Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן להמשיך אחרי יונדאי i30cw?

deadcat
שימו לב! השרשור הזה בן 763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים צריך ייעוץ, יש לי יונדאי i30cw שנת 2013 שאני מחזיק מאז 2017. אמינה ולא עושה בעיות, אבל אני חושב להחליף למשהו יותר חדש לפני שמתחילות בעיות של גיל, ועם פיצ'רים חדשים של בטיחות. גם הילדים גדלו קצת אז כבר לא צריך בגז' גדול לעגלה וכו'.

נוסע מעט, משהו כמו 5-6 אלף ק"מ בשנה. ההיברידיות קורצות לי, כמו האיוניק בשביל השקט וכל הפיצ'רים של שמירה על נתיב והתראה על שטח מת. אבל לא יודע אם משתלם לקחת היברידית כשלא נוסעים הרבה, אפילו אם זה רכב משומש?

איזה רכב (משומש) כדאי לקחת שיהיה אמין שקט ובטיחותי כשלא נוסעים הרבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה כזאת אין לך באמת צורך בהיברידית. מציע לך לחפש יונדאי אלנטרה מהדגם שאחרי מתיחת הפנים, 2019 ואילך, שהגיעה עם מערכות בטיחות.

היא תהיה נוחה, אמינה והיא גם לא שתיינית גדולה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Mike808 כתב:

בנסועה כזאת אין לך באמת צורך בהיברידית. מציע לך לחפש יונדאי אלנטרה מהדגם שאחרי מתיחת הפנים, 2019 ואילך, שהגיעה עם מערכות בטיחות.

היא תהיה נוחה, אמינה והיא גם לא שתיינית גדולה.

תודה, אבדוק את האלנטרה. עם איזה מערכות בטיחות היא מגיעה?

ומה אתה חושב לגבי מכוניות קטנות יותר, סגנון מאזדה 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלנטרה מ-2019 מגיעה עם בלימה אוטונומית וזיהוי הולכי רגל ודו גלגלי, תיקון סטיה מהנתיב עם התרעה קולית, ובקרת שיוט אדפטיבית שלא פעילה עד בלימה מלאה.

מאזדה 2 צפופה במושב האחורי ולא תהיה נוחה אם יש שם נוסעים באופן קבוע. אם אתה מעדיף רכב קטן ממשפחתית אבל מרווח אפשר לבדוק הונדה ג'אז, או תת משפחתיות בסגנון יונדאי אקסנט/סקודה ראפיד.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב לא עושה בעיות הייתי ממתין קצת שהשוק יירגע.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 4

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, zvit כתב:

אם הרכב לא עושה בעיות הייתי ממתין קצת שהשוק יירגע.

אני לא מכיר את השוק האמת, המחירים גבוהים מדי? וזה באמת יירגע או רק ימשיך להתחרפן כמו הדירות? 😅

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהדגמים זוכים כעת לביקושים גבוהים במיוחד. בעיקר מכוניות סופר מיני, ג'יפונים ודגמים היברידיים.

אלנטרה לדוגמה פחות, ובגלל הנסועה הנמוכה שלך אתה יכול לבחור רכב שנסע קצת יותר שיהיה קצת יותר זול.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, deadcat כתב:

אני לא מכיר את השוק האמת, המחירים גבוהים מדי? וזה באמת יירגע או רק ימשיך להתחרפן כמו הדירות? 😅

נכון לעכשיו הביקוש למכוניות עולה על ההיצע, והמחירים בהתאם. זה התחיל בגלל הקורונה, וממשיך בגלל המלחמה באוקראינה. כשההיצע יגדל בחזרה - השוק ירגע. רק קשה לדעת מתי זה יקרה.

• רעיון טוב! 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, באמת נראה ככה... עברתי בכמה מגרשים וגם על האלנטרות אומרים שאין כמעט, והם לא משקללים ליסינג וקילומטראז' במחירון "בגלל התקופה". המחירים יוצאים איזה 20 אלף מעל המחירון, טירוף. גם מפרטי בלוח של יד2 לא נראה שהמצב יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם אין טעם להחליף. יש הפרש של משהו כמו 60K ש"ח במחירונים של האלנטרה 2019 (90K) ושלך (כ-30K), וזה לפני שמדברים על הגאות במחירי המשומשות שמגדיל את הפער ומקטין את ההיצע של מכוניות במצב טוב.

יש לך רכב אמין מאוד בבסיס, כנראה עם משהו כמו 100K ק"מ כיום ובהנחה שאתה מטפל ברכב כמו שצריך, הוא יעבוד יפה גם עוד שנתיים שלוש (אם לא יותר), ומכיוון שאובדן הערך עליו אפסי כבר, אישית הייתי ממשיך איתו (זה גם רכב שאתה מכיר כבר אז פוטנציאל ההפתעה קטן יותר). גם בעוד שנתיים לא תהיה לך בעיה למכור את הרכב לזוג צעיר עם עגלות ילדים, בטח ובטח כשהוא עם קילומטראז' נמוך יחסית ...

לעניות דעתי ה"שדרוג" של מערכות בטיחות אקטיביות כדאי בעיקר למי שנהג עם פחות ניסיון, שנוהג יותר ק"מ בשנה ובעיקר שנוהג עייף (ולצערנו יש רבים כאלו). כל עוד אתה נהג ערני ומיומן, ובטח ובטח כשאתה נוהג בעיקר בעיר, קשה לי לראות את ההצדקה להחליף אך ורק בגלל המערכות האלו.

גילוי נאות - אני נוהג קילומטראז' שנתי דומה לשלך ו-90% מהזמן לפחות בלב המרכז. הדבר היחיד שבין כל המערכות שממש מסייע לי הוא מצלמת 360 מעלות במקומות צרים אבל זה יותר בגלל מגבלה בריאותית. כל היתר נחמד, אבל רחוק מלהיות קריטי.

מה שלא תחליט, סע בדרכים טובות!  

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות בטיחות אקטיביות הן שדרוג משמעותי שחשוב לכל נהג. אין קשר לעייפות או לגיל. הגורם האנושי הוא הגורם לרוב התאונות ומעטפת שיכולה להגן על הנהג מפני עצמו ומפני נהגים אחרים סביבו היא מבורכת וחשובה. מחקרים אודות מערכות בלימה אוטונומית הוכיחו את עצמן במספר מחקרים כיעילות במניעת תאונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שמערכות בטיחות אקטיביות זה ממש חשוב, ובגלל המצב הפסיכי בשוק אני שוב חושב על ללכת על מכונית קטנה יותר. סה"כ כל עוד נוח לשבת מקדימה, אין לי בעיה שהמושב האחורי יהיה צפוף, עבור שני ילדים (כבר ללא כסאות בטיחות) זה כנראה יהיה בסדר. 

יש מכוניות קטנות, אמינות ונוחות מקדימה, עם מערכות בטיחות אקטיביות, ומחירון יותר נמוך מהאלנטרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, outnex כתב:

קטן קצת..זה מיני.
חפש סופר מיני כמו 208 I20 קורסה

כן, זה קטן, אבל אם מאחורה יושבים רק שני ילדים, ואין עגלות וכו', אולי זה מספיק טוב? כל עוד מקדימה מספיק מרווח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...