Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לא רק שאף אחד לא צוחק עליך או עליכם, גם המדינה מראה לך שלא אכפת לה בכללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללל
בבבבבכככככככככללללללללללללללללללללללל
צוחקים צוחקים
קודם כל על המסעדנים
אחר כך עלינו
כולם בחוץ אין מקום לזוז, מסכה זה אופציה רק אם אתה בתוך שרונה מרקט שעוברים ומכריחים אותך
מה שהלך אתמול בים ושלשום בשוק זה ביזיון אחד גדול

מסעדנים הצהירו שהם פותחים בלי לשאול אף אחד
אני החלטתי לעבור בין כל הגני אירועים שמעריכים אותי ולהציע להם שנקבע תאריך ופשוט נפתח

אף אחד לא באמת יספור כמה אנשים נוכחים
ואם יתנו קנס נחייה איתו

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו הקנס שמכבי ת״א כדורסל הייתה מקבלת באופן קבוע על הפעלת כרוז בניגוד לתקנות במשחקים.

היה מדובר אז בסכום מגוחך ולא נילוו לקנס שום סנקציות, אז דון שמעון שילם את הסכום בכל משחק...

• מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו הקנס שמכבי ת״א כדורסל הייתה מקבלת באופן קבוע על הפעלת כרוז בניגוד לתקנות במשחקים.
היה מדובר אז בסכום מגוחך ולא נילוו לקנס שום סנקציות, אז דון שמעון שילם את הסכום בכל משחק...
את צכבי תל אביב קל לתפוס כי היא משחקת במקום קבוע.
נראה מישהו אוכף את כל האולמות בישראל וכמה תקציב המדינה צריכה להוציא כדי לסייר כל יום בכל האולמות ולספור כמה אנשים יש שם ומי מפר את החוק

מקווה שהרבה בעלי אולמות יתנו יד ויסכימו לעשות סוף לזלזול הזה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה אחרי ש"ניצחנו את הקורונה" בזכות ביבי וכמובן בזכות הסגר ההכרחי (והכי חשוב משה בר סימן טוב האפס העלוב)

מתחילים  להרגיש את ההשלכות האמיתיות

אחרי שראינו היום בערוץ 12 אנשים שפשטו רגל, נקלעו לחובות, הסתבכו עם השוק האפור

עוברים לכותרות הרבה יותר רציניות

זעזוע בקרב חבריהם של זיו מטושקה (49) ובת זוגו נטלי בר (48) ששמו קץ לחייהם בדירתם בבאר־שבע • אחייניתו: "מדובר באהבה טוטלית, עד כלות" • מטושקה, מעבד מוזיקלי, עבד בין היתר עם שלמה ארצי וברי סחרוף

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5731869,00.html

ובנוסף:

יו"ר נעמת, חגית פאר. "גם אם לא כל רצח של אישה הוא תוצאה ישירה של הקורונה - אין ספק שהמשבר הכלכלי והחברתי החריף מגביר את תופעת האלימות במשפחות שגם כך סובלות מכך. ייתכן שאנו רק בפתחו של גל שיילך ויתגבר דווקא כעת ביציאה מהסגר

הצלנו 100-200-500 (או אולי רק 10)  קשישים שיכלו למות בגיל 85 במקום 87 או 90

וגרמנו לכאוס שיהרוג כאן הרבה יותר אנשים שלא חלו בשום מחלה.

הבעיה היא שלא  כל עסק שפושט רגל ומסתבך או מתאבד מקבל 80 כותרות ביום כמו הנהג אוטובוס שהסיע צליינים ונדבק בקורונה

אז אף אחד  לא באמת טורח לספור כמה אנשים הולכים למות בקרוב והאמת שזה גם לא מעניין אנשים שאיזה עצמאי שקע בחובות ומת

הרי מי שלא עצמאי קורא את זה ומדפדף לעמוד הבא ואומר "בטח הוא לא ידע לנהל את העסק שלו, שיבוא בטענות לעצמו"

מה יעלה בגורלם של עשרות אלפי אנשים שהבנקים מסרבים לתת להם הלוואות ? אף אחד לא יודע..

