Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט שיפוץ כללי לדירת גן בת 30

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בשעה טובה היום קיבלתי את המפתח לדירה "החדשה" שלי . מדובר בדירת גן בת 30 שנמצאת במצב מקוריות כמעט מלא= חוץ מחדר הרחצה ושירותים נוסף שעברו שיפוץ לפני כמה שנים הכל מקורי. אמנם שמור אבל בגיל תואם....

מה גם שיש חצר אדירה (כמעט 300 מטר) מוזנחת לחלוטין שזה כאב ראש/תענוג בפני עצמו (אני חובב DIY מושבע אז כן הולך להנות מהתהליך)

כיון שהתקציב אינו מאפשר שיפוץ "על מלא" עם קבלן כשאני חנוט בחליפה ונותן הוראות. אני מן הסתם ילכלך המון את הידיים ו"יאכל לכם את הראש" ולא מעט.

כמובן שאני ישמח לחלוק מנסיוני ומהתהליך לטובת כולנו :)

טוב הסוגיה הראשונה נפתרה ב5 דקות. בעל הדירה הקודם חשב שיהיה מגניב לנטוע עץ בשומקום הגיוני בגינה. ואולי חשב שישאר קטן או משהו. מה שהביא אותי לתהות איך אני כורת עץ בן 12 מטרים (דומה לברוש לא זוכר מה השם שהגנן אמר לדבריו העץ לשמחתי איננו מוגן וניתן לכרות אותו ללא אישור).

טלפון לחבר שהעלה על הקו חבר גנן נוסף 1600 שקלים יחליפו ידיים בימים הקרובים בתמורה לכך שיצירת הפאר תעוף לי מהעינים כולל פינוי. = אחלה!

ועכשיו לבלת"ם הראשון. אינסטלציה. (תמונות מצורפות)

במטבח יש כמין "מבואה" או מה שזה לא יהיה, שאני רוצה להוריד אותה. אממה,  ה"חנוכיה" של המים מותקנת בגב אחד הקירות.  כשהצנרת בתוך הבית היא פלסטיק שקוף?! כל שהוא - ברכותי למזהה שישפוך אור על הסוג. כשההזנה הראשית היא צנרת ברזל, במצב חלודה מדאיג. (בבית הנוכחי יש לי כזו צנרת עם "טרשת עורקים" על כל תסמיניה חוסר לחץ וטונות חלודה במים)

לא בא לי להרים את כל הריצוף עד לשעון המים שבבניין. לא בגלל הריצוף בבית כי גם כך אני ירצף. העניין  שאני חושש להרים ריצוף בלובי המשותף בלי לדעת בוודאות שאני יכול להחזיר את המצב ב100% לקדמותו. כרגע אני מברר עם הוועד אם ישנם אריחים נוספים מהריצוף האחרון בלובי שבוצע לא מזמן.

מה שכן שמעתי על אפשרות להשחיל צינור חדש בתוך הצינור הישן. זה אפשרי/יעיל? לא יוריד את לחץ המים? ובכלל מה אם ישנה זוית חדה בצינור הברזל הקיים?

נניח ופתרנו את הבעיה הקודמת. מה אני עושה עם כל הצנרת מהחנוכיה. אני מעוניין להעתיק אותה ממקומה במטר וחצי לפחות. זו פרקטיקה מקובלת "להאריך" את הצינורות הקיימים ולקבור אותם כך מתחת לריצוף? יש דרך לעשות את זה בצורה אמינה ב100% (מעל יהיו מותקנים ארונות מטבח לא משהו שיהיה ניתן לפתור בתיקון פשוט)

אני משער שהטוב ביותר הוא להחליף כבר את ה-כ-ל כולל חדר הרחצה והשירותים אבל הם במצב סביר למדיי ובמסגרת המשימות/תקציב אני לא מעונין כרגע לטפל בזה ללא צורך אמיתי.

יש לכם רעיון ?  אשמח לשמוע.!

