Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שווה סאב 8 אינצ

שימו לב! השרשור הזה בן 6866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Guest תמיר .א.

אם זה עם תיבה אז מחיר נחמד.

חבר שלי הביא מת"א שני סאבוופרים 8 אינץ ב150 שקלים. והכין להם תיבה ושומעים מעולה.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest תמיר .א.

לא בעיה למצוא תאמין לי סע לשמה תתעניין בחנויות ותמצא

הוא קנה אותם לפני כשנה וחצי כך שזה לא רלוונטי לעכשיו.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהויכוח כאן הוא קצת חסר טעם, ברור הרי ש 12 " עדיף על 8", שטח הממברנה עושה את שלו, אבל תלוי מהו גורם ההשוואה.

ישנם סאבים של 8 שהם מעולים , לדוגמא audiobahn alum8, הסאב נותן 400 וואט RMS והוא DUAL 3 אוהם. הוא יפרק את האוטו.

אם ההשוואה היא דיוק, אז סאבים קטנים כמו 8 מאוד מדוייקים ואחוז היעילות שלהם גבוה, נכון אין להם דחיסה גבוהה, אבל אם תשימו סאב 8" חזק 300-400 וואט RMS בתיבת "בזוקה" תקבלו קיק לא נורמלי.

התקנתי אצל חבר שיש לו טנדר, והרכבתי לו קומפוננט קדמי, ו6*9 בתיבות מאחורי הכסאות. הכל ישב על מגבר 4 ערוצים . שמעו מעולה, אך בווליום גבוה הבאס התעוות,

לכן החלפנו לא את ה 6*9 ב2 סאבים של 8 ", אחד מאחורי כל כיסא.

והגענו לדחיסה מטורפת עד שנסדק לו החלון האחורי:).(סונומה חד קבינה,שעשוי מסיבי ועדיין כל האוטו רעד.)

אני ממליץ בחום על הסאבים הקטנים הללו למי שאין מקום.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למבנה התיבה איו השפעה אלא לנפח ולכן זה לא משנה אם זה בזוקה או תיבה מרובעת.

סאב בודד של 8", טוב ככל שיהיה עדיין לא "יפרק" את הרכב (למרות שלפרק זו לא הגדרה מדוייקת והכל יחסי). סאבים של 8" אפילו לא ממש יכולים להקרא סאבים שכן רובם לא מפיקים סאב באס בצורה טובה. הם לא יותר מדוייקים, הם יכולים להפיק תדרי בס גבוהים יותר מאשר למשל 12" (מאותה הסידרה) ויש אנשים שמבלבלים זאת עם דיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין חושב שלסדוק את החלון של טנדר GMC זה מכובד, במיוחד שרואים מבחוץ את כל האוטו מתעוות.:), תקראו לי חולה נפש, אבל זה מה שעושה לי את זה.

אייל , אני מסכים לגבי זה שאין מה להשוות סאב 8 ל12 מאותה סדרה, אבל אתה מוזמן לבוא ולשמוע מה עושים 2 סאבים של 8 בטנדר:).

ודבר שני, בוודאי שיש קשר למבנה התיבה, כמובן שהנפח הוא המרכיב העיקרי,הדוגמא הכי טובה היא לקחת בזוקה 8 אינטש בטיובה של נגיד 30 ליטר, ואז תשים אותה בתיבה של 30 ליטר, בתיבה הסאב ישמע יותר "מוזיקלי" אבל מבחינת "הרגשת הבאס" או בעצם מאסת אוויר הרבה יותר גבוהה.

אותו דבר קורה בתיבת SLOT FORTED, שהיא אידיאלית לשניהם.

ראיתי בחור ששם 2 מידוופרים של 6.5 בתוך תיבה לרוחב כל האוטו, עם SLOT PORT והוא הגיע ל130DB, מה שהרבה סאבים של 12/10/15 לא מגיעים...

www.realmofexcursion.com

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בחור ששם 2 מידוופרים של 6.5 בתוך תיבה לרוחב כל האוטו, עם SLOT PORT והוא הגיע ל130DB, מה שהרבה סאבים של 12/10/15 לא מגיעים...

קשה לי להאמין שהרבה סאבים בגדלים הנ"ל לא עוברים 130DB...

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בתקן הבדיקה, תראה למשל את התוצאות ב EMMA של שנה שעברה.

בכל מקרה תיכנון התיבה לא משנה בתיבה אטומה. אבל בתיבת באזוקה כפי שאני מאמין שמדובר יש תיבה פתוחה כאשר הפורט מאד מאד ארוך.

אני לא יודע בדיוק איך זה משפיע או אם אכן יש הבדל (נראה לי שכן בתיבות פתוחות).

גיר רובוטי יש אנשים שזה מתאים להם-למזלי אני אחד מהם

אופל קורסה 2003

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסדוק זה לא מדד, סביר להניח גם שהייתה בחלון פגיעה שלא ראיתם ושאולי הסדק התפשט כי SPL גבוה בהרבה לא גורם לסדיקת שמשות.

אין הבדל בין תיבה גלילית לתיבה מרובעת אם שתיהן באותו הנפח. הדברים שאתה מיחס להבדל במבנה אינם נכונים. אם תריץ חיפוש בנושא בפורום אני בטוח שתמצא הסברים מפורטים וגם הפניה לדברים של מהנדסים בתחום. זה גם ממש לא יגרום לסאב לדחוף יותר אוויר.

יתכן שהתיבה שראית היא תיבה במבנה של הורן. תוצאה של 130DB היא אולי גבוהה לשני וופרים של 6.5" אבל כפי שכבר אמרו לך, לסאבים מעל 10" לא צריכה להיות ממש בעיה להגיע לSPL הזה בתיבה שמתוכננת כראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...