Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לנטיס F-BA , הגיר הלך ? דעתכם המקצועית

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 6867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בלגן. חברה, בלגן. איך אומרים ? הסנדלר הולך יחף ? עד כמה שהמשפט הזה נכון. יש לי את כל המשאבים,את כל הכלים, המון ידע ועדיין, אני הולך יחף (סתם, עם נעלים, אבל הבנתם אותי).

מהיום שהתחלתי לעבוד במוסך, רק נזקים, הוצאות, אכילת לב ועוגמת נפש. המזל הרע רודף אותי (מישהו אמר אמונה טפלה ? ).

הסיפור :

מתקרב לבית, לפתע המנוע נכבה ויוצא עשן. מיד פתחתי מכסה מנוע, וראיתי שהחוטים של מד טמפ' ומד כמות אוויר נשרפו והם מקצרים. למה זה קרה ? אני ואחי החלפנו את המצברים שלנו (לאח שלי היה מצבר חדש ומכיוון שהוא השבית את הרכב שלו, הוא נתן לי את המצבר שלו.). על הפלוס היה לי בידוד לאורך כל המוליך. הסרתי אותו (כן כן, רעיון מטומטם, אבל מי חשב שזה יכול לקרות) כי לא הייתה לי ברירה. המצבר שהרכבתי היה של פיגו' והוא היה עם קטבים שקועים. בקיצור, אחד החוטים של מד כמות האוויר נחתך בגלל המוליך ואז נשרף ובעקבות זה ננשרפו כמעט כולם. הצלחתי לחברם ולבודד אותם. התנעתי את המנוע המשכתי לנסוע, ועצרתי במקום הראשון שיכולתי.

אני עומד עם האוטו, נורת ה-HOLD לא מפסיקה להבהב. המאווררים לא רוצים להפסיק, נורת המצבר דולקת קבוע, החלונות חשמל לא עולים עם האזעקה. והגיר בועט ולא מעביר הילוכים בנסיעה. משהו לא בסדר שם. זה בטוח.

ניתקתי מצבר בניסיון למחוק תקלות, אך הדבר לא עזר.

האם לדעתכם הגיר שלי הלך ? אני חושב שכל הבעיות החשמליות שפתאום קרו, קשורות לגיר.

בכל אופן, הזמנתי גרר (למרות שאני יכול לנסוע לבד, אך כדי למנוע נזק נוסף לגיר אני מעדיף להזמין גרר) למחר ומחר נבדוק.

שמוליק, למה אין לי נורת ביקורת (הייתי יכול למצוא את התקלה בקלות)

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי הקצר החשמלי יכול להיות דפק לך את המחשב של הגיר, את האזעקה (החלנוות) האלטרנטור או הווסט שלו (נורת מצבר) ויוניט חום מנוע (מאווררים פועלים קבוע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הקצר החשמלי יכול להיות דפק לך את המחשב של הגיר, את האזעקה (החלנוות) האלטרנטור או הווסט שלו (נורת מצבר) ויוניט חום מנוע (מאווררים פועלים קבוע)

קצר יכול לדפוק כל מה שחשמלי באוטו!!!

הגיר לא סביר שהלך אולי המחשב של הגיר או בקר כלשהו עליו. בכל מקרה ברגע שהרכב יחובר למחשב תראה איפה אתה עומד. לא נראה שקרה משהו לגיר בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך לכיוון של מחשב גיר.

אני לא יודע איזה גיר יש לך אבל בגיר אוטומטי המחשב גיר אחראי על כל העבודה של הגיר.

קרוב לוודאי שמה שקרה הוא שהמחשב גיר קיבל כל מיני קריאות לא נכונות מכל מיני חיישנים וכתוצעה מזה המחשב התבלבל ולא מעביר הילוכים בצורה נכונה או לא מעביר ביכלל.

שרפת רכיבים חיוניים ברכב שבין היתר אחראיים לעבודה תקינה של הגיר

זאת דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזק הוא כמעט וללא צל של ספק - חשמלי/אלקטרוני.

נורת HOLD או POWER דולקות מצביעות בד"כ על תקלה במחשב של הגיר, אין לדעת מה נשרף שם בדרך (יכול להיות ששרפת גם את המחשב של הגיר וגם את של המנוע עם עוד כמה חיישנים).

על "טעויות של כלא" - משלמים ->

"על הפלוס היה לי בידוד לאורך כל המוליך. הסרתי אותו (כן כן, רעיון מטומטם, אבל מי חשב שזה יכול לקרות) כי לא הייתה לי ברירה".