20210615_182707.thumb.jpg.2f175fd780e50b3b53abf923e5d1a1b7.jpg20210615_182723.thumb.jpg.5382a29a0bcb0b7153af1725ce1184af.jpg

@איציק נ. הבמה שלך:)

עריכה אחרונה על ידי yd b-4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוקר טוב, מפאת חוסר זמן אגיב בהרחבה בהמשך -  רק אציין שמדובר בצנרת פקסגול "דור ראשון", אופיינית לאיזור שנת 1988-1990 לערך. לדעתי הכל פתיר אבל במצבך לא הייתי מהמר על צנרת בת 30 ומתעסק איתה יותר מידי, אלא מחליף. אולי זו גם הזדמנות טובה לשים קו חדש מהשעון בכניסה לבית/שטח עד למרכזיה ולוודא הארקות תקינות. 

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתכוון להתחרות בידע מול בעלי מקצוע (תודה לאיציק, אני מניח שיהיה מעורב מאד בשרשור), אבל לגבי העברת צינורות - בדוק אפשרות של ביצוע מעקפים שאינם מצריכים פתיחת הרצפה, או פתיחת קטעים קטנים בלבד ברצפה ובקירות. כאן צריך לערב בעל מקצוע שיסייר בשטח.

עניין נוסף הוא שיפוץ פנים הדירה. ברור לי שאתה רוצה לחסוך בעניין זה. מצד שני, מה שלא תעשה כעת לא תעשה לעולם. ועוד דבר - DIY זה נהדר, אבל לוקח יותר זמן מעבודה של בעל מקוצע שעוסק בתחום באופן יום יומי (מה לעשות, אין תחליף לניסיון המקצועי), וזה גם עולה בימי עבודה - גם זה שווה כסף, ולא מעט. הייתי שוקל גם שכירת שירותי אדריכל\ית פנים, להם יש ניסיון וגם הכרת התקנים והמכשולים, כדאי לתת לבעל עין מקצועית להיות מעורב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי משקיע עוד עשיריה בתוכנית אדריכלית טובה לשיפוץ הדירה - אין לזה תחליף.

כנ"ל בגינה לך לאדריכל נוף בקש תוכנית מקיפה שמתאימה לאיזור (גם מבחינת אקלים והרצונות שלכם) ותתחיל בשתילת העצים...

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, yd b-4 כתב:

טוב הסוגיה הראשונה נפתרה ב5 דקות. בעל הדירה הקודם חשב שיהיה מגניב לנטוע עץ בשומקום הגיוני בגינה. ואולי חשב שישאר קטן או משהו. מה שהביא אותי לתהות איך אני כורת עץ בן 12 מטרים (דומה לברוש לא זוכר מה השם שהגנן אמר לדבריו העץ לשמחתי איננו מוגן וניתן לכרות אותו ללא אישור).

טלפון לחבר שהעלה על הקו חבר גנן נוסף 1600 שקלים יחליפו ידיים בימים הקרובים בתמורה לכך שיצירת הפאר תעוף לי מהעינים כולל פינוי. = אחלה!

צר לי להרוס, אבל כריתת עץ מחייבת אישור. כן, גם אם הוא פרטי.

אתה עלול לספוג קנס של 15 אלף ש״ח.

מספיק שאיזה שכן שזה לא בא לו טוב או שיש ו סכסוך עם הדייר הקודם, ואתה נכנס להוצאות של הרבה יותר מ-1600 ש״ח.

https://www.kolzchut.org.il/he/בקשת_רישיון_לכריתה_או_העתקה_של_עץ_בוגר_או_עץ_מוגן

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם גיזום מחייב רשיון מטעם משרד החקלאות. שלא לדבר על נושא עבודת גבהים.

עוד נושא חשוב הוא ביטוח לצורך השיפוץ  המכונה "ביטוח קבלנים". ביטוח הדירה הרגיל מכסה עבודות תיקון במידה מוגבלת. חשוב לרכוש פוליסה מתאימה למקרה של נזקים לשכנים או פציעת עובדים וכו', וכן לוודא שלקבלן ולעובדים רשיונות וביטוח מתאימים. בשיפוץ שערכתי לפני כ-8 שנים הפוליסה עלתה פחות מ-2,000 ש"ח, לא משהו שכדאי לוותר עליו במחיר כזה. שאל את סוכן הביטוח שלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, llaavvii כתב:

אני הייתי משקיע עוד עשיריה בתוכנית אדריכלית טובה לשיפוץ הדירה - אין לזה תחליף.

