Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוע לפני פיטורים בעקבות נסיעה פתאומית.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, Night Driver כתב:

קודם כל לא התייחסתי למקרה הספציפי אלא להערה שאני כמעסיק לא מפסיד אם עובד נעלם.

במקרה הספציפי הוא לא ישלם על זה ביום חופש אלא פשוט לא יקבל שכר על היום הזה והמעסיק יפסיד את מה שהיה אמור להרויח על העבודה שלו (ומקום עבודה לא עושה טובות לעובדים ולא מחלק להם כסף סתם. הוא משלם להם כדי להרויח עליהם).

תכניס אותו למינוס בימי חופש ותתקזז איתו אחר כך.. יש כל כך הרבה פתרונות הגיוניים למצב הזה שלא צריך לרוץ לפתרון הרובוטי של "לא הכנסת לי כסף ביום חמישי אז לך הביתה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה שאכניס למינוס עובד שעוד אין לו בכלל ימי חופשה ואחר כך כשיהיה גשר באיזה חג אצטרך לשלם לו את היום הזה בנוסף ליום החופשה שאין לו (אסור לי לנכות יום חופש לעובד שאין לו ימי חופש בחופשה שאני החלטתי עליה. בין אם זה גשר ובין אם החלטתי שלא עובדים בחול המועד).

עובד שנעלם לי מעכשיו לעכשיו כשהוא רק התחיל לעבוד אין לי שום סיבה לסייע לו ולעודד את התופעה. אפילו עובד ותיק עם צבירה שרוצה יום חופש במועד שלו (שאני חייב לאשר לו) חייב להודיע לפחות 30 יום מראש.

בחרת לעשות מה שאתה רוצה אז תישא במחיר של מעשיך. אל תצפה שאני אשא בו במקומך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

למה שאכניס למינוס עובד שעוד אין לו בכלל ימי חופשה ואחר כך כשיהיה גשר באיזה חג אצטרך לשלם לו את היום הזה בנוסף ליום החופשה שאין לו (אסור לי לנכות יום חופש לעובד שאין לו ימי חופש בחופשה שאני החלטתי עליה. בין אם זה גשר ובין אם החלטתי שלא עובדים בחול המועד).

עובד שנעלם לי מעכשיו לעכשיו כשהוא רק התחיל לעבוד אין לי שום סיבה לסייע לו ולעודד את התופעה. אפילו עובד ותיק עם צבירה שרוצה יום חופש במועד שלו (שאני חייב לאשר לו) חייב להודיע לפחות 30 יום מראש.

מסכים כמעט עם הכול אבל 30 יום מראש קצת פחות.

לפעמים מעסיק צריך לתת גמישות לעובד לא מדבר על המקרה הספציפי פה אלא בכללי.

יש דברים מיוחדים שעובד צריך לקחת יום או יומיים אז תפטר אותו על דבר כזה?

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

ההון האנושי הוא הנכס הכי חשוב של כל ארגון.

העובדים שאיתי הם לא עבדים, לא רכוש ולא מכונות. הם עובדים איתי, חשוב לי שירגישו טוב, אסייע להם תמיד איפה שאוכל אבל יחד עם זאת הם לא שותפים שלי ואני חייב להרויח על העבודה שלהם

גישה בריאה ונכונה.

לצערי לא חסרים ארגונים שלא רואים את זה ככה- מבחינתם, העובד הוא עבד נרצע שיש לרדות בו אחרת לא יעבוד כלל.

משום מה יש קשר ישיר בין מקומות כאלו לתחלופת עובדים גבוהה, מעניין למה.

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

עובד שנעלם לי מעכשיו לעכשיו כשהוא רק התחיל לעבוד אין לי שום סיבה לסייע לו ולעודד את התופעה. 

כל מקרה לגופו, כמו שאמרנו כאן...

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

המחיר של בקשה חריגה שכזו לא צריך להיות עד כדי כך גבוה, יש הרבה דרגות ביניים של דברים אחרים וצעדים משמעתיים שניתן לעשות לפני שמגיעים למחשבה על פיטורים בכלל! ועוד כשהעובד גם מציע משהו בתמורה לבקשה ולא רק "רוצה לקחת".

כמו שאני רואה את זה, יש 4 מצבים בעולם:

-עובד ומעביד עם ראש פתוח.

-עובד עם ראש פתוח, מעביד עם ראש סגור.

-עובד עם ראש סגור , מעביד עם ראש פתוח.

-עובד ומעביד עם ראש סגור.

