Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

@khalil

בוא נתחיל:

ארה"ב 6% בריטניה 13% ספרד 10%.

רוצה להמשיך?

ישראל, עם קצת פחות מ-2% היא החריגה, אבל עדיין, התמותה משפעת היא בסדר גודל של 0.1%. יחי ההבדל הקטן.

שוב, בשפעת לא יושבים וסופרים כל נדבק שמת, אני מסתכל על חריגה בתמותה כללית.

זאת השוואת תמותה כללית באירופה 2018 מול 2020

Image

זאת תמותה כללית בבריטנה בהשוואה שנות שפעת קשה

a_haimes_virus_that_turned_up_late_graph2a740.jpg

אין שום דרמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, garicho כתב:

מחלת הקוואסאקי נקשרה בווירוסי קורונה עוד בשנת 2005. לא מדובר במשהו חדש. בנוסף, מדובר על כמה עשרות חולים במחלה מתוך מאות אלפי ילדים שכבר נדבקו והבריאו. ואם תופסים אותה בזמן סיכוי ההחלמה מאוד גדולים - מעל 99%. אני לא אומר שמדובר במחלה קלה, אבל בוא ניקח דברים בפרופורציה.

למשפחה כן - לוירוס הספציפי מן הסתם לא כיוון שלא היה קיים בשנת 2005.

אבל למיטב ידיעתי אין הוכחה של סיבתיות אלא של סטטיסטיקה.

והנה רק בהתפרצות הזו מדברים על כמה וכמה ילדים שנפטרו מדמוי קוואסאקי בבריטניה וכנראה בעוד מקומות באירופה.

@khalil זה חצי שקר, כיוון שעם הסגר אין למשל תאונות דרכים כמעט, אין תאונות עבודה כמעט.

התנועה בחוץ בכלל בחודשיים האחרונים נמוכה מאוד, ולכן התמותה בכלל ירדה, אבל הקורונה יותר מפיצתה על זה.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, m3x7r3m3 כתב:

@khalil זה חצי שקר, כיוון שעם הסגר אין למשל תאונות דרכים כמעט, אין תאונות עבודה כמעט.

התנועה בחוץ בכלל בחודשיים האחרונים נמוכה מאוד, ולכן התמותה בכלל ירדה, אבל הקורונה יותר מפיצתה על זה.

חלאס לחזור על דברים, הסטטיסטיקה זהה בשבדיה, אין שם סגר, יש חריגה בתמותה, והיא לא שונה מחריגה של שנות שפעת קשה.

סגר גם מגדיל תמותות אחרות, כמו אנשים שלא מגיעים לבתי החולים בגלל ההיסטריה, רק לכולם נוח להתעלם מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שאתה לא חושב שאני דביל ואתה כותב שבשוודיה ההתנהלות היא רגילה לחלוטין

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, khalil כתב:

שוב, אני חוזר על המצב בשטח, יש חריגה בתמותה, היא דומה חעונות עם שפעת קשה (עם ההבדל בזמן מופע החריגה, בשפעת זה באמצע החורף, קורונה באה בסוף חורף תחילת אביב), ממוצע גיל המתים ממנה קרוב עד זהה לתוחלת החיים, ולא ראיתי שום דיווח על צעירים ובריאים שמתו ממנה.

מעבר לטעות בניתוח הנתונים שכבר העירו לך לגביה מספר פעמים (לגבי השוואת גיל המתים לתוחלת החיים של תינוק שנולד) אתה עושה פה טעות נוספת ומכריז שקורונה היא מחלה שבאה בסוף החורף ותחילת האביב ומשווה לשפעת שמתפרצת בעיקר בחורף. לא רק שזאת לא הסקה הגיונית בגלל שהקורונה רק "נוצרה" בסביבות דצמבר, וכמובן לקח לה זמן להתפשט, אלא מספיק לראות את מה שקורה בברזיל, שכמובן ממש לא נמצאת בסוף החורף/תחילת האביב, כדי להבין שזאת לא מסקנה סבירה.   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, khalil כתב:

איפה כתבתי את זה?

המשפט הזה:

לפני 12 דקות, khalil כתב:

חלאס לחזור על דברים, הסטטיסטיקה זהה בשבדיה, אין שם סגר, יש חריגה בתמותה, והיא לא שונה מחריגה של שנות שפעת קשה.

הטריגר הוא בכלל לא הסגר, אלא התנהלות רגילה מול התנהלות לא רגילה.

