Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איתור נזילות ותיקון צנרת גבריט - עיזרו למיואש

Ziv

פוסטים מומלצים

ערב צח ערב זך,

כאילו שלא חסרות עלינו צרות, התחיל אצלנו ריח חריף של עובש בחדר שינה. האשמה נמצאה ברטיבות בתקרה, בצמוד לצינור מים/ביוב מרכזי של כל הבניין. במסע הבדיקה אצל השכנים מסתמן שהנזק מתפרש על פני 4 הדירות מעליי, לכל הפחות, לכן אני משער שיש יותר ממקור נזילה אחד. אוי ברוך...

מדובר במגדל בן 12 שנים עם 20 קומות, עם בעיות חוזרות בצנרת המרכזית מסוג גבריט. להבנתי צנרת מסוג זה דורשת ידע מקצועי מכיוון שהיא מתחברת בהלחמה, ולכן מעט אנשי מקצוע יודעים לעבוד איתה, ואלו שלא מאלתרים ועושים בעיקר נזק.

אשמח להמלצה ממנוסים או יודעי דבר, לאיש מקצוע שיודע לאתר את כל מקורות הנזילה ולתקן אותם.

כמו כן, אשמח לדעת כיצד עליי לפעול אל מול ועד בית שמכתת רגליים בעודי סובל?

עריכה אחרונה על ידי Ziv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בוגר האוניברסיטה של החיים, הפקולטה לנזקי מים, התמחות בקומה נמוכה במגדל:

1. יתכן שמדובר במוקד אחד שמרטיב את כל 4 הקומות.

2. אני לא יודע מהי ״צנרת גבריט״, אבל היה לי סיפור עם איזו צנרת ביוב מתוחכמת פלסטית מולחמת, האיזור הפרוץ הוחלף במופה סטנדרטית. זה פעל חוץֶ מקצת רעש, אבל עזבתי את הדירה שנה וחצי אחרי האירוע.

3. אתה צריך גם מאתר רציני שיבדוק את כל הקומות, וגם שמאי/מהנדס שיבדקו נזקים נוספים, יתכן שהמים הציפו קירות ורצפות, ושמדובר בנזק של מיליונים.

4. האם יש לכם (ועד הבית) תוכניות אינסטלציה של הבניין? האם יש ביטוח לרכוש המשותף? האם כל השכנים יידעו את הביטוח שלהם?

5. לגבי מאתר - ציין איזור. אני מכיר את המאתר הלאומי של איזור חיפה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אני לא פוסל את האפשרות.

2. טוב לדעת. הניסיון מצנרת זהה בצד השני של הבניין הראתה שטלאים כאלו לא מחזיקים מים 🤔.

3.אוקיי, הגעת לחלק שאני לא מבין בתור טירון נזילות. את המאתר מי מזמין? את השמאי מי מזמין?

כי חברת הביטוח פשוט זורקת אותי למצוא את מקור הנזילה בעצמי. ו-ועד הבית לא ממהר להזמין את המאתר שהמליצו לי עם הצעת מחיר של 2500 ש"ח רק לאיתור הנזילה.

4. יש ביטוח לרכוש המשותף, וכולי תקווה שלכל השכנים יש ביטוח דירה. לדעתי לא יידעו. גם אני לאחר שיחה עם נציג שזרק אותי למצוא את המקור בעצמי, לא פתחתי קריאה.

5. רמת גן. 

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2500 ש"ח (+ מע"מ)? למאתר טוב זו מציאה, במיוחד כאשר לפי התאור שלך הנזק הוא לפחות 6 ספרתי. צריך להיות מכוסה בביטוח. כנ"ל שמאי (דומה לנוהל המוכר מהפורום המשפטי כאן). דבר עם סוכן הביטוח שלך, הוא אמור להכיר את החומר וכנראה גם את מי שחברת הביטוח מעדיפה (זה כבר בעייתי, אני זוכר לרעה את הקושי לקבל אישור למאתר המוכר. בפעם הבאה כבר העדפתי לשלם לו בעצמי ולא להתעסק עם הביטוח).

אם סוכן הביטוח לא מכוון אותך תתחיל לעשות סקר בין חברים. למצוא מאתר טוב זה יותר קשה משר למצוא רופא טוב*.  כנ"ל לגבי שמאי, כי קשה למצוא שמאי שאינו עובד גם מטעם חברות הביטוח, הם לא רוצים ניגוד עניינים (ומבחינתם בצדק. בסופו של דב הם מתפרנסים מחברות הביטוח). אגב, אצלי הסיפור היה עוד יותר מורכב, כי בשביל לבדוק את הנזקים לרצפה היה צורך להזמין בוחן ממכון התקנים שקדח במרצפות כדי להוציא דגימה מהמצע לבדיקת הלחות. זו רק דוגמה לכמה הסיפור יכול להיות מורכב ויקר.

בארוע שהיה לי רק המאתר השלישי (!) מצא את הסדק - וזה לפי העין שלו ומצלמה תרמית, אחרי שלפניו השתמשו בכל מיני סיבים אופטיים ומכשירים מתוחכמים. עניין של מקצועיות וניסיון.