מה מהמצבים האלו הכי בריא למקום העבודה?...ואיך נראים האינטראקציות בין עובד ומעביד במקרה הגרוע ביותר?

רנו5, 

30 יום זה לשון החוק. מעבר לזה, יש מפעלים יצרניים "מנתיים" ולא רציפים, ששם הלו"ז מתוכנן בדקדקנות ועובד שנעדר משפיע משמעותית על הייצור- שם הודעה מראש בטווח ארוך היא חשובה. מבין את זה, וזה לא הדבר היחיד הנכון לכל המקומות עבודה במשק.

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ברווז כתב:

גישה בריאה ונכונה.

לצערי לא חסרים ארגונים שלא רואים את זה ככה- מבחינתם, העובד הוא עבד נרצע שיש לרדות בו אחרת לא יעבוד כלל.

משום מה יש קשר ישיר בין מקומות כאלו לתחלופת עובדים גבוהה, מעניין למה.

כל מקרה לגופו, כמו שאמרנו כאן...

המחיר של בקשה חריגה שכזו לא צריך להיות עד כדי כך גבוה, יש הרבה דרגות ביניים של דברים אחרים וצעדים משמעתיים שניתן לעשות לפני שמגיעים למחשבה על פיטורים בכלל! ועוד כשהעובד גם מציע משהו בתמורה לבקשה ולא רק "רוצה לקחת".

כמו שאני רואה את זה, יש 4 מצבים בעולם:

-עובד ומעביד עם ראש פתוח.

-עובד עם ראש פתוח, מעביד עם ראש סגור.

-עובד עם ראש סגור , מעביד עם ראש פתוח.

-עובד ומעביד עם ראש סגור.

מה מהמצבים האלו הכי בריא למקום העבודה?...ואיך נראים האינטראקציות בין עובד ומעביד במקרה הגרוע ביותר?

רנו5, 

30 יום זה לשון החוק. מעבר לזה, יש מפעלים יצרניים "מנתיים" ולא רציפים, ששם הלו"ז מתוכנן בדקדקנות ועובד שנעדר משפיע משמעותית על הייצור- שם הודעה מראש בטווח ארוך היא חשובה. מבין את זה, וזה לא הדבר היחיד הנכון לכל המקומות עבודה במשק.

אז זהו מפעל זה שונה פה לא מדובר במפעל.

ברור שמפעל CNC או מפעל אחר שמייצר ויש X עובדים עובד X לא יהיה זה יגרום לשרשרת בעיות אין ספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק - 30 יום זה דו כיווני. המעסיק לא יכול להפיל עליך חופשה שאתה לא רוצה בה בהפתעה.

יתרה מכך - זה מונע ממנו לגרום לך להוציא את ימי החופש שלך בזמן ההודעה המוקדמת על התפטרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, renault5 כתב:

אז זהו מפעל זה שונה פה לא מדובר במפעל.

לפני 30 דקות, renault5 כתב:

לא מדבר על המקרה הספציפי פה אלא בכללי.

גם אני לא דיברתי על המקרה הספציפי...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הודיעו בתחילת השנה על 3 "חופשות מרוכזות". אז חול המועד - ניחא, אבל למה להכריח אותי לקחת חושה לקראת 1 בספטמבר? הלו, הילדים שלי בני 30, לא הולכים לכיתה א' אפילו לא לשנה א'.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, renault5 כתב:

מסכים כמעט עם הכול אבל 30 יום מראש קצת פחות.

זה החוק.

כשעובד בא אליי עם בקשה לקחת חופש ל X ימים אפילו אם זה מהיום למחר אשתדל להיענות לבקשתו ואם אני לא יכול אנסה לבדוק איתו אפשרות להזיז תאריכים שיתאים לשנינו. עד היום רק פעם אחת בכל שנותיי נאלצתי להגיד לעובד לבטל חופשה אבל פיציתי אותו במלוא המחיר ששילם.

לפני 50 דקות, sperial כתב:

לי הודיעו בתחילת השנה על 3 "חופשות מרוכזות". אז חול המועד - ניחא, אבל למה להכריח אותי לקחת חושה לקראת 1 בספטמבר? הלו, הילדים שלי בני 30, לא הולכים לכיתה א' אפילו לא לשנה א'.

דווקא ממך לא ציפיתי לתגובה כזו.

הרי ידוע שבין תחילת הלימודים לחגים כל החופשות גם בארץ וגם בחול הרבה יותר זולות.

