Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למחשב נייד חדש וקל משקל לעבודה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 16 דקות, motizkn כתב:

אני ארכיטקט מערכות אימבדד בחברת הייטק גדולה עם ניסיון של 16 שנה בתיכנות.

בשביל רוב מי שלומד קוד או מפתח באופן עצמאי מחשב בסיסי נורמלי מספיק.

נעים מאוד, אני רק מפתח אמבדד בחברת הייטק גדולה עם נסיון של 15 שנה בפיתוח חומרה ותוכנה. 

מי שלומד יכול לפתח גם על רסברי פיי, מסכים שלא צריך משהו מיוחד. 

מי שעובד בזה, מחשב פשוט במקרה הטוב יבזבז לו זמן יקר. שוב כל אחד בתחומו ולכל אחד הדרישות שונות. לראיה המעסיק לא מתקמצן ולא מחלק דגמי בסיס של מחשבים, למרות שבמכפלות זה יוצא לו המון כסף, ולמרות שכולם ממילא עושים את רוב הפיתוח על VMים עוצמתיים הרבה יותר מהמחשבים שנמצאים בידי העובדים. ועדיין המון פעולות מבוצעות גם על המחשבים עצמם ומחשבים איטיים ישרפו זמן הרבה יותר יקר מההשקעה במחשב עצמו. 

נ.ב

ניראה לי שאנחנו עובדים עבור שתי חברות מתחרות בתחום הAI, לא כך? 😉

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהדר, אז אנחנו באותו המקצוע ואולי אפילו באותה החברה.

מעולם לא טענתי שלא צריך מחשבים חזקים לתיכנות, אצלנו כמו שאני מניח אצלכם הקוד מספיק גדול שלוקח לו לדוגמא 20 דקות להיתקמפל על מחשב נייד ולכן לרוב אנחנו עובדים על שרתים והלפטופ משמש בעיקר ל VNC.

אבל כמו שציטתי לך ממה שפותח השירשור כתב הוא מתחיל ללמוד קוד, ברור לך כמו שברור לי שלא צריך מחשב ב 6000 ש"ח בשביל ללמוד קוד או אפילו לפתח אתר אינטרנט קטן עד בינוני, רוב המחשבים הניידים בשוק מספיקים.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, motizkn כתב:

בשביל לכתוב קוד, מחשב בסיסי מספיק

לגבי הלמידה כבר הסכמנו. 

אותי תפסה בעיקר השורה הזו, שללא קונטקסט היא הכללה גסה ודי מטעה. ואת רוב הדברים כתבתי מנקודת מבט של עבודה, לא של למידה.

אם אתה עובד בחברה שמתחילה ב n תמצמץ פעמיים

• רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Igalz כתב:

אם אתה עובד בחברה שמתחילה ב n תמצמץ פעמיים

Nvidia CEO Claims He Fully Believes in Tablets, but Smartphones... Not Just  Yet - Tablet News

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו , אז אני מפתח מובייל (ובקאנד... ״רק״ סטאף ...) - הm1 היה game changer וגם לפי מה שהבאתי עם הלינק של גיטהאב - פרוייקט לא קטן בכלל - הוא עושה סלטות מול מה שהכרנו לפני מאינטל שדרש מחשבים בטופ של הטופ. הM1 עם 8 ג׳יגה בתצורה הבסיסית חתך בחצי! את הזמן קומפילציה שלנו מול I9 של אינטל. בסוף שודרגנו לM1 max כי הוא חתך בעוד 20-30 אחוז ובסקייל וזמן המתנה - זה משתלם לחברה תוך חודשיים שלושה.

המחשב הזה יספיק הרבה מעבר לתכנות בסיסי. גם עם 8 ג׳יגה זיכרון.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, falou כתב:

אפשר קישור?

https://www.bestbuy.com/site/asus-zenbook-14-2-8k-oled-laptop-intel-evo-platform-12th-gen-core-i5-processor-8gb-memory-256gb-ssd-ponder-blue-ponder-blue/6494331.p?intl=nosplash&skuId=6494331

רק דיברנו, היום ב600$.

מסך מצוין, טאץ' פאד מעולה, מקלדת נוחה, ביצועים שלגמרי מספקים אותי. כשקניתי זאת הייתה הקונפיגורציה היחידה. כנראה שהייתי משדרג ל16GB ראם אם הייתה לי את האופציה בשביל future proof.

סוללה עוד לא באמת נבדקה - כרגע אני מגביל אותה ל60% כי עדיין אין לי צורך בזמן סוללה ארוך. זה יגיע בהמשך, עד אז אני מעוניין לשמור עליה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DubelBoom כתב:

https://www.bestbuy.com/site/asus-zenbook-14-2-8k-oled-laptop-intel-evo-platform-12th-gen-core-i5-processor-8gb-memory-256gb-ssd-ponder-blue-ponder-blue/6494331.p?intl=nosplash&skuId=6494331

רק דיברנו, היום ב600$.

