Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס Active X - אחרי שנתיים וכמעט 40 אלף ק"מ

Olegis

פוסטים מומלצים

אז החודש מלאו שנתיים (ו-39 אלף ק"מ) לאוטו ונראה לי שאפשר לסכם כמה דברים. זהו בעצם המשך לפוסט הזה שמתאר חוויות ורשמים ראשוניים מהרכב.

מולטימדיה - מצויינת. הבעיה שהייתה בהתחלה (איפוס אקראי של שעון שהיה מונע התחברות של אנדרואיד אוטו) - נפתרה לאחר עידכון גרסה במוסך ולא חזרה יותר. הכל עובד כמו שעון - רדיו, אנדרואיד אוטו עם כל האפליקציות. אין תלונות.

נהיגה - לא השתנתה, הרכב מרגיש נוח, חזק ושקט. מדי פעם מרגישים טיפה רעידות בשעות הבוקר המוקדמות כשמניעים - בכל זאת, מנוע 3 צילינדרים. מעבר לזה - אין רעידות, הכל חלק. תיבת ההילוכים עדיין לא יודעת לבחור את ההילוך הנכון במהירויות הנמוכות של העיר - היא ממהרת להעביר הילוך (כנראה מטעמי חיסכון בדלק) ואז נוצר מצב של הילוך לא אופטימלי במהירויות עירוניות. כמו שרשמתי בעבר, המצב דומה לרכב ידני שבו נוהגים בהילוך 4 במקום 2 - במקרים כאלה הסל"ד נמוך וכאילו חסר כוח למנוע. לא שבפוקוס חסר כוח - אבל עדיין מרגישים שההילוכים לא ממש מתאימים למהירות ולמאמץ. שאלתי בשירות - אמרו שאין עידכון גרסה לגיר. לא כזה קריטי.
מעבר לזה - הרכב מאוד יציב על הכביש, אפשר לקחת איתו יציאות של מחלפים במהירויות גבוהות, בקיצור תענוג. עקיפות זה גם משהו שמאוד קל לבצע עם פוקוס - טיפה לחיצה ואופה, עקפנו, אפשר לחזור לימין. עוד דבר שאני אוהב זה שהמנוע לא עושה עניין מלחיצות - אין דרמה מיותרת, אין תחושה שהמנוע מתאמץ. פשוט עושה את העבודה בשקט ובנעימות.

איבזור - מעולה, יש (כמעט) הכל. סטיה מנתיב, בלימה אוטונומית (פעלה לי פעמיים, פעם אחת באשמתי ופעם אחת בלי יותר מדי צורך), בקרת שיוט אדפטיבית וזחילה בפקקים (תענוג, התרגלתי אליה והיום אין פקק שאני לא מפעיל אותה). Start/stop אני מבטל איך שאני מניע את האוטו, לא רואה הרבה תועלת במערכת הזאת, אולי בעיקר נזק למצבר. Auto hold מצויינת, משתמש בה כל הזמן. חסרה רק המערכת להתראה על רכבים בשטח מת ונסיעה לאחור - הייתי שמח אם היה, אבל אין.
שקעי USB - יש 2 עם חיבור לאנדרואיד אוטו, מאחורה יש שקע מצית למטען 12 וולט לילדים. יש משטח טעינה אלחוטי - אני לא משתמש בו כי רוב הזמן הטלפון שלי מחובר בכבל.
הנדסת אנוש מצוינת - יש כפתורים פיזיים לכל הפונקציות החשובות, כמו ווליום, מזגן וכו'. הכל ממוקם בצורה נגישה, נוחה והגיונית מאוד.

צריכת הדלק - לא משהו. לפני שנתיים דיברתי על 1 ל-14 בנסיעות בינעירוניות ו-1 ל-11 בעיר, עם תקווה לשיפור בהמשך - אז השיפור לא קרה. להיפך, נראה כאילו יש מגמה הפוכה - היום אני מודד בערך 1 ל-13 מחוץ לעיר ו-1 ל-10 בעיר. יש מצב שזה בגלל מצב התנועה היום מול זו לפני שנתיים (קורונה וכאלה), לא יודע. לאחרונה עברתי לנהוג במצב Eco שאמור להיות חסכוני יותר, נראה איך זה יתבטא בצריכת דלק. בינתיים לא שמתי לב לאיזה שיפור.

