Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כניסה למירוצי ראלי

afikz
שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה הניסיון שיש לך בנהיגה? אתה מדבר על ראלי או על מירוצי מכוניות באופן כללי? השאלה שלך כללית מדי וחסרת פרטים עליך.

בכללי תהיה מוכן להשקעה של הרבה כסף..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 26.9.2021 בשעה 12:04, misterb כתב:

מה הניסיון שיש לך בנהיגה? אתה מדבר על ראלי או על מירוצי מכוניות באופן כללי? השאלה שלך כללית מדי וחסרת פרטים עליך.

בכללי תהיה מוכן להשקעה של הרבה כסף..

אני רוצה לדעת איזה רכב צריך למירוצי ראלי,איפה הם מתקיימים ומתי,אני הולך לימי מסלול קבוע ואני חושב שאני טוב מספיק לתחרויות ואני יודע שראלי זה טבע אחר לגמרי ממסלול בגלל השטח אבל זה גם מה שמסקרן אותי,אז אם יש יותר פרטים לגבי אירועים זה התחלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא הראלי בארץ קצת תקוע כבר הרבה שנים, בעיקר בגלל כל מיני ריבים היסטוריים בין העוסקים בתחום, יש מעט רכבים יחסית, מעריך סדר גודל של עשרות בודדות.

להתחיל מראלי זה לא הרעיון הכי מוצלח כי זה דורש השקעה כספית מאד גדולה, גם באימונים וגם להתחרות (כשיש תחרויות - ואין הרבה, אם בכלל).

אם אתה רוצה להתחרות תתחיל קודם כל מלהוציא רשיון נהיגה ספורטיבי, זה דורש סה"כ לעשות קורס תאורטי ובדיקות רפואיות.

אחרי זה הייתי ממליץ לך להתחיל ממירוצי מסלול, יש כמה אופציות 'עממיות' יחסית :

- ליגת MDC של פרודרייב, שזה תחרות נגד השעון עם רכבי כביש רגילים/משופרים (אבל עם רשיון לכביש רק). אם אתה הולך לימי מסלול וחושב שאתה תחרותי - זה המקום לבדוק את זה במציאות. העלות הכי נמוכה לכניסה לעסק היא כאן (חוץ מקארטינג אולי..). יש גם ליגה מקבילה של לאון טאובס. אני מתחרה בליגה של פרודרייב.

- ליגת 206 קאפ של יובל מלמד - אתה יכול לשכור רכב או לקנות אחד מוכן למירוצים, סדר גודל של 60-80 אלף שח. זה מירוץ 'ראש בראש', כולל נזקים וכו'. נשמע מאד כיף, לא הייתי.

- ליגת 208 קאפ  של פרודרייב - גם כאן אפשר לשכור רכב מסלול לאימונים, למירוץ בודד או לעונה שלמה (סביב 50K לעונה של 5-6 מירוצים). גם בליגה הזאת התחריתי ב-2019 - כיף גדול.

יובל מלמד (ספארקו) גם מוכר רכבי ראלי ומשכיר לאימונים, יכול לבדוק איתו. רכב ראלי כמו סובארו אימפרזה, מוכן למירוצים יעלה (משומש) החל מ-100K. לבנות 'חדש' עולה יותר כמובן.

יש גם אופציה של רכבי קרוס-קארט שהם גם לראלי בשטח וגם למסלול, יחסית זולים ומאד מגניבים (סביב 60K). רק שצריך מקום אחסון ועגלה נגררת ורכב לגרור את זה.

תתחיל מלדבר עם יובל מלמד או אדר הבן שלו, תקבל ממנו הרבה מידע ועלויות בתור התחלה.

https://www.sparco.co.il/

האתר של פרודרייב (ראם סמואל וגידי קרונין) :

https://www.prodrive.co.il/

כאן תוכל להתרשם קצת ממירוצי הראלי שיש בארץ :

https://www.facebook.com/groups/756792277749136/

בכל מקרה, גם אתה חושב שאתה מוכן להתחרות הייתי ממליץ לך ללכת לאימון נהיגה במסלול עם מדריך מקצועי שייתן לך פידבק אמיתי כמה אתה טוב וכמה עוד יש לך ללמוד (ברגע שתשב לידו והוא יינהג תקבל פרופורציה).

• אהבתי 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...