Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חתך אותי בחנייה ולא השאיר פרטים. בבקשה סד"פ לטיפול.

פוסטים מומלצים

חוזר מתפילה ורואה שמישהו נישק ת'רכב שלי חזק. כמובן ברח ולא השאיר פרטים. עד ראיה שנכח במקום השאיר לי פתק עם טלפון שלו, וקיבלתי ממנו את מספר הרכב הפוגע. מה עכשיו? 

הגשתי תלונה במשטרה ועדכנתי את הביטוח שלי. עוד חודשיים אני מסיים עם התואר "נהג חדש" ובניתי על פוליסה זולה יותר בשנה הבאה... 

אשמח לתובנות מאלו שעברו מקרים דומים כיצד לפעול נכון. 

תודה. 

מצ"ב תמונה מהנזק:( 

20231122_080607.jpg

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
  • מבאס 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי למצוא את הפוגע קלוש.

הייתי מתחיל בפניה לפחח וקבלת הצעת מחיר לתיקון, עם הצעה זו חזור לכאן.

במקביל לעדכן את הביטוח בלי לתבוע.

תביעה עד 5,000 ש"ח לא אמורה לגרור עליית פרמיה.

אם הצבע שלם התיקון לא דחוף.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב חדיש ויקר. תיקון דרך הביטוח לדעתי יעבור את ה10k. מדובר בשתי דלתות, על פניו נראה שאחת לפחות דורשת החלפה וכנראה שיש צורך גם  בהחלפת מראה צדדית. 

תיקון עצמאי באמצעות פחחות וצבע, אם בכלל הדבר אפשרי בשל הכיפוף בדלתות, ומראה מפירוק, אולי רק הכיסוי נפגע, יעלה גם כמה אלפים טובים. 

תנסה לברר עם הביטוח מה סיכויי התביעה ואם העד מוכן להעיד, אז בהתחשב גם בכך, ואז תשקול איך להתקדם. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, sperial כתב:

הסיכוי למצוא את הפוגע קלוש.

הייתי מתחיל בפניה לפחח וקבלת הצעת מחיר לתיקון, עם הצעה זו חזור לכאן.

במקביל לעדכן את הביטוח בלי לתבוע.

תביעה עד 5,000 ש"ח לא אמורה לגרור עליית פרמיה.

אם הצבע שלם התיקון לא דחוף.

קראת את מה שפותש פרסם?

א. יש לו מספר רכב, שזה בדיוק הרכב הפוגע.

מן הסתם זה לא אומר שעכשיו הכל יהיה קל, אבל להגיד הסיכוי למצוא את הפוגע קלוש זה סתם להגיב. מנסים לאתר מצלמות אבטחה באיזור הפגיעה שייתכן והקליטו את הפגיעה.

ב. אתה מדבר על נזק פחות מ-5000 בעוד שמבלי להיות פחח רואים פה נזק רציני ל-2 דלתות של רכב חדש. באיזה עולם זה יכול לעלות פחות מ-5000 שקלים? צבע שלם? עוד קצת והיו רואים את פנים הרכב מבחוץ.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, aviaviavi כתב:

מנסים לאתר מצלמות אבטחה באיזור הפגיעה שייתכן והקליטו את הפגיעה.

כמובן, על זה חזק. בנוסף מנסה לאתר עוד עדי ראיה. שלב ראשון. 

לחוקר במשטרה יש דרך לעזור? מותר לו לתת לי פרטים של בעל הרכב הפוגע? 

יש לציין שהגשתי את התלונה דרך האינטרנט, לא הלכתי פיזית למשטרה, = לא דיברתי עם חוקר פנים מול פנים. 

מקווה שמחר מישהו יחזור אלי משם עם תשובות משהו. 

תודה לבינתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שעשיתי קצת סלט עם שרשור מקביל דומה.

מכל מקום, האם העד יהיה מוכן להעיד במשטרה ובבית המשפט? אתה יודע, גוזל זמן ולפעמים הפוגע לא נחמד.

כעקרון השוטר יכול לתת את פרטי בעל הרכב (לא בהכרח הוא הנהג) ומשם תוכל להתקדם. אולי גם סוכן הביטוח יוכל לעזור לאתר פרטי ביטוח. לא הייתי בונה על המשטרה יותר מידי, התיק ייסגר מיד ״מחוסר עניין לציבור״.