מה יעלה בגורלם של אותם נושים שמחכים לכסף שאולי לא יראו לעולם? אף אחד לא יודע

אבל בטוח שעל כל עסק כזה שפושט רגל, יש כמה נושים שמחכים לכסף

תעשו חשבון מהיר ותבינו לאיזה בלאגן אנחנו הולכים.

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Transporter כתב:

זעזוע בקרב חבריהם של זיו מטושקה (49) ובת זוגו נטלי בר (48) ששמו קץ לחייהם בדירתם בבאר־שבע • אחייניתו: "מדובר באהבה טוטלית, עד כלות" • מטושקה, מעבד מוזיקלי, עבד בין היתר עם שלמה ארצי וברי סחרוף

https://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-5731869,00.html

ציטוט

"איבדתי את אבי הביולוגי בגיל 91, ואז איבדתי את הרוחני שלי, זה בדיוק כמו להדליק נר קולי, הוא הסיבה שאני עושה את מה שאני עושה. ז"ל, להתראות"

קראת בכלל את הכתבה?

פשוט מעציב אותי שזאת התגובה, לא יודע אפילו מה להגיד על זה.

לפני 23 דקות, Transporter כתב:

מה יעלה בגורלם של עשרות אלפי אנשים שהבנקים מסרבים לתת להם הלוואות ? אף אחד לא יודע..

דאגת להם לפני זה? או שאתה טוען שלפני חודשיים עתידם היה ורוד?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

קראת בכלל את הכתבה?

פשוט מעציב אותי שזאת התגובה, לא יודע אפילו מה להגיד על זה.

דאגת להם לפני זה? או שאתה טוען שלפני חודשיים עתידם היה ורוד?

אתה קראת את הכתבה?

"חבריהם אמרו כי יש שמועות שמטושקה פוטר מעבודתו באולפן מוזיקלי, בגלל הקורונה, וייתכן כי נקלע בעקבות כך למצוקה כלכלית קשה. זאת לצד מות אביו, שהשפיע עליו קשות. שכן שלהם סיפר כי באחרונה ביקש מטושקה מבעל הבית שבה גרו, להפחית בשכר הדירה."

מצחיק איך אתה בוחר להתעלם מזה

ובכלל להתעלם מכל מה שכתבתי שם

עשו היום כתבה על אנשים מכל מיני תחומים שפשוט לא יודעים איך הם ימשיכו את החיים מכאן

ואתה נתפס על המשפט שהוא כתב על אבא שלו כאילו הוכחת עכשיו  שאין נזק כלכלי והכל זה סתם קונספירציה של השמאל נגד ביבי

"תחושת אובדן": אחרי 18 שנה - מושיק רוט סוגר את מסעדת המישלן

אפקט הקורונה לא פסח על השף המצליח, שהיה ראשון השפים הישראלים שזכה לשני כוכבי מישלן על המסעדה שלו באמסטרדם

טוב נו אתה צודק
כל העסקים שנסגרים כרגע הם בעצם עסקים כושלים שממילא היו מיועדים לפירוקאין שום קשר לקורונה
בסך הכל הגיוני לסגור את העסק לכמה חודשים ואז לפתוח בידיעה שללקוחות שלך יש הרבה פחות כסף ובטחון, אין שום סיכוי שזה גרם להם להקלע לקשיים
כל יום שפותחים עיתון שומעים על עוד עסק שנסגר, עוד בעל עסק שלא יודע איך הוא יתמודד עם ההוצאות, עוד מסעדה שנשרפה, עוד אחד שהתאבד

ואתה מנסה מנסה לשכנע אותי שאין שום קשר
מצחיק כמה אתה מנותק מהמציאות

עכשיו יבוא ההוא שכל פעם מגיב פה כשמשעמם לו ויגיד שמושיק רוט אשם כי הוא היה יכל להסב את המסעדת מישלן לדוכן פלאפל ולהציל את העסק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Transporter כתב:

מצחיק איך אתה בוחר להתעלם מזה

שים לב. חבריהם אמרו, שכן סיפר, ייתכן.

מול הבן אדם שזועק שאביו הביולוגי נפתר וכך גם האב הרוחני שלו (לא יודע, לא עינייני).

