Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגים הלא ממהרים בתוך העיר,איך אתם נוהגים?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 1233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעיר אני משתדל לנהוג כמו שאני נוהג מחוץ לעיר. 

זאת אומרת, לרוב בימין, לא ממהר, ואם אני רואה רמוזרים אדומים, אז מוריד מהירות( כמובן בצורה הגיונית, ולא מתחיל לזחול על 10 קמ"ש)

הבעיה היא שרוב המוחלט של הנהגים שלידי, לא מבינים קונספט אחר מלבד לנהוג במהירות די גבוהה ולא להוריד מהירות עד שמגיעים מטר מהרמזור האדום. וכשמישהו כמוני לפניהם, אז מתחילה ההצגה- נצמדים, מדליקים אורות, וחלקם גם צופרים. 

עד לא מזמן, הייתי שם פס על אלו, אבל לאחרונה, בבון כמנהגו נוהג, והם מתחילים לעקוף בפראות, גם אם זה 10 מטר מרמזור תוך כדי שהם מסכנים אותי ונהגים אחרים.

אז יש לי ברירה, להמשיך כמו שאני עושה, או שלשנות דפוסי נהיגה לגרועים יותר(לטעמי), רק בשביל שלא "להדליק" את האהבל חסר הסבלנות מאחורה. 

איך אתם נוהגים או מתמודדים עם זה(יוצא מנקודת הנחה שהמצב הזה נפוץ כמעט בכול עיר, ולא דווקא העיר שאני גר בה) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלונות סגורים + מזגן + פלייליסט של ulrich schnauss בספוטיפיי

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בתוך העיר לא תמיד אפשר לשמור על הימין כי בהמון סיטואציות יש רכבים שעומדים בנתיב הימני בשביל לפרוק סחורה, לאסוף נוסעים בתחנה, לקנות משהו בחנות, ממתינים למישהו שירד מהבית וכו'. אם תצטרך לצאת לעקיפה בגלל כל אחד כזה אז בשילוב ציבור הנהגים שאתה מתאר, בחיים לא תגיע לאן שאתה צריך. בבין עירוני יש יותר מרווח בין הרכבים על הכביש וגם יותר נתיבים אז אפשר לנהוג בימני ביותר במהירות יחסית נמוכה משאר התנועה בלי להוות מכשול. בתוך העיר המצב שונה ובשביל נסיעה רגועה וחלקה בלי כל שניה גז-ברקס-צפירה אתה צריך להתאים את עצמך לקצב לתנועה. 

אפשר כמובן להתעלם מהכל ולנסוע לאט מהרגיל איפה שבא לך אבל הממהרים לא יכולים לעקוף אותך בבטחה וככה נוצרות סיטואציות לא נעימות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגוע, בסבבה, חלונות סגורים, מזגן ועומר אדם בספוטיפיי. 

מי שממהר - אני מכבד את ממהרותו, ושיהיה מבסוט, גם אם הבן אלף נדחף לפניי ברמזור. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגוע, בחירת נתיב בהתאם לתנאי הדרך ולהיכרות שלי עם הדרך (בסופו של דבר אני מכיר את הדרך ואת המכשולים, יודע מתי עדיף להיות בימני ומתי בשמאלי*). בניגוד לקודמי - חלונות סגורים מנערכת מושתקת. אוהבל לנהוג בשקט.

*כעקרון אני די אדוק בהצמדות לנתיב הימני. ובכל זאת, יש מקומות שאני יודע שבהם צפוי פקק של מי שפונה לימין כאשר אני צריך לשמאל, או מקומות בהם אנשים יעמדו באדום לבן כדי להגיע לפיצוציה - אז באופן מונע אני עובר לשמאלי קצת קודם.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיר אין חשיבות רבה לנהיגה בימין, ובתנועה צפופה - אפס משמעות. משתדל להימצא בנתיב שמוביל לכיוון הזרימה הבא וזהו.

בדיוק כמו שאני ניגש באופן שונה לגמרי לכביש הבקעה ולכביש שש - החוקים ה"מעשיים", בוא נקרא להם כך, שונים לגמרי.

באופן כללי אני לא מוצא שום תועלת בלהתעצבן מהתנהגות של אחרים, על הכביש או בכל מקום אחר, אז אני פשוט לא עושה את זה.

