Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אכפת לכם מאיכות החומרים של הרכב?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בפורום יעוץ כשמייעצים, כמעט אף פעם לא מביאים דגש לעניין הזה. ולא כול כך ברור לי למה. האם עד כדי כך לאנשים לא אכפת מזה? 

למשל יש מישהו שמתבלט בין יונדאי אלנטרה ו-קיה פורטה. לכאורה אותו מנוע וגיר, אבל אני אישית חושב שהאלנטרה בכמה רמות מעל הרבה בגלל האיכות החומרים הירודה והשחורה של הפורטה שמזכירה לי רכבים מלפני 15 שנה. 

מעולם לא החשבתי את עצמי כמלטף דשבורדים, אבל קשה לי לקנות רכב שמרגיש באיכות החומרים שלו נחות. 

האם זה משהו שנכנס לשיקולים שלכם בבחירת רכב? 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי כן וספציפית אחרי הדאצ'יה, ברכב הבא שלי אני מכוון לאיכות חומרים יותר גבוהה.

חומרים רכים בדשבורד זה לא ממש מדד עבורי לאיכות, יש מספיק דוגמאות למכוניות עם חומרים רכים וזולים. 

מצד שני כן מצפה לאיכות מסוימת, שחסרה לי בסנדרו, אם היא הייתה זהה לקנגו מאותו שנתון 

ששם כל החומרים קשים אבל עבים יותר ועמידים יותר לא היו לי טענות.

עוד נקודה זו איכות הרכבה, מצפה למצוא כמה שפחות חופש תנועה של פלסטיקה בתא הנוסעים,

פה אני יכול לציין לטובה שיש שיצרנים שמקפידים על זה לאחרונה יותר ויותר

כמו יונדאי (גרסאות אירופאיות בלבד, אמריקאיות חדשות על הפנים) , הלאון והאוקטביה, דגמים חדשים של ניסאן כמו הג'וק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם איכות וגם עיצוב מודרני של סביבת הנהג מבחינתי זה שיקול מרכזי בבחירת רכב,אני לא יכול לשבת ברכב שתא הנוסעים שלו נראה מיושן או שיש קרקושים תוך כדי נסיעה.

יש יצרנים שרק אספקט אחד מתוך השניים הוא מצטיין והשני לא כךכך,כמו למשל יונדאי,מאד השתפרו בעיצוב תאי הנוסעים שלהם{גם באיכות} ,לא מספיק באיכות בשביל להיות בחלק העליון של הסגמנטים של הרכבים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נחמד, מונע קירקושים ויהיה עמיד יותר לשריטות, אבל לא קריטי בשבילי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

רעשים מכל מיני פלסטיקים מחרפנים אותי.

זה יותר קשור לאיכות הרכבה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עד היום לא מבין מה בדיוק הכוונה במנח "איכות חומרים". 

יש איכות הרכבה, שזה פנלים מורכבים ישר במרווים נכונים ואחידים, לא עושים רעשים ולא מקרקשים. יש עיצוב מיושן ויש מודרני, יש הנדסת אנוש טובה או פחות טובה. 

יש בחירת גוונים - הכל שחור או הכל יותר מגוון ומעניין. 

אבל מה זה איכות חומרים? פלסטיק רך למגע במקומות שלא אמורים לגעת בהם? זה ממש לא מעניין אותי. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשב בפיאט פנדה, ואז תשב בקאמרי או אפילו אוונסיס מאותו שנתון, ואני חושב שתבין מיד את ההבדל באיכות חומרים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איכות חומרים זה שהכפתורים לא מתקלפים ככה שלא ידוע מה הפונקציה שלהם אחרי שימוש של כמה שנים וגם הפלסטיק לא מתעוות מהשמש או נשבר לך ביד כשאתה פותח דלת/תא אחסון.

זה חשוב מאד, אבל קשה לדעת את זה ברכב חדש. רק אחרי כמה שנים של שימוש אפשר לראות מה עשוי מחומר איכותי ומה רק נראה טוב.

לגבי תחושה של מגע, זה פחות איכות החומר ויותר הנדסת אנוש. יש חומרים נעימים למגע שאחרי שנה יתחילו להתקלף. עדיין תקרא להם איכותיים?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון בהחלט, אך היום במבחני רכב איכות חומרים נמדדת ברכות הפלסטיק בין היתר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט, חשוב לי שההגה יהיה מעור ונעים למגע ואחיזה. מאוד חשוב לי שהמקומות בהם אני נוגע יהיו רכים ונעימים למגע ועם הקליק הנכון: ידית ההילוכים, ידיות המגבים (למרות עם חיישני גשם אין לה כמעט שימות) והאיתות/אורות. חשוב לי שהדשבורד יהיה מחומר רך וגמיש וחשוב לי שאיזור הידיות ומתגי החלונות בדלתות יהיו רכים ועימים למגע, לא חלולים ושבאיזור בו מונחת היד יהיה רך ונוח.
אני יותר מאשמח שריפוד המושבים יהיה מבד נעים, שתא המטען יהיה מרופד בכל מקום בשטיח איכותי ושהתקרה תהיה מרופדת בבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה חשוב אבל כמובן שבסדר עדיפויות מסויים. יחידת הנעה, התנהגות כביש, נוחות נסיעה, בטיחות, אבזור והנדסת אנוש חשובים לי יותר מאיכות חומרים.

דווקא בדוגמה שהביא פותח השרשור אני לא רואה הבדל. לפורטה תא נוסעים כהה ובאלנטרה הייתה אופציה לריפודים בהירים. חוץ מזה שתיהן מציגות איכות חומרים בינונית למדי ללא יתרון משמעותי לאף אחד, דיי הגיוני כשזוכרים שהן מגיעות מאותה המשפחה.

קונצרן יונדאי הציג התקדמות משמעותית בתחום הזה, אבל בעיני זה עדיין יותר נראה טוב מאשר מרגיש טוב, וזאת לאחר התנסות דיי מעמיקה עם יונדאי סונטה החדשה ויונדאי סנטה פה העדכני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית כן.

איכות חומרים, דיפונים מרופדים, תפירות בדשבורד, כיסאות מעוצבים עם בדים משובחים ותפירות בחוט בצבע שונה

הגה מעור איכותי כולל תפירת חוט יפה, מגוון צבעים בפנים (רצוי אפור/בז') משחק של עור מעל הדשבורד בשילוב פלסטיק מרופד

כל אלה מאוד משפיעים על ההחלטה הסופית שלי, יותר אפילו מדינמיות של הרכב - לא על חשבון הנדסת אנוש. (חייב להיות חופף)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, SlowRide כתב:

לגבי תחושה של מגע, זה פחות איכות החומר ויותר הנדסת אנוש. יש חומרים נעימים למגע שאחרי שנה יתחילו להתקלף. עדיין תקרא להם איכותיים?

בדיוק.

באופן אישי, לא מצאתי שום קורלציה בין "נעימות" החומרים לבין העמידות שלהם, אלה תכונות שכנראה אין ביניהם קשר ישיר. כל שילוב אפשרי...

ציינו פה בצדק הגה - כל היצרנים התיישרו עם הגה מעור, וכנראה בצדק, זה הכלי שאתה נוגע בו הכי הרבה. ידיות איתות? שלא יתפרק, לא מבקש יותר...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כתבי רכב אוהבים לקרוא לזה "איכות חומרים" משום מה. בתכלס איך תרגיש שאתה נוגע בהגה או בידית איתות זה בהגדרה הנדסת אנוש - חווית משתמש.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...