Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוע לפני פיטורים בעקבות נסיעה פתאומית.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 17.5.2022 בשעה 23:00, Derish כתב:

לטובת הדורות הבאים, יתכבדו נא המומחים ויסבירו לקוראים כיצד היו פועלים במקום העובד.

(מתנצל מראש אם זה כבר הוסבר ופספסתי)

אני חוזר על הבקשה, במיוחד מנושא הלפיד העיקרי של המעסיקים בשרשור @Night Driver.

לאור הגילויים האחרונים בדיון, הייתי מוסיף ואומר שבת הזוג גם כן לא העפרון הכי חד בקלמר המשפחתי הזה, שכן היא יכלה בקלות להפתיע את הבחור בשלב הראיונות כך שיוכל להודיע מראש על ההיעדרות לפני שסגר תאריך תחילת עבודה. עשיתי משהו דומה מספר פעמים בעבר, ושם זה היה קשור למעברי מדינות לכן הייתי צריך לקחת שבוע בערך חודש אחרי שהתחלתי. לא ציפיתי שישלמו לי על זה ולא התייחסתי לנושא כ'חופשה' אלא פשוט כהתחייבות קודמת, ולמעסיקים אף פעם לא הייתה בעיה לקבל את זה. מצד שני, המעסיקים שלי היו אנשים קצת יותר פרוגרסיביים ולא הרגישו שהמדינה, העובדים, ההסתדרות, ממשלת סין ושאר העולם מנסים לדפוק אותם. רבאק, לפעמים אני קורא מה אנשים פה כותבים ושואל את עצמי מדוע הם עדיין עצמאיים/מנהלים אם כ"כ קשה להם, ומדוע האנשים שעובדים תחתיהם צריכים לשלם על התסכולים שלהם.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קודם כל כעובד לא הייתי מודיע שאני נוסע אלא תופס טת המנהל שלי, מסביר לו שהפתיעו אותי ושואל אותו מה עושים.

רוב הסיכויים שהיו אומרים לו תן לחשוב יום והיו מאשרים לו. אם לא היומאשרים הןא היה מקבל את ההחלטה שלו אם לשלוח אותם לאלף עזזל או לבטל את הנסיעה (ןשתי הגישות לגיטימיות).

וכשהתברר שהאיש בכלל סטודנט וברור לכולם שזו לא משרת חייו זה מסביר קצת למה ויתרו עליו בקלות.

לפני 6 שעות, aviaviavi כתב:

עזבו חוק, אם אתם חובבי חוק אז תבקשו שיבטלו לכם את כל ימי החופש מעל 12 ותתקדמו רק לפי החוק. אה, כן.. גם תבקשו לבטל יום מחלה מהיום הראשון כי החוק אומר אחרת. ואין חוק לקבל קרן השתלמות

ימי חופש בתשלום תקבל לפי החוק כי זה חלק מהעלות שלך.

ימי מחלה אני משלם לפי החוק כדי למנוע את התופעה הבזויה של עובדים שלוקחים ימי מחלה במקום ימי חופש. עובד שאני יודע שהוא לא מתחלה מקבל את ההפרש כפרמיה.

גם קרן השתלמות היא חלק מהשכר ואף אחד לא עושה לך טובה. אני עושה חשבון כמה העובד עולה לי ולא אכפת לי אם הוא הולך נביתה עם 3000 שקל, מרצדס וקרן השתלמות או נוסע באוטובוס והולך הביתה עם 20,000.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

עובד שאני יודע שהוא לא מתחלה

הוצאת גם תואר ברפואה על הדרך? אתה מבקש מהם דגימות צואה?

• מצחיק 3

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Night Driver כתב:

ימי חופש בתשלום תקבל לפי החוק כי זה חלק מהעלות שלך.

ימי מחלה אני משלם לפי החוק כדי למנוע את התופעה הבזויה של עובדים שלוקחים ימי מחלה במקום ימי חופש. עובד שאני יודע שהוא לא מתחלה מקבל את ההפרש כפרמיה

זה מסביר את הגישה שלך לאורך כל השרשור.

אני לא נותן כלום ומצפה להכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Mech Morphix כתב:

הוצאת גם תואר ברפואה על הדרך? אתה מבקש מהם דגימות צואה?

לא אבל כשעובד מעלה תמונות שלו בים שילך לחפש מי ישלם לו.

לפני 21 דקות, aviaviavi כתב:

זה מסביר את הגישה שלך לאורך כל השרשור.

אני לא נותן כלום ומצפה להכל.

אני נותן כסף כפי שסיכמנו ומצפה שהעובד ימלא את תפקידו כפי שסיכמנו.

דווקא אתה צפגין גישה דל תן לי הכל ןאני אחליט אם בכלל אני מגיע לעבודה.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שאתה מכיר אותי משתי הודעות שלא דיברתי על עצמי יותר מדי.