אתה נתפס על המשפט שהוא כתב על אבא שלו כאילו הוכחת עכשיו  שאין נזק כלכלי

פשוט אמירה מפגרת, סורי. אין לי מילים אחרות.

לגבי מושיק רוט כבר עניתי לך בשירשור השני.

הוא סגר כי הם עבדו על לקבל כוכב שלישי והוא הבין שאם הם ימשיכו ככה, והמצב החדש שהקורונה יצרה - הוא לא ישרוד בעוד שנתיים. אז הוא חתך עכשיו כדי לא להפסיד. הוא לא סגר בגלל שהמסעדות בהולנד סגורות חודשיים. (אגב, אם אתה רוצה לדבר על תמיכה ממשלתית - לך חפש מה ההולנדים נתנו או לא נתנו לבעלי המסעדות, ושתדע שהרבה מסעדות עשו פיבוט בינתיים)

ציטוט

"ההבנה שבשנתיים הבאות מסעדה שבנויה על תיירות גסטרונומית מכל העולם, לא יגיעו. כרגע צריך לעצור את הרכבת הזאת, כי אם אני לא אעצור אותה היא פשוט תגביר את המהירות ותתנגש בקיר בסוף. בימים לפני היינו במרוץ לשלושה כוכבים. לפני זה הרכבת הייתה בפול ווליום. דהרנו ודהרנו ודהרנו".

ואתה מנסה מנסה לשכנע אותי שאין שום קשר
מצחיק כמה אתה מנותק מהמציאות

לא מנסה לשכנע אותך שאין קשר. מסתכל על מה האנשים עצמם אומרים. אלה שאתה מביא כותרת מפחידה ומנסה להוכיח שאתה צודק ושעכשיו כולם יתאבדו בגלל הסגר.

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, David32 כתב:

שים לב. חבריהם אמרו, שכן סיפר, ייתכן.

מול הבן אדם שזועק שאביו הביולוגי נפתר וכך גם האב הרוחני שלו (לא יודע, לא עינייני).

פשוט אמירה מפגרת, סורי. אין לי מילים אחרות.

לגבי מושיק רוט כבר עניתי לך בשירשור השני.

הוא סגר כי הם עבדו על לקבל כוכב שלישי והוא הבין שאם הם ימשיכו ככה, והמצב החדש שהקורונה יצרה - הוא לא ישרוד בעוד שנתיים. אז הוא חתך עכשיו כדי לא להפסיד. הוא לא סגר בגלל שהמסעדות בהולנד סגורות חודשיים.

לא מנסה לשכנע אותך שאין קשר. מסתכל על מה האנשים עצמם אומרים. אלה שאתה מביא כותרת מפחידה ומנסה להוכיח שאתה צודק ושעכשיו כולם יתאבדו בגלל הסגר.

בוא נראה כמה אנשים מתאבדים בשנה בגלל שאבא שלהם נפטר וקשה להם וכמה אנשים מתים בשנה בגלל חובות שלא עומדים בהם ? מעניין מה יהיו התוצאות ומה יותר השפיע עליו

ברור שאין לך מילים כי אתה בוחר להתעלם מזה שהחברים, שהשכן, שמי שהכיר אותו אמר שהוא הסתבך עם חובות, הרי מה זה מעניין....מה שחשוב שלפני שהוא מת הוא כתב על אבא שלו

בוא ננסח את המשפט שלך בצורה פחות מתחכמת "מושיק רוט לא סגר בגלל השלכות הקורונה, הוא סגר כי רצה לקבל כוכב שלישי והבין שעם השלכות הקורונה הוא לא ישרוד בעוד שנתיים"

טוב נו...שוב הוכחת שאין שום קשר לקורונה וממילא הוא היה נסגר

גם כל אלה שמתראיינים בטלוויזיה ומכניסים את המצלמות לחיים שלהם ומראים כמה חובות יש להם , זה בסך הכל שקר

בעצם זה לא שקר, זה סתם "כותרת מפחידה". מתראיין בעל עסק  ומראה שיחות שלו עם ספקים ואנשים שהוא חייב להם כסף, זה סתם כדי לייצר כותרות, הוא סוגר את הטלפון וחוזר לעשן סיגר בבריכה ולשתות קוניאק.

