Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו BRZ החדשה בארץ

GTאי

פוסטים מומלצים

לפני 24 דקות, itaimoto כתב:

ה MSRP של ה Limited הוא 31 אלף דולר, דומה עד זהה למחיר של רמת הגימור הזאת ב 2020 עם הדור הקודם. לפי זה הדגם החדש צריך לעלות בארץ 200 אלף ש"ח - המחיר בסוף חיי הדור הקודם. 250 אלף ש"ח זה מחיר מוגזם מבחינתי עם כל אהבתי לברז (מכרתי השבוע את שלי אחרי 3.5 שנים).

זה מה שקורה כשמסתכלים על מחירים אונליין בלי קונטקסט ואותיות קטנות.

הMSRP של limited הוא 31.5 , הדגם של ה31.5 בשנת 2020 שאתה מסתכל עליו הוא הTS limited שהמקביל אליו קיים בגירסאת הGR86 כרגע עם המהדורה המוגבלת ועולה סביב ה35-36

הדגם הlimited המאובזר עלה סביב ה29 (תעיף מבט על השנים שאין בהן דגם מיוחד כמו 2017 כשרק יצא העדכון או 2019 כשהיה רק series שהיה יקר רק בכמה מאות דולרים - כי המחיר טווח שם זה למקסימום עם תוספות יצרן מוצעות שהותקנו במקור - לא port installed)

על זה תוסיף את זה שתמיד היית יכול לקנות את הרכב מתחת לMSRP עבור הדור הראשון. בדור הנוכחי לעומת זאת המחירון קשיח (ומעל המחירון הרשמי במקרה של טויוטה) בגלל חוסר היצא (אנשים מחכים עדיין חודשים ולא תמיד יש הקצאות שאפשר להזמין).

ההבדל הוא כנראה שאני קניתי ומכרתי את הרכבים האלו בארה״ב בפועל ולא על הנייר.

כמה הדגם הקודם עלה בארץ ?

• מצחיק 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Liviur כתב:

זה מה שקורה כשמסתכלים על מחירים אונליין בלי קונטקסט ואותיות קטנות.

הMSRP של limited הוא 31.5 , הדגם של ה31.5 בשנת 2020 שאתה מסתכל עליו הוא הTS limited שהמקביל אליו קיים בגירסאת הGR86 כרגע עם המהדורה המוגבלת ועולה סביב ה35-36

הדגם הlimited המאובזר עלה סביב ה29 (תעיף מבט על השנים שאין בהן דגם מיוחד כמו 2017 כשרק יצא העדכון או 2019 כשהיה רק series שהיה יקר רק בכמה מאות דולרים - כי המחיר טווח שם זה למקסימום עם תוספות יצרן מוצעות שהותקנו במקור - לא port installed)

על זה תוסיף את זה שתמיד היית יכול לקנות את הרכב מתחת לMSRP עבור הדור הראשון. בדור הנוכחי לעומת זאת המחירון קשיח (ומעל המחירון הרשמי במקרה של טויוטה) בגלל חוסר היצא (אנשים מחכים עדיין חודשים ולא תמיד יש הקצאות שאפשר להזמין).

ההבדל הוא כנראה שאני קניתי ומכרתי את הרכבים האלו בארה״ב בפועל ולא על הנייר.

כמה הדגם הקודם עלה בארץ ?

צודק. עדיין, 1500-2000 דולר לא אמורים להיות מתורגמים ל 50 אלף ש"ח. לגבי המחיר בשוק בגלל ההיצע המוגבל זה ידוע אבל ההפרש נוצר אצל הדילרים בעוד שהיבואן בארץ קונה מהיצרן.

הדגם הקודם עלה בארץ 200 אלף ש"ח החל מ 2019 ו 230 אלף ש"ח בכמה שנים שלפני כן.

לפני 16 דקות, Morningstar כתב:

מכרת את שלך? מה קונה במקום?

אכן מכרתי, כתבתי על זה כאן. אני עוד לא סגור על המחליפה פרט לכך לכך שמדובר ברכב ספורט אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, misterb כתב:

מחיר שהתקבל מסובארו - 250K. לארוז לכם?

כן.

בדקתי בשנה שעברה ביבוא אישי לא היה יוצא פחות מ 270K , וזה כשהדולר היה טיפה יותר נמוך

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Liviur כתב:

ההבדל בין הישנה לחדשה משמעותי. מאוד (יש לי את החדשה , היתה לי את הקודמת שגם שיפרתי ולקחתי למסלול).

וגם יש הבדלי מחיר - הקודמת היתה 27 אלף החדשה היא 31.5 אלף (לפני מיסים שהם עוד בערך 1500-2000 דולר)

אז שוב - לגמרי on par בערך עם ההפרשים לאורך הזמן.

נגיד את זה אחרת - כרגע אין לה שום תחרות במחיר למי שרוצה רכב ספורט על באמת. (לא בקו ישר)

רק אם אתה מגביל את עצמך לרכב חדש.

הייתי מעדיף לקנות דור ראשון ב100K פחות, שאולי אפילו יש עליה קצת שיפורים.

