Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם שינוי נוהג במקום עבודה ייחשב כהרעת תנאים?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני עובד במקום עבודתי כ-17 שנים, העבודה במקום היא במתכונת של 24/7.

ובעשר שנים האחרונות אני עובד רק בימים כפי שסוכם בע״פ.

עכשיו החליפו הנהלה והיא רוצה שכל העובדים יעשו הכל! 

זאת אומרת שמי שלא עשה משמרת לילה יתחיל לעשות..

האם הדבר נחשב כהרעת תנאים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את זה:

https://www.kolzchut.org.il/he/פיצויי_פיטורים_לעובד_שהתפטר_עקב_הרעה_מוחשית_בתנאי_העבודה

חשוב להדגיש כי הזכאות לפיצויים מותנית בכך שהיתה הרעה מוחשית בתנאי העבודה, כלומר מדובר בשינוי משמעותי לרעה של תנאי העבודה ויחסי העבודה, ולא בשינוי שולי לרעה.

• נסיבות המצדיקות התפטרות בשל "הרעה מוחשית" כוללות: שינויים במקום העבודה, בסדרי העבודה או בתנאי העבודה (שינויים כלליים ושינויים החלים ומשפיעים על עובד בודד), אי-קיום הוראות של חוקים שנועדו להגן על העובדים, אי קיום הוראות של צווי הרחבה או הסכמים קיבוציים, פגיעה אישית בעובד על רקע דעותיו או מוצאו וכו'. לא כל שינוי בסדרי העבודה מצדיק התפטרות המזכה בפיצויי פיטורים.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לפנות להסתדרות בשאלה, או לעו"ד.

בכל אופן אם אתה נחוש בדעתך ומעדיף להתפטר או להיות מפוטר מאשר לעבוד בלילות, תפעל מהר.

אם תתחיל לעבוד לפי הנוהל החדש, לאחר כמה חודשים יראו בך כאילו הסכמת לו ולא תוכל לטעון להרעה בתנאים.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחשוב היטב האם אתה רוצה למשוך פיצויים. יש לכך השלכות ארוכות טווח.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, sperial כתב:

וחשוב היטב האם אתה רוצה למשוך פיצויים. יש לכך השלכות ארוכות טווח.

ה 6% שמופקד בקרן כדאי להשאיר. הוא עובד הרבה שנים אז גם ה 2.33% זה הרבה כסף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקשר לפיצויים, הוא שואל לגבי הרעה בתנאים.. בכל מקרה האם הסיכום היה כתוב וצורף לחוזה או כל מסמך חוקי חתום אחר? או שזה היה סיכום בעל פה?

אם זה היה סיכום בעל פה, הקייס שלך נחלש משמעותית. בדרך כלל, מקומות מסודרים שמשנים סדרי עולם סוגרים את החלק המשפטי הרבה לפני שמורידים את הבשורה לעובדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עו"ד, אבל זה מה שאני מכיר מהניסיון שלי של שינוי משמרות לאחר התחלפות הנהלה.

המקרה שאני מדבר עליו הוא חיוב לבצע משמרות ערב ולילה וכן ימי שישי לעובדים שביצעו רק משמרות בוקר באמצע שבוע.

זה לא שחור/לבן - זה תחום כזה שההחלטה לגביו היא די ספציפית למקרה.

יש פה כמה תרחישים שכדאי שתחשוב עליהם.

אחד מהם זה כמו שבכל מקום, שההנהלה מתחלפת יש הרבה רעש וצלצולים בהתחלה ועם הזמן הנהלים וההסדרים שהיו מראש, חוזרים.

אני מניח שמבחינתך זה הרג ובל יעבור ואתה מעדיף לסיים את ההעסקה שלך במקום הזה מאשר לחזור למתכונת של 24/7.

אז ככה - ההנהלה יכולה לקבל את הטענה שלך ולהציע לך לפרוש כמפוטר. לפעמים הם עושים את זה.

רק חשוב שתדע שמשנה מסויימת, אין ממש הבדל בין מתפטר למפוטר לדעתי. את דמי הפיצויי פיטורים מפקידים בכל מקרה.

יתקנו אותי בנקודה הזאת.

מצד שני היא יכולה לא לקבל את הטענה שלך, גם אם היא מוצדקת. ואז אתה תצטרך לנהל קרב משפטי על מה שמגיע לך.

