Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למחשב נייד חדש וקל משקל לעבודה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל המחלקת it שעבדתי איתה באמזון בסיאטל ובניו יורק (צי נחשבים של מאות אלפי לפטופים בערך חצי חצי בין מק לחלונות - רק משיקולי עלות. כל המחלקות הטכניות השתמשו רק במקים) היו עם מקבוקים בתור מחשבים ראשיים / יחידים.

בחברה הנוכחית (והקודמת) זה בערך 95% מקים לכולם - מכירות , מפתחים , it, devops וכו

בישראל עוד איכשהו תראה יותר לפטופים מבוססי חלונות בסביבה העסקית , בארהב? כמעט ולא בטק.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, noknok כתב:

אוו לאנשים שכותבים רק קוד הוא מעולה.

לאנשים שמשלבים גם צורך בהתעסקות בתשתיות מחשוב הוא בעיה.

לא יודע, אצלי בחברה כולם עם מMacs, ואחד כמוני שעבד לפני רק עם Windows שנים על גבי שנים, מסתדר עם שניהם וחי טוב עם שניהם. אך בכלי ניהול שרתים וכתיבת קוד הMac מאוד נוח, אפילו יותר מידי נוח, משעמם מרוב שהכל עובד בפשטות, אהבתי את הקינפוגים בWindows

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, noknok כתב:

אם יש לך איזושהיא התממשקות עם אקוסיסטם של ווינדוס בצד התשתית(לא מדבר אגב על אופיס שיש לו אינטגרציה מלאה), הMAC פשוט קשוח.

לדוגמא, אני צריך לעבור בין HOPPER SERVERים דרך Remote desktop יחסית באופן קבוע - בMAC? צריך לפתוח את התוכנה של הRDP להוסיף מחשב חדש בGUI ללחוץ על NEXT להגדיר IP כבר איזה 5 לחיצות......בווינדוס? Winkey+R mstsc -v hostname.domain בום אתה בפנים.

היה לי גם בעיה עם xterm-265 שפשוט דפק לי סטטסטיקות שהייתי צריך לגזור מאחת המערכות אצל לקוח - נאח אבל זה פתיר בהחלפת הטרמינל.

בצוות שלי הסתובב מחשב MACBOOK PRO בין 5 חברי צוות שכל פעם זרקנו אותו בין אחד לשני כי לא הסתדרנו איתו עד שלבסוף הוא הלך לצוות המכירות - מצד שני חבר צוות אחר עובד עם MAC ולא מוכן לשמוע על אף מחשב אחר....אני מאמין שזה מאוד תלוי באופי העבודה שלך ואולי בהרגלים קצת.

אני צריך להתחבר למחשב מרוחק דרך קישור בדפדפן שנמצא בכרום.

חושב שתהיה בעיה? פשוט כרגע עושה את זה עם ווינדוס 10.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, Liviur כתב:

כל המחלקת it שעבדתי איתה באמזון בסיאטל ובניו יורק (צי נחשבים של מאות אלפי לפטופים בערך חצי חצי בין מק לחלונות - רק משיקולי עלות. כל המחלקות הטכניות השתמשו רק במקים) היו עם מקבוקים בתור מחשבים ראשיים / יחידים.

בחברה הנוכחית (והקודמת) זה בערך 95% מקים לכולם - מכירות , מפתחים , it, devops וכו

בישראל עוד איכשהו תראה יותר לפטופים מבוססי חלונות בסביבה העסקית , בארהב? כמעט ולא בטק.

אתה חיי בעולם ההייטק האוטופי, אני אול אובר דה פלייס ועדיין משרת הרבה לקוחות מהסקטור היותר טרדישינל(פיננסים לדוגמא) והם עוד משתמשים בהמון שירותים מבוססי windows נגיד שאין סיבה שחברות כמו amazon יתפננו עליהם.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, renault5 כתב:

שום בעיה. אני עובד ככה כל הזמן מול המחשבים בעבודה ומחשב החלונות שיש לי בבית (ומריץ את האפקליציה היחידה שאני חייב להריץ בחלונות).

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, renault5 כתב:

אם מדובר בחלון אחד קבוע לא צריכה להיות בעיה רק להתרגל מחדש למיקום של הקיצורי מקלדת תדרוש קצת עקומת למידה.

בטח איזה סיטריקס או הורייזון קליינט בכל מקרה מבצע את התהליך.

