Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה DevOps ?

asa160
שימו לב! השרשור הזה בן 808 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

"מה זה devops" זה כמו לשאול "מה זה מפתח תוכנה".

כמו שמפתח תוכנה יכול להיות BE/FE/FULLSTACK, בטכנולוגיות Web/Object oriented או אפילו SCALA או אסמבלי רחמנא ליצלן -

כך גם בשוק העבודה devops יכול להיות איש IT מסורתי שנוגע בחומרה פיזית אבל גם יודע לכתוב bash/python/go, או אדם שתפקידו לנהל תשתיות ענן נטו (AWS/GCP/Azure - בין אם בתשתיות וירטואליזציה "מסורתיות" או יותר בעולמות הקונטיינרים). Devops יכול להיות גם מפתח תוכנה פרופר שממש את תפקיד Site Reliability Engineer שזה יישום מעשי של Devops בתפקיד שהוגדר על פי גוגל (יש ספר שמתאר את התפקיד בצורה מדויקת ביותר).

תפקיד נוסף שאפשר לצמצם בתיאורו ולקרוא לו "Devops" הוא כל עולם ה-CI/CD - התמחות מקצועית ועולם בפני עצמו.

בקיצור הקשת רחבה מאד מאד והרעיון הכללי הוא לשכלל את תפקיד איש ה IT העייף באדם עם יותר "skill", שמתעסק בטכנולוגיות חדישות ושיודע לפתור דברים בצורה מאד יצירתית, בעיקר כדי לצמצם את הפערים בין עולמות ה-IT (OPS) לעולמות ה- Dev.

הסיבה שיש כל כך הרבה משרות Devops זה כי המון חברות משתמשות בבאזז וורד הזאת בשביל לתאר תפקידי IT מסורתיים, אבל כן יש התעוררות גם בעולמות ה"טרנספורמציה הדיגיטלית" - public/hybrid clouds, containers וכו'.

מתנצל על כל כאב הראש אם זרקתי פה יותר מדי מושגים לאוויר.

לפני 7 שעות, llaavvii כתב:

יהיו לו גם לא מעט נסיעות לחו"ל אם הוא יעבוד בחברות בינלאומיות,

אני לא מסכים עם ההצהרה. בתפקידי הקודם היו לי המון נסיעות לחו"ל כי הייתי איש IT מסורתי והייתי צריך להקים פיזית ארונות מחשוב באתרים ברחבי העולם.

בתפקידי הנוכחי אין לי צורך אפילו להגיע למשרד כי תשתיות המחשוב שלי הן מבוססות ענן ואין שום סיבה שאקום מהכיסא כדי לגשת למשאב כזה או אחר (ואין סיבה לחברה לשלם לי על נסיעות).

הסיבה היחידה לנסוע לחו"ל זה אולי בשביל קורסים מתקדמים, אבל יש כל כך הרבה בארץ שזה גם מיותר.

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, asa160 כתב:

החכמתי חברים תודה.
מסלולי התקדמות ושכר?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

בחברות קטנות יכול להיות "one man show" (אם זה טוב או לא - תלוי בבן אדם ובתנאים)- ולכן אני לא רואה מסלול התקדמות יוצא דופן אלא אם יש תכנון עתידי ליצור צוות ולהרחיב את הפונקציה של devops. מה שכן מקבלים זו המון אחריות ויכולת להוביל מקצועית. 
בחברות גדולות יותר / ספקי שירות יכולים להיות גם מספר צוותים מקבילים שנקראים ״devops " כאשר כל צוות אחראי על תחום שונה, ולכן אני לא רואה הבדל ממשי בין devops למיניהם בסיטואציה הזאת לבין מפתחי תוכנה (מבחינת מסלולי התקדמות). מי שטוב ומעוניין יוכל להתקדם במעלה הדרגות (זה תלוי ארגון כמובן).

מבחינת משכורות- מניח שעבור junior ללא ניסיון בשנים הראשונות הן לא יהיו גבוהות במיוחד, אבל ככל שמתקדמים מקצועית המשכורות הופכות להיות דומות מאד למשכורות של מפתחי תוכנה.

מסלול הקידום מבחינת שכר יכול להיות מתגמל מאד- כל עוד מתאמצים ללמוד דברים חדשים כל יום, כל עוד לומדים טכנולוגיות חדשות מתוך רצון אמיתי ועניין בטכנולוגיה וכל עוד נמצאים בארגון הנכון שמאפשר פיתוח מקצועי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר לIT המסורתי הוא רק במקרה שבו יש סביבת פיתוח / PROD על תשתיות פיזיות. כתפקיד הוא לא אמור להתעסק עם התקנת WIN על לפטופ או ה FW. בארגונים קטנים יכול להיות שהוא יתעסק בזה כי הוא ה"איש הטכני" ויש אחד כזה בארגון.