יש לי אחוז נוכחות מאוד גבוה, הנה - אתה יודע. אבל המעסיקים שלי סומכים עליי(ועל כל שאר העובדים) ולא בודקים ברשתות החברתיות ומצליבים מידע עם ימי היעדרות. 

הם יודעים שהם יקבלו תפוקה גבוהה אז היחס צריך להיות בהתאם(מי שלא ייתן - יתוגמל פחות בהעלאות/בונוסים וכיוצא בזה)

אבל את תנאי הבסיס כולם מקבלים.

אצלך זה לא ככה, אתה נותן את המינימום וצריך לעבור קולונוסקופיה (figuratively speaking) על ידך כדי לקבל יום מחלה/חופש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן לקבל מחלה מהיום הראשון הפך לדבר דיי סטנדרטי, אם אתה לא סומך על העובדים שלך זו בעיה שלך, אבל קח בחשבון שעם הזמן המהנדסים הופכים ל״מפונקים״ ותתקשה לגייס אם לא תשווה תנאים למקובל (נוציא את עובדי הייצור שלך מהמשוואה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מהנדסים ובעלי תפקידים בסגנון לא עובדים אצלי לפי שעות ואף אחד לא מסתכל מתי באו ומתי הלכו. יש להם תפקיד למלא ואם הוא ממולא מצידי שישבו בבית קפה כל היום.

עם עובדי dead end ואנזים זוטרים המצב אחר ושם גם מבנה ההעסקה שונה.

לפני 26 דקות, aviaviavi כתב:

יפה שאתה מכיר אותי משתי הודעות שלא דיברתי על עצמי יותר מדי.

הפגנת גישה ואני שופט לפי הגישה שהפגנת בדיוק כמו שאתה שופט אותי לפי אותו הדבר בדיוק.

יש לי אחוז נוכחות מאוד גבוה, הנה - אתה יודע. אבל המעסיקים שלי סומכים עליי(ועל כל שאר העובדים) ולא בודקים ברשתות החברתיות ומצליבים מידע עם ימי היעדרות. 

כי הרווחת את זה. אחרת הם לא היו מעסיקים מנהלים.

הם יודעים שהם יקבלו תפוקה גבוהה אז היחס צריך להיות בהתאם(מי שלא ייתן - יתוגמל פחות בהעלאות/בונוסים וכיוצא בזה)

אז הם לא סומכים אלא בודקים ופוגעים לך השכר אם לא תעמוד בסטנדרטים.

לך יש תפוקות שנמדגות בדרך מסויימת ולעובד בקו ייצור בדרך אחרת.

אבל את תנאי הבסיס כולם מקבלים.

הכל תלוי איך אתה מגדיר תנאי בסיס. למנכל אינטל יש תנאי בסיס שונים ממהנדס באותו אתר ולו יש תנאי בסיס שונים מהמנקה.

אצלך זה לא ככה, אתה נותן את המינימום וצריך לעבור קולונוסקופיה (figuratively speaking) על ידך כדי לקבל יום מחלה/חופש.

יום מחלנ מקבלים לפי החוק ולפי אישור מחלה. חופש מתאמים.

ואני אגלה לך סוד. יש לי לא מעט עובדים שיצאו לחופש כי תיאמו, לא היו להם ימי חופש ולא רק שלא ירד להם שקל אלא קיבלו עוד בונוס לדמי כיס. רק שעובד שזורק זין לא יקבל ועובד אחראי כן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. איפה ראית שכתבתי שפוגעים בשכר אם לא אעמוד בציפיות? כתבתי שבונוסים והעלאות ניתנות בהתאם לתפוקה, זה משהו אחר לגמרי.

ב. תנאי בסיס כשמם כן הם. תנאים בסיסיים שכל עובד מקבל ללא קשר לתפקידו. 

מה זה תנאי בסיס למנכ"ל?

מה זה אומר בכלל, תנאים שקבעו עבור בנאדם אחד שבכלל לא מועסק בחוזה סטנדרטי?

בכל החברות שעבדתי וחברות של מכרים, תמיד ניתן להיכנס למינוס ימי חופש(עד גבול סביר כמובן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נכנס כבר לא עניין של סמנטיקה.

אם אחד מקבל בונוס והשני לא אז פגעו בשקר של השני. זה לא משנה אם הורידו לו את היום שהוא לא היה או לא שילמו לו תוספת שמישהו אחר שהיה כן קיבל.

גם למינוס של ימי חופש שייק ברור שזה מקובל וברור שיהיה שתקרה הדברים הם אף פעם לא שחור לבן.

