Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוע לפני פיטורים בעקבות נסיעה פתאומית.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, phpclub כתב:

(אולי המעביד התנדנד מלכתחילה?)

המעסיק התנדנד מהתחלה כאשר אותו עובד עבר את המיונים והמתין לתשובה, רק לאחר שעובד אחר שפיטרו (שגם היה במיונים) הבחור בנושא השרשור התקבל. 

בתאריך 16.5.2022 בשעה 16:54, renault5 כתב:

שהמעסיק בהתחלה קיבל מישהו אחר

והודיעו לו שהמשרה לא אקטואלית ופתאום אחרי שבוע וחצי שאלו אותו אם זה עדיין רלוונטי מבחינתו המשרה לאחר שהודיעו לו שהיא לא רלוונטית עבורו.

אבל בגלל שהיה צריך את המשרה הוא הסכים למרות הדבר הזה.

זה לא תפקיד חיוני אלא תפקיד יחסית פשוט.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רוב האנשים נוהגים כפי שהעדת על עצמך, אבל  ואבל גדול מתנהגים- איננו- שווה- מתנהלים, אם תרצה כמנהלי עסק.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

"עם מהנדסים ואנשים עם כוח אני מתנהל בכבוד עם אלה שאין להם כוח אני מרשה לעצמי להתנהל כמו עבדים".

אותו המשפט בסגנון אחר.

ראבק עובד עם חופשה שפוגעת לו ב2 ימי עבודה מה הלחץ פה אתה מדבר כאילו הוא השתין למנהל במשרד ואמר לו דבר איתי ב10 אחרי שהמשכורת נכנסת.

מהנדסים ואנשים שהגיעו למשרות בכירות, לא היו צריכים להוכיח את עצמם כדי להגיע לזה? האם הם לא מרוויחים בכבוד את היחס העדיף?

די עם התייפיפות הזו. המון אנשים במשרות זוטרות (וגם מהנדסים, אם כי פחות) באים כדי לעשות את המינימום ולקבל את המקסימום, ואולי גם יותר ממה שמגיע. וכן, כל עד אתה לא מוכיח שאתה לא כזה - תקבל יחס בהתאם.

אני די בטוח שעובד זוטר שמגיע לעבוד אצלו ומוכיח את עצמו, יוכל להתקדם וכנראה שגם פחות יעניין למה הוא לקח מחלה.

קל מאוד להתסכל מנקודת מבט שכל העובדים טהורים וזכותם ועוד ועוד. בסוף כבעל עסק אתה זה שמפסיד כסף אם העובד שלקחת גונב כסף, מאחר לעבודה, נעלם כשצריך אותו, ולוקח ימי מחלה סתם כי בא לו חופש..

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Ooga כתב:

מהנדסים ואנשים שהגיעו למשרות בכירות, לא היו צריכים להוכיח את עצמם כדי להגיע לזה? האם הם לא מרוויחים בכבוד את היחס העדיף?

לא.

עובד ייצור שעובד כמו שצריך לאורך שנים. לא מגיע לו יחס עודיף בגלל שיש לו פחות השכלה מלמהנדס?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יובל .מ. כתב:

"עם מהנדסים ואנשים עם כוח אני מתנהל בכבוד עם אלה שאין להם כוח אני מרשה לעצמי להתנהל כמו עבדים".

אותו המשפט בסגנון אחר.

אני רואה כיצד אפשר להסיק את זה מהשרשור הנ"ל נטו, אך גם מכיר את נהג לילה (וירטואלית) קרוב ל-15 שנה ויודע שהוא רחוק מהתמונה שאתה מצייר. לא יודע אם היית במצב של לנהל חוטבי עצים ושואבי מים, אבל אין מקום להשוואה בין העובד הממוצע מהפרופיל הזה לבין המהנדס הממוצע, ואין מקום ליחס זהה. כמובן שיש אנשים ומצבים יוצאי דופן בכל תחום, אבל בגדול - יש הגיון במה שהוא כותב (גם אם לא אהבת את איך שהוא כתב את זה).

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, יובל .מ. כתב:

אותו המשפט בסגנון אחר.

ממש לא מה שאמרתי.

