Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באיזה גיל גיליתם מה אתם רוצים לעשות בחיים?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 1009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 39 דקות, יבגניפ כתב:

אני רק שאלה: ומשם ומאז אתה עם ההפרדה להומניסטי וריאליסטי וביולוגי?

כי אני די בטוח שמבחינת היכולות כל מי שלמד רפואה יכול ללמוד הנדסת תכנה או כל סוג אחר של הנדסה.

אלא אם בתקופתך היה צריך פסיכומטרי 200 כדי להתקבל לרפואה (מקווה שלא ומניח שלא)

בתקופתו היה משמעותית קל יותר להתקבל אם אתה מהמוצא/מצב כלכלי הנכון, אבל גם היום, כשהכי קשה בפער ניכר להתקבל מכל התארים בארץ, עדיין אני לא חושב שכל רופא יכל לסיים הנדסה או בטח שלא פיזיקה וכו' (גם לא כל מהנדס יכל לסיים פיזיקה).

כל אחד וסף הסבילות שלו, הכישורים הקוגניטיביים שלו ועוד כל מיני גורמים. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיתה ב'. במקום לחבק דובי בלילה ישנתי עם ספר חשבון. מפה לשם, בערך 2 עשורים לאחר מכן, תואר מתקדם במדמ"ח.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

קודם כל אני נגד לעבוד קשה איפה שיש ברירה.

שנית, סיגריות לא דומות לעומס פיזי (כמובן עומס סביר. לא תוכי של 50 קילו על הכתף). אנחנו במויים לעומסים פיזיים אבל לא לקרצינוגנים.

העומס של 50 ק"ג התחלק על פני 120 קילו של ברווז על גובה 1.87 מטר שעבד כל החיים שלו לפני כן בעבודה פיזית של משאות, לא בהכרח קלים בהרבה.

וכן, הגוף מחזק את השרירים שמאפשרים את זה, בדיוק כמו הליכה למכון כושר והרמת משקולות.

מאיפה ההשוואה לסיגריה הגיעה, אין לי שמץ...

בחיים לא אשכח את הרגע ששאלתי את אחד העובדים שלי למה הוא לא לקח משהו (בקטנה, "רק" 30 ק"ג) לאן שהיה אמור. אמרתי לו שאם אני יכול, גם הוא יכול- מתוך ידיעה שאני החמור היחיד שלוקח את ה-50 ק"ג על הכתף, והעובדים היו לוקחים משקלים נמוכים יותר.

התחיל לדבר בגוף שלישי :lol:

מסתכל למעלה, לכיוון העיניים שלי :lol: ואומר:

"אבל עמוס [שם בדוי] בחור צנום..." בקול חלש ומפוחד :rofl::rofl::rofl:.

אבל, אני חושב שהשיא האישי שלי היה משהו אחר (באותו מקום). 

הבאתי משטח עם מיסבים לפתח החנות, היינו אמורים למלא את המדפים שלהם עם המיסבים. 

המלגזה לא עמדה טוב, וקצת הפריע לזרימה טובה וחסמה קצת את פתח הדלת. מלגזת דיזל 4 טון, רועשת ומסריחה- לא התחשק לי (ולא לעובדים) להניע אותה כדי להזיז אותה. 

אז הורדתי את בלם היד.

תפסתי אותה מקורה של הכלוב עם יד אחת. 

ודחפתי אותה אחורה כ-40 ס"מ.

והחזרתי את בלם היד.

בנונשלנטיות, הכי טבעי שיש.

אחד העובדים שלי מסתכל עלי בצורה מאד מוזרה. שאלתי אותו, מה קרה? אז הוא אומר לי "אבל ברווז... אתה מפחיד אותנו...":lol:

הזכרת לי את זה כשאמרת: 

לפני שעה, Night Driver כתב:

זה כמו אדם ששוקל 120 קילו ואתה 60. הוא סוחב 60 קילו ויכול להיות גם יותר חזק ובכושר יותר טוב ממך כי הגוף שלו רגיל לסחוב את ה 60 קילו הפרש.

• מצחיק 2

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ באוניברסיטאות שונות היו קריטריונים שונים לקבלה ללימודים. בב"ש, למשל, הסתפקו ב-3 יח"ל מתמטיקה, אבל הקשו בפינות אחרות. זה לא הוריד בכהוא זה את טיב הסטודנטים.

@ניקו פ. אין לי מושג מאין הבאת את הרעיון ההזוי שלך. יכול לומר לך שמגוון הסטודנטים שאתם למדתי היה עצום. מה שכן - את הפסיכומטרי הכניסו לארץ לטובת לימודי הרפואה, תחילה כל מוסד את המבחן שלו, ובאמצע שנות ה-70 איחדו את הפסיכומטרי לכל 4 הפקולטות שהיו אז, כדי לחסוך לסטודנטים את הצורך להבחן 4 פעמים.

מכל מקום, סט היכולות הנדרש מרופא כנראה שונה מהותית מזה הנדרש ממתכנת, לכן כל אחד מסתכל על האחר כעל לימודים יותר קשים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial במחשבים של הרופאים יש פונט מיוחד שאף אחד אחר לא מבין?

ולגבי לימודים קשים או קלים כשאתה לומד מה שמעניין אותך הלימודים הרבה פחות קשים (לא מדבר על מקצועות שינון אלא על מקצועות הבנה).

• מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורס הראשון בסמסטר א' בלימודי רפואה זה כתב חרטומים.
בדיחה נדושה ושחוקה, אבל זה נכון.

כמו שבקורס אינסטלטורים, השיעור הראשון זה ללמוד להגיד את המשפט "גברת, מי שעשה לך פה עבודה, צריך לשבור לו את הידיים"

• מצחיק 7

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, ניקו פ. כתב:

בתקופתו היה משמעותית קל יותר להתקבל אם אתה מהמוצא/מצב כלכלי הנכון, אבל גם היום, כשהכי קשה בפער ניכר להתקבל מכל התארים בארץ, עדיין אני לא חושב שכל רופא יכל לסיים הנדסה או בטח שלא פיזיקה וכו' (גם לא כל מהנדס יכל לסיים פיזיקה).

כל אחד וסף הסבילות שלו, הכישורים הקוגניטיביים שלו ועוד כל מיני גורמים. 

מעניין, משום מה הנחתי שבגלל שהפסיכומטרי זהה אז הסינון בפועל די זהה לכל התארים שיש להם דרישות גבוהות ומביא אנשים עם יכולות דומות. 

לגמרי ברור שהלימודים עצמם מאוד שונים, אבל אני סתם תוהה מתי או איפה בא לידי ביטוי ההבדל בדרישות או היכולות? אנשים שפורשים למשל?

אגב בתיכון הייתי ממוצע גם במתמטיקה וגם בפיזיקה (שזה המקצוע הכי מיותר שלמדתי בחיים שלי בשבילי), והייתי די טוב במדמח. חלק מזה היה קשור גם להרגלי הלמידה שלי וזה שהסתפקתי במה שפשוט בא לי אוטומטית. אני קצת חוזר לדיון המעניין שהיה לי עם ספריאל באמת די מזמן על הומניסטים מול ריאליסטים, ואומר שוב שבתור מי שלמד גם מדמח וגם מדעי הרוח - הפערים בין האנשים המצטיינים בשני התחומים יותר קשורים, לדעתי, להעדפות. 

לפני שעתיים, sperial כתב:

באוניברסיטאות שונות היו קריטריונים שונים לקבלה ללימודים. בב"ש, למשל, הסתפקו ב-3 יח"ל מתמטיקה, אבל הקשו בפינות אחרות. זה לא הוריד בכהוא זה את טיב הסטודנטים.

איך זה לא הוריד את טיב הסטודנטים?

לא שזה מאוד משנה - אני חושב שהתנאים בקבלה צריכים להתאים לדרישות של התואר והמקצוע ולא הביקוש אחר כך. אתם מכירים את העולם הזה יותר טוב ממני מן הסתם. אז אני גם רק תוהה למה תנאי הקבלה כל כך בשמיים, בטח בהתחשב בזה שיש מחסור כבר היום ברופאים במומחיות שונות, וזה בטח יחמיר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

לא שזה מאוד משנה - אני חושב שהתנאים בקבלה צריכים להתאים לדרישות של התואר והמקצוע ולא הביקוש אחר כך. אתם מכירים את העולם הזה יותר טוב ממני מן הסתם. אז אני גם רק תוהה למה תנאי הקבלה כל כך בשמיים, בטח בהתחשב בזה שיש מחסור כבר היום ברופאים במומחיות שונות, וזה בטח יחמיר.

ביקוש, ביקוש ועוד פעם ביקוש.

יכול להגיד לך שאפילו לתארים מבוקשים אחרים הייתה עליה בדרישות הקבלה בשנים האחרונות, לפחות איפה שלמדתי (בן גוריון).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיל 35

חלק מהסקת המסקנות שלי היא לכוון את הילדים שלי להשכלה ככה שגם אם הם לא ידעו מה לעשות עד גיל מבוגר לפחות עד אז שיעשו את זה עם משכורת גבוהה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, שביט כתב:

הקורס הראשון בסמסטר א' בלימודי רפואה זה כתב חרטומים.
בדיחה נדושה ושחוקה, אבל זה נכון.

כמו שבקורס אינסטלטורים, השיעור הראשון זה ללמוד להגיד את המשפט "גברת, מי שעשה לך פה עבודה, צריך לשבור לו את הידיים"

אני אוהב גם להגיד את זה בעבודה שלי

ולהוסיף שהוא א'בל בלי ה'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 32 דקות, שביט כתב:

חשבתי השיעור הראשון זה איך לסדר את החגורה כך שהמכנסיים לא יפלו אבל עדיין יראו לך את החריץ כשאתה מתכופף.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, dorsht כתב:

ביקוש, ביקוש ועוד פעם ביקוש.

יכול להגיד לך שאפילו לתארים מבוקשים אחרים הייתה עליה בדרישות הקבלה בשנים האחרונות, לפחות איפה שלמדתי (בן גוריון).

יש כזה ביקוש לרפואה אבל? אין לי מושג האמת

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי האטרף של אנשים להתקבל והדרישות הגבוהות, נראה שכן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלימודי רפואה יש גם הגבלה קשיחה יחסית להיצע, בזמן שהביקוש באופן טבעי עולה (לפחות כי יש יותר אוכלוסיה).

זו למשל הסיבה שהרבה הולכים ללמוד רפואה בירדן / טורקיה / רומניה.

אני אפילו מכיר מישהו שלמד רפואה ברומניה, ועוסק היום ב... תכנות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...