הייתה תביעה ייצוגית נגד היבואן בעניין של צריכת דלק מוצהרת מול אמיתית - יצא מזה שאני מקבל עוד 4 חודשי אחריות על המנוע (מעבר ל-3 שנים). נו טוב, לפחות משהו...

תחזוקה - שני טיפולים עד כה, 15 ו-30 אלף ק"מ. הראשון היה זול מאוד (משהו כמו 350 שקלים), השני עלה בסביבות 1200. לא משהו יוצא דופן, אני זוכר מספרים דומים מהרכבים הקודמים שלי.

תאונה אחת לפני כחצי שנה, באשמתי לגמרי. נכנסתי באיזה עמוד בנסיעת רוורס בחניה (אל תשאלו אותי איך). נפגע הפגוש האחורי, כנף ואחד הפנסים, בסוף הוחלט להפעיל את הביטוח - הכל חוחלף בחלקים המקוריים ונראה כמו חדש. 
תקלה אחת - במצלמה הקדמית, נדלקה הודעה על זה במסך הקדמי. הבאתי את הרכב למרכז שירות, הסתבך שיש גם שני ריקולים שצריך לטפל בהם - מחזיר שמן ובלם יד. על הראשון קיבלתי מכתב הביתה, על השני לא ידעתי - אז על הדרך כבר עשו את שניהם. את המצלמה עדיין לא סידרו - אמרו שייקח להם יום שלם לכייל את כל מערכות הבטיחות עם המצלמה החדשה, וספציפית אתמול לא יכולתי להשאיר את אוטו. אעדכן כשזה יסתדר. הכל, כמובן, במסגרת האחריות.

לסיכום - אני עדיין מאוד מרוצה מהרכב. הוא לא מושלם, אבל היתרונות שלו עולים על החסרונות ובהרבה. מקווה שעניין המצלמה יסתדר במהרה ושתקלות מהסוג הזה לא יקרו מחוץ לתקופת האחריות. 

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם הstline, מאוד מזדהה עם מה שכתבת - די אחד לאחד.

צריכת הדלק שלי קצת פחות טובה, אולי בגלל שזה הרבה בעליות וגם בגלל שאוהבים קצת לנסוע מהר...

ובאמת שני הדברים הכי מעצבנים זה שתמיד צריך בתחילת נהיגה לכבות את ה-start/stop ולנעול את הדלתות (אין נעילה אוטומטית בתחילת נסיעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עם ST-LINE.  מאודדד מרוצה, ומתבאס שלא יכול לשדרג לחדש (החדש עם גיר אחר ומנוע חלש יותר)

שאלה:  גם אני מודל 2020 אך מבירור שעשיתי, אין כל קריאת שירות (ריקול) לרכב שלי. לא על בלם יד ולא על מחזיר שמן. יש הצעה מדוע? 

עריכה אחרונה על ידי print
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עם st line שנתיים וקצת ללא בעיות חזקה ונוחה

ושקטה מזגן מצוין  ומולטימדיה מצוינת לאחר עדכון התוכנה. בנתיים שני טיפולים זולים וזהו.

גם אני לא שמעתי ולא קיבלתי כלום על ריקול .

עריכה אחרונה על ידי YLKLN
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, print כתב:

גם אני עם ST-LINE.  מאודדד מרוצה, ומתבאס שלא יכול לשדרג לחדש (החדש עם גיר אחר ומנוע חלש יותר)

שאלה:  גם אני מודל 2020 אך מבירור שעשיתי, אין כל קריאת שירות (ריקול) לרכב שלי. לא על בלם יד ולא על מחזיר שמן. יש הצעה מדוע? 

