Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוע לפני פיטורים בעקבות נסיעה פתאומית.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

מנסה להבין את הסוגיה עבור חבר לעבודה שביקש ממני עצה בנושא אולי מישהו פה מבין קצת יותר ממני.

חבר לעבודה הודיעו לו שיפטרו אותו מהעבודה בעקבות נסיעה פתאומית לחו"ל עובד חדש.

אז הסיפור הוא כזה,הוא התקבל אצלנו במחלקה במהלך "הכשרה לתפקיד" הוא נאלץ לטוס לחו"ל הבת זוג שלו הפתיעה אותו ורכשה כרטיס מראש

ופתאום הודיעה לו שהיא עושה לו הפתעה עם כרטיס ליעד שהוא חלם הרבה זמן לטוס אליו.

הוא הודיע למנהל האחראי עליו והמנהל לא אהב את זה כמובן ואמר שזה הפתיע אותו והוא יעדכן איך אפשרי להתקדם.

במשך שבוע וקצת הוא לא עדכן רק אמר לחבר שישקול את המשך העבודה ופה זה נגמר. הוא החליט ביוזמתו לחייג למנהל והמנהל אמר שהם החליטו לפטרו.

אחרי שהוא ביקש ופנה לחברה שלא עשו לו פיטורים כחוק ללא שימוע הזמינו אותו לשימוע שיהיה בקרוב.

השאלה במקרה כזה האם שימוע יכול למנוע פיטורים? הוא יודע שזה מצב בעייתי פשוט לא היה לו אפשרות לבטל את הטיסה והמלון שכרוכים בעלות גבוה באותו זמן נתון.

תודה.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 184
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נראה לך שכך אמור עובד חדש לנהוג, חייב היה לוותר על הטיסה, אותה יוכלו לשחזר בעתיד ולהמשיך להתקדם במקום העבודה שבחר.

לדעתי עובד כזה ראוי שילמד עשה ואל תעשה במקום העבודה ובעיקר שאתה חדש ועומד למבחן בכל צעד ועשיה. דרך צלחה לחבר.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
  • אהבתי 4
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל העובד וחברה שלו עשו טעות, איך מזמינים טיסה לחו"ל ללא תיאום עם המעביד (ועוד מעביד חדש) ??

אני עשיתי כמה הפתעות לאשתי ובכל פעם דיברתי ישירות עם המנהלת שלה לקבל אישור על כך.

בנוגע לפיטורים, שימוע מטרתו לתת הזדמנות לעובד להסביר/לשנות את דעת המעביד.

אז זאת בעצם ההזדמנות שלו לספר את הצד שלו ולנסות לשכנע את המעביד אחרת.

באופן טבעי, אם המעביד מגיע עם עמדה קשיחה (ונשמע שזה המקרה) אז השימוע זה סתם פורמלי, כי לא משנה מה העובד יגיד, עדיין יקבל פיטורים בסוף.

הוא יכול לנסות את מזלו, אבל לפי איך שזה נשמע הסיכויים שלו קלושים.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד יספרו לנו על מחסור בעובדים.

הטיסה ארוכה מאוד או קצרה?

כי אם ארוכה מאוד - אני יכול להבין.

אם קצרה:

עברתם תהליך של קבלת עובד לחברה, ראיונות ושטויות, הוא התחיל תהליך, ועכשיו לשבור את זה על כמה ימי חופש? שטויות. באותה מידה אפשר להיות חולה שבוע.

אז מוכנים על כמה ימים לפטר אותו ולהתחיל לחפש מישהו אחר?

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ד ו ד כתב:

נראה לך שכך אמור עובד חדש לנהוג, חייב היה לוותר על הטיסה, אותה יוכלו לשחזר בעתיד ולהמשיך להתקדם במקום העבודה שבחר.

לדעתי עובד כזה ראוי שילמד עשה ואל תעשה במקום העבודה ובעיקר שאתה חדש ועומד למבחן בכל צעד ועשיה. דרך צלחה לחבר.