יש תפקידים שאין תלות של אחרים אם הם מבוצעים בשמונה או ב 11 (וזה לא רק מהנדסים. זה בם המנקה למשל) ויש תפקידים שכן (וזה העובד בקו הייצור אבל גם מנהל העבודה).

מי שמכיר אותי יודע שממש לא משנה אם זה עובד הניקיון או המהנדס שעומד מולי והם יקבלו את אותו היחס. מעולם לא אמרתי לעובד אל תשב לנוח (אבל לא פעם עצרתי עובד ואמרתי לו לשבת לנוח) ומעולם לא עברתי ליד עובד שמרים משהו כבד בלי לשים יד ואף ךעם לא ביקשתי מעובד שינקה אחריי. ההחלטה אם וכמה להתגמש תלויה לא באדם אלא בדרישות התפקיד.

לפני 4 שעות, יובל .מ. כתב:

ראבק עובד עם חופשה שפוגעת לו ב2 ימי עבודה מה הלחץ פה אתה מדבר כאילו הוא השתין למנהל במשרד ואמר לו דבר איתי ב10 אחרי שהמשכורת נכנסת.

כבר אמרתי שלא יודע איך הייתי נוהג ושזה תלוי בהרבה גורמים. אל תשכח שמדובר בסטודנט שרק התחיל והתלבטו לגביו עוד לפני. 

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

לא.

עובד ייצור שעובד כמו שצריך לאורך שנים. לא מגיע לו יחס עודיף בגלל שיש לו פחות השכלה מלמהנדס?

התעלמת ממה שרשמתי בהמשך ההודעה?

כי דיברתי בדיוק על זה.

מעבר לזה, גם בחלק שציטטת דיברתי על כך שגם אלה שמקבלים יחס עדיף, כנראה היו צריכים להוכיח את עצמם.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה שרשמת זה נשמע כאילו הם הוכיחו את עצמם בזה שהגיעו למשרות בכירות.

בהודעה שלך היחס הרגיל הוא מעאפן, וצריך להוכיח את עצמך כדי לקבל יחס טוב.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת בעיה להגיע למשרה בכירה בלי להוכיח את עצמך, לא ככה?

וכן, בסה"כ בכל הנוגע לגמישות של המעסיק - ברור שתהיה פחות כזו לעובד חדש ללא רקע, מאשר לאחד שהוכיח את עצמו.

הכל תלוי במה אתה מגדיר מעפן, אבל אם מעסיק לארג' עם כולם, הוא כנראה יפשוט את הרגל די מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, אנשים שלא היו בעלי עסק או מנהלי עבודה לא יכולים להגיב מהבחינה של המעסיק. 
כאשר לוקחים עובד חדש לתפקיד מסויים צריך להכשיר אותו. מה זאת אומרת? זה אומרת שבכדי לבצע עבודה מסויימת צריך עכשיו 2 עובדים זאת אומרת עלות כפולה. לוקחים את העובד המתלמד, מצמידים לו עובד מיומן וזה מלמד אותו את העבודה. כלומר משלמים כפול על ביצוע עבודה רגילה. דבר נוסף, מעבר לעלות הכפולה, בגלל שמצמידים עובד מיומן לעובד מתלמד קצב העובדה יורד מן הסתם כי לוקח זמן להסביר כל שלב ושלב. בקיצור, כל עובד חדש עולה כסף אקסטרא למעסיק. לכן לצאת לחופשה באמצע האכשרה יכול להתקבל בעין לא יפה כפי שאנחנו רואים כאן בסיפור.
רק בריאות.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, Cerebral Cortex כתב:

דבר ראשון, אנשים שלא היו בעלי עסק או מנהלי עבודה לא יכולים להגיב מהבחינה של המעסיק. 

בא, המנהל שלו זה כנראה מנהל זוטר…

(הייתי ראש צוות , ומנהל של כמה צוותים אז מותר לי להגיב? 😂)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, renault5 כתב:

הוא "מנהל אתר אינטרנט" לא המנהל עצמו שמנהל את החברה.

אז היית אומר מההתחלה מנהל מיזנתרופ ששונא לראות אן לדבר עם אנשים.

