Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למחשב נייד חדש וקל משקל לעבודה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה מודאג מבעיות לא רלוונטיות.

המערכת הפעלה מופלת בזה לבד בעצמה.

זה כמו לחפש צ׳וק ברכב עם הזרקת דלק.

ובנוגע לחום -ִ זה לא מקבוק פרו עם אינטל

גם עם ה14 וה16 בעבודה אינטנסיבית אין לי שום בעיה לעבוד איתם על הברכיים קבוע.

הרמות חום פה שונות לגמרי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאף לא פעם אחת שמעתי את המאווררים של ה16" M1 Pro מהעבודה שלי מתחילים לעבוד, ולא מעט תוכנות פתוחות בו זמנית.

המעבד הזה פשוט קר הרבה יותר מאינטל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הצלחתי פעם אחת לגרום למאווררים של ה14״ (ה16 לא) בקידוד וידאו 5.3k ארוך של גופרו 10 שערכתי בתוכנה שפעלה בתאימות לאינטל (כלומר כל השילובים הכי גרועים שאפשר ביחד 😂)

וגם אז המחשב לא התחמם לרמה שאני צריך לשים אותו על השולחן.

לעומת זאת ה16״ שהיה לי היה נשמע כאילו הוא ממריא בכל פעם שאני נוגע בXcode (ועכשיו לא שומעים את המאווררים מאז שקיבלתי אותו)

גם במק מינים שיש לי (יש לי אחד אינטל אחד m1) המצב זהה

• רעיון טוב! 2

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האייר על פניו נייד מושלם מכל הבחינות.

שאלה קצת אחרת, האם מעבדי רייזן amd מתחמים יותר מאינטל? קראתי לא מעט שהמעבדים של amd פחות מתחמים ועם ביצועים מעט עדיפים על אינטל, אבל חיי הסוללה לא כאלה טובים וברגע שמנתקים את המחשב מהטעינה הביצועים יורדים דרסטית- לא מדבר על גיימינג או גרפיקה

רק בשימוש רגיל שזה אינטרנט,מסמכים, סרטים וכו'..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ANUTKK כתב:

ברגע שמנתקים את המחשב מהטעינה הביצועים יורדים דרסטית- לא מדבר על גיימינג או גרפיקה

רק בשימוש רגיל שזה אינטרנט,מסמכים, סרטים וכו'..

בשביל אינטרנט מסמכים וסרטים, לא צריך מעבד/ביצועים, בד"כ.

הירידה בביצועים כשלא בטעינה, זו תכונה של רב (כל?) מחשבי ה-Windows. לא יודע אם זה קשור ספיציפית ל-AMD.

בסופו של דבר, אתה קונה מחשב, חבילה, עם סט מסויים של תכונות ויכולות, שהקשר ביניהן לבין המפרט של כל חלק בנפרד יכול להיות תיאורטי בלבד.

למשל, היה לי ThinkPad E480. מבכל בחינה שיכולת למצוא בספרות, ההבדל היחיד בינו לבין T480 היה בשאסי. עדיין ל-T היה יתרון ביצועים מדיד של +30%. שומדבר בנתונים לא יכול היה להגיד לך מראש שזה יהיה כך. ככל הנראה, הקירור ב-T יותר יעיל.  ל-E480 היתה גירסה עם כרטיס גרפי שנפרד, שלמרות זאת לא היה לה יתרון ביצועים, כי הייתה לה בעיית קירור. שוב, לא משהו שאפשר ללמוד מהניירת.

וזה רק מדגם אחד שיצא לי במקרה להתעמק בהבדלים בין הגירסאות שלו.

האייר אכן נטול נקודות תורפה, כמחשב לעבודה. האייר הקודם באלף דולר (פחות אם קונים במבצע/מוחדש) הוא מחשב סופר נייד (סוללה/משקל) בלי תחרות למחירו. עדיין. אין לי מילת ביקורת אחת על המחשב. פשוט עובד, חלק, מהר, לא מתחמם, לא שוקל, לא מוחן.

האם שווה לשלם עוד מאאתיים דולר בשביל מסך קצת יותר גדול ובהיר עם עוד כמה שיפורים (אני בכוונה לא מציין את המעבד, כי זה לא פקטור לרב האנשים רב הזמן)?

אני מניח שאם הייתי קונה היום הייתי קונה את החדש, אבל וואללה קשה לי למצוא הצדקה עניינית למה זה שווה את ההפרש...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם זה שלרוב האנשים ההבדל במעבד יהיה לא יותר מדי מורגש

יחד עם זאת - מסך יותר טוב , מאגסייף בתור עוד אופציית טעינה בלי לתפוס חיבור ועם חיבור יוצר בטוח אם משהו נתקע בכבל ומצלמה מובנית יותר טובה שווה את ההפרש לדעתי.

על זה תוסיף חיי סוללה קצת יותר טובים , כרטיס מסך מהיר ב40% (אם משהו חושב על לשחק או לקודד וידאו) ורמקולים יותר טובים - ונכון - זה לא game changer אבל בהסתכלות על פני כמה שנים טובות שהמחשב הזה ישאר וירגיש מהיר - אתה מקבל מכונה ללא ספק יותר טובה לכל מי שישתמש בו לראות וידאו , לשחק קצת וכו.

