Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למחשב נייד חדש וקל משקל לעבודה.

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, Liviur כתב:

ברגע שאת. מחבר מצלמה זה יאפשר לך לעשות import ישיר לphotos או דרך הfinder

מאוד פשוט

לגבי ה8 או 16, זה לא בדיוק אותו הדבר כמו חלונות

אבל הייתי עדיין לוקח 16 רק בשביל האורך חיים של המחשב

תודה רבה חברים.

אני הולך לרכוש מאמירים הפצה שמעתי דברים טובים.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, falou כתב:

כן. אבל אז אתה תקוע עם ניהול התמונות של Photos. 

1. זה רק מבנה תיקיה מסוים בסופו של יום. הקבצים עדיין שם.

2. למי שבאקוסיסטם של אפל זו כנראה אחת המערכות ניהול תמןנןת הכי טובות בשוק כרגע. בחיים לא רואה את עצמי חוזר לנהל תמונות ידנית בתיקיה. התחרות היחידה שיש באמת זה גוגל - שעושה עבודה יותר טובה עם זיהוי אנשים (אבל בצד שרת לעומת מקומי - ענייני פרטיות) אבל עבודה פחות טובה בסנכרון התמונות באיכות מלאה אפ רוצים בכל מקום ואפליקציה פחות טובה לעריכה on the fly.

לפני 27 דקות, renault5 כתב:

תודה רבה חברים.

אני הולך לרכוש מאמירים הפצה שמעתי דברים טובים.

רק תוודא שהמחשב מגיע ממפיץ מורשה מבחינת יבוא ואחריות.

יש כמה וכמה. לא מכיר את זה ספציפית אבל אני לא בישראל כבר תקופה

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.5.2022 בשעה 04:42, renault5 כתב:

תודה רבה.  יש לך המלצה למחשב נייד thinkpad עם מעבד אינטל דור 11? עד 14 אינץ?

אני כבר כמה חודשים עם x1 nano, דור 11 אינטל i7 עם 13 אינצ׳ מסך המקלדת של לנובו שפשוט מעולה זמני סוללה טובים והכי חשוב? שוקל 900 גרם - ולמי שכל יום הולך לפחות שעה עם המחשב על הגב שלו זה פשוט קריטי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

זה רק מבנה תיקיה מסוים בסופו של יום. הקבצים עדיין שם.

את קבצי המקור אני רוצה במבנה של תיקיות לפי תאריכים. תוצרים מעובדים מנוהלים בגוגל.

לפני שעתיים, noknok כתב:

אני כבר כמה חודשים עם x1 nano, דור 11 אינטל i7 עם 13 אינצ׳ מסך המקלדת של לנובו שפשוט מעולה זמני סוללה טובים והכי חשוב? שוקל 900 גרם - ולמי שכל יום הולך לפחות שעה עם המחשב על הגב שלו זה פשוט קריטי.

נפלא. רק עולה פי 2 מהמק...

זה הרבה כסף ל-400 גרם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, noknok כתב:

הבעיה שהמחיר שלו אם לא טועה סביב ה8000 אלף לא?

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

1. זה רק מבנה תיקיה מסוים בסופו של יום. הקבצים עדיין שם.

2. למי שבאקוסיסטם של אפל זו כנראה אחת המערכות ניהול תמןנןת הכי טובות בשוק כרגע. בחיים לא רואה את עצמי חוזר לנהל תמונות ידנית בתיקיה. התחרות היחידה שיש באמת זה גוגל - שעושה עבודה יותר טובה עם זיהוי אנשים (אבל בצד שרת לעומת מקומי - ענייני פרטיות) אבל עבודה פחות טובה בסנכרון התמונות באיכות מלאה אפ רוצים בכל מקום ואפליקציה פחות טובה לעריכה on the fly.

רק תוודא שהמחשב מגיע ממפיץ מורשה מבחינת יבוא ואחריות.

יש כמה וכמה. לא מכיר את זה ספציפית אבל אני לא בישראל כבר תקופה

אני את האמת לא יודע רק יודע שהם נותנים 3 שנות אחריות על המחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, noknok כתב:

אני בארה״ב החברה קנתה לי אותו פה עלה 1600 דולר אם אני לא טועה - לא יודע כמה המחיר בארץ.

המחיר של המק מתחיל מ1000 דולר.

