Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באיזה גיל גיליתם מה אתם רוצים לעשות בחיים?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 1016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן יש ביקוש אסטרונומי. היום גם רק פסיכומטרי לא מספיק. צריך פסיכומטרי מינימלי של כ-730 + בגרות גבוהה (סביב 114 כזה בממוצע המתקבלים) + מבחני אישיות / ראיונות אישיים. 

כמובן שזו גם תעשייה צינית שמנצלת הרבה חבר'ה שרוצים להתקבל על כל מיני קורסי הכנה מטעם מומחים על דעת עצמם (רופאים וסטודנטים). מזעזע הסיפור שם. 

העניין שלמדינה מאוד יקר להכשיר רופאים בארץ ולכן היא מאוד בסדר עם להסתמך על הכשרת רופאים בחו"ל. יש גם ענייני גילדות ותקנים למומחים. עזבו, זה נושא מאוד סבוך וחבל להרוס את השרשור בגללו. 

לגבי מה שכתבתי על מוצא וכסף, המקצוע הזה במשך שנים רבות היה מקצוע רק למי שהגיע ממשפחות אמידות, באותה תקופה לרוב אשכנזיות. טרום עידן הפסיכומטרי המצב היה קיצוני יותר. פוסט עידן הפסיכומטרי זה מעט התאזן, אבל בסופו של דבר ילד שגדל בשיכון ד' בכפר בדואי לא יהיה בעל סיכוי כמו ילד שגדל בשיכון ד' בבאר שבע שלא יהיה בעל אותו סיכוי כמו ילד שגדל בשיכון ד' של רמת השרון. זו המציאות, שהייתה כזו במשך שנים רבות והביאה להבדלים מובהקים במוצאם של רופאים (גם מינם האמת). היום זה כמובן מאוזן יותר (ויש אפילו רוב נשי ברוב הפקולטות). היום גם ניתן להתקבל בלי להוציא כמעט כסף (יש קורסי פסיכומטרי חינמיים, יש קורסי בגרויות ולמבחני אישיות ניתן להתכונן לבד). 

• רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני ואקדמיה זה לא. למעשה, אני ובית ספר גם היה לא. הייתי בשניהם בלי לסיים רשמית.

בלי ממש לתכנן, התגלגלתי לג'ובים ביצועיים ופרקטיים בתחום פיתוח המוצר ועשיתי הכי טוב שיכולתי.

אחד מהם הגיע לחזית התעשייה ואיתו גם הכרת הצוות שהייתי בו. 

משם הדרך לקבל בקשות והצעות לפרויקטים היתה די קצרה, כך שפשוט החלטתי לצאת לדרך עצמאית.

חישבתי עם עצמי מה אני מסכן, הבנתי שלא יותר מדי (אקזיט טרי, נשוי בלי ילדים, יכולתי להרשות לעצמי לא להרוויח תקופה) ופשוט הלכתי על זה בלי לחשוב יותר מדי, בניגוד לתוכנה הבסיסית שלי שטוחנת וטוחנת למוות.

וככה זה 12 שנה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, itaysamurai כתב:

אני ואקדמיה זה לא. למעשה, אני ובית ספר גם היה לא. הייתי בשניהם בלי לסיים רשמית.

בלי ממש לתכנן, התגלגלתי לג'ובים ביצועיים ופרקטיים בתחום פיתוח המוצר ועשיתי הכי טוב שיכולתי.

אחד מהם הגיע לחזית התעשייה ואיתו גם הכרת הצוות שהייתי בו. 

משם הדרך לקבל בקשות והצעות לפרויקטים היתה די קצרה, כך שפשוט החלטתי לצאת לדרך עצמאית.

חישבתי עם עצמי מה אני מסכן, הבנתי שלא יותר מדי (אקזיט טרי, נשוי בלי ילדים, יכולתי להרשות לעצמי לא להרוויח תקופה) ופשוט הלכתי על זה בלי לחשוב יותר מדי, בניגוד לתוכנה הבסיסית שלי שטוחנת וטוחנת למוות.