אין שום קשר לקורונה, זה סתם תירוץ.

וגם אם זה לא שקר אז נכתוב כאן שזה שקר כי אסור לנו להודות שזה גרם נזק עצום לעסקים ואנחנו עוד לא ראינו עשירית מההשלכות שלו

בוא פשוט נתעלם מכל העובדות ונגיד שהכל שטויות. ככה הכי  קל להתמודד עם זה 

תדע לך שלפעמים אני קורא תגובות וחושב לעצמי שהבעיה במשבר הזה זה לא דווקא ביבי או בר סימן טוב שהרסו את הכלכלה

הבעיה בהרבה מקרים זה אנשים כמוך, שרואים רק את עצמם

שיודעים שנכון להיום לא פיטרו אותם מהעבודה והם המשיכו לקבל את המשכורת שלהם כרגיל

אז נוח להם להגיד שהכל זה סתם כותרות, ומי שבאמת נפגע זה בגלל שהוא לא יודע לנהל עסק

בדיוק ההזויות האלה שמגיבות בפייסבוק "תסגרו את העסקים עוד חודש חודשיים גם ככה כולם טייקונים", ואז אתה רואה שהיא עובדת עיריה שמקבלת את ה 6000 שקל שלה בזמן, אז מה אכפת לה לצעוק "תסגרו את העסקים", היא גם ככה לא נפגעת מזה אז שיסגרו לא נורא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Transporter כתב:

בוא נראה כמה אנשים מתאבדים בשנה בגלל שאבא שלהם נפטר וקשה להם וכמה אנשים מתים בשנה בגלל חובות שלא עומדים בהם

יש סטטיסטיקות מתאבדים שפיספסתי? 

אני חושב שרוב האנשים שמתאבדים מתאבדים דווקא מבעיה נפשית (שאתה מאוד מזלזל בה, לא ברור למה), ולא בגלל כסף. אבל אין לי סטטיסטיקה, ואני לא משתמש בזה כעובדה או טיעון.

מה שכן הטיעון שלי זה שהבחור אמר במפורש את הבעיה. 

אתה מתעלם מזה, ומזלזל בזה שהיה לו קשה, כי למישהו מהחברים שלו אמר ש "ייתכן" והוא נקלע לקשיים כלכליים כי הוא פוטר. 

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

"מושיק רוט לא סגר בגלל השלכות הקורונה, הוא סגר כי רצה לקבל כוכב שלישי והבין שעם השלכות הקורונה הוא לא ישרוד בעוד שנתיים"

לא, למה עיוותת?

מושיק רוט לא סגר בגלל שסגרו את המסעדה שלו לחודשיים.

אשכרה מושיק רוט אמר את מה שכותבים לך פה במשך 250 עמודים, ועדיין אתה מפספס את זה בקילומטר.

לפני 4 דקות, Transporter כתב:

טוב נו...שוב הוכחת שאין שום קשר לקורונה וממילא הוא היה נסגר

לא אמרתי, אפילו לא משהו קרוב, להיפך.

לפני 4 דקות, Transporter כתב:

גם כל אלה שמתראיינים בטלוויזיה ומכניסים את המצלמות לחיים שלהם ומראים כמה חובות יש להם , זה בסך הכל שקר

אין שום קשר לקורונה, אסור להאמין לנתונים שמציגים שלפני הקורונה הכל היה בסדר, הכל שקר

לא יודע איך שייכת את זה אלי, לא רואה טלוויזיה, אין לי טלוויזיה, בטח שלא ישראלית, אני בכלל בהולנד.

לפני 5 דקות, Transporter כתב:

כי אסור לנו להודות שזה גרם נזק עצום לעסקים ואנחנו עוד לא ראינו עשירית מההשלכות שלו

מה זה "זה", מה גרם? במה אסור לי להודות?

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, David32 כתב:

יש סטטיסטיקות מתאבדים שפיספסתי? 

אני חושב שרוב האנשים שמתאבדים מתאבדים דווקא מבעיה נפשית (שאתה מאוד מזלזל בה, לא ברור למה), ולא בגלל כסף. אבל אין לי סטטיסטיקה, ואני לא משתמש בזה כעובדה או טיעון.