אמרתי לו לא רציתי להתערב בנושא מול אותו מנהל אבל אמרתי לו שאבדוק מה אוכל לסייע לו.

תודה.

לפני 10 דקות, phpclub כתב:

קודם כל העובד וחברה שלו עשו טעות, איך מזמינים טיסה לחו"ל ללא תיאום עם המעביד (ועוד מעביד חדש) ??

אני עשיתי כמה הפתעות לאשתי ובכל פעם דיברתי ישירות עם המנהלת שלה לקבל אישור על כך.

בנוגע לפיטורים, שימוע מטרתו לתת הזדמנות לעובד להסביר/לשנות את דעת המעביד.

אז זאת בעצם ההזדמנות שלו לספר את הצד שלו ולנסות לשכנע את המעביד אחרת.

באופן טבעי, אם המעביד מגיע עם עמדה קשיחה (ונשמע שזה המקרה) אז השימוע זה סתם פורמלי, כי לא משנה מה העובד יגיד, עדיין יקבל פיטורים בסוף.

הוא יכול לנסות את מזלו, אבל לפי איך שזה נשמע הסיכויים שלו קלושים.

לפי מה שהבנתי זה יותר הבת זוג שלו היא הזמינה כרטיס משהו כמו שנה מראש כדי לחסוך את העלות הטיסה והמלון ועשתה לו הפתעה

כי זה החלום שלו המקום הזה. בנוסף, הוא עדיין לא ממש עבד אלא עבר  הכשרה שלטענתו המנהל כול הזמן מרח את הזמן משהו כמו שבועיים 

להכשרה בלי קשר לנושא של הנסיעה שלו. 

השאלה כפי שאתה אומר אם יש טעם שהוא יגש לשימוע או שיודיע להם שהוא מוותר על כך אם הסיכוים קלושים?

לפני 5 דקות, David32 כתב:

ועוד יספרו לנו על מחסור בעובדים.

הטיסה ארוכה מאוד או קצרה?

כי אם ארוכה מאוד - אני יכול להבין.

אם קצרה:

עברתם תהליך של קבלת עובד לחברה, ראיונות ושטויות, הוא התחיל תהליך, ועכשיו לשבור את זה על כמה ימי חופש? שטויות. באותה מידה אפשר להיות חולה שבוע.

אז מוכנים על כמה ימים לפטר אותו ולהתחיל לחפש מישהו אחר?

טיסה קצרה מאוד של יומיים וחצי פשוט זה נפל לו בדיוק לפני יום העצמאות יומיים לפני יום העצמאות ליתר דיוק.

הוא לטעתנו אמר למנהל שהוא מוכן לעשות את העבודה בכמה ימים שנותרו לו עד הנסיעה ויעבוד מצידו 12 שעות כול יום עד הנסיעה כדי לסיים את ההתחייבות שלו

לאותו שבוע עד הנסיעה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Nemesis כתב:

אמנם פיטורין ללא שימוע תקין הם לא חוקיים, אך לאור הזמן הקצר מאוד אותו עבד זה די חסר משמעות למיטב ידיעתי מבחינת פיצוי.

זה מה שאמרתי לו פשוט הוא שלח פניה להנהלה שלא עשו לו שימוע ואולי לכן הזמינו אותו לשימוע.

השאלה אם מגיע לו שכר על הזמן הזה שהיה כאילו בהמתנה הוא מקבל שכר גלובלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קופץ למסקנות לחינם. ואם הוא טס לשבועיים? גם מעסיק קטנוני? וחודש?

ועוד עובד חדש בהכשרה. ואם המעסיק מיין 100 מועמדים ומתוכם בחר את האיש הזה? אז עכשיו הוא עושה למעסיק בעיה רצינית בסד"כ?

אני לא אומר שאתה טועה ואולי כל מה שכתבת נכון ומדובר במעסיק הכי גרוע בתבל, אבל אין לנו מספיק מידע לקפוץ למסקנה הזו מה גם שפותח השרשור לא שיתף אותנו בזמן הנופש, באיזה שלב בהכשרה, לכמה גורמים הוא פנה לבקש אישור וכו'. 

