Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמירה על שקיפות הפנסים - פיג'ו 205

שימו לב! השרשור הזה בן 6923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתם בוודאי מכירים את התופעה שפנסי מכוניות נהיים דהויים ומעורפלים בחלוף הזמן, ומאבדים משקיפותם. זה עניין נפוץ מאוד ברכבים צרפתיים ישנים בעיקר (205 למשל). אני יודע שהסיבה לכך היא שהפלסטיק הוא נטול הגנת UV ולכן הפלסטיק מאבד את שקיפותו.

ב-205 שלי הפנסים חדשים וצלולים, ואני מעוניין לשמור עליהם ככה. השאלה היא איך ניתן לפתור את הבעיה ?

אני מביא ציטוט מפורום אספנות של נמרוד רחמימוב:

"החלונות בקורה C אכן היו עשויים מפוליקרבונט אך ללא הגנת UV, ולכן איבדו משקיפותם כעבור קיץ או שנים.

במסגרת האחריות הוחלפו החלונות לזכוכית - דבר שפתר את הבעיה מצד אחד של הקו הירוק, אבל יצר בעיה בצידו השני, כי באותה תקופה מוגנו חלונות תושבי יש"ע ע"י החלפת הזכוכית ב....פוליקרבונט. לחלונות האלו דרך אגב, השתמשו בחומר שנקרא Lexan של GE והוא דווקא עמיד בשמש ושריטות בניגוד לחומר הצרפתי."

האם החומר "Lexan" הוא משהו שניתן לרכוש ולשים על הפלסטיק בכדי להגן עליו ?

פתרונות מלומדים ורעיונות יצרתיים יתקבלו בברכה !

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית סלט.

המכוניות הישנות משתמשות בכלל בעדשות זכוכית. לא מכיר חומר שיחזיר להן את נעוריהן - אולי יש פוליש כלשהו ? שווה לשאול זגגים.

בכל מקרה - הבעייה בפנסים הישנים היא בד"כ התקלפות הרפלקטור (הציפוי הכסוף). רק הח' פנס תפתור את זה.

נדמה לי שהכי טוב בשבילך יהיה לקפוץ ל-VALEO ולקנות שני פנסים חדשים (זהים ל-205 סטנדרטית ,לא?) . הנחה עם הצגת כרטיס המועדון אליו אתה שייך.

בפנסים החדשים החומר הוא אחר (לא יודע אם לקסן או חומר אחר , נניח PET) , ושם אכן קיימת בעייה מסויימת בשמש הישראלית בדגמים מסויימים.

לקסן משמש בין היתר גם לייצור קסדות , והוא אכן חומר קשיח ועמיד נגד שריטות.

לא חושב שניתן ליצור ממנו ציפוי לפנס - תחשוב על העלויות של בניית התבנית. , איפה מכונה שתזריק את החומר בלחץ וכו'.

לא מעשי בכמויות שאתה מתכנן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצתי היא - כסה את הרכב ככל יכולתך - כיסוי טוב 4 עונות עולה כ-250 ש"ח.

כל חומר שלא תמרח על הרכב/דשבורד/עור הפנים לא ימנע התבלות עקב חשיפה לשמש!!!

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אני גם אעשה טיפה סדר.

ברכב שלי כל הפנסים חדשים ועם איתותים כתומים, כמו בראלי וב-T16 המקוריות. בכל ה-205ים האיתותים שקופים (לבנים).

כמו כן יש לי בבית פנסים "רגילים" של 205 קדימה ואחורה.

בעניין הזה אני מכוסה.

אני לא בדקתי אבל אני מקווה שלא תהיה בעיה להשיג פנסים עם איתותים כתומים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את האוטו שלך מזמן, אינטליגנט . אפילו "זכיתי" לדחוף אותו בקסטל כדי להניעו...:?

אין קשר לפנסי האיתות , זו יחידה נפרדת (אגב , פנסי האיתות היו כתומים בכל הדגמים הישנים של ה-205).

דיברתי על הפנסים הראשיים , עליהם גם אתה דיברת (כמדומני) , ולכך התייחסה תשובתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, הרכב מחנה כל היום בחניון סגור ועם כיסוי עליו, ונוסע בעיקר בשעות הלילה לשמירה בעיקר על הדשבורד (אהה, וגם על הפנסים :-) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, הרכב מחנה כל היום בחניון סגור ועם כיסוי עליו, ונוסע בעיקר בשעות הלילה לשמירה בעיקר על הדשבורד (אהה, וגם על הפנסים :-) )

תפסתי אותך כבר כמה פעמים נוסע בשעות היום בשמש השורפת. לא יפה לשקר!

ובקשר לפנסים מקדימה, תתעודד שזה לא רק אצלך אלא גם ב106 שנת 97, זה מחייב החלפה של כל הפנס וההבדל באור לאחר ההחלפה מורגש מאוד. מומלץ להחליף

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסתי אותך כבר כמה פעמים נוסע בשעות היום בשמש השורפת. לא יפה לשקר!

ובקשר לפנסים מקדימה, תתעודד שזה לא רק אצלך אלא גם ב106 שנת 97, זה מחייב החלפה של כל הפנס וההבדל באור לאחר ההחלפה מורגש מאוד. מומלץ להחליף

קודם כל, מה לעשות, מידי פעם אני גם צריך לנסוע ביום !

דבר שני, פעם הבאה תגיד שלום לפחות :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הית עושה רייסים עם העונדות פשע פה היתי אומר לך אולי שלום. ותאמין לי כשאתה תראה אותי אתה תזהה אותי לבד לפי העגלה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, אחד הפנסים אצלי מקורי מהחברה, ולא עושה סימנים של עכירות.

אני, אישית, העברתי את הדאגות שלי לשמירה על חלקים הרבה יותר רגישים לשמש והרבה יותר יקרים ב205 - הדאש-בורד והצבע, למשל...

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...