מה שכן הטיעון שלי זה שהבחור אמר במפורש את הבעיה. 

אתה מתעלם מזה, ומזלזל בזה שהיה לו קשה, כי למישהו מהחברים שלו אמר ש "ייתכן" והוא נקלע לקשיים כלכליים כי הוא פוטר. 

לא, למה עיוותת?

מושיק רוט לא סגר בגלל שסגרו את המסעדה שלו לחודשיים.

אשכרה מושיק רוט אמר את מה שכותבים לך פה במשך 250 עמודים, ועדיין אתה מפספס את זה בקילומטר.

לא אמרתי, אפילו לא משהו קרוב, להיפך.

לא יודע איך שייכת את זה אלי, לא רואה טלוויזיה, אין לי טלוויזיה, בטח שלא ישראלית, אני בכלל בהולנד.

מה זה "זה", מה גרם? במה אסור לי להודות?

בוא נסכים על זה שבמקרה זה יצא שפיטרו אותו ובמקרה היו לו בעיות כלכליות והוא ביקש מבעל הנכס שיוזיל לו עלויות וגם אבא שלו נפטר, אז אתה טוען שהוא התאבד כי אבא שלו נפטר, אני טוען שבנאדם שצובר חובות לאנשים ומגיע למצב שהוא מתחיל לבקש הקלות הוא בדרך הנכונה להתרסקות שיכולה להוביל אותו להתאבד (וכתבתי את זה כאן הרבה לפני שהוא התאבד) אז זכותך לא להסכים איתי

זה לא משנה אם מושיק רוט סגר בגלל שהעסק לא עבד חודשיים או בגלל שסגרו לקהל הלקוחות שלו את העסק ואין להם כסף לבוא לאכול אצלו...בסופו של דבר הוא סגר בגלל משבר הקורונה

בדיוק כמו רולקס שסגרו את המפעלים. הם לא סגרו בגלל שקשה להם לשלם שכ"ד אלא בגלל שללקוחות שלהם קשה לקנות בכמויות שהיו רגילים

אם זה לא תוצאה של הקורונה אז של מה זה? הלקוחות שלהם הפסיקו למלא טוטו אז יש להם פחות תקציבים ?

תפסיק לנסות לשכנע פה מישהו שלא נוצר פה משבר כלכלי.

המשבר הזה משפיע על כל עסק בצורה שונה מכיוונים שונים. אחד לא מצליח לעמוד בהתחייבויות, השני מצליח לעמוד אבל הפסיקו לבוא אליו לקוחות, אז עוד חודש הוא יאלץ לסגור, השלישי הכל בסדר איתו אבל כל הלקוחות שחייבים לו כסף דוחים לו תשלומים ועוד חודשיים הוא יבין שהוא לא הולך לראות את הכסף אז הוא יצבור חובות ויצטרך לסגור

מה שמשותף לכל הסיפורים האלה שכולם בסופו של דבר נאלצים לסגור בגלל הקורונה ולא בגלל שהמוצר שלהם לא טוב או שהם לא הבינו את השוק. 

אם אתה לא רואה טלוויזיה ולא קורא עיתונים ולא מודע (או לא רוצה להיות מודע) לכל אותם מקרים של בעלי עסקים שמתראיינים ומראים שהכל עבד כמו שצריך עד שהגיע המשבר הזה ועכשיו הם נאלצים לסגור,

אם אתה לא באמת לא רואה את כל המקרים האלה אז פשוט תחסוך מאיתנו תגובות בסגנון "אלה סתם כותרות מפחידות" "בטוח שהכל היה שם ורוד לפני" וכו'

אתה לא באמת חושב שאתה יכול לשכנע את רוב האנשים כאן שהמשבר הזה לא גרם לכל הדברים האלה וכל מי שמופיע בטלוויזיה ומראה הפסדים קשים הוא חרטטן או טיפש

וברור לנו שאלה שמגיעים לטלוויזיה הם טיפה בים לעומת אלה שחווים את זה ופשוט לא מגיעים לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו. 

אותם אנשים שלא מתו בזכות הצעדים המהירים שאתה קורא להם קיצוניים כוללים הרבה מאד צעירים. וכל יום מתפרסמות עוד ועוד ידיעות על הנזקים ארוכי הטווח שהנגיף גורם לצעירים ולילדים.