וככה זה 12 שנה.

איך נהיים מנהל פרויקטים? גם בתעשיה אווירית יש כאלה אבל בטח הרוב אקדמאים שם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לתעשייה אווירית לא הייתי מתקבל בחיים.

לעסקים קטנים כן. היה לי סט יכולות מסויים, התאים להם, התקדמנו. עסקים כאלה מחפשים קודם hands on לפני תעודות או תארים.

היום תעשייה אווירית לקוחות שלי.

• אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אם אתה ואקדמיה זה לא, שקול לעשות הנדסאי חשמל/אלקטרוניקה/תוכנה/מכונות/בניין/וואטאבר/רק לא תעשיה וניהול

לימודים פרקטיים ברובם, ויש די הרבה ביקוש בשוק.

אני חושב שלאינטל יש אפילו תוכנית שהם משלמים לך על הלימודים, ואחר כך אתה מתחייב לעבוד אצלם ללא יודע כמה זמן.

אם אתה אוהב לעבוד עם הידיים - עוד כיוון יכול להיות חשמלאי מוסמך. חבר עשה את זה, אחר כך המשיך להנדסאי חשמל, היום הוא מנהל פרוייקטים בחשמל בניין.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

פות"ש, אם אתה ואקדמיה זה לא, שקול לעשות הנדסאי חשמל/אלקטרוניקה/תוכנה/מכונות/בניין/וואטאבר/רק לא תעשיה וניהול

הנדסאי תוכנה לא נחשב ממש בתעשייה. הוא עלול להתקשות למצוא עם זה עבודה.

בתור אחד שחיפש משרות התחלתיות לפני כשנתיים, לא ראיתי מקום אחד שהתעניין בהנדסאי תוכנה. רק מדמ"ח\הנדסת תוכנה\הנדסת חשמל וכו'.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הנדסאי מכונות וחשמל זה בעיקר משרות אחזקה.

במכונות אולי גם איכות,בהתחלה QC ואפשר "להתקדם" לqa.

לא משהו מרתק מידי שהייתי מציב כמטרה לחיים,עבודה נוחה אבל.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, dorsht כתב:

הנדסאי תוכנה לא נחשב ממש בתעשייה. הוא עלול להתקשות למצוא עם זה עבודה.

זה בעיקר משרות qa/אוטומציה.

וברור שעדיף תואר "על מלא", אבל הבחור לא רוצה אקדמיה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. בחלק מהמקומות גם בעלי תואר עושים אוטומציה.

ב. בשביל QA אולי אפשר להסתפק בקורס.

ג. QA יגביל אותו הרבה יותר מבחינת אפיקי קידום מקצועיים וניהוליים. המקסימום כנראה שהוא יוכל להיות זה ר"צ QA.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, dorsht כתב:

א. בחלק מהמקומות גם בעלי תואר עושים אוטומציה.

ב. בשביל QA אולי אפשר להסתפק בקורס.

ג. QA יגביל אותו הרבה יותר מבחינת אפיקי קידום מקצועיים וניהוליים. המקסימום כנראה שהוא יוכל להיות זה ר"צ QA.

ממה שאני רואה,

בעיקר כל מיני פוסטים מתבכיינים בלינקאין בסגנון של "עשיתי קורס של חודשיים תנו לי עבודה" לא נראה שיש יותר מידי ביקוש.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגיל 14 כמדומני נפל לידיי ספר על המשפט האחרון של פרמה (מאת סיימון סינג). מאז התאהבתי במתמטיקה, אחרי הצבא למדתי תואר ראשון ולאחר כמה שנים תואר שני. היום אני מורה מן החוץ במכללות שונות ובאוניברסיטאות. אין קידום בתחום שלי (אני ללא דוקטורט בתחום), אך עם זאת שמח מאוד בחלקי. אוהב את האתגר שבתחום עצמו ובהוראה שלו.

• אהבתי 2
8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...