לגבי תנאים של מנכל מול תנאים של עובדת ניקיון אז ברור שמן קל לקבל לפחות אחזקת רכב אם לא רכב מדרגה גבוהה ולקבל בונוסים לפי תוצאות הפעילות העסקית. לעומתו ברור שמנקה לא תקבל רכב צמוד ולא תקבל אופציות למניות. הכל שאלה של מקובלות כי מעבר למקובלות הדבר היחיד שיש נו הוא חוק והחוק הוא יבש ומגדיר בדיוק מה עובד מקבל  אוטומטית ומה לא

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סמנטיקה בכלל, אתה מתבלבל בין פגיעה בשכר(הורדה ממשית) לבין שחיקה(אי העלאה).

לגבי התנאים, כתבת הרבה דברים אבל לא כתבת מאומה.

תנאים בסיסיים לא מדורגים לפי תפקיד. אם ארגון מסוים מחליט שכל העובדים שלו מקבלים יום מחלה מהיום הראשון, עם או בלי "הוכחה", אז מהמנקים ועד הדרג הניהולי - כולם יקבלו את זה. בסיסי.

כל קבוצת עובדים מוגדרת לקבל תנאים נוספים(או לא) - זה מעבר לבסיס, זה לא בסיס שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

קודם כל מהנדסים ובעלי תפקידים בסגנון לא עובדים אצלי לפי שעות ואף אחד לא מסתכל מתי באו ומתי הלכו. יש להם תפקיד למלא ואם הוא ממולא מצידי שישבו בבית קפה כל היום.

עם עובדי dead end ואנזים זוטרים המצב אחר ושם גם מבנה ההעסקה שונה.

"עם מהנדסים ואנשים עם כוח אני מתנהל בכבוד עם אלה שאין להם כוח אני מרשה לעצמי להתנהל כמו עבדים".

אותו המשפט בסגנון אחר.

ראבק עובד עם חופשה שפוגעת לו ב2 ימי עבודה מה הלחץ פה אתה מדבר כאילו הוא השתין למנהל במשרד ואמר לו דבר איתי ב10 אחרי שהמשכורת נכנסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, יובל .מ. כתב:

"עם מהנדסים ואנשים עם כוח אני מתנהל בכבוד עם אלה שאין להם כוח אני מרשה לעצמי להתנהל כמו עבדים".

אותו המשפט בסגנון אחר.

אפשר להיתמם עם אמירה כזו, זה כמו  לעבור צד לרגע, הרי אלה החיים בכל תחום שאנחנו שם. ההתנהלות שלנו מבוססת ב"כ על כדאי לי ומועיל לי , כל השאר גם חשוב אבל הרבה פחות. סה לאווי.

דפדפף אחורה, בטח תמצא עצמך מחליף דיסקט לפני שאתה בשיחת ניעור מול בכיר או זוטר בארגון שלך. זה הטבע האנושי,  כל אחד עושה כמעט הכל כדי למקסם הישגים , אותם סימן כיעדים מועדפים.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, יובל .מ. כתב:

ראבק עובד עם חופשה שפוגעת לו ב2 ימי עבודה מה הלחץ פה 

זאת הסתכלות חד כיוונית.

ובכל מקרה החלטה על פיטורים בדר"כ מגיע ביחד עם שיקולים נוספים, זה לא *רק* החופש, זה איך הוא התייחס, באיזה תקופה זה הגיע, עד כמה זה תקע מקל בגלגלים, כמה זה הקשה, אפילו כמה המעביד רצה אותו ספציפית (אולי המעביד התנדנד מלכתחילה?) - אי אפשר באמת לדעת ולשפוט.

זה מזכיר לי שהיה שרשור לפני שנה/שנתיים של מישהו שהתלונן על מוסך, חצי פורום הצדיק אותו עד שקיבלנו את הצד השני של הסיפור ופתאום התגובות התהפכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, ד ו ד כתב:

אפשר להיתמם עם אמירה כזו, זה כמו  לעבור צד לרגע, הרי אלה החיים בכל תחום שאנחנו שם. ההתנהלות שלנו מבוססת ב"כ על כדאי לי ומועיל לי , כל השאר גם חשוב אבל הרבה פחות. סה לאווי.

דפדפף אחורה, בטח תמצא עצמך מחליף דיסקט לפני שאתה בשיחת ניעור מול בכיר או זוטר בארגון שלך. זה הטבע האנושי,  כל אחד עושה כמעט הכל כדי למקסם הישגים , אותם סימן כיעדים מועדפים.

לרוב אני לא מדבר על עצמי, אבל יכול להגיד לך משהו אחד, החינוך שקיבלתי זה להתנהג בכבוד עם כל אדם לא משנה מה התפקיד או מה הדרגה שלו.

אני אשים לב גם למאבטח בקניון וגם למנכ"ל שלי.

אפילו הפוך, עם המאבטח בכניסה לעבודה אני מדבר יותר מאשר עם הבעלים של החברה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...