כנ"ל בגינה לך לאדריכל נוף בקש תוכנית מקיפה שמתאימה לאיזור (גם מבחינת אקלים והרצונות שלכם) ותתחיל בשתילת העצים...

זה לא בית פרטי שיש הרבה מקום לשינויים. סה"כ דירת 4 חדרים שאמורה להיות פונקציונלית למשפחה צעירה עם ילדים. התכנון של הבית עצמו מתאים לי בילט אין חוץ מה נושא שהוא צריך חידוש נרחב.

לגבי הגינה דווקא יש לי יועץ נהדר בתחום אבל היא ממש בתחתית סדר העדיפויות מה גם שמה שאני רוצה יעלה כמה עשרות אלפים טובים. אני ישמיש חלק מסוים ממנה ואת השאר נשאיר לתקציב הבא. 

סתם כך אני לא אוהב עצים עושה מלא בלאגן לכלוך ברחשים וכו'. ואם אתה דתי (כמוני) לעקור עץ פרי אחר כך זה סיפור ולאו דווקא מצד פקיד היערות... 

לפני 18 דקות, Be roo כתב:

צר לי להרוס, אבל כריתת עץ מחייבת אישור. כן, גם אם הוא פרטי.

אתה עלול לספוג קנס של 15 אלף ש״ח.

מספיק שאיזה שכן שזה לא בא לו טוב או שיש ו סכסוך עם הדייר הקודם, ואתה נכנס להוצאות של הרבה יותר מ-1600 ש״ח.

אוהו מעניין אני אדבר שנית עם הגנן. זה חוק שנאכף בכלל? כל מי שדיברתי איתו בקטנה התעלם מהעניין הזה.

אני שמעתי קנס 3000 שזה עדיין סיכון סביר. 15000 זה כבר רציני יש לך מקור?

אני יכול להתגבר עליו מאוד בקלות בשיטה מסריחה (בוא נאמר שעצים וסולר לא ידידים טובים). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001338540

אמלק:

״האם עבריינים הכורתים עצים נושאים בעונש? הקנס הממוצע על כריתת עץ הוא 15,000 שקל, אך 56% מהקנסות לא נגבו מעולם, וכלל לא הועברו למרכז לגביית קנסות. כלומר, בזמן שעצים נכרתים - העבריינים חומקים בקלות מאחריות ומענישה. זאת, כאשר בין כה לא בכל המקרים מחליט פקיד היערות להטיל קנס.״

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אם השיפוץ שאתה מתכנן הוא סיוד הקירות אתה צודק. אבל אם אתה לוקח את המלצתו של איציק ופותח קירות ורצפה כדי לחדש את האינסטלציה, כנראה שתרצה להפוך את הבית ליותר מודרני, עם התשתיות הדרושות (למשל חשמל ותקשורת) כנראה לחדש מטבח (ובעניין הזה יש גם חידושים וגם אופנה, מטבח מ-1990 לא בדיוק מתאים לדרישות של 2021) וכדתי אולי יהיו לך דרישות נוספות. אני מניח, למשל, שבכל חדר יד 2-3 שקעים, ורשת התקשורת היא נקודת טלפון בכל חדר. לא תרצה להעביר בקירות קווים לתקשורת מחשבים, טלויזיה רב ערוצית ונקודות חשמל בכל פינה? לא תרצה במטבח תאורה משופרת ושקעים לכל המכשירים הגדולים והקטנים? נכון, אפשר להסתדר עם מאריכים ומפצלים, עדיפה תשתית יותר בטיחותית ועד הדרך אסתטית. כמובן, במסגרת היכולת והדמיון. וכאן תכנון מקצועי יעזור בכך שהאדריכל יכיר את הצרכים והאמצעים יותר טוב ממך, ויוכל להציע לך פתרונות שיחסכו לך עגמת נפש או הוצאות גדולות בעתיד.

כמובן, שאלת השאלות: תקציב?

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב לא גדול באזור ה140000 אלף. 

מטבח "ישתה" לפחות 40. לגבי מטבח אני סגור על סגנון ובודק הצעות מחיר.

אני מעוניין לעשות חלון ויטרינה כיציאה לגינה זה לבד 11000 שקל בערך (לבלגי עם סורג חשמלי).

