Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מודעה שאהבתי

עוזי ל
שימו לב! השרשור הזה בן 417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עניין התשלום על השנים ולא על הזמן, הוא תשובה מראש לכל לקוח חוכמולוג ששואל "למה עבודה של שעה עולה 250 ש"ח?", כי הוא מסתכל בעיניים של שכיר שקבל פחות ב250 ש"ח, וזה כואב לו.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כואב לי בכלל שגובים 350 שקל על שעת עבודה, יכולים לגבות גם 500 או 700, זו זכותו המלא של בעל העסק לתמחר את העבודה שלו איך שהוא רואה לנכון. 

כאוב לי שגובים על שעת עבודה כשבפועל עבדו חצי שעה וההתנשאות ביתר הסעיפים. 

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, שביט כתב:

עניין התשלום על השנים ולא על הזמן, הוא תשובה מראש לכל לקוח חוכמולוג ששואל "למה עבודה של שעה עולה 250 ש"ח?", כי הוא מסתכל בעיניים של שכיר שקבל פחות ב250 ש"ח, וזה כואב לו.

או שהוא יודע פחות או יותר את מחירי החלפים, מסתכל על הבחור מהשטחים שלא סיים תיכון (אם בכלל התחיל) ומרכיב לו אותם עם לום ופטיש חמש קילו, נזכר בפעם הקודמת שנאלץ לחזור למסדר פאקים, לוגם מהקפה הדלוח תו"כ ישיבה על ספה קרועה עם ערוץ 24 מנגן ברקע,  ותוהה לעצמו על מה בעצם הוא משלם ל'מומחים' האלה.

כל זאת לאחר שנאלץ לקחת יום חופש בשביל הביקור הזה במוסך, כי מן הסתם הם עובדים משבע בבוקר עד ארבע בערב, בניגוד לכל עסק נורמלי (אבל בהתאם לשעות הגאות והשפל במחסומים).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה בדיוק איך... פעם התהפכה לי הדלת ב-ואנדורה הוותיקה.

פשוט נפתחה ב-180 מעלות.

הצירים שם קשוחים, גם המשקוף, ולא הצלחתי לסדר לבד.

הלכתי לפחח.

הסתכל ואמר לי תבוא עוד חצי שעה-שעה.

הייתי באמצע עבודה ואמרתי לו שאחכה במקום.

אמר לי שזה עולה 100 שקל.

אמרתי בסדר. מתאים.

לקח קוביה של עץ, שם בין הצירים למשקוף, נתן כמה דחיפות...

ויאללה - העסק מסודר.

שילמתי ושאלתי אותו למה אמר לי ללכת לשעה?

ענה לי שמנסיון שלו יש הרבה לקוחות שיגידו מה אתה לוקח כזה מחיר על 2 דקות עבודה...

מבחינתי זה היה בסדר גמור.

אם הייתי חושב על הפתרון הזה הייתי מסדר לבד בלי בעייה,

אבל לא עליתי על זה - אז בשמחה שילמתי וגם שמחתי על המהירות והמחיר.

אז בהחלט אני מבין מה מביא מוסך לשים שלט כזה, ומעריך גם את ההומור :-)

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Buki כתב:

כולנו, גם שכירים משלמים מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, חשמל וכו', כל הגופים האלו שותפים בהכנסות של כולנו ולא רק של אותו עסק. 

לשכיר לא מקזזים מהמשכורת חשמל, אין לו שום עניין עם רשם החברות וגם לא עם העיריה (ארנונה) כפונקציה של כמה הוא מרוויח או נגזרת אחרת מהמשכורת שלו. בנוסף, שכיר מקבל השתתפות בתשלום ביטוח לאומי כך שהוא לא משלם את הכל בעצמו - ויש לו תנאים בביטוח לאומי שעצמאי לא משלם, למרות ששניהם משלמים אותו הדבר* (יש בינהם הבדל ב TOTAL של כ-1%, אבל לשכיר יש השתתפות משמעותית של כ 50% בתשלום הנ"ל).