אם היה לנו מקרה אחד של הדבקה הארוע כמו משחק הכדורגל באיטליה עדיין היינו כלואים בבתים. תגיד תודה על הצעדים החריפים. כל החכמולוגים שצועקים עכשיו מגעבים חתוצאות, לא למצב שהיה בתחילת מרץ.

אני רוצה להזכיר לך את מה שקרה בסיאול, בליין אחד שעבר בכמה מועדונים, הדביק עשרות אם לא יותר וגרם לאלפים להכנס לבידוד. אתה חושב שהישראלים ירצו להכנס לבידוד? שכחת איזה נזק כלכלי נגרם בגלל אותו בידוד?

אם בארוע כזה תהיה הדבקה המונית סעיף האישום לא יהיה לפי תקנות האיור על התכנסות, אלא לפי החוק על הפצת מחלה. כאן כבר מדובר בכמה שנות מאסר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

בוא נסכים על זה שבמקרה זה יצא שפיטרו אותו ובמקרה היו לו בעיות כלכליות והוא ביקש מבעל הנכס שיוזיל לו עלויות וגם אבא שלו נפטר, אז אתה טוען שהוא התאבד כי אבא שלו נפטר, אני טוען שבנאדם שצובר חובות לאנשים ומגיע למצב שהוא מתחיל לבקש הקלות הוא בדרך הנכונה להתרסקות שיכולה להוביל אותו להתאבד (וכתבתי את זה כאן הרבה לפני שהוא התאבד) אז זכותך לא להסכים איתי

בעיות כלכליות שלו התחילו הרבה לפני הקורונה. הקורונה בשילוב מוות של אביו כנראה הייתה הקש האחרון.

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

אם אתה לא רואה טלוויזיה ולא קורא עיתונים ולא מודע (או לא רוצה להיות מודע) לכל אותם מקרים של בעלי עסקים שמתראיינים ומראים שהכל עבד כמו שצריך עד שהגיע המשבר הזה ועכשיו הם נאלצים לסגור,

אם אתה לא באמת לא רואה את כל המקרים האלה אז פשוט תחסוך מאיתנו תגובות בסגנון "אלה סתם כותרות מפחידות" "בטוח שהכל היה שם ורוד לפני" וכו'

אתה לא באמת חושב שאתה יכול לשכנע את רוב האנשים כאן שהמשבר הזה לא גרם לכל הדברים האלה וכל מי שמופיע בטלוויזיה ומראה הפסדים קשים הוא חרטטן או טיפש

וברור לנו שאלה שמגיעים לטלוויזיה הם טיפה בים לעומת אלה שחווים את זה ופשוט לא מגיעים לשם.

אני חושב שהרבה מאוד עסקים בקושי החזיקו מעמד גם לפני הקורונה. הסגר ריסק אותם סופית. כל אלה שמספרים "לפני הקורונה הכל עבד נהדר" מניסיון אישי חלקם הגדול בקושי יודע את הסיסמה לחשבון הבנק שלו באינטרנט. הם פשוט ראו כסף נכנס, התגלגלו על המחזור והחיים המשיכו עד שהקורונה שמה ברקס לסיבוב שהם עשו. בקיצור אל תיקח כל מילה שמישהו זורק בתקשורת כאילו מדובר ב-10 הדברות.  

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, sperial כתב:

@Transporter הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו. 

אותם אנשים שלא מתו בזכות הצעדים המהירים שאתה קורא להם קיצוניים כוללים הרבה מאד צעירים. וכל יום מתפרסמות עוד ועוד ידיעות על הנזקים ארוכי הטווח שהנגיף גורם לצעירים ולילדים.

אם היה לנו מקרה אחד של הדבקה הארוע כמו משחק הכדורגל באיטליה עדיין היינו כלואים בבתים. תגיד תודה על הצעדים החריפים. כל החכמולוגים שצועקים עכשיו מגעבים חתוצאות, לא למצב שהיה בתחילת מרץ.

