Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למחשב נייד חדש וקל משקל לעבודה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Michazzz כתב:

אבל משהו מהסאונד איכות תמונה וממשק..?

הייתי קונה משהו כזה:

https://www.amazon.com/Acer-Chromebook-i5-1135G7-Keyboard-Graphics/dp/B09ZPR9DFC?th=1

כרומבוק עם מסך מצויין.

לאיכות סאונד הייתי מוסיף רמקול BT...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשבים האלו שומרים על הערך שלהם יד שניה מעולה - כנראה ב300-400 דולר refurbished לא תמצא יותר מדי.

משומשים אם אתה בארה״ב אולי. (וגם אז יהיה קשה)

אולי יותר ריאלי איזה מק מיני - למרות שאפילו הם לרוב ריפרבישד עולים יותר.

כנראה מה שתמצא אגב יהיה בן 6-7 שנים ומעלה. מן הסתם זה לא יהיה אינדיקציה לשום דבר עדכני

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף נקודה חדשה אגב לדיון הלקנות משומש:

https://www.macrumors.com/2022/06/06/macos-ventura-compatibility/

וונטורה (הגירסאת מערכת הפעלה הבאה - הוצגה אתמול בכנס מפתחים - שדרוג חינם החל מסוף הקיץ / תחילת הסתיו) קיצצה הרבה מאוד גירסאות חומרה.

הimac 5k שלי לדוגמא כבר לא יתמך - ואני אשקול בכובד ראש איך ממשיכים הלאה עם זה. (הלוואי שהיה לו display mode להשתמש בו כמסך בלבד ...)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Liviur כתב:

מוסיף נקודה חדשה אגב לדיון הלקנות משומש:

https://www.macrumors.com/2022/06/06/macos-ventura-compatibility/

וונטורה (הגירסאת מערכת הפעלה הבאה - הוצגה אתמול בכנס מפתחים - שדרוג חינם החל מסוף הקיץ / תחילת הסתיו) קיצצה הרבה מאוד גירסאות חומרה.

הimac 5k שלי לדוגמא כבר לא יתמך - ואני אשקול בכובד ראש איך ממשיכים הלאה עם זה. (הלוואי שהיה לו display mode להשתמש בו כמסך בלבד ...)

אפרופו איך זה עובד באפל? יש שדרוג במערכת הפעלה זה כרוך בתשלום או כמו בסלולרי שזה סוג של עדכון וזהו?

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנמסיס כתב - שדרוגים חינם כל עוד המוצר נתמך. (האמת הגירסא הבאה - ונטורה יחסית מהווה קפיצה משמעותית בדרישות לעומת שדרוגים קודמים. עדיין לא התקנתי את הבטא כדי לספר יותר מדי. אבל בגדול הם מקפידים לא להוציא גירסאות שיהיו כבדות מהקודמות - אז כנראה זה תלוי באופטימיזציות שלא נתמכות אחורה והיו פוגעות בריצה של המערכת הפעלה אחרת אם היתה שכבת תאימות)

יש גם עדכוני אבטחה וכו אחרי שאי אפשר לשדרג יותר לגירסא הבאה אגב לכמה שנים טובות.

• אהבתי 2

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטרף להמלצה למקבוק בתור מחשב לשימושים ביתיים.

יש לנו שלושה בבית, לי ולאשתי לכל אחד מקבוק פרו של 2021 13 אינץ' הכי בסיסי (שעלה לנו באילת סביב ה4400 ש"ח לכל מחשב), אני אישית משתמש בו גם כדי להתחבר מרחוק למחשב של העבודה.

לאשתי יש בנוסף מקבוק פרו 16 אינץ' מהעבודה.

לפני זה היה לי מ2011 עד 2021 מקבוק פרו 13 אינץ' (הדגם שלפני הרטינה) עם שדרוג זכרון וכונן SSD והמחשב עד היום עובד מעולה אצל אח של אשתי.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מהמובן מאליו שציין falou במחשבים ישנים יש עוד שני דברים שצריך לקחת בחשבון:

1. הצטברות אבק ולכלוך שסותמים את מערכת הקירור ופוגעים ביכולת הסעת החום הרחק מהמעבד ורכיבים אחרים.

2. התייבשות המשחה הטרמית שבין גוף הקירור והמעבד.

שני הגורמים האלו מבטיחים ירידה משמעותית בביצועים.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Liviur כתב:

כמו שנמסיס כתב - שדרוגים חינם כל עוד המוצר נתמך. (האמת הגירסא הבאה - ונטורה יחסית מהווה קפיצה משמעותית בדרישות לעומת שדרוגים קודמים. עדיין לא התקנתי את הבטא כדי לספר יותר מדי. אבל בגדול הם מקפידים לא להוציא גירסאות שיהיו כבדות מהקודמות - אז כנראה זה תלוי באופטימיזציות שלא נתמכות אחורה והיו פוגעות בריצה של המערכת הפעלה אחרת אם היתה שכבת תאימות)

יש גם עדכוני אבטחה וכו אחרי שאי אפשר לשדרג יותר לגירסא הבאה אגב לכמה שנים טובות.

הם פשוט רוצים להוציא את המקים ה"ישנים" עם מעבדי אינטל כמה שיותר מהר בכדי להפוך להיות pure ARM, סביר להניח שזה מאוד משפיע על רמת הסיבוך של התוכנה כיום שהיא תומכת בשני הפלטפורמות

עריכה אחרונה על ידי adi89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Michazzz כתב:

אני בדיוק מחליף מחשב זהה אבל עם 4GB RAM.

בגדול, לא ממליץ.

הסוללה כבר לא מחזיקה (אולי פה יש חדשה, לא יודע), והוא מתקשה גם עם דברים בסיסיים כמו כמה טאבים פתוחים בדפדפן בעיקר אם אחד מהם יוטיוב נגיד.

כמעט עשור למחשב זה הרבה, בתקציב הזה עדיף לקנות כרומבוק עדכני. יהיה מהיר, קל, סוללה טובה יותר, ויכול לעשות כמעט כל מה שצריך ביום יום. מיקרוסופט אופיס הוא כן חוסר משמעותי, אבל לרוב הדברים אפשר להסתדר עם הDocs.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אופיס אונליין או את גירסת אנדרואיד של אופיס, ורב האנשים לא עושים שימוש ביכולות של אופיס שמצריכות דסקטופ. 

זו בוודאי לא בעיה עם יש לך מחשבים עם אופיס בבית, במקסימום מתחברים אליהם מרחוק (זה מה שאני עושה עם האפליקציה היחידה שאני משתמש בה מידי פעם וצריכה אופיס).

זה נראה לי הזוי לשלם כסף למחשב עם טכנולוגיה בת 10, כמו המחשב שמחובר אצלי לטלוויזיה.

ב-280 דולר קונים Lenovo Duet. למה לקנות מק עתיק?! 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף מעבד גרפי לא טוב מובנה, ומחשב שלא קיבל לפחןת שנתיים עדכונים.

זה לא יהיה התנסות נורמאלית במק בשום צורה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב. אמשיך לחפש משהו חדש יותר. תודה. פשוט רוצה להתנסות במחשב אפל ויש לי הזדמנות להביא מארה״ב. יש לי מספיק מחשבים בבית שמריצים ווינדוס

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...