כמו כן, יש הבדלים גדולים בין ערים שונות בארץ בנוגע לזרימה - כל מקום והאופי שלו, וצריך לדעת מתי החלטיות/אסרטיביות נתפסים כתכונה רצויה בכביש ומתי זרימה רגועה בשאנטי מתאימה יותר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממשיך לנהוג כרגיל, היום למשל מישהו נצמד מאחור למרות שהיו שני נתיבים לאותו כיוון, בסוף בוא עקף וכמובן נפגשו ברמזור.

לפעמים אם מישהו ממשיך להיצמד ורואים שהוא מאוד ממהר, אני  סוטה מעט ימינה ונותן לו לעקוף.

אין מה להתעצבן.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשקר אם אגיד שאני נוהג בעיר כפי שאני נוהג מחוץ לעיר. לא שמחוץ לעיר אני משתגע, אך כן תמצא אותי חורג מהמהירות המותרת אם כי בנהיגה זהירה ואחראית.

בעיר יש יותר זהירות, יותר ערנות. החיכוך האפשרי שלך עם נהגים אחרים הוא גדול יותר ולא קשה להיתקל באיזה טיפש שלא שומר על הנתיב / לא יודע לנסוע בכיכר עם 2 נתיבים ועוד.

תראה בגדול, אני מאמין בזה שאם יש בבון מאחוריי שמפעיל צאקלקות, אורות גבוהים וצפצופים כשאני בנתיב ימני עירוני במהירות סבירה לכל הדעות, הוא יכול ללכת להדיין. אני אפילו נהנה מזה.

הוא מוזמן לרוץ וניפגש ברמזור בעוד 100 מטר. אל תיקח ללב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתדל לשמור על הימין גם בתוך העיר, מצד שני לא אוהב להזדחל מאחורי כל מיני נהגים חסרי ביטחון שנוסעים 20 קמ"ש בכביש של 50 קמ"ש כשאין שום דבר, בדיוק כמו שאני שונא להזדחל בכביש 6 מאחורי רכב שנוסע 80-90 קמ"ש כשיש מזג אוויר מצוין וראות טובה ואני יכול לנסוע 110-120 קמ"ש.

כמו מחוץ לעיר, משתדל לשים לב לתזמון של הרמזורים (בייחוד במקומות שאני מסתובב בהם הרבה) ולא לבלום בשניה האחרונה אם אפשרי.

תשומת לב מוגברת להולכי רגל, רכבים שיכולים לצוץ, האטה בכניסה לצמתים בעייתים ותשומת לב יתרה לרכבים שיכולים לבוא משני צידי הכביש, למרות שזכות הקדימה שלי.

לך יש בבונים שנדחפים, לי בדרך ליישוב במרכז יש אנשים שמתנחלים על הנתיב השמאלי לכיוון היישוב כבר 3 ק"מ לפני.

אין שום בעיה גם להיכנס לנתיב לפניה שמאלה גם 400-500 מטרים לפני הפניה.

בדרך כלל זה מלווה בזה שהם נוסעים 70 קמ"ש בכביש של 90 קמ"ש, דו נתיבי וחד סטרי. מעצבנים. זוזו ימינה ותנו לאנשים לנסוע.

לגביי כל הנודניקים שמצפצפים\מהבהבים - אם אני יכול לזוז אני אזוז ושיילך ל******. אני אם לא יכול לזוז שיזדיין (שימתין, למי שחשב שהתכוונתי למשהו אחר) בסבלנות. לא משנה אם זה בעיר או מחוץ לעיר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, davemustaine87 כתב:

הבעיה היא שרוב המוחלט של הנהגים שלידי, לא מבינים קונספט אחר מלבד לנהוג במהירות די גבוהה ולא להוריד מהירות עד שמגיעים מטר מהרמזור האדום. וכשמישהו כמוני לפניהם, אז מתחילה ההצגה- נצמדים, מדליקים אורות, וחלקם גם צופרים.

אם רב הנהגים סביבך צופרים לך ומהבהבים, סביר להניח שהבעיה היא בנהיגה שלך. הרב המוחלט של הנהגים נוהגים סביר, ולא מתנהלים כאילו הם במסלול מירוצים. בכלל, נהיגה בעיר גדולה באירופה, כמו פאריז למשל, מראה תרבות נהיגה הרבה יותר אינטנסיבית מאשר אצלנו.

אבל, שוב, אם יש לך הרבה התקלויות לא נעימות על הכביש, תניח שזה אתה שבעייתי...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגוע ותמיד בנתיב בימין מלבד בעומסי תנועה שאין משמעות לאיזה צד אתה בנתיב.

