Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב יד שניה באחריות ממגרש ::

Alex23
שימו לב! השרשור הזה בן 920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לקנות רכב ומחפש את האפשרות הטובה ביותר. יש לי כ15 אלף לשים ישר ולקחת מימון על שאר המחיר. מכיוון שאני מחפש את האופציה המשתלמת ביותר הכלכלית, רכישת רכב חדש לגמרי אינה אופציה. מה כן?

1. רכישת רכב יד שניה ממגרש באחריות של שנתיים (רכבים שעולים כ35-40 אלף)

2. ליסינג

3. רכישת רכב יד שניה מאדם פרטי

עשיתי חישוב ונדמה שבסה"כ העסקה הכי משתלמת תהיה 1 או 3, כאשר רכישת רכב יד שניה מחברה באחריות של שנתיים נשמעת כמו אופציה מעולה כיוון שלא אשלם על התיקונים במשך שנתיים מצד אחד, ומצד שני אראה אם האוטו אמין. אם כן אז הוא יישאר ואם לא, אמכור אותו אחרי ירידת ערך לא מאוד משמעותית. ברכישת רכב יד שניה מאדם פרטי אין לי שום ערובות ולכן לקנות אוטו ממגרש עם אחריות נשמע לי טוב.

יש היגיון בדברי או שאני לא מבין את הדברים בצורה נכונה? מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב מה כוללת באחריות, זה יכול להיות גם רק לדברים מרכזים מנוע וגיר ולא אחריות מקיפה.

לאדם פרטי אין אחריות, מצד שני אל תפסול כי תוכל למצוא רכב שמור וחבל לפספס.

• רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגרש - איזה? מה כוללת האחריות? (ומה הסיכוי לממש אותה במקרה הצורך?).

בוא נתחיל בשאלות יותר ראשוניות:

מה השימוש הצפוי ברכב (נסועה, נוסעים, מטען וכו'?).

מה תקציבך החודשי לאחזקה ולהחזר הלוואה? אני מניחמשאתה בחור צעיר ויש לך הוצאות שוטפות ותכניות לעתיד המצריכות חסכון - חשוב על כל אלה לפני שאתה מקבל החלטות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים, אבדוק מה כוללת האחריות.

השימוש הצפוי הוא בעיקר נסיעות לבד בתוך גוש דן וקצת מעבר, בעיקר לצרכי עבודה (כ-1,000 קילומטר לחודש).

תקציב - כ1,500 ש"ח לאחזקה החודשית (ביטוחים, דלק וכל השאר) ויכול להחזיר הלוואה של כ1,500 ש"ח נוספים. זאת ידרוש ממני להצטמצם מעט, אז מוכן לעשות את זה בתנאי שאסיים איתה יחסית מהר ולכן מחפש לקנות רכב כזה עד בערך 35,000.

לגבי איזה מגרש - עד עכשיו דיברתי עם שלמה סיקסט ואוטו קל, וכן הרכבתי רשימת רכבים שאני מעוניין בהם. חשבתי פשוט לעבור בין החברות ולראות לאילו חברות יש את הרכבים שאני רוצה, בתנאים שמתאימים לי (כמו סוג האחריות) וללכת על זה.

מבחינת רכב שמור מיד פרטית - זו אופציה, אבל עניין הביטוח קורץ לי. לרכישת יד שנייה זו נשמעת אופציה טובה כי בתום שנתיים אדע אם יש לי עסק עם מכונית אמינה או אחת שתביא אותי למוסך באופן קבוע וכדאי למכור.

כמובן שלקנות ממגרש זה גם פשוט הרבה יותר נוח ודורש פחות זמן.

עריכה אחרונה על ידי Alex23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.10.2021 בשעה 17:38, Alex23 כתב:

כיוון שלא אשלם על התיקונים במשך שנתיים מצד אחד,

אתה מאוד אופטימי. 
לדעתי אין אחריות כזאת על רכב בסכום של של 35-40 אלף שח. לא אחריות מפגוש לפגוש שתבטיח לך שלא תשלם על שום תיקון.
במקרה הטוב תקבל אחריות על מנוע וגיר, וגם זה מוטל בספק.

חפש רכב שנחשב אמין ומוכח, שמור ומטופל, בנוסף זה גם עניין של מזל. בכל מקרה קח בחשבון כל מיני בלת"מים כמו צמיג שחטף איזה ברזל בנסיעה וזקוק להחלפה (ומחליפים זוג צמיגים - לא בודד, + כיוון פרונט אם זה מקדימה), או מצבר שהגיע לסוך חייו, או דברים נוספים שיכולים לקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להאמין ולסמוך על אחריות ממגרש. זה לא יבואן, לך תחפש אותם בסיבוב..

אני ממליץ לך לקנות מפרטי במצב שמור בזול, ולשמור כסף בצד לתקלות אם אולי יצוצו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב גם להפרשי המחירים בין קניה מאדם פרטי לבין קניה ממגרש כשחפשתי רכב נכנסתי למגרשים וכבדקתי אח"כ ביד 2 היו הפרשים של עשרות אלפי שקלים אחרי מיקוח במגרש ולפני מיקוח מול האדם הפרטי (אני מדבר על רכבים שבמגרש עלו 30K וביד 2 היו באזור15K) כך שיכול להיות שעדיף לקנות מאדם פרטי בלי אחריות מאשר ממגרש עם אחריות, בלי לדבר על שאר הבעיות במגרשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...