Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למחשב נייד חדש וקל משקל לעבודה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, noknok כתב:

מדובר במחשב עם מעבד חלש מאוד(3m) ללא מאווררים ועם מסך 12 אינצ׳ ועם מקלדת שהייתה ידועה בתור דגם שניסו במודל הזה ולא המשיכה הלאה בגלל הביקורת הרבה כלפיה.

המחשב המדובר היה אכן שגם מאוד מוגבל מהרבה בחינות. אבל מדהים בעיצוב ובגודל.

לm1 אין אף אחד מהחסרונות המדוברים.

לפני 17 דקות, ANUTKK כתב:

בפועל המקבוק אפילו עם 8 ג’יגה זיכרון יהיה משמעותית מהיר יותר (שילוב של מעבד , כרטיס גרפי וssd עדיף) , חיי סוללה עדיפים ומסך משמעותית טוב יותר.

שים לב רק שאתה מוותר על אחסון פנימי אם זה קריטי לך.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, adi89 כתב:

בדגש על חברה כמו אפל שידועה בהנדסה הפרפקציוניסטית שלה עד כדי שאפילו החומרה בתוך מארז המחשב נראית מצויין

תוך שמירה על וודאות מקסימלית שאי אפשר יהיה לתקן את המכשיר אלא ע״י אפל עצמה במחיר מופקע.

לפני 7 שעות, adi89 כתב:

וכמובן מכילה בתוכה גם מבחנים אינטנסיביים של מצבי התחממות שונים ומשונים

זה נכון לכל מחשב. יותר מזה, יש תקנים מדוייקים שקובעים בדיוק עד כמה מותר למחשב להתחמם. 

לפני שעתיים, ANUTKK כתב:

הוא נחות מהמק בכל פרמטר. בעיקר מסך ה-1080p הוא פחות מוצלח מזה שבמק, שלו רזולוציה יותר גבוהה ומימדים של 16:10, שעדיפים לגלישה ברב אתרי האינטרנט.

תוסיף לזה שאתה יכול לקנות אותו באלף ש״ח פחות, כולל מיסים והובלה, מאמזון... וזו לא נראית עסקה טובה, בטח לא מהאתר הזה. 

ב-820 דולר, בארה״ב, זו כבר תמורה טובה יותר.

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה אני ילך על המקבוק, נותן את התמורה הכי טובה לתקציב שלי.

ועוד שאלה בנוגע למחיקת תוכנות במקבוק, אני מוריד תוכנה מסויימת ומתקין רגיל וכשאני רוצה למחוק אני צריך את התוכנה AppCleaner בשביל למחוק לצמיתות מהמקבוק ? מסרטונים ביוטיוב זה נראה מאוד פשוט וקל (אפילו יותר טוב מווינדוס). או שיש דרך אחרת למחוק לצמיתות דרך המערכת של אפל ללא הורדת תוכנה צד ג'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ANUTKK כתב:

שיש דרך אחרת למחוק לצמיתות דרך המערכת של אפל ללא הורדת תוכנה צד ג'?

פשוט גרור את האפליקציה מהapplications לtrash can

מיותר להחריד להוריד תוכנות צד שלישי.

99% מהתוכנות נמצאות כולן בתוך ה״אפליקציה״ כי מה שאתה רואה כ אפליקציה זה למעשה חבילה עם מבנה directories משלה בפנים (כפתור ימני view package content ותראה את זה בעצמך)

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז היום הלכתי לאי דיגיטל לבדוק באופן אישי את המחשב macbook air m1 פשוט וואו מחשב מהיר 

וקל משקל נורא התרשמתי קצת נראה קשה להתרגל בהתחלה ממעבר ווינדוס אבל לא נראה יותר מדי מסובך

ללמידה.

ה16GB אמרו לי שעולה סביב ה5K השאלה היכן לרכוש חושבים שזה משנה המקום רכישה?

באמירם כתוב 3 שנים אחריות ואצלהם זה שנה +שנתיים נוספות בתשלום נוסף.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד זה יבוא רשמי של נציג רשמי של אפל - לא ממש משנה.

מה שכן בנקודה הזו הייתי מחכה לשני הקרוב לכנס של אפל לוודא שלא אשכרה יוצא אייר חדש.

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Liviur כתב:

כל עוד זה יבוא רשמי של נציג רשמי של אפל - לא ממש משנה.

מה שכן בנקודה הזו הייתי מחכה לשני הקרוב לכנס של אפל לוודא שלא אשכרה יוצא אייר חדש.

אז כן כתוב באמירים שזה יבוא רשמי.

אתה מתכון לגבי הM2?  כן אני ממתין קצת פשוט הלכתי לראות ולבדוק את המחשב בתצוגה.

• רעיון טוב! 1

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אפל ממשיכים להיות רמה מעל כולם עם המחשבים שלהם.

אני תוהה אם מישהו במיקרוסופט / אינטל / אחת היצרניות לפטופ ים הגדולות יושב עכשיו וחושב על איזה רעיון מהפכני, כי אחרת אפל ימשיכו לנצח בנוקאוט כל שנה מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אעשה קצת הפוך ממה שעשיתי עד עכשיו בפוסט הזה כדי לאזן:

אנשים עדיין צריכים / רוצים / חושבים שהם צריכים חלונות.

אנשים עדיין רוצים לקנות מחשבים במתחת ל1199$ עם דרישות צנועות משמעותית.