המעבד באייר חזק משמעותית מאוד מהלנובו, הssd מהיר יותר , המסך עדיף וחיי סוללה בכל דבר שדורש מאמץ יהיו עדיפים בm1. (וכמובן יש windows לטוב או לרע)

הייתרונות של הלנובו הם גמה חיבורים נוספים והמשקל, אבל בכל קטגוריה אחרת בערך - הוא פחות מוצלח ויקר משמעותית.

באמת שכרגע יש מעט מאוד מחשבים עם השילוב הכולל של היתרונות של הm1.

לאינטל יש הרבה פער להשלים

מה שכן שמעתי דברים טובים על הדור השני שלו (מתחיל מ1700 דולר , סטאפ מקביל יותר לכיוון ה2000)

אבל במחיר הזה כבר אתה מגיע למחירי פרו 14״, או שני מקבוק אייר כדי להשוות לדגם מלפני שנה וחצי

בקיצר התחרות הכי גדולה לאייר כרגע יהיה האייר שיחליף אותו

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שה14 הוא כנראה המחשב האי מוצלח שהיה לי נקודה, הוא לא בתקציב והוא כבד יותר ממה שפותח השרשור רוצה.

גם באילת.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Liviur כתב:

המחיר של המק מתחיל מ1000 דולר.

המעבד באייר חזק משמעותית מאוד מהלנובו, הssd מהיר יותר , המסך עדיף וחיי סוללה בכל דבר שדורש מאמץ יהיו עדיפים בm1. (וכמובן יש windows לטוב או לרע)

הייתרונות של הלנובו הם גמה חיבורים נוספים והמשקל, אבל בכל קטגוריה אחרת בערך - הוא פחות מוצלח ויקר משמעותית.

באמת שכרגע יש מעט מאוד מחשבים עם השילוב הכולל של היתרונות של הm1.

לאינטל יש הרבה פער להשלים

מה שכן שמעתי דברים טובים על הדור השני שלו (מתחיל מ1700 דולר , סטאפ מקביל יותר לכיוון ה2000)

אבל במחיר הזה כבר אתה מגיע למחירי פרו 14״, או שני מקבוק אייר כדי להשוות לדגם מלפני שנה וחצי

בקיצר התחרות הכי גדולה לאייר כרגע יהיה האייר שיחליף אותו

כולם יעברו לארכיטקטורת האחודה שמציג הM1(מעבד זיכרון וGPU ביוניט אחד) וסביר להניח גם בעולם הווינדוס יעשו בקרוב מעבר לארכיטקטורת ARM - ככה שאני לא רק מסכים איתך אני חושב שMAC פרצו את הדרך פה.

מצד שני המאק שאתה מדבר עליו הוא עם 8 גיגה ראם ו256GB SSD בזמן שהLENOVO הוא עם 16 ו512, אני יודע שהזמן עיבוד שנותן הMAC ל8 האלה קצר משמעותית בגלל המבנה של היחידת עיבוד+זיכרון אחודה אבל היום 8 גיגה ראם כבר פשוט לא מספיק ולא הייתי קונה מחשב חדש עם הנתון הזה - כשאתה מוסיף את הנפח דיסק והזיכרון לMAC אתה מגיע למחיר שלא רחוק מהלנובו(וכן, הביצועים של המאק יהיו טובים יותר דרמתית).

• רעיון טוב! 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1400 דולר לעומת 1700 דולר בשביל להשוות את השני פרמטרים האלו (קינפגתי מסקרנות באתר של אפל).

אין לי ספק שגם אינטל ישלימו (כבר רואים בדור 12 קפיצות מאוד משמעותיות , וגם הם בטוח עובדים על דברים בקנה מדיבור בחצי פה ששמעתי מכמה מקורות) ואין ספק שיצרניות arm ישלימו את הפער. ב2 המקרים נראה שמדובר בבערך שנה שנתיים עד שיתחילו לצמצם לדור הראשון של הm1. אבל אם אנחנו מדברים על מה שיש היום - אז זה מה שיש היום.

בנתיים כנראה כבר הm2 יצא וכך הלאה.

יהיה מעניין מאוד לראות אם windows אבל באמת יסגרו את הפערים למעבר לarm.

אחד הדברים העיקריים שאפל עשתה מדהים - ויש לה המון ניסיון בזה (ולמייקרוסופט פחות) זה שכבת הrosetta 2 במערכת ההפעלה כדי לתמוך עם כמעט 0 בעיות באפליקציות x86-64 (כלומר של המעבדי אינטל הקודמים) - והם עשו את זה בכמה צעדים אסטרטגים:

1. מעבר ל64 ביט בלבד לפני כמה שנים

2. עבודה על מעבדי arm64

3. שחרור rosetta 2 ישר עם המעבדים החדשים.

