Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך להיפטר מדוחות חניה

ירושלמי בנשמה

פוסטים מומלצים

היי, 

ממה שקראתי בפורומים אחרים הבנתי שאם יש איזשהו טעות בדו"ח, אפשר לערער על זה ולהיפטר מזה בקלות 
אשמח לדעת כמה רחוק זה יכול ללכת.
דוגמה 1) הפקח רשם ליד בית מס 999, ואין מספר 999 ברחוב הזה, האם זה מספיק לבטל את הדוח? 
(גם כשהעבירה צולמה?)
דוגמה 2) חניתי במקום שאסור לחנות, נכנסתי לבית להעביר את התו נכה על שמי, ואחרי שעתיים כשאני יוצא, מחכה לי דוח על השמשה, האם יש להם דרך לבדוק את השעה המדויקת מתי החזרתי את התו נכה על שמי ?
דוגמה 3) הפקח רשם יצרן הרכב טיוטה, והרב שלי זה שברולט, האם יש דרך לבטל את זה?

אשמח לעזרה 

אם ההודעה לא תואם עם חוקי הפורום נא למחוק 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיות ירושלמי בנשמה זה לדעת לאכול דוחות פעמיים/שלוש בשבוע... 

כנראה יותר מתאים לפורום המשפטי, אענה מהשערה אני לא עו"ד. 

1) לכאורה אם העבירה צולמה זה לא באמת משנה אם רשם בית 50 או בית 60. 

2) אמור להופיע על הדו"ח שעה מדוייקת של צילום העבירה. לגבי שעת העברה של תו נכה זה אני כבר לא מכיר.

3) אם הרכב צולם והמספר רכב שבתמונה זהה למספר שרשום בדוח לא נראה לי יבטלו בגלל טעות בהקלדה של דגם הרכב, אבל אולי פה אני טועה.

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, לב טוב כתב:

להיות ירושלמי בנשמה זה לדעת לאכול דוחות פעמיים/שלוש בשבוע

ממש לא נכון!!!

מי שמציית לחוקים לא מקבל דו"ח.

אני גר במרכז ירושלים כבר למעלה מתשע שנים.

קיבחתי פעם אחת דו"ח ובצדק.

באיזור יש תו חניה אזורי עם הבנות לא רשמיות שלתושבי האזור מותר לחנות על המדרכה בשעות הערב וכו'

פעמיים קיבלתי דוחות וביטלתי אותם באמצעות פניה מקוונת, עיריית ירושלים מאוד מסודרת ואם רק מגישים הכל כמו שצאיך ' הכל מסתדר מצויין.

כשהתחלתי לגור באיזור גרתי עדיין בדירה שכורה והרכב שלי היה רכב ליסינג מהעבודה (המקרה הכי מסובך)- מהפעם הראשונה שהגשתי בקשה לתו אזוריועד היום - דאגתי להביא את כל האישורים שצריך ובתוך זמן קצר את התו האזורי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ירושלמי בנשמה כתב:

היי, 

ממה שקראתי בפורומים אחרים הבנתי שאם יש איזשהו טעות בדו"ח, אפשר לערער על זה ולהיפטר מזה בקלות 
דוגמה 1) הפקח רשם ליד בית מס 999, ואין מספר 999 ברחוב הזה, האם זה מספיק לבטל את הדוח? 
(גם כשהעבירה צולמה?)
דוגמה 2) חניתי במקום שאסור לחנות, נכנסתי לבית להעביר את התו נכה על שמי, ואחרי שעתיים כשאני יוצא, מחכה לי דוח על השמשה, האם יש להם דרך לבדוק את השעה המדויקת מתי החזרתי את התו נכה על שמי ?

1) צילום הוא הוכחה חד משמעית - אז כנראה שלא.

2) עדכון תו הנכה נעשה במהלך לילי ולא מבוצע באופן מיידי. מה שיעודכן היום יכנס לתוקף למחרת בבוקר.

3) אולי, אבל בשביל זה תצטרך ללכת לבית משפט - הם לא מבטלים דוחות בקלות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, ירושלמי בנשמה כתב:

אפשר לערער על זה ולהיפטר מזה בקלות

לא בקלות. הטעות צריכה להיות מהותית וקשורה ליסודות העבירה (מיקום, שעה, זיהוי), וללא אפשרות לתקנה בעזרת מידע נוסף (צילום, רשיון רכב).

אם מקרים 1 ו-3 תועדו בצילום שמוכיח את המיקום וזיהוי הרכב, מותר לתקן את הטעות והדו״ח יהיה תקף.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי שפעם אבא שלי קיבל דו"ח מעיריית נצרת עלית. אבא שלי, שלא זכר מתי לאחרונה ביקר שם, התקשר לברר את מהות העניין. הפקידה שאלה אם הוא רוצה תמונה, ענה שכן. קיבל תמונה של רכב אחר לגמרי (אפילו לא אותו יצרן), הפקח התבלבל בספרה וכך הדו"ח הגיע לאבי. 

כמובן שהדו"ח בוטל די מהר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על דוחות שמחלקת עיריית ירושלים - יש לי בשבילכם סיפור קפקאי:

לחמי היה רכב. יום אחד הוא מכר אותו לאחד שכנים, שאחרי כמה שבועות החליט לעשות טרייד-אין במגרש ששייך לשכן אחר.

מכיוון שלא היה מדובר בדגם מאד מבוקש, המגרש מכר את הרכב לסוחר קטן.

הסוחר הקטן  חנה עם הרכב בירושלים וקיבל דו"ח חניה. זה היה עוד לפני שהיו מעבירים רכבים על תו סוחר.