ובשוודיה ההתנהלות לא רגילה ולכן ההשוואה לא נכונה ואתה טועה, או שאתה מטעה וחושב שאני דביל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה מאלה .. לא יודע לגבי שאר העולם, יודע לגבי ישראל,

חוץ מהיסטריה משוגעת,  לא היה פה כלום ושום דבר.

כבר חודש שתל אביב מפוצצת אנשים, עוד מעט הטיסות יחזרו והכל יחזור להיות מה שהיה.

תודה על ההזדמנות לקנות סחורה בזול בבורסה ויהי שלום 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, BarryG כתב:

מעבר לטעות בניתוח הנתונים שכבר העירו לך לגביה מספר פעמים (לגבי השוואת גיל המתים לתוחלת החיים של תינוק שנולד) אתה עושה פה טעות נוספת ומכריז שקורונה היא מחלה שבאה בסוף החורף ותחילת האביב ומשווה לשפעת שמתפרצת בעיקר בחורף. לא רק שזאת לא הסקה הגיונית בגלל שהקורונה רק "נוצרה" בסביבות דצמבר, וכמובן לקח לה זמן להתפשט, אלא מספיק לראות את מה שקורה בברזיל, שכמובן ממש לא נמצאת בסוף החורף/תחילת האביב, כדי להבין שזאת לא מסקנה סבירה.   

לא עזיתי שום טעות, מציין עובדות ברורות לגבי פרופיל המתים ומספר המתים מהמחלה. וברור שקורונה תלויה בזמן התפשטות, אני מציין את האיחור שלה, בשביל שמי שרוצה לטעון "זה לא שפעת, אידיוט" שיעלה את הגרפים של התמותה ויזיז את גרף הקורונה שלושה חודשים אחורה ויראה שהשפעה היא בדיוק זו של שפעת.

יש לזה השלכה ליחס למחלה ומה עושים הלאה, אני מסתכל על הנתונים ולא רואה שום דבר שמצדיק את רמת ההיסטריה של האנשים לגביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם מדובר "רק" על "שפעת" שהורגת אנשים 10 שנים מוקדם מדי, הורגת ילדים ב-3 חודשים פי 6 ממה שהיה בכל השנה שעברה, ומשאירה כמויות של צעירים עם פגיעות לטווח בינוני לכל הפחות (אולי לכל החיים).

זה מצדיק כל מילימטר מההיסטריה.

ואנחנו עדיין לא יודעים את מה שאנחנו לא יודעים. כמו שפתאום אחרי חודשיים מגלים ש-SARS-CoV-2 כנראה גורם לקוואסאקי בילדים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את זה ביותר היפרבולי? התמודדנו עם מחלות מדבקות בעלות השפעה דומה לאורך כל ההיסטוריה, עניין דל כל כמה שנים, ולא היה צריך את כל זה, בזמן שפעת הונג קונג התקיים וודסטוק, עכשיו זה הגיוני להסתגר בבתים? מי שמפחד שינעם לו בבית, לא קובעים מדיניות ציבורית ע"ס היפוכנדרים מתודלקים מקמפיין תקשורתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אם ההשוואה שלך היא לזן כזה או אחר של שפעת, תפאדל, אני מחוץ למשחק.

אם עד עכשיו לא הבנת למה ההשוואה לשפעת לא נכונה אז באת נעול בדעתך, ושום הוכחה לא תזיז אותך מאותה דעה.

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

* ט.ל.ח. הוכחה תיחשב ככזו רק לפי החלטתו הבלעדית של חליל, ואינה ניתנת לערעור.

כבר לפני 3 שעות הבנתי את המטריה

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, David32 כתב:

שוב חזרנו, בעמוד 492, לזה שקורונה זאת שפעת עם יחצ.

מדהים.

אנדר/אובר 10 (עמודים) עד שמוזכרים השואה/היטלר?

אנדר/אובר 3 (עמודים) עד לטענה שהקורונה לא פוגעת בצעירים?

דבר אלי עם היחסים. נתחיל לגלגל פה קצת כסף (גם אם רק מדומה).

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הורגת ילדים ב-3 חודשים פי 6 ממה שהיה בכל השנה שעברה,

מה? על מה אתה מדבר? דווקא ההפך, יחסית לשפעת התמותה בקרב ילדים מהמחלה מזערית (עד לא קיימת). אשמח לראות נתונים שעליהם אתה מתבסס פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, EliC25 כתב:

תגידו, מישהו קיבל כסף מבטוח לאומי מעבר למקדמה של ה2000 שח?

@EliC25

קבלתי ב-12.

מזל גדול - היה לי לאן לחזור, בדיוק מחר החל"ת שלי היה אמור להסתיים.  וחזרתי לעבוד בשבוע שעבר.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...