זו פשוט לא הגישה של תמיכה לאחור של מייקרוסופט שתומכת בתיאוריה באפליקציות שלא עודכנו 20 שנה ונכתבו ל32 ביט בכלל לדוגמא.

מצד שני - הביצועים של זה - זה סביב ה20% איבוד ביצועים בכח עיבוד מעבד בלבד - וזה עובד מ ד ה י ם.

כמה מדהים ? לדוגמא יש לנו בעיה של ספריה שלא נתמכת כראוי בarm בפרוייקט שלנו - אנחנו יכולים להריץ את כל הstack של xcode והסימולטור של האייפון בx86 

ההבדלים בפועל בעבודה על המקבוק פרו שלנו הם על גבול הלא מורגשים - וזו דרישה סופר מורכבת שכוללת המון קוד מאוד כבד וסימולטורים בx86 על m1.

לכן - אני קצת בספק שמייקרוסופט יכולה לעשות את המעבר הזה כזה בקלות. זה פשוט לא בdna שלה וכולל ויתורים ופרוייקטים רב שנתיים שלא קרו עדיין.

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, noknok כתב:

אבל היום 8 גיגה ראם כבר פשוט לא מספיק ולא הייתי קונה מחשב חדש עם הנתון הזה

לא מספיק ל-מה?

בווינדוס, 16 לא תמיד הספיקו לי והמחשב היה מאט אם לא הייתי סוגר טאבים/אפליקציות.

במק אין לי בעיה כזו.

לפני שעתיים, noknok כתב:

כולם יעברו לארכיטקטורת האחודה שמציג הM1(מעבד זיכרון וGPU ביוניט אחד) וסביר להניח גם בעולם הווינדוס יעשו בקרוב מעבר לארכיטקטורת ARM - ככה שאני לא רק מסכים איתך אני חושב שMAC פרצו את הדרך פה.

אני די סבור שאתה טועה.

לפטופ שנמצא כיום על המדף, התכנון שלו החל לפני שנתיים. אתה מצפה שבקרוב יעבור כל עולם הווינדוס ל-ARM, כאשר אנחנו מדברים על תהליכי תכנון שמשלבים את אינטל (שכל התהליכים שלה, החומרה והיידע הם סביב ארכיטקטורה מסויימת), יצרני מחשבים (כנ״ל) ו...יצרני התוכנות, ממיקרוסופט ועד אחרון כותבי כל תוכנה שעובדת על ווינדוז בעולם.

בו נגיד ככה, גם אם ל-ARM יש יתרון ביצועים מסויים (שביננו, לא רלוונטי לרב משתמשי המחשבים בעולם), אני לא רואה את זה קורה. בכלל. לא שאני מבין גדול בחומרה/תוכנה, אבל בו נגיד ככה... עדיין מגייסים היום מתכנתי קובול, כי יש מערכות שלא שווה לכתוב מחדש...

הניחוש שלי, הפריצה תהיה במחשבי Chromebook ופתרונות דומים. שם אין את בעיית תאימות התוכנה וזה מתבקש. הבעיה היא שזה עלול לשחוט את שוק הניידים, כי בד״כ לאנשים יש מחשבים שהם אוברקיל לצרכים שלהם, בטח בצד הארגוני של השוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ המחשבים הניידים של לנובו די יקרים בדגמים המדוברים סביב ה7000 צפונה.

לא רואה תחרות משמעותית במחיר ובמשקל כרגע כפי שליביו כתב. 

מקסימום ניקח את הדגם של ה16GB התוספת לא משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Liviur כתב:

קק תוודא שהמחשב מגיע ממפיץ מורשה מבחינת יבוא ואחריות.

אמירים מפיץ מורשה. אני מה"ממליצים בחום". :-)

בנוגע לשאלה שהועלתה אי שם למעלה בהבדל מול אייר / פרו 14, ובכן, הבדל המשקל משמעותי.

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, renault5 כתב:

בארץ המחשבים הניידים של לנובו די יקרים בדגמים המדוברים סביב ה7000 צפונה.

לא רואה תחרות משמעותית במחיר ובמשקל כרגע כפי שליביו כתב. 

מקסימום ניקח את הדגם של ה16GB התוספת לא משמעותית.

יש לי ניחוש, שהסדרות העיסקיות מיועדות בעיקר למגזר העסקי/ציבורי, ושם המחיר אחר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...