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.5.2022 בשעה 17:37, Night Driver כתב:

מי שמכיר אותי יודע שממש לא משנה אם זה עובד הניקיון או המהנדס שעומד מולי והם יקבלו את אותו היחס. מעולם לא אמרתי לעובד אל תשב לנוח (אבל לא פעם עצרתי עובד ואמרתי לו לשבת לנוח) ומעולם לא עברתי ליד עובד שמרים משהו כבד בלי לשים יד ואף ךעם לא ביקשתי מעובד שינקה אחריי.

גם אני ככה...

אני היום במקום שבו סוף סוף יש לי את הזכות (!!!) לא לעשות עבודות של מחסנאי.

אבל כשהגיע קונטיינר בסוף היום של יום חמישי, ובקונטיינר היו רק 2 אנשים (ו-6 למטה, מברווזים במוח נטו) לא יכלתי לראות את זה ועליתי לעזור.

יש לי את מלא הזכות להיות למטה ואחד מהמברווזי מוח, אבל בסיטואצייה פשוט לא יכלתי לעשות את זה. תמיד הייתי מנהל עם ידיים מלוכלכות, זו לדעתי הגישה הנכונה ביותר.

לפני 16 שעות, Cerebral Cortex כתב:

כאשר לוקחים עובד חדש לתפקיד מסויים צריך להכשיר אותו. מה זאת אומרת? זה אומרת שבכדי לבצע עבודה מסויימת צריך עכשיו 2 עובדים זאת אומרת עלות כפולה. לוקחים את העובד המתלמד, מצמידים לו עובד מיומן וזה מלמד אותו את העבודה. כלומר משלמים כפול על ביצוע עבודה רגילה. דבר נוסף, מעבר לעלות הכפולה, בגלל שמצמידים עובד מיומן לעובד מתלמד קצב העובדה יורד מן הסתם כי לוקח זמן להסביר כל שלב ושלב.

אז רגע, תן לי לראות אם הבנתי נכון- 

עובד חדש עולה פי 2 כסף למעסיק, אז המעסיק החליט לקחת עובד "שעבר בקושי" את הכניסה לחברה?

ניהול לא הכי, איך נאמר זאת, חכם.

לפני 16 שעות, Cerebral Cortex כתב:

בקיצור, כל עובד חדש עולה כסף אקסטרא למעסיק. לכן לצאת לחופשה באמצע האכשרה יכול להתקבל בעין לא יפה כפי שאנחנו רואים כאן בסיפור.
רק בריאות.

נכון. עם זאת, כנראה שיש מקום להעסקת עובדים חדשים וצורך בהם, אחרת לא היו מעסיקים עובדים חדשים. 

ולקחת עובד, שעולה "כסף אקסטרה", ולפטר אותו באמצע עוד לפני שראית תועלת ממשית ממנו, זה גם לא ניהול, איך נאמר זאת, הכי חכם (ברוב המקרים, לא חסר הצדקות כאלו ואחרות אם כי לא נראה שבמקרה דנן זה היה מוצדק).

נשארו עוד המון שאלות פתוחות. 

כל התגובות שלי הן "באוויר" מבלי להכיר את הדמויות, את הסיטואצייה והרבה דברים אחרים משמעותיים. אין לי מושג מה באמת קרה שם, ויכול להיות שאני לחלוטין טועה בהרבה דברים- רק בגלל שאני לא יודע את האמת של מה שהלך שם. 

למשל, יש מקומות שבהם העובדים מתחלפים כמו גרביים מצמר בחמסין של אוגוסט. האם המקום המדובר הוא כזה?

למשל, יש תפקידים שבהם אנשים לא מחזיקים מעמד יותר מחצי שנה (וגם זה רק כדי להשלים את החיסכון לטיול של האחרי צבא) כמו שירות לקוחות. האם התפקיד היה כזה?

למשל, יש חברות שהן גדולות מספיק כדי שההתנהלות שלהן תהיה נוקשה וכבדה. המקום הוא כזה?

חסר לי הרבה מאד מידע כדי לראות את התמונה לעומק.

בהצלחה לחבר במקום החדש. 

והמלצה, שאל אותו בהזדמנות אם בא לך אם הם צריכים עובדים שם...:wink:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...