*הזכרת לי סיפור ישן: לדיוויד מניו יורק יש נזילה בברז. קורא לאינסטלטור, זה פותח בורג, סוגר אום, עוצר את הנזילה ואומר לדיוויד: 500 דולר בבקשה. עונה לו דייויד: מה זה 500 דור? שלשום אישתי היתה חולה, קראתי לרופא בכיר, מנהל מחלקה במאונט סייניי, בדק אותה שעה, בדק בספרים, נתן לה תרופות וחייב אותי רק ב-200 דולר. עונה האינסטלטור: כשהייתי רופא גם אני לקחתי 200 דולר. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון מר בנושא - אל תוותר לוועד הבית, אחרת איכות החיים שלך תפגע מאוד (כולל היבטים בריאותיים). תזמין אותם לראות ותאיים בתביעה + כל ההוצאות אם אתה מביא מישהו מטעמך. כולם (כולל הוועד) גיבורים עד שאצלם יש רטיבות בדירה...

הביטוחים של הבניינים בנושא אינסטלציה שווים לא פעם לתחת. החברות האלה (של הביטוח) תנסנה לא פעם ולא פעמיים להטיל את האחריות על דייר מסויים ספציפי גם אם הפגיעה היא בצנרת משותפת וגם פשוט כדי למשוך זמן. ועד שהם מגיעים, ועד שהם מתקנים (ייקחו קודם את כל מה שהם יכולים מבחינת עלות השתתפות עצמית של הבניין...).

צריך להיות נחוש ותקיף ובקש מהוועד להיות מיופה כח מטעמם מול חברת הביטוח של הבניין, אחרת זה לא יתקדם מהר.

בקשר לסעיף 1 - מים ישאפו להתקדם תמיד בירידה. לכן ייתכן בהחלט מקור נזילה יחיד.

תוספת - לגבי עלות למאתר נזילה - לפני כשנה זה מה ששילמנו (לפי ספאירל). יכול להמליץ על המאתר במידה ותרצה והאיזור מתאים לשניכם (יש לו גם רכב אספנות. רציני !).

עריכה אחרונה על ידי חולגי
  • אהבתי 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התאור שלך מדובר באיתור שעלול להיות מסובך. אל תחסוך, ויתכן שתזקק ליותר ממאתר אחד עד שהליקוי יימצא.

אתה חייב לתאם את הביקור של המאתר עם בעלי\דיירי כל הדירות העשויות  להיות מעורבות, ואלה לאו דווקא הדירות שמעליך, הן יכולות להיות גם מעל השכנים. הרי המים "מחפשים" את הפגם באיטום, ולפעמים הוא "בצד". 

אם מדובר בצינור ביוב יש נקודה חשובה, והיא השאלה היא האם הפגם הוא בצינור משותף או בצינור פרטי המתחבר אליו. לכן תקווה מאוד שגם לשכנים שלך יש ביטוח צד ג' מספיק רחב. כמובן שאם יש צורך תוכל לתבוע את הביטוח שלך ולתת לו להתמקח עם הביטוח של השכנים או של הרכוש המשותף. אם הפגם הוא בחיבור בין צינור פרטי לצינור משותף זה בכלל יכול להפוך לסאגה משפטית.

אם מדובר בצינור ביוב יש צורך בעוד שיתוף פעולה של השכנים - שלא ישתמשו בשירותים שמחוברים לאותו קו ביוב בזמן שהוא פתוח לצורך התיקון. ממש לא טריוויאלי, השרברב שתיקן את הבעיה בקיר שלי (כאמור - צינור שמשותף ל-10 קומות  מעלי) ציין את השכנים ששיתפו פעולה, הוא רגיל לחטוף לפחות  גוש אחד בכל תיקון מסוג זה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניחוש שלי שזה לא מצינור הביוב אלא מאחת האמבטיות הצמודות אליו (99% זו שבקומה מעל להכי גבוהה עם רטיבות בתקרה).

רצפת האמבטיה אטומה ביריעות ולכן הנקודה הראשונה שתפרוץ היא או סף הדלת או היציאה של הצנרת.

כמובן שיכול להיות שזה מצינור הניקוז אבל הסיכוי נמוך מאוד.

• אהבתי 2

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרןנית חכול להיות אפילו רובה שנשברה במקלחת והוזנחה. אבל כיון שמדובר ב-4 קומות יש פוטנציאל לנזק עצום וכדאי לאתר ולתקן במהירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל ההורים שלי, בבניין חדש יחסית, היתה בעיה באיטום מקלחונים של כל הדירות.

ספציםית אצל ההורים שלי לא היתה בעיה, כי עשו אצלם פסיפס וכנראה ששמו מספיק חומר איטום כי את הפסיפס אתה משקע בתוך החומר.

היתה דירה שלא קלטו את הבעיה עד שהמים הגיעו לגובה מעל הפאנלים.

ואז כבר הפך לבאלגן גדול. משם זה התפשט בכל הבית. ירד גם לדירות מתחת דרך הצנרת ביוב. שיפוץ כמעט מלא של חלק מהדירות. תביעות.

קח את העצות של ספריאל. אבל כן, יש מצב שזה נזילה מאמבטיה אחת פרטית שרוכבת על התשתית ביוב. הביוב זה גבריט? זה בהלחמה? אז צריך לדעת איך לעבוד עם זה. וצריך לבדוק טוב טוב את הדירה הכי עליונה, יש מצב שכולם יתבעו אותם. אז צריך מצד אחד להיות הכי נחמדים מצד שני הכי תקיפים.

הייתי מלחיץ את השכנים מתחתיך שזה בדרך אליהם. בשלוש קומות מתחתיך.

גבריט זה החברה של התשתית ביוב? מישהו עשה שיפוץ?

בכל מקרה, צריך לפרק את כל האריחים באיזור הבעייתי כי אחרת זה לא מתייבש לעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...