להבא אל תעשה דברים כאלה מטומטמים. לא מדובר כאן על מזל רע אלא על טיפשות נטו (וסליחה מראש על המילים הקשות, אני באמת מעריך אותך אבל לעשות כזה דבר גובל באמת בטימטום).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הלך לך הגיר , תירגע.

החיווי של ה-HOLD מסמן שאין אספקת מתח למחשב של הגיר.

ההתנהגות של הגיר נובעת אף היא מזה.

הימור שלי - פיוז וכו' , אולי חוט נשרף וכתוצאה מכך אין הולכת זרם למחשב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק יודע מה עצוב : שמה שקרה פה מייצג בערך את רמת המכונאים בארצינו :(

ואני חשבתי שהם מתעללים רק ברכבי הלקוחות (למכונאים היותר טובים - מצטער על ההכללה (צביקה...בני..) אבל אתם בודדים מתוך ההמון ממש חסידים בסדום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק יודע מה עצוב : שמה שקרה פה מייצג בערך את רמת המכונאים בארצינו :(

ואני חשבתי שהם מתעללים רק ברכבי הלקוחות (למכונאים היותר טובים - מצטער על ההכללה (צביקה...בני..) אבל אתם בודדים מתוך ההמון ממש חסידים בסדום)

תסלח לי, החלפתי את המצבר לפני מס. ימים בודדים. לא היה לי זמן לטפל בזה באותו היום, ולאחר מכן, שכחתי מזה מכיוון שהייתי טרוד בהעברת דירה . זה לא עושה אותי למכונאי גרוע. גם מקצוענים טועים.

אני חייב לציין, שכרגע המנוע עובד מצויין. הוא לא מגמגם ולא כלום.

טוב נו, מחר בדיקה.

שמוליק

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה מה לטעות...ניסית להתקין מצבר חדש שלא מתאים, מול מצבר ישן שעובד טוב כרגע...חסכת 200 שקל....עכשיו נראה כמה תשלם על זה...ולא מקצוענים לא טועים...כי בן אדם מקצועי היה עושה בידוד באותו הרגע נגיד עם איזולירבאנד עד שהוא היה מארגן משהו רציני יותר....

מישהו אמר פה פעם : אני לא מספיק עשיר להרשות לעצמי משהו זול,

רצית זול ? עכשיו תשלם ביוקר...

אגב זה לא עושה אותך מכונאי גרוע - אבל זרקן וחאפר כן !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה לא - כי הוא מכונאי במוסך...אז הוא יוכל לעבוד עליו בעצמו

אתה לא חושב שאתה חוצפן ?

אם אין לך משהו חכם להוציא מהראש שלך, אני מבקש ממך , אל תגיב.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יד על הלב עשית את הפדיחה, אני לא רוצה להטיף לך אבל אתה משאיר פלוס חשוף בידיעה שכל האוטו הוא מינוס אחד גדול, זה לא שאולי חוט יתנגש בחוט, זה וודאי, חוץ מזה לא תגיד שהמצבר שלך שווק ולא היה לך איך להניע, או נתקעת סתם החלפת מצבר ואני שואל אותך לא חבל בשביל שטות כזו, גם אני פעם עשיתי שטות חשמלית והלך לי מח נעילה, במקום ללכת ולהחליף בדקתי את האזעקה, חיברתי אותה הפוך ושרפתי אותה, נכון טעויות קורות, נקווה שלא נפגעת יותר מידי, שאין לך נזק כל כך רציני

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאני חוצפן, אם לא בא לך לקבל ביקורת - אל תפתח שרשור, במקום לצאת ולגונן על עצמך דע לקחת אחריות על מעשים ולהגיד "חבר'ה יצאתי אהבל..." בגרות של אדם זה לקחת אחריות על המעשים שלו !!

שאני התהפכתי עם האוטו...בהתחלה האשמתי את כל העולם, אבל היום הגעתי לבגרות שלי ואני מודה : נסעתי שלא בהתאם למגבלות הרכב\הדרך - וחשוב מכל !! לא בהתאם למגבלות שלי כנהג

דע להיות בוגר מספיק לקבל את הביקורת גם אם היא לא לרוחך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרך בה הגבת כשרשמת שאני אעבוד על עצמי במוסך. תסביר לי למה התכוונת.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...