Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם קונים רכב עם ירידת ערך?

Yuri Abaev
שימו לב! השרשור הזה בן 1018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתם קונים רכב עם ירידת ערך?
לפי מה אתם ממחליטים אם ללכת עליו למרות הירידית ערך או לא? 
בהנחה ואתם בודקים רכבים בני 8 או יותר

כי ככל שאני רואה יותר רכבים בגיל הזה אני מתרשם ש:
-אין סיכוי למצוא רכב ללא תאונה

- אם יש תאונה, אין איך לדעת האם הי״ע נובעת מנזק קריטי או לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוח סליקה עוזר לי להחליט, אם אני רואה עלות תיקון גבוהה כניראה שהייתה תאונה רצינית, זה לא מדע מדויק אמנם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בכלל מגדירים ירידת ערך? נשמע שזה לא פרופורציונאלי לתיקון
סתם לדוגמא 5% מאוטו של 200 אלף  יהיה 10 אלף י״ע
אבל התיקון כנראה יהיה הרבה יותר יקר לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שרכב עם קצה שלדה יקבל מהביטוח 7% ירידת ערך במקרה הטוב. בפועל יימכר אולי ב 33% מתחת למחירון אם המצב שלו טוב. ירידת הערך של הביטוח לא ממש משקפת את המחיר האמיתי. 

אם זו סתם ירידת ערך ממש שולית שהחליפו כנף או דלת ללא פגיעת שלדה, אין מניעה. אבל אם יש קצה שלדה- או פגיעה חמורה בשלדה, לא לקנות.

את זה דוח הסליקה לא יוכל לומר לך בוודאות כי א' אם הנזק שולם ע"י צד ג', זה לא יופיע שם ויופיע ירידת ערך 0.

אם הרכב היה בליסינג או לא בוטח בביטוח מקיף, אתה לא תראה את זה שם.

לכן אם יש תאונה, הכי טוב לבקש דוח שמאי לפני שאתה לוקח לבדיקה מטעמך לוודא שאין פגיעת שלדה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממי הבנת? מהמוכר של חברת הליסינג? מבחינה בטיחותית אולי לא, מבחינה מסחרית- ועוד איך שיש משמעות גבוהה. 

מה גם שאם התיקון לא בוצע כראוי -מים יכולים להיכנס למשל לתא המוטען/ גלגל חליפי ולגרום לצרות. 

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. כי לא חסר מכוניות. ולא רק אני, כמעט כל מי שקונה ביד 2. לכן יהיה מאוד קשה למכור. 

אבל אם מדובר ברכב שעולה 7 אלף שקל, ויש פגיעה קלה בקצה שלדה והרכב באמת במצב מושלם מכאנית/קוסמטית ויש תיעוד טיפולים מאיזה סבא בן 70, אז הייתי קונה. אחרת, למשל ברכב שעולה 30-40 אלף שקל, לא. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה פעמים אין פרופורציה בין מחיר התיקון לחומרת הנזק. קרוב משפחה קנה לא מזמן מאזדה 3 משנת 2017, לפי דו"ח סליקה הרכב עבר תיקון בשווי שלושים אלף שח כמה חודשים אחרי עליה לכביש. בבירור עם חבר שמנהל מוסך מאזדה-פורד נמצא שבסהכ הוחלף טמבון ופנס ערפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי גם מקרה דומה
טמבון ופנסי ערפל 20000 שח
בלי ירידת ערך,

אז זו השאלה שלי.. למי בכלל איכפת מירידת הערך הזעומה שהם נותנים..
6000 שח י״ע שהרכב איבד לא משתווים לכמות הנזק ש6% (מרכב של 100 אלף ) מהווים ..

אני מבין שזו אינדיקציה.. אבל מבחינתי שיורידו יותר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, yulianx כתב:

אם ניקח רכב עממי, עד 10 אלף שקל.

זה פחות ממה ששילם הביטוח תמורת החלפת הפגוש ותיקון הדלת האחורית בסוזוקי קרוסאובר שלי. ירידת הערך (3%) נקבעה לתיקון הדלת בלבד.

החלפת פנס יכולה לעלות אלפי ש"ח.

בקיצור, המספר של ירידת הערך אומר מעט מאד. צריך לראות את פרטי הנזק (דו"ח שמאי ובדיקת מכון או מוסך).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה הייתי מחפש אם כבר רכב שעבר משהו, רכב עם משהו קל, פגוש,כנף, פנס.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...