המעסיק עצמו טיפש שלא עשה שימוע, אבל החבר הצביע על כך וכעת גם לא יוכל לתבוע את המעסיק שכן המעסיק נהג כחוק. 

בקיצור, כמו לרוב בחיים, אני משער שגם במקרה זה צריך שניים לטנגו. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, renault5 כתב:

טיסה קצרה מאוד של יומיים וחצי פשוט זה נפל לו בדיוק לפני יום העצמאות יומיים לפני יום העצמאות ליתר דיוק.

הוא לטעתנו אמר למנהל שהוא מוכן לעשות את העבודה בכמה ימים שנותרו לו עד הנסיעה ויעבוד מצידו 12 שעות כול יום עד הנסיעה כדי לסיים את ההתחייבות שלו

לאותו שבוע עד הנסיעה. 

דווקא נכתב. בחייאת זו קטנוניות.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, BloodFist כתב:

דווקא נכתב. בחייאת זו קטנוניות.

צודק. טעות שלי. 

עם תחושות אני לא יכול להתווכח. אבל אין לנו את התמונה המלאה, באיזה תפקיד מדובר, כמה הוא חיוני וכו'. 

בכל אופן, מבין ומקבל את התחושה של מעסיק קטנוני ולא אופתע אם אכן מדובר בכזה. במקרה כזה ברוך שפטרנו. 

מעסיק גם לא השכיל להבין את הכנות של העובד, שיכל לשקר שחולה או משהו, כשם שלא מעט אנשים עשו בעבודה שאני פעם עבדתי, ואז לצאת לנופש. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ניקו פ. כתב:

אבל אין לנו את התמונה המלאה, באיזה תפקיד מדובר, כמה הוא חיוני וכו'. 

זה לא רלוונטי.

ככול שהתפקיד יותר קריטי, ככה כנראה יותר קשה לגייס אדם טוב, ולכן מן הראוי להתגמש, בטח ביומיים (שזאת בדיחה. יומיים! אפשר לאכול איזה משהו מקולקל שישבית אותך ליום יומיים) אתה מפטר עכשיו בן אדם, גם אם אתה מוכן לקחת את הבן אדם הבא בתור זה יקח יותר מיומיים. אז מה הסיפור?

אם זה היה חודש, כמו שרשמת בהודעה הקודמת, היה מובן. אבל יומיים וחצי. באיזה תפקיד צריך להיות כדי להיות כול כך קריטי בתקופת הכשרה שאי אפשר להפסיד יומיים וחצי עבודה?

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפקיד שלו היה לדאוג לתוכן גרפי בשביל אתר החברה מה שגם שכחתי לציין שהוא אמר לי שהמעסיק בהתחלה קיבל מישהו אחר

והודיעו לו שהמשרה לא אקטואלית ופתאום אחרי שבוע וחצי שאלו אותו אם זה עדיין רלוונטי מבחינתו המשרה לאחר שהודיעו לו שהיא לא רלוונטית עבורו.

אבל בגלל שהיה צריך את המשרה הוא הסכים למרות הדבר הזה.

זה לא תפקיד חיוני אלא תפקיד יחסית פשוט.

השאלה שלו עכשיו אם ללכת לשימוע או לא כי ממה שהבנתי ממנו הוא מרגיש כבר חוסר נעימות מהנושא ולא רואה טעם 

לגשת למשרדים של החברה לשימוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין טעם לבזבז על העניין הזה דקה אחת מיותרת.

ביקש שימוע, יקבל שימוע, היום אפשר גם בזום כדי לחסוך נסיעה, וזהו. ברגע שגם הבוס הישיר וגם המנהל החליטו לפטר - אין פה שום סיכוי מעשי לחזור לעבודה. או היגיון אנושי. ביי.

עריכה:

בגדול, בעצם, לכאורה, למעשה, בדיעבד - ייתכן שאשתו הצילה אותו :-)

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...