אגב, האם יש סיכוי למצוא מצלמות אבטחה באזור? אם כן צריך לנסות לקבל סרטונים, או, לפחות, לבקש מבעליהן לשמור את הסרטונים עד שתהיה דרישה מהמשטרה או מבית המשפט.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, sperial כתב:

, לבקש מבעליהן לשמור את הסרטונים עד שתהיה דרישה מהמשטרה או מבית המשפט.

קצת נאיבי לצפות שצד כלשהו שאינו קשור למקרה ישמור על עדויות לאורך זמן. במיוחד לאור העניין שלא המשטרה ולא בתי המשפט ממהרים אם בכלל לבקש את זה.

רצוי לקבל עותק של הצילום ולשמור אצלך. 

על פי התמונה, הנזק משמעותי ולכן עדיף להפעיל ביטוח במיוחד עם הרכב חדש והביטוח מחוייב להחליף בחלק מקורי ולא חליפי. לפחות דלת אחת. 

עליית הפרמיה היא ככל הנראה בלתי נמנעת, אבל עם מספר הרכב הפוגע, חברת הביטוח תוכל לדרוש לקבל שיפוי.

• רעיון טוב! 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, לב טוב כתב:

עוד חודשיים אני מסיים עם התואר "נהג חדש" ובניתי על פוליסה זולה יותר בשנה הבאה... 

זורק רעיון: חייב להגיש תביעה לביטוח עכשיו? מה יקרה אם תגיש את התביעה רק אחרי חידוש הפוליסה? (נראה לי שעבר ביטוחי אצל נהג חדש יכול להשפיע לרעה יותר מאשר אצל נהג שנה שניה)

לא יודע האם זה מותר חוקית / הוגן, שווה בדיקה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדו"ח צריך לציין את פרטי האירוע והתאריך
הונאת ביטוח היא עבירה שבמקרים קיצוניים הופכת לפלילית.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@zaf למה אתה מצטט חצי משפט? בעלי מצלמות לא ששים למסור סרטונים בלי דרישה של גורם מוסמך כמו המשטרה או בית המשפט, אז אפשר לבקש לשמור סרטונים. ההיענות לא מובטחת.

@chezikכתבתי אתמול: לדווח לביטוח על האירוע, זה עוצר שעון של חשד לדיווח לא אמין. אחר כך יש זמן לבדוק מה שצריך ולקבל החלטות מושכלות, למשל לבדוק עלות תיקון בכמה מוסכים. דיווח בזמן אמת חשוב גם אם רוצים לתבוע את בעל הרכב הפוגע, הרי בזמן אחר לא יקשה עליו להוכיח שלא נכח במקום. וההערה של @סולל הדרךנכונה תמיד וחשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי דבר דומה.

את פרטי הרכב קיבלתי מהמשטרה.

העד הסכים לשתף פעולה. בתחילה הגיע להצהיר אצל העו"ד. העו"ד הגיש תביעה לבית המשפט.

דיברתי עם העד הוא הסכים לבוא להעיד בבית משפט [הוא אמור לקבל שיפוי על אבדן יום עבודה או משהו כזה].

כמה ימים לפני המשפט הפוגע הסכים לשלם ללא צורך במשפט..

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשטרה מוסרת את פרטי הרכב לפי מספר?

מה התהליך לזה? במהלך הגשת התלונה? האם זה מעוגן בנוהל כל-שהוא או שתלוי ברצון טוב של החוקר?

(תיאורטית אני יכול "להתלונן" על כל אחד, ולקבל את פרטיו לפי מספר הרכב?)

אשמח שמי שעבר את התהליך ישתף בפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial ציטטתי רק את החלק שרלוונטי לתגובה שלי. 
אני מאד סקפטי שצד בלתי מעורב ישמור ״ראיה״ עד שרשויות החוק (משטרה ו/או בית המשפט) יואילו בטובם לבקש את הראיה.
אני מאמין יותר בפניה ישירה אל בעלי אותן מצלמות בבקשה (״אני פונה אל הלב שלך״ 😉) לקבל את הצילום מזמן הארוע, בזמן הכי קרוב לקרות אותו ארוע. 

מנסיונם של אחרים, הקלטות לא נשמרות מעבר לכמה חמים אלא אם בעל המערכת יוזם שמירה/גיבוי/עותק . לכן כדאי לבקש את ההקלטות בתוך ימים ספורים מקרות הארוע.

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בדיוק מה שכתבתי. בקשה לקבל את הסרטונים, אם מסרב לבקש לשמור. שום דבר לא מובטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...