יש מצב שהריקולים הם רק לדגם שלי? אין לי מושג...

אגב, למה לשדרג? הרכב עדיין מאוד אקטואלי גם אחרי שנתיים פלוס על הכביש - חזק, נוח, מאובזר. החיסרון היחיד ששווה להתייחס אליו זה צריכת הדלק - הייתי אומר שאפילו בעייתי, למי שנוסע בעיר בעיקר. בנסיעות קצרות בעיר, עם מזגן אני מגיע גם ל-1 ל-8. מצד אחד, המנוע תענוג - חזק, שקט ותמיד מספק את הסחורה ומצד שני הייתי מצפה ממנוע מודרני להיות טיפה יותר חסכוני.

לפני 18 שעות, גור אדם כתב:

אני עם הstline, מאוד מזדהה עם מה שכתבת - די אחד לאחד.

צריכת הדלק שלי קצת פחות טובה, אולי בגלל שזה הרבה בעליות וגם בגלל שאוהבים קצת לנסוע מהר...

ובאמת שני הדברים הכי מעצבנים זה שתמיד צריך בתחילת נהיגה לכבות את ה-start/stop ולנעול את הדלתות (אין נעילה אוטומטית בתחילת נסיעה).

כן, צריכת הדלק היא פונקציה של צורת נהיגה וגם טופוגרפיה. 

בנוסף לביטול של start-stop בתחילת כל נסיעה, חבל גם שהאוטו לא "זוכר" את מצב הנהיגה האחרון שהוא היה בו. עכשיו אני צריך לזכור גם להעביר ל-eco בכל תחילת נסיעה - לא ברור למה זה בכל פעם חוזר למצב הרגיל.

דלתות אני לא נועל כמעט אף פעם.

מילה נוספת על האיבזור - המערכות עובדות בצורה יוצאת מן הכלל. סטיה מנתיב ושמירת מרחק משתלבות בנהיגה בצורה מצויינת, לא מתערבות יותר מדי והפעולה חלקה מאוד. מרגישים שהושקעו הרבה תכנון ומחשבה במערכות האלה, הכל פשוט עובד. כנ"ל גם לגבי האורות למשל - כמה פעמים ראינו רכבים (גם חדשים) נוסעים בלילה בלי אורות? בפוקוס זה פשוט גאוני - הבורר תמיד עובר למצב אוטומטי בתחילת כל נסיעה ואין מצב שהאורות לא יידלקו כשמתחיל להחשיך. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה הדלקתי או כיביתי אורות, חוץ מאולי הדלקה ידנית בכביש בינעירוני בחורף - הכל עובד לבד ועובד מצויין. גם אורות גבוהים אוטומטיים זה פיצ'ר פנטסטי שעובד נהדר (יכול להיות שאני פה מתלהב מדברים בסיסיים, אבל תרשו לי בבקשה - זה הרכב המאובר הראשון שלי :-)

אותו דבר גם בגלגלת גיר - כשמכבים את המנוע ופותחים את דלת הנהג, הבורר עובר למצב P. 

המערכת היחידה שלא עובדת נקרא לזה בצורה מושלמת היא הפעלת מגבים אוטומטית - זה עובד, אבל לא תמיד מתאים את מהירות המגבים לעוצמת הגשם בצורה נכונה וצריך להתערב בזה (אני מאלה שלא אוהבים מגבים שעובדים כל הזמן). אבל זה כבר nit-picking...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • 4 חודשים מאוחר יותר...

45 אלף ק"מ על השעון והגיע הזמן לטיפול התקופתי (כחצי שנה לפני גיל 3). טיפול רגיל פלוס נוזל בלמים - קצת יותר מאלף שקל במוסך תכלת בראשל"צ. 

בנוסף, הוחלף גלגל ההגה (באחריות) - על הפלסטיקה שלו מלמעלה הופיעו קילופים מוזרים ובועות אוויר. יש מצב שזה מהשמש - רוב הזמן האוטו חונה במקום לא מקורה. משהו די מינורי שבקושי רואים, פשוט אמרתי לחבר'ה במוסך שזה קיים, הם ראו על מה מדובר ואחרי כמה ימים התקשרו שהגיע הגה חדש ושאבוא להחליף.