עריכה אחרונה על ידי noknok
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, falou כתב:

שום בעיה. אני עובד ככה כל הזמן מול המחשבים בעבודה ומחשב החלונות שיש לי בבית (ומריץ את האפקליציה היחידה שאני חייב להריץ בחלונות).

נהדר תודה חששתי לרגע :)

לפני 15 דקות, noknok כתב:

אם מדובר בחלון אחד קבוע לא צריכה להיות בעיה רק להתרגל מחדש למיקום של הקיצורי מקלדת תדרוש קצת עקומת למידה.

בטח איזה סיטריקס או הורייזון קליינט בכל מקרה מבצע את התהליך.

2 חלונות אבל לא מאמין שתהיה בעיה.

המחשב הנוכחי שלי פשוט סיוט גם סוללה שנגמרת אחרי שעתיים וגם משקל כבד

מאמין שאחליף למק זה יהיה הבדל שמים והארץ.😅

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מאוד מתלבט אם לקנות אייר או מחשב ווינדוס- ככול הנראה אם זה יהיה ווינדוס זה יהיה ASUS ZENBOOK לפי הביקורות סוללה מחזיקה הרבה זמן כמו האייר ואיכות חומרים טובה.

השימושים שלי כמו פותח השרשור, צריך מחשב מהיר לאינטרנט (יוטיוב, מסמכים, העלאות לוורדפרס..), עריכה קלה של תמונות וסרטים (לא משהו מוגזם) והכי חשוב מחפש מחשב שלא יתקע באמצע העבודה, שיהיה אמין שעשוי מחומרים עמידים (אלומיניום) ,שלא יתחמם יותר מדי כמו מחשבי ווינדוס ומאוד חשוב שלא ירעיש בשימושים רגילים.

התקציב שלי עד 4000 ש"ח ולדעתי האייר הבסיסי עם 8 RAM ו- 256SSD יעשה את העבודה.

באמת שלא איכפת אם זה MAC או ווינדוס  מחפש מחשב שיהיה עם זמן סוללה 8 שעות לפחות בשימושים רגילים ושלא ירד בביצועים או בחיי סוללה לאחר כמה זמן.

ועוד שאלה לגבי האייר, הוא מגיע ללא מאורר, אני עכשיו עובד על המחשב כמה שעות טובות בשימוש בסיסי שזה אינטרנט, צפייה בסרטים וכו'.. האייר מתחמם מהר ויפגע בביצועים? 

אשמח לתגובה בעיקר מ @Liviur לפי התגובות מבין עניין במחשבי MAC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, ANUTKK כתב:

צריך מחשב מהיר לאינטרנט

המחשב הוא לא הפקטור העיקרי במהירות שלך מול האינטרנט...

לפני 9 דקות, ANUTKK כתב:

שלא יתחמם יותר מדי כמו מחשבי ווינדוס ומאוד חשוב שלא ירעיש בשימושים רגילים.

מק.

לפני 10 דקות, ANUTKK כתב:

ועוד שאלה לגבי האייר, הוא מגיע ללא מאורר, אני עכשיו עובד על המחשב כמה שעות טובות בשימוש בסיסי שזה אינטרנט, צפייה בסרטים וכו'.. האייר מתחמם מהר ויפגע בביצועים?

לשימושים שציינת, לא מתחמם בכלל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, ANUTKK כתב:

אני גם מאוד מתלבט אם לקנות אייר או מחשב ווינדוס- ככול הנראה אם זה יהיה ווינדוס זה יהיה ASUS ZENBOOK לפי הביקורות סוללה מחזיקה הרבה זמן כמו האייר ואיכות חומרים טובה.

השימושים שלי כמו פותח השרשור, צריך מחשב מהיר לאינטרנט (יוטיוב, מסמכים, העלאות לוורדפרס..), עריכה קלה של תמונות וסרטים (לא משהו מוגזם) והכי חשוב מחפש מחשב שלא יתקע באמצע העבודה, שיהיה אמין שעשוי מחומרים עמידים (אלומיניום) ,שלא יתחמם יותר מדי כמו מחשבי ווינדוס ומאוד חשוב שלא ירעיש בשימושים רגילים.

התקציב שלי עד 4000 ש"ח ולדעתי האייר הבסיסי עם 8 RAM ו- 256SSD יעשה את העבודה.