אני רוצה להזכיר לך את מה שקרה בסיאול, בליין אחד שעבר בכמה מועדונים, הדביק עשרות אם לא יותר וגרם לאלפים להכנס לבידוד. אתה חושב שהישראלים ירצו להכנס לבידוד? שכחת איזה נזק כלכלי נגרם בגלל אותו בידוד?

אם בארוע כזה תהיה הדבקה המונית סעיף האישום לא יהיה לפי תקנות האיור על התכנסות, אלא לפי החוק על הפצת מחלה. כאן כבר מדובר בכמה שנות מאסר.

קודם כל אני חושב שהצעדים האלה עשו כאן כל כך הרבה נזק שלא יעשו את זה שוב

מאמין שגם אם יחזו כאן 3000 4000 חולים בגל הבא פשוט ישלימו עם זה וזהו

ואם יגיע בנאדם לאולם וידביק אני מניח שזה שווה ערך לזה שהוא ילך לים או לשוק הכרמל וידביק

ופשוט אין מה לעשות.

לפני 8 דקות, ChemGuy85 כתב:

בעיות כלכליות שלו התחילו הרבה לפני הקורונה. הקורונה בשילוב מוות של אביו כנראה הייתה הקש האחרון.

אני חושב שהרבה מאוד עסקים בקושי החזיקו מעמד גם לפני הקורונה. הסגר ריסק אותם סופית. כל אלה שמספרים "לפני הקורונה הכל עבד נהדר" מניסיון אישי חלקם הגדול בקושי יודע את הסיסמה לחשבון הבנק שלו באינטרנט. הם פשוט ראו כסף נכנס, התגלגלו על המחזור והחיים המשיכו עד שהקורונה שמה ברקס לסיבוב שהם עשו. בקיצור אל תיקח כל מילה שמישהו זורק בתקשורת כאילו מדובר ב-10 הדברות.  

תשמע אפשר להגיד את זה על הרבה תחומים

קח לדוגמא חברות הגברה שהרווחים של מרץ-מאי מחזיקים אותם כמעט שנה קדימה

ברור שאם תסתכל להם על דצמבר-פברואר תוכל להגיד לי "הם בקושי הכניסו כסף מה אתה בא לספר לי סיפורים"

אבל תסתכל על היומן הזמנות שלהם למרץ-מאי 2020 ותראה איך זה מתקן את עצמו והכל מסתדר.

אני בטוח שיש המון ענפים כאלה

לצורך העניין בוא תבטל לאילתים את יוני-אוגוסט

ותחזיר אותם בספטמבר לשגרה, ברור לך שרובם לא ישרדו

על  כל בנאדם שמתראיין אפשר להגיד "בוא נקח אותו בערבון מוגבל, בטח העסק שלו היה בקרשים עוד לפני" אבל עובדתית ברור לנו שאנשים ממשיכים להמשיך לשלם חשבונות ולא מכניסים כסף אז מה ציפינו שיקרה?

אל תשכח שכל עסק כזה שנופל, משאיר אחריו אנשים שהוא חייב להם כסף ולא יראו את הכסף בקרוב

ואז אותם אנשים צריכים להשלים את זה מאיפשהו

וזה יוצר אפקט דומינו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי אתמול פוסט מעולה של האוורד מרקס, יו"ר של קרן השקעות מצליחה מאוד, שמדבר על אי וודאות וקבלת החלטות, בהקשר לסיטואציה הנוכחית:

https://www.oaktreecapital.com/insights/howard-marks-memos

ממליץ מאוד לכל משתתפי השרירשור הזה לקרוא, הוא מסכם הרבה מאוד נושאים שדוברו כאן בצורה ענינית, ברורה וקלה לקריאה. 

זה קצת ארוך אבל בהחלט שווה. הוא מביא כמה ציטוטים טובים בתוך הטקסט שנראים כאילו נכתבו עבור חלק ממשתתפי הדיון פה, למשל, הציטוט הזה של John Kenneth Galbraith:

ציטוט

We have two classes of forecasters:  Those who don’t know – and those who don’t know they don’t know. 

וציטוט של Ian E.Wilson (יו"ר GE לשעבר):

ציטוט

No amount of sophistication is going to allay the fact that all of your knowledge is about the past and all your decisions are about the future.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...