אם אתה מכין סנדוויצ'ים בבית לכל הטיול אתה יכול לסגור 4 ימים בחו"ל לזוג בפחות מ 700 דולר כולל טיסות ומלון.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.5.2022 בשעה 12:49, ד ו ד כתב:

נראה לך שכך אמור עובד חדש לנהוג, חייב היה לוותר על הטיסה, אותה יוכלו לשחזר בעתיד ולהמשיך להתקדם במקום העבודה שבחר.

לדעתי עובד כזה ראוי שילמד עשה ואל תעשה במקום העבודה ובעיקר שאתה חדש ועומד למבחן בכל צעד ועשיה. דרך צלחה לחבר.

נדמה לי שנסחפת לחלוטין. אז עובד נוסע לחו"ל, אז מה? גם אם הוא חדש.

מעסיק קטנוני שכנראה מראש התחרט על העסקת אותו עובד.

אני חושב שהוא יכל לנהל את זה אחרת ולהגיד להם ביום הכניסה שיש לו טיסה שנקבעה כבר לפני שנה. בסוף הכל עניין של איך מתקשרים את זה למעסיק.

לי היה מקרה דומה מזמן כשהתחלתי את ההתמחות שלי במשרד גדול שזה חלומו של כל מתמחה להתקבל אליו, נקבעה טיסה מראש עוד לפני תחילת העבודה, הייתי גלוי ומיד אמרתי שיש לי טיסה מתוכננת בעוד חודש (התחלתי לעבוד בסוף אוגוסט והטיסה הייתה בסוף ספטמבר) כמובן שלא עשו לי בעיות והבינו שיש חיים חוץ מלעבוד.

בגדול - אני לא הייתי מוכן לעבוד אצל מעסיק כזה, עם סטייט אוף מיינד של לפני 20 שנה. לא מתאים לי.

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, yuvalganim כתב:

מעסיק קטנוני שכנראה מראש התחרט על העסקת אותו עובד.

אני חושב שהוא יכל לנהל את זה אחרת ולהגיד להם ביום הכניסה שיש לו טיסה שנקבעה כבר לפני שנה. בסוף הכל עניין של איך מתקשרים את זה למעסיק.

לי היה מקרה דומה מזמן כשהתחלתי את ההתמחות שלי במשרד גדול שזה חלומו של כל מתמחה להתקבל אליו, נקבעה טיסה מראש עוד לפני תחילת העבודה, הייתי גלוי ומיד אמרתי שיש לי טיסה מתוכננת בעוד חודש (התחלתי לעבוד בסוף אוגוסט והטיסה הייתה בסוף ספטמבר) כמובן שלא עשו לי בעיות והבינו שיש חיים חוץ מלעבוד.

בגדול - אני לא הייתי מוכן לעבוד אצל מעסיק כזה, עם סטייט אוף מיינד של לפני 20 שנה. לא מתאים לי.

היא הזמינה הבת זוג שלו את הכרטיס טיסה והמלון שנה מראש עוד לפני שעבד במקום העבודה הזה שפוטר.

כנראה שאם זו לא הייתה הפתעה מצד הבת זוג ברור שהוא היה מודיע למעסיק בעת קבלת המשרה אחרת למה לו להסתיר זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yuvalganim כתב:

ניהלת פעם עסק עם התחייבויות, לוחת זמנים וניהול תזרים מזומנים?

אז לקחתי לך 500 שקל מהמשכורת, אז מה? גם אם אין לך מה לאכול.

אם היה אומר מראש לפני שמתחילים להשקיע בו (כמו שאתה עשית) אין שום בעיה אבל להציב את זה ככה כמו שעשה זה בעייתי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, renault5 כתב:

היא הזמינה הבת זוג שלו את הכרטיס טיסה והמלון שנה מראש עוד לפני שעבד במקום העבודה הזה שפוטר.

כנראה שאם זו לא הייתה הפתעה מצד הבת זוג ברור שהוא היה מודיע למעסיק בעת קבלת המשרה אחרת למה לו להסתיר זאת?

אני חושב שהתקשור למעסיק היה גרוע.

החברה הייתה צריכה מיד להגיד לו כשידעה שהוא התקבל למקום עבודה חדש.

זה שהיא השאירה את זה לעצמה מראה שהיא לא מבינה איך דברים עובדים ושמה אותו במקום לא טוב.

אחרי שזה נאמר, פיטורין על דבר כזה נשמע לי קיצוני, אנחנו גם עדיין לא יודעים לכמה זמן החופשה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...