ריצוף החלקת קירות בכל הבית (יש טמבורטקס) שבירת קירות,דלתות, פינוי מזגנים, סורגים..... יש הרבה מה לעשות מבטיח לשתף בהכל.

אבל אני מודע למגבלת התקציב.  ומנהסה להימנע מהרפתאות מיותרות.

אם היה לי זמן בלתי מוגבל יכלתי לעשות הכל לבד. יש לי חוש מפותח+ כלי עבודה/ גישה למה שאין לי אישית. ויכולת ללמוד דברים שמעניינים אותי. אבל כרגע לפחות אין לי מספיק זמן לכל זה:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר בשבירת קירות עוד יותר חשוב האדריכל, ואולי גם תזקק לקונסטרוקטור. הם גם יכינו "כתב כמויות" שיקל על התכנון הכספי. תדע כמה מ"ר של חיפויים תצטרך, כמה דלתות ומאיזה סוג וכו', ואז תוכל לתעדף.

העלות למטבח היא כוללת או רק נגרות? משטח עבודה עולה לא מעט, וכמובן צריך לחשוב על כל האינסטלציה (חשמל, מים, גז) הנדרשת, ועל מכשירים שאולי תרצה לרכוש חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע מה תפקידו של אדריכל ואפי' יש לי כמה חברים קרובים . אבל עדיין חושב שהאדריכל מיותר בבית הזה! מדגיש בבית הזה

לגבי שבירת הקירות כל הבתים בבניין זהים ורובם שברו את אותם הקירות שאגב עשויים מבלוקים-בדקתי. אין קירות "תומכים" שצריך לגעת בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו משהו קונקרטי. 

ידיד הציע לי להחליף את צנרת המים מהברזל בלי חציבות בצורה פשוטה. מקו המים הראשי של הבנין (שהוא ממש חדש הוחלף לפני חודש) עולה צינור פקס 20 מ"מ עד לדוד שמש (4 קומות) הוא הציע לי פשוט לשים מפצל שם ולהוריד צינור מהגג ישירות למיקום החדש של המרכזיה שאני רוצה. (ניתן להעביר ממש בקלות בצורה הזאת. הצינור של המים החמים מהדוד יורד בדיוק בשיטה הזו)

ידיד שני טוען שזה יפגע בלחץ המים כי ישנה התנגדות לעליה של כזה גובה. 

הצנרת כיום בין השעון מים לצנרת הרזל היא גם פקס 20מ"מ.

20210616_131228.thumb.jpg.846754fb7430f4293f885b8c2ec957c1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, sperial כתב:

אם מדובר בשבירת קירות עוד יותר חשוב האדריכל, ואולי גם תזקק לקונסטרוקטור. הם גם יכינו "כתב כמויות" שיקל על התכנון הכספי. תדע כמה מ"ר של חיפויים תצטרך, כמה דלתות ומאיזה סוג וכו', ואז תוכל לתעדף

בשביל זה לא באמת צריך אדריכל, אולי חוץ מהנושא שבירת קירות שלא תשבור עמודים בטעות. וגם בזה לא באמת צריך אדריכל כי כל אחד שעובד בבניה יודע להבדיל בין קיר בלוקים לבטון.

אם אתה יודע בדיוק מה אתה רוצה לעשות, אתה יכול ללכת בעצמך לחנויות של חומרי בניין ולראות כמה יעלה לך הריצוף, הציפוי, הדלתות, האסלות, הכל. אתה קובע לך תקציב ועושה סקר שוק מה הדברים הכי טובים שאתה יכול להכניס בתקציב הזה.

מה שכן, צריך להתייעץ עם הקבלן לפני שבוחרים חומרים כי לגודל הריצוף והחיפוי, סוג האסלות ועוד כל מיני דברים יש עלויות התקנה שונות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לגבי המטבח, תעשה בהום סנטר או איקאה. תקבל מפרט שלא נופל בכלום ממטבחי מותג. 

יחסוך לך 10,000 ש"ח. 

לא יודע מה אתה מתכנן, אבל 140,000 לדירת 4 חדרים, גבולי מאוד. 

• רעיון טוב! 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...