הסוחר הקטן החליט שהדו"ח לא מוצדק ושלח בקשת ערעור לעיריית ירושלים כשהוא חותם בשמו של חמי (כי רישיון הרכב שהיה בידו היה על שמו)

עיריית ירושלים דחתה את הערעור ושלחה לחמי מכתב בו כתוב שעירעורו על עבירת חניה ברכב X בתאריך Y נדחה וכי עליו לשלם כפל קנס.

חמי החזיר להם במכתב משלו שמסביר שהדו"ח נערך חודשיים אחרי שהרכב הנ"ל כבר לא היה בחזקתו, והוסיף למכתב עותק של העברת הבעלות.

עיריית ירושלים ענתה שהעבודות לא מעניינות אותה, ומבחינתם עליו לשלם את הדו"ח.

כאן נכנסתי אני לתמונה והלכתי ישירות למגרש שהשכן מכר לו את הרכב. המגרש שהבין את הסיטואציה התקשר לסוחר לו הוא מכר את הרכב, והודיע לו שיש לו 24 שעות לשלם את דו"ח לפני שחמי יגיש תלונה במשטרה על התחזות.

הדו"ח שולם עוד אותו היום.

• אהבתי 2

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.4.2024 בשעה 14:44, ירושלמי בנשמה כתב:

היי, 

(גם כשהעבירה צולמה?)

אשמח לעזרה 

אם ההודעה לא תואם עם חוקי הפורום נא למחוק 

1. לא

2. אולי. בספק. מתוך התחשבות.

3. לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריית ירושלים - נחמדים הם ממש לא.

מקרה שקרה לי לפני חצי שנה.

אישתי עברה טיפולים במחלקה האונקולוגית בשערי צדק, ואנחנו בכלל מהצפון.

פעם אחת יצא שלא סיימנו את הטיפול, ונאלצנו להמשיך למחרת, אז החלטנו לישון במלון.

בלילה חניתי מסודר, ולמחרת בבוקר מול המלון יש חניה של 20 דקות - עמדתי שם ויצאתי לעזור לאישתי לבוא לרכב - לקח 40 דקות. כמובן שהשארתי תו נכה על השמשה.

חטפתי דוח. הגשתי ערעור עם כל המסמכים מבית החולים שאושפזה יום לפני ואחרי, כלום לא עזר ולא ביטלו את הדוח.

לדעתי ממש חוצפה. לא עברתי על חוק חניית הנכים - לא הפרעתי לתנועה ולא להולכי רגל.

אבל לבזבז יום בשביל משפט לא שווה לי. והבנתי שגם עושים צחוק מאנשים, מגיעים במועד הדיון ואז אומרים לך שהפקח לא הגיע כי הוא לא יכל וקובעים מועד חדש.

בקיצור שיטת המצליח. שילמתי וזהו.

ליאור.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.4.2024 בשעה 15:34, mottis כתב:

ממש לא נכון!!!

מי שמציית לחוקים לא מקבל דו"ח.

דפקו לאמא שלי דו"ח תחבורה ציבורית על זה שירדה לנת"צ 20 מטר לפני הסימון "ימינה" לכיוון בגין. 3 ימים אחרי שצבעו את הנת"צ הזה ואף אחד לא ידע מי נגד מה.

והשיא - יום שישי בצהריים, בתמונה עצמה רואים שאין אף מכונית באופק ודי ברור שאם הפקח היה טורח להסתכל עוד 2 שניות היה רואה אותה יורדת. אבל הי - יש תמונת סטילס לדו"ח? בוא נדפוק 500 ש"ח.

במקרה שלה הדו"ח אכן בוטל אחרי פניה לעירייה אבל זה רק בגלל שאני הגשתי. היא לא היתה יודעת שיש אפשרות בכלל ומשלמת כמו ילדה טובה.

אגב - המיקום של מצלמת המהירות החדשה על בגין הוא מהנבזים שראיתי. מוסתרת לגמרי מאחרוי עץ. היות שהיא שם רק כמה חודשים לא נראה לי שהעץ צמח אחריה..

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, zvit כתב:

יש לי בשבילכם סיפור קפקאי

זה לא קפקאי במחילה

אצל קפקא דברים אף פעם לא מסתדרים כך, כל מה שמנסים מתהפך. בעולם שלו אין פתרונות רק אבסורדים. 

• אהבתי 1

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Jack457 כתב:

זה לא קפקאי במחילה

אצל קפקא דברים אף פעם לא מסתדרים כך, כל מה שמנסים מתהפך. בעולם שלו אין פתרונות רק אבסורדים. 

עקרונית - אתה צודק.

אבל עד הרגע שאני נכנסתי לתמונה הסיפור היה קפקאי לגמרי.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, taranta כתב:

אגב - המיקום של מצלמת המהירות החדשה על בגין הוא מהנבזים שראיתי. מוסתרת לגמרי מאחרוי עץ. היות שהיא שם רק כמה חודשים לא נראה לי שהעץ צמח אחריה..

כל מילה.

אגב, החוק אומר שלפני כל מצלימה מהירות אמור להיות תמרור המורה שיש מצלימה בהמשך הדרך, האם לפני המצלימה ההיא יש תמרור? כאחד שנוסע בכביש מידי יום, כמה שהתאמצתי עוד לא הצלחתי לשים לב לתמרור המורה על המצלימה. (נקודה למחשבה, האם חוסר בתמרור לפני המצלימה יכול להוות עילה לביטול הדו"ח?).

מזל שיש ווייז שמעדכן על המצלימה.

עריכה אחרונה על ידי המגיב
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, taranta כתב:

תוכל לפרט איפה המצלמה ממוקמת?

תודה רבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...