באמת שלא איכפת אם זה MAC או ווינדוס  מחפש מחשב שיהיה עם זמן סוללה 8 שעות לפחות בשימושים רגילים ושלא ירד בביצועים או בחיי סוללה לאחר כמה זמן.

אשמח לתגובה בעיקר מ @Liviur לפי התגובות מבין עניין במחשבי MAC

כמות ההשקעה במחקר ופיתוח של המחשב שלהם היא מאוד גדולה וכמובן מכילה בתוכה גם מבחנים אינטנסיביים של מצבי התחממות שונים ומשונים, בדגש על חברה כמו אפל שידועה בהנדסה הפרפקציוניסטית שלה עד כדי שאפילו החומרה בתוך מארז המחשב נראית מצויין למרות שאף אחד כמעט אף פעם לא יראה אותה (חוץ מיוטיוברים שפותחים את המוצרים וסוקרים אותם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לאפל היו פלופים גדולים מאוד בדזיין שלהם, אף אחד לא מושלם - ככה שהאמירה שבגלל שזה אפל אין סיכוי לבעיה היא כמו האמירה שבגלל שזה טויוטה אין סיכוי לבעיה.

• משעמם 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, noknok כתב:

גם לאפל היו פלופים גדולים מאוד בדזיין שלהם, אף אחד לא מושלם - ככה שהאמירה שבגלל שזה אפל אין סיכוי לבעיה היא כמו האמירה שבגלל שזה טויוטה אין סיכוי לבעיה.

מדויק

לכן מתייחס ברמת המחשב הספציפי

לפני 3 שעות, ANUTKK כתב:

לא בשימוש הזה.

אם אתה מקודד נגיד וידאו המשך 10 15 דקות תיהיה ירידה של 10 אחוז באייר (זה דברים שנמדדו). ועדיין מבחינת חום זה יהיה מקסימום חמים ומבחינת חיי סוללה ומהירות בפעילויות כאלו - אין סיכוי שמחשב אינטל יתקרב לביצועים וחיי סוללה.

שים לינק לזנבוק הספציפי להשוואה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אספר את הקונטקסט שלי בסיפור,

אני בעלים של macbook - לא pro ולא air זה דור שיוצא ב2015 ועבר רק דור אחד ב2016 לפני שאפל משכו את הפלאג מהדגם, מדובר במחשב עם מעבד חלש מאוד(3m) ללא מאווררים ועם מסך 12 אינצ׳ ועם מקלדת שהייתה ידועה בתור דגם שניסו במודל הזה ולא המשיכה הלאה בגלל הביקורת הרבה כלפיה.

קניתי אותו כי חיפשתי בתאכלס כי להימרח עם הipad במיטה בלי מקלדת פיזית נוחה היה פשוט לא כיף(ואיך אפשר להגיב בcf בלי מקלדת נוחה?).

הסוללה שלו הייתה אשפה בערך מהיום הראשון(זמן סוללה אמיתי שלו היה בערך 4 שעות, היום 1036 מחזורי טעינה אחרי הוא כבר על שעה עם שגיאה שהסוללה צריכה תחזוקה) הגומיה מסביב למסך נמסה מזמן והביצועים שבהתחלה היו באמת לא רעים ביחס למפרט הנמוך קצת מקרטעים היום כשאני רץ עם יותר מכמה טאבים פתוחים.

אבל קניתי אותו ב2016 ועד היום הוא אחד המחשבים הכי בשימוש אצלי, פשוט הגודל הפיזי שלו הביצועים הלא רעים ביחס למפרט והמסך הקטן מנצחים עדיין כל מחשבה על מחליף - אפילו הmacbook air למרות שהוא בלי מאוורים בדיוק כמו הmacbook הישן שלי עדיין גדול ומגושם ביחס למחשב הקטן והקל שיש לי היום - מהצד השני אני מפחד שהסוללה בדרך למות לגמרי וכמו שאפל יודעים לעשות במחשב הזה אי אפשר להחליף סוללה לבד באופן סביר(הם אשכרה הדביקו איזה 6 תאי סוללה עם דבק סופר חזק לגוף של המחשב וראיתי סרטוני החלפה ביוטיוב ונחרדתי).

אז אני משתמש ביום יום באקוסיסטם של אפל, אפילו בדגם שנחשב פלופ שלהם ולא רע לי איתו - ועדיין לא מצליח להסתדר בלעבוד ממש עם אחד כזה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...