עסק זה עסק, בסופו של דבר מה שהוא יקזז לך - ייצא לו מהכיס, והוא מרוויח פחות. יש SWEET SPOT שממנו והלאה אין רווחיות. אתה לא יכול לומר "טוב אז שכולם יסגרו" כי זה לא עובד ככה. נותני שירות תמיד יהיו כי צריך אותם, כל אחד בתחומו.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, איציק נ. כתב:

לשכיר לא מקזזים מהמשכורת חשמל, אין לו שום עניין עם רשם החברות וגם לא עם העיריה (ארנונה) כפונקציה של כמה הוא מרוויח או נגזרת אחרת מהמשכורת שלו. בנוסף, שכיר מקבל השתתפות בתשלום ביטוח לאומי כך שהוא לא משלם את הכל בעצמו - ויש לו תנאים בביטוח לאומי שעצמאי לא משלם, למרות ששניהם משלמים אותו הדבר* (יש בינהם הבדל ב TOTAL של כ-1%, אבל לשכיר יש השתתפות משמעותית של כ 50% בתשלום הנ"ל).

אין חולק עם זה. זה לא העיניין. שכיר משלם פחות הוצאת אבל גם לרוב לא מרוויח 400 שקל לשעה חוץ מבתפקידים בכירים מאוד.

אין לי שום בעיה עם המחר שנקבע, לא מכיר את העסק. יתכן שהוא באמת מקצועי מאוד. אבל כל יתר הדברים שרשומות בשלוט - ההנתשאת  וההתבייכיות על זה שהוא נדרש לשלם מסים וכל ההוצאות מסביב - לדעתי מיותרים לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Buki כתב:

אבל כל יתר הדברים שרשומות בשלוט - ההנתשאת  וההתבייכיות על זה שהוא נדרש לשלם מסים וכל ההוצאות מסביב - לדעתי מיותרים לחלוטין.

זה שלט הומוריסטי אבאל'ה, לא צריך לקחת כל דבר בחיים כמו "רשימת שינדלר"... שחרר :-) 

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Buki אתה לא מכיר את מבנה ההוצאות של העסק, יתכן מאוד שעם כל ההוצאות מאותם 400 ש״ח ההכנסה ברוטו תהיה 80-100 ש״ח ומזה ישלם מ״ה ואחיו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.4.2023 בשעה 21:54, Buki כתב:

אם עשית את העבודה בחצי שעה תגבה על חצי שעה

ואם לקח לו שעתיים כי הוא חדש? או סתם הסתבך הפעם?

צריך להפסיק לחשוב על חיוב לפי שעת עבודה כתשלום לפי זמן. טכנאי מזגנים לא גובה כך, גם לא רופא שיניים. יש תמחור לפי סוג הטיפול/עבודה. העובדה שיש טכנאי אחד זריז יותר מחברו לא אמורה לשנות למחיר התיקון.

איש מקצוע עבר הכשרה, סיפק חלקים חדשים וביצע עבודה, המחיר צריך לגלם את כל אלה יחד עם זמן העבודה בפועל, שהוא רכיב בתחשיב, אבל לא הבסיס שלו. 

ידוע שהחלפת חלק X ברכב Y לקוחת זמן מסויים, תכניסו את זה בחישוב. לקח לך קצת פחות, הרווחת. לקחת קצת יותר כי איזה בורג נתקע, זה יתאזן עם הרכב הבא.
ברכב מדגם אחר זה יותר מורכב? תגבה יותר. 

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Be roo כתב:

צריך להפסיק לחשוב על חיוב לפי שעת עבודה

במקרה אני גם טכנאי.

מתקשר אלי מישהו, אומר יש לי תקלה ככה וככה. 

תשלח הצעת מחיר לתיקון.

אין לי מושג לפי התאור שלו מה התקלה, כמה זמן יקח לאבחן אותה, כמה זמן יקח לתקן אותה ואיזה חלקים צריך.

הדבר היחידי שאני יכול לעשות זה לשלוח לו הצעת מחיר לשעות עבודה ולרשום שאם ידרשו חלקים, הם יחויבו בנוסף.

אם במסגרת הטיפול הראשון הצלחתי לתקן את התקלה, מוסיף על השעות את מחיר החלקים וזהו. 

אם נדרש טיפול נוסף עם עוד חלקים נותן הצעה נוספת שם אני כבר יכול לשער את כמות השעות שידרשו.

לא מכיר שיטה אחרית, יש מאות תקלות שונות, אצלי גם בגלל אופי הציוד יש קטע של ניקוי והוצאת גופים זרים מכל מיני מערכות. זה לוקח  הרבה זמן וחלק מהתקלות מסתדרות אחרי הנ"ל בלבד. איך אפשר לחייב על זה אם לא לפי שעות?

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...