Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למחשב נייד חדש וקל משקל לעבודה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 395 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עם מוטי.. 

בשוק המקצועי לא נתקלתי בחברת הייטק שמחלקת לעובדים שלה מחשבים של hp. לא טוען שאני מכיר את כולן, אבל לא ניתקלתי.

בשתי החברות האחרונות שעבדתי רק לנובו thinkpad, שמשדרגים אותם פעם ב3 שנים. זה מחשב שלגמרי הוכיח את עצמו גם בשוק המקצועי ובינינו גם בשוק הצבאי. 

נתונים על הנייר זה נחמד. אישית הייתי הולך על הthinkpad בלי לחשוב פעמיים.

אני יכול להעיד מנסיון, שthinkpad 13.3 אינץ' לא מתרגש מנפילת מגובה שולחן עבודה על הריצפה. החתול שלי בדק פעם פעמיים שלוש..

בשנתיים שהthinkpad הנוכחי שלי איתי, הייתי צריך להפעיל אותו מחדש רק בגלל עידכונים. אפס קריסות למרות שימוש מאוד אינטנסיבי.

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה שלי מחלקת גם HP וגם לנובו. לי יש לנובו.

אם אתם משווים, אז צריך להשוות לסדרות עסקיות, elitebook וכאלו. הסדרות הביתיות של HP שונות לחלוטין.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט מעדיף thinkpad חשבתי על הx1 carbon gen 10 אבל בתקציב שלי זה יהיה מעבד i5 גג.

זה קריטי? או היוגה שהוא גם בא בחשבון לא יודע כמה ההבדל בניהם משמעותי.

עריכה אחרונה על ידי renault5

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, renault5 כתב:

מחפש מחשב נייד קל משקל עד 1KG

יש את Fujitsu Lifebook u93xx במשקל של 0.9 ק"ג.

ה-xx זה הדור, כרגע 9312 הוא הכי עדכני, אבל כנראה יהיה יותר קל למצוא את 9311.

בארץ מאוד לא נפוץ. "הראל" משווקים אותו אבל אני לא יודע אם הם מוכרים אותו ללקוחות פרטיים.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לנו גם elitebook והיו הרבה חברה שאכלו חרא איתו.

שוב, אישית היה לי רק לנובו עד שעברתי לחברה הנוכחית וכרגע יש לי dell latitude, הוא לא רע אבל אני מעדיף את ה thinkpad.

בכל מקרה כמו שאמרתי, לפני 8 שנים קניתי לאישתי thinkpad carbon yoga והוא יצא מחשב מדהים.

עובד עד היום בלי שום בעיה (חוץ מהטאץ במסך שמת לאחר כמה שנים של נפילות) והוחלט להחליפו בגלל הבטריה שכבר לא משהוא.

רציתי לקנות עוד אחת אבל לא מצאתי מחיר טוב וכולם מהללים את ה xps אז אמרתי ננסה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע עד כמה זה פרמטר למחשב נייד,

אבל אצלי בעבודה יש 3 מחשבי HP, אחד מהסדרה הכי נמוכה, והשניים האחרים מסדרה קצת יותר גבוהה. הם כולם משמשים בתור תחליפים למחשב נייח, משמע דולקים ועובדים כול הזמן(שניים מהם גם לא נכנסים כמעט אף פעם למצב שינה) 

שלושתם במצב כזה כבר לפחות 5 שנים, ואף פעם לא הייתה שום בעיה איתם. בטח שלא קריסות כול יומיים... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל אחד יש ניסיון שלילי עם יצרן מסויים והוא משליך את זה על כולם - לי לדוגמא היה 3 מחשבי asus שאכלתי מהם קש אז אני לא ארוץ לקנות מחשב של אסוס היום, אבל לא בהכרח שכל הדגמים מהיצרן הזה גרועים.

אני חושב שthinkpad באופן קונסיסטנטי היו המחשבי עבודה שהייתי הכי מרוצה מהם - היה לי בחברה הקודמת t440(שהוא היה כבר משומש בן שנתיים,וזה הדגם שהם ניסו לשים טאצ׳פד מוזר שלהם שהיה פחות טוב) ושרד איתי 5 שנים של איש שטח שמסתובב איתו בתיק גב בין לקוחות(כולל כמות פעמים לא מעטה שהוא פגש את הרצפה מהשולחן) ועבד כמו חדש עד היום האחרון שלי בחברה.

בחברה הקיימת התחלתי עם dell latitude מסדרה 5xxx שהיה...בסדר, אחר כך עברתי לxps13 שהיה לא רע בכלל עד שנגנב והיום אני עם x1 nano שאני פשוט ממש ממש אוהב - תמיד אני הכי נהנה ממחשבי thinkpad לא משנה מה.

• אהבתי 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הזמני סוללה האמיתיים של thinkpad? 

עשוי מאלומיניום או פלסטיק קשיח?

