון מאפשר להכניס גם מכוניות אחרות כהשוואה כדי להסביר לו למה כן או למה לא .

תקרא את השרשור ותראה כי חלק גדול ממנו עוסק במשפט השלישי .

בהשוואה לפרארי מאותה שנה המחיר ממש ממש נמוך. אבל הבן אדם רוצה קליאו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...