Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם שינוי נוהג במקום עבודה ייחשב כהרעת תנאים?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעבר לעיניין של הפיצויים יש גם את הזכאות לדמי אבטלה, למי שזה רלוונטי עבורו.

אבל אלו באמת כל ההבדלים בין מפוטר למתפטר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, roy007 כתב:

במידה וזה לא יתאפשר, אני לא אתפטר מרצוני והם אלו שיצטרכו לסיים את העסקתי.

זו גישה לא טובה למו"מ ולעניין.

הם ישבצו אותך למשמרת, אתה לא תגיע?!

אני נגד לחפש מלחמות, כי המטרה שלך, אם הם לא משנים מדיניות, זה לעזוב עם הפיצויים המלאים, נכון?!

להיכנס איתם לריב זו אופציה, אבל אין סיבה לחפש להפעיל אותה.

קודם כל עושים שיחה עם הבוס הישיר ואומרים לו, מראש, שאתה לא מעוניין בשינוי התנאים. קודם כל בע"פ, בנימוס ובנחמדות.

לא עוזר, מוציאים מכתב (או אימייל, אבל משהו ממוסמך) שבו אתה מתאר שעבדת בתנאים כאלו וכאלו עד כה, ככה וככה שנים, על סמך הסכמות מובנות בע"פ, ושאתה מבקש שהתנאים שלך יישמרו.

לא יעזור, לך לייעוץ משפטי כבר בשלב הזה (בהסתדרות יש ויש גם "קו לעובד"), ותפעל באופן מחושב ומדוד. אני לא יודע להגיד אם בסיטואציה הזו, לדוגמא, צריך לא להגיע למשמרות שלא היית נוהג לעשות או שעדיף כן להגיע. זה עו"ד שמתמחה בזה יידע לייעץ. אני גם לא יודע אם יש או אין אצלכם וועד או כל מיני נושאים אחרים שאפילו לא עולים בדעתו של מי שלא מבין בתחום, מקצועית, מכיר תקדימים וכו'. אני מניח שברגע שהם ייראו ויבינו שאתה פועל עם סיוע משפטי, הם יפטרו אותך באופן מסודר. זה הדבר ההגיוני לעשות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, roy007 כתב:

אז אם הבנתי נכון המעסיק צריך לתת כסף מכיסו כפיצויים. כל זאת מבלי למשוך כלל את הפיצויים שבקרן הפנסיה?

כן.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, falou כתב:

זו גישה לא טובה למו"מ ולעניין.

הם ישבצו אותך למשמרת, אתה לא תגיע?!

אני נגד לחפש מלחמות, כי המטרה שלך, אם הם לא משנים מדיניות, זה לעזוב עם הפיצויים המלאים, נכון?!

להיכנס איתם לריב זו אופציה, אבל אין סיבה לחפש להפעיל אותה.

קודם כל עושים שיחה עם הבוס הישיר ואומרים לו, מראש, שאתה לא מעוניין בשינוי התנאים. קודם כל בע"פ, בנימוס ובנחמדות.

לא עוזר, מוציאים מכתב (או אימייל, אבל משהו ממוסמך) שבו אתה מתאר שעבדת בתנאים כאלו וכאלו עד כה, ככה וככה שנים, על סמך הסכמות מובנות בע"פ, ושאתה מבקש שהתנאים שלך יישמרו.

לא יעזור, לך לייעוץ משפטי כבר בשלב הזה (בהסתדרות יש ויש גם "קו לעובד"), ותפעל באופן מחושב ומדוד. אני לא יודע להגיד אם בסיטואציה הזו, לדוגמא, צריך לא להגיע למשמרות שלא היית נוהג לעשות או שעדיף כן להגיע. זה עו"ד שמתמחה בזה יידע לייעץ. אני גם לא יודע אם יש או אין אצלכם וועד או כל מיני נושאים אחרים שאפילו לא עולים בדעתו של מי שלא מבין בתחום, מקצועית, מכיר תקדימים וכו'. אני מניח שברגע שהם ייראו ויבינו שאתה פועל עם סיוע משפטי, הם יפטרו אותך באופן מסודר. זה הדבר ההגיוני לעשות.

בוודאי שאנהל שיחה מנומסת עם המנהל שבו אסביר לו את מצב העיניינים ואת נקודת המבט שלי. 

הכל ברוח טובה כמובן

(אלא אם כן פתאום אשובץ למשמרת לילה ואז התמונה תשתנה מבחינתי והפנייה לייעוץ משפטי תהיה מיידית כי לא אתכוון להגיע כי זה יפגע בקייס שלי.)

רק במידה ולא נגיע לעמק השווה, אני אמשיך לפעול בפן המשפטי מבלי לבצע הפרות משמעת כאלה ואחרות.

אני מאמין גדול בלסיים העסקה בכל מקום רק בטוב.

לפני 55 דקות, avargel כתב:

1. אם מדובר בהרעת תנאים מוחשית, תהיה זכאי ל2.33% הנוספים *בין אם תתפטר ובין אם תפוטר*

יש את העניין של לחתום בלשכה אבל..

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לחתום בלשכה גם אם התפטרת

אם התפטרת מסיבה מוצדקת, תהיה זכאי לדמי אבטלה מיידית.

אם התפטרת מסיבה לא מוצדקת, תאלץ להמתין תקופה (אני לא זוכר כמה, אולי 100 יום?), שלאחריה תקבל דמי אבטלה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, roy007 כתב:

אז אם הבנתי נכון המעסיק צריך לתת כסף מכיסו כפיצויים. כל זאת מבלי למשוך כלל את הפיצויים שבקרן הפנסיה?

ככל הידוע לי - לא מדויק.

אם אתה מתפטר, אתה מקבל את הפיצויים שבקרן בלבד (ולעיתים נדירות גם אותם לא)
אם אתה מפוטר והסכום בקרן נמוך ממשכורת אחרונה X מספר שנות עבודה - המעסיק מחויב להשלים את ההפרש.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, motior כתב:

אם אתה מתפטר, אתה מקבל את הפיצויים שבקרן בלבד (ולעיתים נדירות גם אותם לא)

תלוי ברצון הטוב של המעביד.

הוא יכול להתנגד לשחרור הכסף מהקרן, הוא יכול לאשר למשוך את מה שנצבר בקרן והוא יכול להחליט להשלים גם את ה 2.33.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...