אם הייתי קונה היום מחשב פרטי שוב - הייתי בהתלבטות קשה בין האייר החדש לפרו 14״ הבסיסי שלי.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Liviur כתב:

יחד עם זאת - מסך יותר טוב , מאגסייף בתור עוד אופציית טעינה בלי לתפוס חיבור ועם חיבור יוצר בטוח אם משהו נתקע בכבל ומצלמה מובנית יותר טובה שווה את ההפרש לדעתי.

המסך טיפה יותר גדול. אולי יותר בהיר, לא יודע כמה משמעותית. לא יודע אם יש נתוני מדידות שמראים את ההבדלים, אבל המסך באייר הבסיסי בטח מספיק טוב לעבודה (אני גם עורך איתו תמונות...). מאגסייף זה נחמד. מצלמה מובנית... נו, זה משהו שבלוגרים כל הזמן מתייחסים אליו כחשוב, כי הם רגילים להסתכל על איך הם נראים בווידאו. אני עוד לא מצאתי מישהו שזה מעניין אותו מה הרזולוציה שלו...

מה שמשאיר אותנו עם מאגסייף במאתיים דולר.

שוב, הייתי קונה את החדש,  אבל לשימוש שלי, זה היה פינוק נטו.

הפרו 14 זה כבר מסך גדול משמעותית ומשמעותית יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, falou כתב:

נו, זה משהו שבלוגרים כל הזמן מתייחסים אליו כחשוב, כי הם רגילים להסתכל על איך הם נראים בווידאו. אני עוד לא מצאתי מישהו שזה מעניין אותו מה הרזולוציה שלו...

הזיה כמה זמן הם משקיעים בזה. גם ככה בשיחות זום כולם עם מצלמות כבויות (לפחות אצלי, לימודים/הכשרות ולא עבודה), וגם אם דולקות האיכות נהרסת ונהיית גרועה מהדחיסה, בלי קשר למצלמה שיש למחשב.

זה אומר הרבה על כמה צריך להקשיב לבלוגרים האלה. הם נהיים יותר מידי דקדקנים על דברים שלאף אחד לא אכפת מהם. אפשר למצוא מחשבים עם כמה חסרונות קטנים במחירים נוחים, אבל הם לא ימליצו עליהם כי המצלמה גרועה / אי אפשר לפתוח אותו ביד אחת / הכפתורי חצים קטנים מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן... הקטע של היד האחת... מאוד מאוד חשוב!

יש המון נושאים שמישהו שמחליף מחשבים כל הזמן נתקע עליהם, אבל בשימוש שוטף פשוט מתרגלים או מקסטמים אחרת.

מצד שני, אובבסיבים על ביצועים מקסימליים, כשיש מעט מאוד אנשים שזה מהווה עבורם שיקול. כאמור, הרב המוחלט של המשתמשים עובדים עם המחשב כאילו הוא Chromebook, וזהו. גמני, להוציא עיבוד תמונות פה ושם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, ANUTKK כתב:

עוד שאלה לפני הקנייה

מאוד חשוב לי שבמסך לא יהיה השתקפות של הסביבה(מסך מבריק)

במק אייר החדש m2 זה מסך מט ללא השתקפות ?

ויחס 16:1 ?

לפי מה שראיתי בסרטונים זה נראה מבריק יש השתקפות כמו בM1 הקודם אבל אולי אני טועה.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסכים של המק הם לא מט, אבל יחסית לא סובלים מהשתקפויות. בנוסף, הם מאוד בהירים (בייחוד האייר החדש). לי אין בעיה עם זה. בגלל שמקים משמשים לעריכת תמונות וודיאו, מסך מט בעייתי בשבילם. מסכי מט שהם גם מדוייקים מבחינת צבע ובעלי ניגודיות טובה, זה עניין יקר. 
כמו תמיד, צריך להשוות מה יש ברמת המחיר. אם תמצא מכשיר עם מסך מט, אבל שהבהירות שלו היא חצי, לא בטוח שהוא יהיה יותר שמיש.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגזמתם לגבי המצלמת וידאו. זה בהחלט משהו מורגש אפילו בגירסא החינמית של זום (מניסיון).

המצלמה בלפטופים החדשים מייתרת קניה של בערך כל וובקאם חיצוני לשיחות. זה לא רק ל״בלוגרים״ (שגם ככה משתמשים בdslr עם capture cards)

לגבי המט - מדויק. הפ מבריקים אבל הבהירות הגבוהה פותרת את הבעיה לרוב.

ציפוי מט איכותי עם שמירה על הצבעים זה עניין יקר. מאוד. ואז לנקות אותו זה סיוט.

יש לי חבר שעובד על וידאו ויש לו מסכי רפרנס וגם Pro Display XDR מט.  הוא מפחד להתעטש לידם. ולעוזרת אסור להיכנס לחדר הזה… (הxdr הוא המסך הזול בחדר אגב אם היה ספק)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...