ואינטל עומלת קשה על הדורות הבאים (כבר בדור 12 אתה רואה צמצום של הפערים בביצועים יבשים בכמה מהפרמטרים - הם עדיין לא קרובים לצריכת חשמל , GPU מובנה או רוחב פס של הזיכרון שכולם עושים הבדל שמיים וארץ בשימוש יומיומי - אבל במספרים יבשים של benchmarks הדור הנוכחי של אינטל צמצם הרבה - לעומת הm1. הייתי אומר שהפער הוא כמה שנים של R&D אבל לא משהו תלוש שהם לא יכולים לצמצם).

אפל כרגע נותנים חבילה למדהימה - לקווי מוצרים שיש להם - המקבוק אייר בצד של מחשבים בעלות ביניים והמקבוק פרו 14/16 בצד של מחשבים עסקיים שעושים כל מה שdesktop מסוגל עם עלות / ביצועים, איכות חומרה (כולל מסך , מקלדת , מהירות SSD חיבורים) וחיי סוללה חסרי תחרות - אבל אלו 2 איזורי מחיר (ונגיד המיני שהוא מחשב לא רע אבל לא זול). אין להם תשובה למה שרוב האנשים ה״רגילים״ קונים בסופו של יום - מחשבים זולים מאוד ודסקטופים זולים מאוד.

הimac הנוכחי הוא מוצר נישה , המק מיני סטודיו הוא מוצר נישה והמק פרו הוא מוצר על גבול החסר שוק חוץ מכמה מקומות שצריכים בדיוק אותו וזה מרגיש שתפר למידתם בלבד.

אז אם נפלת בדיוק בדיוק בתקציב של המוצרים שלהם (כמו במקרה של פותח השרשור ושלי לדוגמא) - אין תחרות.

אם לא - אז לא.

והם לגמרי בסדר עם זה ועושים ביזנס מדהים בדיוק על זה.

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם את amd שמובילים על אינטל ביחס ביצועים-צריכת סוללה.

הקטע במקבוקים בעיני, הוא שבניגוד לאנדרואיד שיש חלופה בטוחה של גלקסי S, למקבוק אין חלופה בטוחה. אין שום יצרן שאני יכול להגיד שאפשר לקנות מחשב High end שלו בעיניים עצומות בלי לקרוא ביקורות. תמיד תהיה בעיה עם התחממות המעבד, טאץ' פאד גרוע, מסך גרוע יחסית אלא אם משלמים מלא על שדרוג, וכו.

נראה שיש כמה יצרנים שבדרך לשם עם סדרות כמו הxps, yoga, zenbook, אבל אנחנו עוד לא שם כמו עם הגלקסי.

אני בסוף קניתי השבוע Asus zenbook 14 חדש. לא top of the line, אבל value for money גבוה. וזה לא היה פשוט. להבין שהוא קיים כי האתרים של כל היצרנים מבולגנים נורא, ומאיפה לקנות כי אי אפשר ישירות מהאתר של אסוס (קניתי בארהב).

האם הייתי מוסיף 400 דולר כדי לקנות את הair החדש בראש שקט ולדעת שיש לי מחשב מצוין שיכול להחזיק תקופה ארוכה? חד משמעית כן, ואני בטוח שיש הרבה שכן ובגלל זה אפל יכלו להרשות לעצמם לעלות את המחיר. לצערי לא יכולתי בגלל צורך בוווינדוס (יהיה מעבר קשה אחרי 8 שנים עם אותו מקבוק...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר משיש אנשים שחייבים ווינדוס יש אנשים שלא מסוגלים להתרגל למערכת הפעלה אחרת (אין לי סימוכין לזה). 

היתרון של המקבוק הבסיסי (עדיין, ואני מתייחס ל-M1), הוא תמורה למחיר בשביל מחשב מאוד נייד (יענו, קל וקטן). אין שומדבר שמתקרב אליו, למרות ניסיונות יפים להביא ערך מוסף גדול מאוד לרמת המחיר שלו. אתה יכול לקנות היום מחשב עם מסך OLED ו-i7 (אומנם רק עם 8GB לא מספקים לשומדבר חצי כבד) בפחות מעלות של מק. אבל יש לו פתחי איוורור (מחשב אטום עמיד יותר לנזקים, אין מה לעשות), הוא מתקרב למהירות רק במצב תנור (ולא טוב לעיבוד תמונה, למשל), והמסך בטח מהמם, אבל מה עם הסוללה...?

מה הנקודת תורפה היחידה של המק - הצורך בדונגל?!
חיסרון קטן מאוד.

בשביל רב האנשים, שמשתמשים במחשב בתור כרומבוק רב הזמן - מקבוק אייר M1 הוא עדיין כל מה שהם צריכים, ויותר.

נ.ב. מה שכן, המק גרם לזה שיש מחשבי ווינדוס חבל"ז בטווח מחירים יותר נמוך משמעותית. עדיין ייתפרו איזה חיסרון מהותי, כי עוד אין חומרה שיודעת לתת את שהמק נותן, אבל כצרכנים ההיצע מצויין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים מחפשים מחיר זול. זב מה שאני נתקלתי אצל השכנים. מחשב לילד, לסטודנט , להורים שיעלה ₪2000 . זהו. אין דרישות חומרה רציניות. 

יש אחוז קטן שצריך משהו חזק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...