קרב משפטי עולה כסף, לוקח זמן ועצבים. שזה בסדר. אבל צריך לדעת.

לא בטוח שתזכה בו. גם אם אתה צודק.

כלומר אם הטענה שלך מוצדקת וצודקת. יכול להיות שתיקח עו"ד תלכו לבית משפט. זה יימשך כמה שנים ובסוף תקבל משהו או כלום ולא את כל מה שחשבת שמגיע לך.

אז מה שאני בא להגיד, שאם אתה לא בולע את הצפרדע הזאת, טוב תעשה כמו שאמרו שתתפטר בהקדם, תוך כדי התייעצות עם עו"ד.

אולי לא כדאי להתפטר לפני שהשינוי התחיל בפועל. שווה לבדוק.

שווה לך לנסות להגיע לעמק השווה עם ההנהלה לגבי תנאי העזיבה. גם אם אתה צודק ותצטרך להתפשר קצת זאת הרבה פעמים הדרך המהירה והזולה ביותר לקבל מקסימום כסף.

אם זה לא עבד והם מתנגדים בכל תוקף לתת לך את מה שמגיע לך (רק תבדוק מה ההבדל בין מתפטר ומפוטר) - אז תצטרך לתבוע את השאר. 

זה יעלה קצת כסף, זמן ועצבים.

רוב הסיכויים שתקבל משהו. כנראה לא את כל מה שתבעת.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מעלה מול ההנהלה את אופציית ההתפטרות/ פיטורין בשלב ראשון. במקום זה, מציע להבהיר למנהל הישיר שאינך יכול/ מעוניין לעבוד בלילות. אם אתה עובד יעיל לחברה, יתכן שהמנהלים יסכימו להמשך עבודה שלך במתכונת הקיימת. כמובן שיש כאן סיכון לפיטורין.

עריכה אחרונה על ידי FARM
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Night Driver כתב:

הקשר לפיצויים הוא שזה ההבדל היחיד בין מפוטר למתפטר.

זה לא שחור-לבן, אם הוא חתום על סעיף 14 או על וריאציה של סעיף 14 הוא זכאי לפיצויים

אם כספי הפיצויים הופקדו כחלק מהפנסיה, לדעתי גם במקרה הזה הוא זכאי לכסף שלו

אני התחלתי לעבוד במקומות "מסודרים" ב-12 שנים האחרונות ובכל הפעמים שעזבתי אף פעם לא שיחקו עם הפיצויים

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. יש גם לא מעט מקומות שיתנו לך את הפיצויים גם אם התפטרת.

החוק מחייב להפקיד 6%. הרוב לא מפקידים מעבר למה שחייבים.

• מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Night Driver כתב:

ה 6% שמופקד בקרן כדאי להשאיר. הוא עובד הרבה שנים אז גם ה 2.33% זה הרבה כסף.

דבר ראשון

הפתרון האופטימלי מבחינתי הוא להמשיך במתכונת הקיימת.

במידה וזה לא יתאפשר, אני לא אתפטר מרצוני והם אלו שיצטרכו לסיים את העסקתי.

על כל המשתמע מכך.

דבר שני

החברה כן מפרישה 6% לפיצויים בקרן הפנסיה, אבל איני מעוניין לגעת בהם כי זה פוגע בקצבה העתידית.

השאלה היא, אם בדין מפוטר ישנו סכום נוסף שהמעסיק צריך להפריש לעובד מעבר לפיצויים שישנם בקרן הפנסיה?

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, roy007 כתב:

מידה וזה לא יתאפשר, אני לא אתפטר מרצוני והם אלו שיצטרכו לסיים את העסקתי.

על כל המשתמע מכך

שום דבר לא משתמע מכך 😀

אנשים טועים לחשוב ש"הרעת תנאים" זה איזה משהו שאסור למעסיק לעשות, ואם הוא עשה "נלך איתו עד הסוף על כל המשתמע מכך"

1. אם מדובר בהרעת תנאים מוחשית, תהיה זכאי ל2.33% הנוספים *בין אם תתפטר ובין אם תפוטר*

2. אם אתה חתום על סעיף 14 אתה ממילא מקבל את ה2.33% בשוטף, בין אם היתה הרעת תנאים ובין אם לאו, בין אם תתפטר ובין אם תפוטר.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...