התחנה המתוכננת הבאה - טסט בסוף ספטמבר, פעם ראשונה לאוטו הזה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

עברה כמעט חצי שנה מהעידכון האחרון - האוטו כמעט בן 3 (עוד חודשיים) וקצת מעל 55 אלף ק"מ והמצבר החליט שלא בא לו לעבוד יותר.

לא ברור לי איך המצבר "נגמר" אחרי פחות מ-3 שנים - אבל קשה להתווכח עם המציאות, אז הותקן מצבר חדש של Varta בקיבולת של 70 אמפר-שעה, שמתאים ל-start&stop. עלות - 980 שקל באוטו דיפו.

אגב start&stop, אני מקפיד לכבות את הפונקציה המיותרת הזאת בתחילת כל נסיעה (אין אפשרות לכבות אותה אחת ולתמיד)...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת לפני ההחלפה האם האחריות על המצבר פגה?

בעבר ביונדאי שהחזקתי המצבר מת קצת לפני גיל 3 והוחלף על ידי היבואן כחלק מהאחריות על הרכב. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לידיעה (יתכן שאני מגלה שהמשיח בא למי ששונא את ה-S&S כמוני) - שווה לחפש מעקף קטן שמכבה אוטומטית את המערכת. אני התקנתי בפורסטר (2019) את הפריט הזה. 3 דקות התקנה ואפשר לשכוח מהשיקוץ הזה. המעקף מכבה 5 שניות לאחר התנעה את המערכת (וזה מופיע במסך ככבוי, בדיוק כאילו לחצתי על הכפתור).

• אהבתי 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי לבדוק באחד ממרכזי השירות, אמרו לי שהאחריות על מצבר היא לשנתיים.

לפני 11 שעות, MadCat_LE כתב:

רק לידיעה (יתכן שאני מגלה שהמשיח בא למי ששונא את ה-S&S כמוני) - שווה לחפש מעקף קטן שמכבה אוטומטית את המערכת. אני התקנתי בפורסטר (2019) את הפריט הזה. 3 דקות התקנה ואפשר לשכוח מהשיקוץ הזה. המעקף מכבה 5 שניות לאחר התנעה את המערכת (וזה מופיע במסך ככבוי, בדיוק כאילו לחצתי על הכפתור).

אחפש כזה שמתאים לאוטו שלי, זה נראה לי בדיוק מה שצריך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, MadCat_LE כתב:

רק לידיעה (יתכן שאני מגלה שהמשיח בא למי ששונא את ה-S&S כמוני) - שווה לחפש מעקף קטן שמכבה אוטומטית את המערכת. אני התקנתי בפורסטר (2019) 3 דקות התקנה ואפשר לשכוח מהשיקוץ הזה. המעקף מכבה 5 שניות לאחר התנעה את המערכת (וזה מופיע במסך ככבוי, בדיוק כאילו לחצתי על הכפתור).

אשמח לקישור או לתמונ של המוצר

ניתן להתייעץ בכל הנוגע למערכות גפ''מ והסבה - ללא תשלום

בעבר: מיצובישי אטארז' 2015-טויוטה קורולה 2009 GLI מוסבת לגפ''מ

בהווה: סובארו B4 2015 מוסבת לגפ''מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עידכון חם מהתנור - כמעט 3 שנים ו-60 אלף ק"מ (58 וקצת ליתר דיוק), השבוע הוחלפו הצמיגים והאוטו עבר טסט ראשון בחייו.

הוצאות - 2000 שקל לרביעיית צמיגים ו-96 ש"ח לטסט. אה, ו-1700 לאגרת רישוי...

עכשיו מחכה ל-60 אלף עגול כדי לעשות את הטיפול התקופתי, בטח יקרה בעוד חודש או משהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...