Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני מתחיל להשתעשע ברעיון של מדפסת תלת מימד. המלצות? דיס? רעיונות ועצות? עלויות ישירות ונסתרות?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעבר לעובדה שקיים בנק עצום של מוצרים ברחבי המירשתת, יש לי לא מעט רעיונות מגניבים משל עצמי שהייתי שמח שיקרמו עור וגידים ביקום הפיזי. 

מדפסת שכזו לפעמים היא הפתרון האידאלי להפתעות שכאלו. 

ברור לי היטב שיש פה עקומת למידה ושלא אצפה לתוצאות מדהימות מההדפסה הראשונה. או ה-20.

מה אני בכלל צריך לבדוק?

מה סדרי גודל של עלויות למשהו ביתי סביר ברמת ENTRY? ועלויות חומ"ג? (לא שעווה. כן עמיד בחום. לא מתכות. לא פיבר\מרוכבים.)

מה השימושים האפשריים למכונות כאלו- מעבר לחפצי נוי ברמת שמישות זו או אחרת? מכיר כמה כלים קטנים שאפשר להדפיס לבד, מה העלות-תועלת שלהם לעומת קנויים?

ושאלה טובה יותר היא, מה לגבי הגזים הרעילים הנפלטים מהמכשירים האלו?

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אתה רוצה בעיקר להדפיס דברים, לדעתי תתחיל ב prusa mini אם הגודל מספיק או prusa הרגילה אם צריך גדול יותר. כ 2000 לקטנה, 4000 לגדולה. 

שתיהן מדפיסות מצויין. 

אם אתה רוצה בעיקר להתעסק במדפסות, להבין איך הן עובדות, איך לשפצר או לתקן עדיף שתקנה משהו כמו Ender 3 שתוכל לשחק איתה, לשדרג ולשנות כאוות דעתך. 

מכויילות כראוי ועם קצת שדרוגים שתיהן ידפיסו אותו דבר בערך. 

אבל אם אתה צריך סוס עבודה שעובד בלי הפסקה ותקלות, עדיף prusa. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר כמה שנים עם מדפסת Ultimaker S5 שיש במשרד. עולה 30K ש"ח לפני הנחה.

האיכות מעולה. אני מדפיס ב- PLA או בניילון. PLA חזק אבל ולא כל כך עמיד בחום, ניילון יותר גמיש אבל עמיד בחום.
חלק מהדברים שהדפסתי הורדתי מאתרים - יש המון כאלו. חלק תכננתי בעצמי. תזכור שבתחילת הדרך יהיה לך הרבה ניסוי וטעייה והרבה לימוד עצמי.  

image.thumb.png.89cbc43d76ea7512669bba895ab443ef.png

image.thumb.png.47c5ab92afd2c0cd7d0fb26bbc3a6192.png

image.thumb.png.29da1ff2409a80a55076d3d9c0ae0072.png

image.thumb.png.7a017c446819034e123f095794ae3c91.png

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן ברווז, היה שרשור דומה בעבר, נתתי את השנקל שלי שם בנושא.

להלן לינק עדכני: https://sovol3d.com/products/sv01-direct-drive-printer

ובנושא הרעל שנפלט: PLA על פניו בטוח, אבל גם איתו אני מעדיף לא להיות בחדר אטום.
ABS קצת רעיל כזכור לי, אך קח בחשבון שבכדי להדפיס איתו עדיף לקנות מדפסת סגורה.

עריכה אחרונה על ידי method
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ABS רעיל בהדפסה, צריך מקום מאוורר. חזק ועמיד בחום.

ניילון מיועד לדברים חזקים עם קצת גמישות. אם תשים אותו במקום שמופעל עליו לחץ הוא יתכופף לאט לאט.

עריכה אחרונה על ידי nev
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צברתי לא מעט מיילג׳ בהדפסות תלת מימד, גם בfdm וגם בdlp.

זה כיף גדול ולא רק לצרכי נוי. הדפסתי בעבר חלקים לא מעט חלקים פונקציונליים כמו תחליף לחלק שנשבר בדלת המדיח, מחזיק למצלמת אבטחה שמציב אותה בזוית שאני צריך (ולא יכולתי להשיג עם הכיוונון המובנה שלה), תחליף לחלק שנשבר ברשת בחלון ועוד.