תמורה הרבה יותר טובה לכסף לדעתי.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, HybridBoy כתב:

הייתי מעדיף לקנות דור ראשון ב100K פחות, שאולי אפילו יש עליה קצת שיפורים.

אני לא. (ועמדתי בפני אותה אפשרות עם הפרש דומה לפני שקניתי את הדור הנוכחי. וכל פעם שאני נוהג בחדשה אני יותר משוכנע בזה).

ההבדל בכח הוא משמעותי מ א ו ד (האחת מוציאה 165-170 כ״ס בדיינו , החדשה - באותו דיינו באותו יום הוציאה 215 ...)

ההבדל בקשיחות שילדה הוא משמעותי מ א ו ד (נהגתי back to back על המסלול)

ואותם שיפורים של מתלים יותר משמעותיים בחדשה.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Speaking of

הסט הבא הוא ברשימה שלי לנוכחית:

https://www.racecompengineering.com/collections/2022-brz-gr86/products/racecomp-engineering-superstreet-2-coilovers-2022-brz-gr86

כשהיה לי את הדור הקודם - הייתי עם Tarmac2 שהם סט מעולה - למי שרוצה הארדקור מסלול - ובזמנו הסט SS2 לא היה קיים , רק הSS1 שהיה קצת רך מדי לטעמי.

זה יצא בין לבין והוא בדיוק הנקודת איזון המושלמת.

זה חברה אמריקאית שעובדת עם KW ומשתמשת בבולמים שלה אבל עם קפיצים וtop hats וכל מני מסביב שלה שעושה הרבה R&D לשפר אותם + האחריות עליהם יותר טובה משל KW.

מתישהו השנה אני כנראה ארכיב את הסט הזה.

בכלליות הAftermarket של הרכבים האלו מדהים - שני רק למיאטה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, Liviur כתב:

Speaking of

הסט הבא הוא ברשימה שלי לנוכחית:

https://www.racecompengineering.com/collections/2022-brz-gr86/products/racecomp-engineering-superstreet-2-coilovers-2022-brz-gr86

כשהיה לי את הדור הקודם - הייתי עם Tarmac2 שהם סט מעולה - למי שרוצה הארדקור מסלול - ובזמנו הסט SS2 לא היה קיים , רק הSS1 שהיה קצת רך מדי לטעמי.

זה יצא בין לבין והוא בדיוק הנקודת איזון המושלמת.

זה חברה אמריקאית שעובדת עם KW ומשתמשת בבולמים שלה אבל עם קפיצים וtop hats וכל מני מסביב שלה שעושה הרבה R&D לשפר אותם + האחריות עליהם יותר טובה משל KW.

מתישהו השנה אני כנראה ארכיב את הסט הזה.

בכלליות הAftermarket של הרכבים האלו מדהים - שני רק למיאטה.

הTARMAC2 עובד גם בכביש או שקשיח מדי?

ברמה של הקלאבספורט?

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא ציפה ל-230 שוב, נכון?

לדעתי 240 היה בגדר הפתעה נעימה, אבל גם 260 היה בגבול העליון של המובן בהתחשב בנסיבות.

250 נשמע לי סביר לגמרי בשוק שבו קורולה/מאזדה 3/אלנטרה עולות 150-160.

• אהבתי 7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, HybridBoy כתב:

הTARMAC2 עובד גם בכביש או שקשיח מדי?

ברמה של הקלאבספורט?

הטארמק2 הוא קלאבספורט 2 way עם כיול קשיח יותר וקפיצים קשיחים יותר מקדימה.

עובד בכביש - אבל בהחלט יכול להיות לא נעים. ביחד עם זה שהשילדה יותר קשיחה בדור השני - לגמרי עלול להיות יותר מדי לכביש.

לפני 13 דקות, Maza כתב:

בד״כ ברכבים כאלה בזמן השקה המחיר הוא ברזל?  או שאפשר להתמקח?

בהשקה + עם המלאי רכבים בעולם (שבחלקים שלמים אנשים לא יכולים להזמין או מחכים בין חצי שנה לשנה) - אלא אם הרכב אוטומטי - לא הייתי מצפה.

אבל בארץ השיטת עדכון שנתון השונה וכו - אם תחכה לסוף שנה והרכבים יושבים אצל היבואן כבר - הייתי מנסה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.3.2023 בשעה 16:40, misterb כתב:

מחיר שהתקבל מסובארו - 250K. לארוז לכם?

אחרי שאצל כולם עלו המחירים, נשמע כמו תמחור הגיוני.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Maza זה שרישיינו את כל האופציות לא אומר שיביאו את כל האופציות (אבל זה אומר שניתן להביא ביבוא אישי). ברכב שלי לדוגמה, מרושיינות גרסאות שמעולם לא הוצעו על ידי היבואן, כשאמרתי שאני רוצה את אחת מהגרסאות האחרות היבואן אמר לי "זה מה מביאים".

לא יודע אם זה המקרה פה, אבל על פי מה שהבנתי בזמנו קל להם לרשיין כמה גרסאות, ואז הם שומרים לעצמם את האופציות פתוחות.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...