מסך מצוין, טאץ' פאד מעולה, מקלדת נוחה, ביצועים שלגמרי מספקים אותי. כשקניתי זאת הייתה הקונפיגורציה היחידה. כנראה שהייתי משדרג ל16GB ראם אם הייתה לי את האופציה בשביל future proof.

סוללה עוד לא באמת נבדקה - כרגע אני מגביל אותה ל60% כי עדיין אין לי צורך בזמן סוללה ארוך. זה יגיע בהמשך, עד אז אני מעוניין לשמור עליה.  

זה אחלה בחלה מחשב למשימות אופיס, גלישה וכו׳. חכם מאוד שהמסך הוא לא 4K. זיכרון של 8GB בווינדוס לא מאפשר אפילו כמות של טאבים פתוחים בכרום, צריך 16GB.

אבל יש קישור שאפשר לרכוש ממנו גם בארץ?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1155947

עריכה: גם בksp

זאפ כרגיל מבולגן ומציע את הדגם במלא רשומות שונות, אבל בעקרון זה זה.

המחיר כבר מתרחק מהמחיר בחול, אבל אני לא מכיר מחירים של לפטופים בארץ (למזלי כמעט תמיד יהיה לי מי שיביא לי מארה"ב) - אולי זה עדיין אטרקטיבי יחסית.

בתור סטודנט המחשב הזה עונה לי כמעט על כל מה שחיפשתי. כמו שאמרתי הייתי מעדיף 16GB אבל קניתי את המחשב ממש בהשקה שלו וזו ורק הקונפיגורציה הבסיסית הייתה זמינה, וזו הייתה ההזדמנות היחידה שלי להביא מחשב מארה"ב.

עריכה אחרונה על ידי DubelBoom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לא חושב שהייתי רוכש מחשב מכספי ומשתמש בו לצרכי העבודה שלי כשכיר.

העבודה הקודמת שלי סיפקו לי מחשב מהעבודה.

• אהבתי 1

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DubelBoom כתב:

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1155947

עריכה: גם בksp

זאפ כרגיל מבולגן ומציע את הדגם במלא רשומות שונות, אבל בעקרון זה זה.

המחיר כבר מתרחק מהמחיר בחול, אבל אני לא מכיר מחירים של לפטופים בארץ (למזלי כמעט תמיד יהיה לי מי שיביא לי מארה"ב) - אולי זה עדיין אטרקטיבי יחסית.

בתור סטודנט המחשב הזה עונה לי כמעט על כל מה שחיפשתי. כמו שאמרתי הייתי מעדיף 16GB אבל קניתי את המחשב ממש בהשקה שלו וזו ורק הקונפיגורציה הבסיסית הייתה זמינה, וזו הייתה ההזדמנות היחידה שלי להביא מחשב מארה"ב.

בארץ זה אלפייה יותר ממק בשביל פחות (להוציא המסך, שכנראה עדיף). 

הרבה פעמים לבסט ביי יש מלאים ומחירים שאין לאחרים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, falou כתב:

להוציא המסך, שכנראה עדיף

nope

אתה רוצה בדיוק כפול מהרזולוציה ה״רגילה״ למסך הזה. יותר מזה אומר קטן או Scaled שזו פשרה רצינית + צריכת סוללה יותר גבוהה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא במקרה הזה

הביקורת על המסך באה מאוחר יותר וקשורה להבהוב בבהירות נמוכה והעובדה שהוא מאוד רפלקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חברים רציתי יעוץ אחרון לפני רכישה.

אני טס שבוע הבא לחו"ל ויש לי אפשרות לרכוש בדיוטי פרי אבל שם יש רק לפי מה שהבנתי את הגרסת בסיס 256GB ו 8GB זיכרון

האם זה יהיה חלש מדי בביצועים לעומת ה512 ו 16GB? אני מתאר לעצמי שכן אבל האם זה קריטי? זה או זה או לרכוש באילת פשוט לא יודע מתי אסע לאילת. בדיוטי פרי זה יוצא סביב ה4500 ש"ח לגרסת בסיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

חברים מקפיץ את השרשור לצערי עקב שינוי בתוכניות :(

עמדתי לרכוש את המקבוק ואז בעבודה החדשה המחשב הזה לא תומך בהתחברות מרחוק הם רוצים רק מחשב ווינדוס עם מקבוק זה יהיה בעייתי לטענתם.

חשבתי על לנובו יוגה סלים 7  קרבון כי הוא גם קל מה דעתכם על המחשב הזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...