משום שאין לך כוונות מסחריות אז לא הייתי הולך על מדפסות יקרות. ender 3 v2 עולה מעט מאוד ועושה יופי של עבודה.

כמו כולם, תתחיל עם PLA. קל יחסית להדפיס איתו והוא לא מסוכן (בבסיס, פולימר של חומצה לקטית - חומר אורגני שהגוף שלנו מייצר והפילמנטים שלו מופקים מתירס/קני סוכר). לרעתו, הוא עמיד רק עד 60 מעלות ו״פריך״ יחסית (למרות שהקשיחות היחסית שלו היא גם יתרון במצבים מסוימים).

אם תצטרך עמידות טובה יותר לחום אתה תוכל להדפיס בPETG שעמידה יותר לחום (כ80 מעלות). אם וכאשר תלך להדפיס בpetg, אני ממליץ להחליף את הbowden לקפריקורן ואת משטח ההדפסה לפיברגלס/גרולייט - זה לא מסובך, העלות די נמוכה וזה יחסוך לך צרות כי petg מחייב הדפסה בטמפרטורות גבוהות יחסית (מגרד את הסף של bowden טפלון רגיל) ונדבק חזק מאוד למשטחים מפלסטיק או זכוכית (עד כדי גרימת שברים בזמן התקררות החומר).

עשיתי גם לא מעט הדפסות בABS. החומר נוטה להתכווצויות שגורמות לעיוותים/שברים/התנתקויות בזמן ההדפסה. בשביל שההדפסות יצאו תקין אתה חייב מדפסת סגורה ואלה עולות יותר. ABS עמיד בטמפרטורות גבוהות יותר (כ100 מעלות) ופחות קשיח.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע PLA זה כמו שריפה של תירס. אמור להיות בטוח.

יש עוד מיליון חומרים - תלוי בסוג המדפסת וצרכי ההדפסה ועדיין לא דיברנו על תמיכות ושימוש ב2 חומרים במקביל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בחומר אורגני, מתכלה בגוף ללא תוצרים מסוכנים, שבין היתר משמש בתעשיית הפארמה כמעטפת לתרופות בשחרור איטי, כולל כאלה שניתנות בשאיפה לריאות כאירוסול של חלקיקים בציפוי pla...

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוג החומר לא משנה כלל. גודל החלקיקים משנה. הוא פולט חלקיקים קטנים שמחקרים מסויימים מראים שעלולים לגרום נזק לרקמות, במיוחד לריאות. כמו אבק בניה וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Nemesis כתב:

לא הייתי יושב גם בחדר שמדפיסים בו pla. 

יש פליטה של חלקיקי pm2.5.

נו באמת.

בקנה מידה ביתי, הדפסה של פעם בשבוע במשך 10 שנים זה פחות מסוכן מ... נניח, לשהות בתחנת רכבת רבע שעה.

שלא לדבר על סיגריה או vape.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הדפסה של פעם בשבוע? הדפסות לוקחות שעות / ימים לדברים לא טריוויאלים. 

אם הבחור מדפיס פעמיים בשבוע הדפסות שלוקחות 18 שעות כל אחת זה משמעותי. 

כנראה שמי שמעשן בכל מקרה לא ממש אכפת לו מהריאות שלו. אבל מי שלא מעשן ואכפת לו מאיכות האוויר בבית שלו ידאג להדפיס בחדר מאוורר החוצה אלה אם כן מדפיס פעם באף פעם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרופורציות חביבי.

מי שקונה מכונות כאלה בתור תחביב, משתמש בהן בתדירות של תחביב.

אני מוכן להתערב שבתחביב הנפוץ שקוראים לו בישול אתה שואף לא פחות חומרים רעילים.

עשן וזה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהתעסקתי בזה בתור תחביב המכונה עבדה כמעט כל יום כל היום.

טיגון אכן גורם לפליטה משמעותית של PM2.5, אם אתה מטגן הרבה אכן הייתי ממליץ על קולט עשן אפקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...