רוצים להידחף למסלול הפנוי שאני נוסע בצד ימין, בבקשה כנסו. מעטים הם הנהגים שצופרים לי, אני יותר מקבל תודות לרוב

על וויתור (גם שהם נהגים חוצפניים לפעמים) שמנסים לחתוך פקק כדי להיכנס לנתיב לצד ימין למשל. (את המלחמות שלי אני מעדיף לא לעשות בכביש)

הדבר הכי חושב גם לנשמה, לרוח ולמוח -זו מוזיקה טובה שתלווה אותך לאורך הנהיגה ורצוי לאורך כל חייך. (איך אפשר בלי, כאשר החלונות סגורים)

התרומה של מוזיקה היא לא רק רוגע ושלווה לנפש, זה משהו רוחני שגורם לך לאושר, לפעמים געגועים לתקופות בחיים.

על אף שלפעמים בנהיגה ארוכה אני אוהב להאזין לפודקאסט מעניין על כל נושא (היסטוריה, דת, חלל, מלחמות וכד') זה גם ממלא מבחינת ידע.

לפעמים גם אקטואליה בגל"צ, העיקר לא להישאר בחלל הרכב ללא צלילים/מילים.

הכי חושב לא להתעצבן בכביש מכל שטות של נהגים לא מתחשבים, שהם רבים לדאבוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, davemustaine87 כתב:

הבעיה היא שרוב המוחלט של הנהגים שלידי, לא מבינים קונספט אחר מלבד לנהוג במהירות די גבוהה ולא להוריד מהירות עד שמגיעים מטר מהרמזור האדום

1. אידיאלית, אם הייתי לבד על הכביש, הייתי נוסע במהירות קבועה (גם אם פחות מהמהירות המותרת). מהירות כזאת שמאפשרת לי "לרכב על הגל הירוק" ולעבור את כל הרמזורים בירוק. בלי האצות, בלי בלימות.
  2. כשאני לבד על הכביש, כלומר, אף אחד אינו מאחוריי ואני מכיר את התזמון של הרמזור שלפניי, אני נוסע בקצב שיאפשר לי להגיע לרמזור כשהוא יתחלף. להימנע מהעצירה.
  3. אבל! ברוב המוחלט של המקרים, יש רכבים אחריי, אני נוסע במהירות המותרת ובולם כמה שיותר קרוב לרמזור.

ככלל, אתה לא יכול לקחת את הרכבים שמאחורייך "כבני ערובה" כי אתה רוצה לגלוש בסבבה עד לרמזור (גלישה זו נסיעה איטית מהמהירות המותרת במרחק של יותר מ 50~ מטר מהרמזור)

הרבה האנשים רוצים להגיע למצב של עמידה ברמזור כמה שיותר מהר כדי שיוכלו לחלץ עצמות, לשתות או כל דבר אחר שבלתי אפשרי/חוקי לעשות בזמן נסיעה. לגלושששש לרמזור, "גונב" מהם את הזמן הזה.

עריכה אחרונה על ידי luigiconteabateg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, luigiconteabateg כתב:

אני מניח הרבה האנשים רוצים להגיע למצב של עמידה ברמזור כמה שיותר מהר כדי שיוכלו לחלץ עצמות, לשתות או כל דבר אחר שבלתי אפשרי/חוקי לעשות בזמן נסיעה. לגלושששש לרמזור, "גונב" מהם את הזמן הזה.

זוהי הנחה שנותנת המון קרדיט לאנשים, ואני חושב שאתה טועה בה. 

אני מניח שאנשים רוצים להגיע כמה שיותר מהר לרמזור, בשביל... להגיע מהר לרמזור. אשליה כזאת של להגיע כמה שיותר מהר לרמזור= להגיע כמה שיותר מהר ליעד. 

לפני 7 דקות, luigiconteabateg כתב:

ככלל, אתה לא יכול לקחת את הרכבים שמאחורייך "כבני ערובה" כי אתה רוצה לגלוש בסבבה עד לרמזור (גלישה זו נסיעה איטית מהמהירות המותרת במרחק של יותר מ 50~ מטר מהרמזור)

באותה מידה, הבבון התורן לא יכול לקחת אותי בן ערובה רק בגלל שאני לא מעוניין לנהוג 80 בכביש של 60, שגם ככה כול 100 מטר יש רמזור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...