בנתיים ממה שיצא לי להרגיש בידיים אין לפטופ שמשתווה לאיכות חומרים וזמני סוללה של המקבוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלומיניום, זמני סוללה? של המעבד evo זה לא רע כ״כ - אבל אף פעם לא ישבתי וספרתי תמיד הייתי עם שקע למטען בקרבת מקום - החסרון של המעבד הזה זה הביצועים שלו ביחס למעבדי i7 אחרים תחת מולטיטקסקינג או עם ריבוי מסכים(אני עובד עם 2 מסכים חיצוניים מלאים, מסך קטן נייד ועוד המסך של המחשב).

הוא לא יפה כמו macbook אבל אני אוהב את ההנדסת אנוש שלו יותר משל הmacים - המקלדת שלו לדעתי טובה יותר והthinkpoint זה משהו שאני רגיל אליו והוא יותר נוח לי מהתקני עכבר אחרים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Igalz כתב:

בשוק המקצועי לא נתקלתי בחברת הייטק שמחלקת לעובדים שלה מחשבים של hp.

יש חברה קטנה , אמזון. (לפחות בזמנו חילקו למי שלא היה מפתח, כלומר מאות אלפי מחשבים כאלו. מפתחים ואנשים טכניים עבדו על מקבוקים ברמות חומרה שונות לפי הצורך)

כאמור אין דין החומרה הביתית כזו של סדרות מקצועיות.

לגבי זמני סוללה - כרגע אין ממש תחרות אמיתית למק , קצת מיותר לדבר על זה. בטח לא כשמשווים ביצועים לזמן סוללה. לא בלפטופים ולא בפלאפונים שמשתמשים באותה ארכיטקטורה (אנדרואידים מכילים בטריות כפולות בנפח לרוב …)

היוגה המדובר אגב סביר עם מעבד של amd.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Igalz כתב:

בשתי החברות האחרונות שעבדתי רק לנובו thinkpad, שמשדרגים אותם פעם ב3 שנים

מדגם מייצג... 

אין כזה דבר Thinkpad. תחת המותג הזה יש עשרות דגמים בטווח מחירים ואיכות מאוד גדול. 

חברות תוכנה בארץ קונות הרבה מסדרה T של Thinkpad. אתה מוזמן לבדוק מה המחיר של מחשבים כאלו, עם spec לא משהו בכלל, לצרכן. 

לפני 11 שעות, Igalz כתב:

נתונים על הנייר זה נחמד

זה לא'נתונים על הנייר'. בהירות ורזולוציה אלו נתונים מדידים, ברורים שקל לראות. אלו לא נתוני ביצועי מעבד, לדוגמא, שמושפעים מעודד גורמים שלא לפניך (מהירות ssd, קירור וכו') 

לגבי אמינות, אני לא יודע. גם אתה לא יודע. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את התגובה מעליי.

יש הבדל בין סדרה E ל L ו-ל T/P/X.

אצלנו בחברה יש רק מחשבי Thinkpad של לנובו.

בעוד סדרות T הם סוסי עבודה עם פלסטיקה איכותית, סדרה E היא הפשוטה והזולה ביותר (וכשהיה משבר באספקת מחשבים בזמן הקורונה נאצלנו להתפשר ולהזמין מחשבי E, לא למפתחים).

ואכן נתקלנו בהם ביותר בעיות לעומת סדרות l/p/t/x(גם במחשבים יחסית חדשים).

סדרה L כסדרת ביניים כבר מרגישה טובה יותר, היא לא בדיוק t/p אבל היא הרבה יותר מוצלחת מ e.

מוסר השכל: להשתדל לא לקנות את הסדרות הזולות ביותר, הן באמת פחות עמידות.

אני עם p14s, סדרה t לטעמי מוצלחת יותר, בין אם זה זמני סוללה או מסך, אבל אני לא ממש מודאג משניהם (גם אותו קנינו כפשרה כי לא היה t במלאי).

מה שכן, שום מחשב לא מתחרה עם ה touchpad שיש במק, עם כמה שאני שונא את אפל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

מדגם מייצג..

לאף אחד פה, גם לא לך, אין מדגם מייצג, כל אחד מדבר מהנסיון האישי שלו

לפני שעתיים, falou כתב:

אין כזה דבר Thinkpad. תחת המותג הזה יש עשרות דגמים בטווח מחירים ואיכות מאוד גדול

צודק, התכוונתי בלעדית לסדרת T. ברור לי שיש בשוק דגמים נוצצים ממנו וגם זולים ממנו. אבל כניראה שיש סיבה למה חברות שמעסיקות עשרות אלפי אנשים (אינטל לדוגמא) בוחרות לרכוש אותו על פני המתחרים.. דור אחרי דור אחרי דור.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מין ביטוי כזה:

"אף איש IT לא פוטר כי קנה THINKPAD". אכן T משהו זה ללכת על בטוח.

ולא שהוא חף מבעיות. המחשב שאני משתמש בו כעת הפסיק להטען בגיל שבוע והחליפו לו לוח אם. עד היום הוא מתקשה להתעורר משינה (מי לא...) ולפעמים נדרש כיבוי.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...