לדעתי למתחילים שווה לנסות להגיע לחברות קטנות/בינוניות  שנמצאות בסביבות ענן. אחרי כמה שנים של עבודה עם מגוון טכנולוגיות אפשר להתקדם ולהוביל צוות כזה בחברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משפט המפתח הוא המשפט האחרון של shay_u - להשקיע בללמוד את הדברים החדשים והעדכנים בתחום. 

קצב ההתפתחות בסביבות תוכנה הוא מהיר מאד ובמידה ומי שעוסק בתחום לא דואג ללמוד "להמציא עצמו מחדש" באופן שוטף הוא עשוי למצוא את עצמו "לא רלוונטי" תוך שנים ספורות. 

דוגמא, מחברה שעבדתי בה בעבר, אנשי תמיכה שלא טרחו להכיר linux בזמנו  אפילו לא ברמת שימוש בסיסי בפקודות ונותרו בסביבת windows , גרמו לספקים לעזוב את החברה אחרי שהבינו  שהנציג המקומי אינו מסוגל לתמוך במוצרים שלהם אפילו לא ברמה של tier 1 . בנוסף, אם כבר מתעדכנים במערכת הפעלה אחת, רצוי ומומלץ להכיר יותר סביבה ולא להנעל רק על RH למשל.

המעבר לסביבה וירטואלית, ענן, וכל הכרוך בכך מחייב לימוד תמידי ורק כך ניתן יהיה להתקדם. אם היום אתה יודע docker רצוי מאד שתכיר ותדע kubernetes.

אותו הדבר לגבי בסיסי נתונים, כלים של גוגל, כלים בקוד פתוח (ELK למשל).

אני לא בא ליאש אף אחד, אבל מנסיון במגוון תחומים, המירשם להישרדות בהייטק מחייב להכיר את מה שכתבתי כאן. 

אגב, הדבר נכון גם לגבי מתכנתים. כדאי לעקוב אחרי פופולריות שפות התיכנות כדי לראות לאן הרוח נושבת. למשל כאן: https://www.besanttechnologies.com/top-10-programming-languages-to-learn  או כאן https://towardsdatascience.com/top-10-in-demand-programming-languages-to-learn-in-2020-4462eb7d8d3e

לפות"ש - ככל שהיורש ישקיע יותר וירכוש ידע כך גם ירחיב את ספקטרום ההזדמנויות בעבודה ויתקדם בשכר. 

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, m3x7r3m3 כתב:

היה היה DevOps במחלקה הקודמת, עבד חצי משרה בערך, כל יום שהוא היה - תקלה חדשה, כל מה שנגע שבר.

כל יום שהוא לא היה לא נשברו דברים, לא נפלו שרתים, האפליקציה לא קרסה וכו'

אצל מעסיק קודם היה לי משהו דומה.

כל פעם שהיה נשבר משהו ב production שאלה ראשונה שהיינו שואלים - מה הקורס האחרון ששלחו את הבחור ללמוד

ובהתאם היינו יודעים איפה לחפש את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתו זה היה משהו מיוחד, לי לא היה בכלל גישה (או רצון) להתקרב לדומיין שלו, ככה שהכי הרבה יש צעקות לא עובד לא עובד, ואז אני אומר השרתים למטה, וחוזר למסך שלי

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MCSA  זה נחמד, אבל זה מיקרוסופט. לא שיש לי משהו נגדם אבל עדיף לדעתי יותר לכיוון הכשרות של RH ולהמשיך משם 

למשל זה https://www.practicu.com/קורס-DevOps-Ansible/מבוא-ל-DevOps

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, renault5 כתב:

השאלה איך מגיעים לתפקיד devops ?

קורס MCSA?

עכשיו אנחנו מגיעים למהות ה״בעיה״.

תפקידים שהם IT יותר - אולי על סמך הסמכות.

התפקידים שהם יותר לכיוון הפיתוח וכו - זה משלים - רוב הdevops שאני מכיר צמחו מניסיון קודם (בIT, או QA ואז אוטומציות) או מתואר.

רוב השרתים הם לא windows אלא לינוקסים למינהם וכשמדברים על פלטפורמות ענן אז יש את AWS וחבריו.

• רעיון טוב! 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הפרטי שלי: ילד מחשבים, הפך לנער מחשבים שהפך למבוגר מחשבים ... עשה קורס סייבר במכללה והרשים בתהליך הגיוס. אמרו לו שממש רואים אצלו את הלהט בעיניים לתחום.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה המצב והרקע שלו - זה ללא ספק אופציה טובה מאוד.

אתו דגש כמו קודם - חשוב שלא יהיה ״לבד״ - אלא שיהיה חלק מצוות חזק סביבו.

ככל שיקח את זה יותר לכיוון הכתיבת קוד ופלטפורמות ענן מאשר IT קלאסי - ככה הוא ירוויח יותר (לדעתי ומהכירותי)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2020 בשעה 15:41, llaavvii כתב:

שכר הוא לא של מתכנת אבל מקום סביר באמצע...

כנראה שזה תלוי איפה.

חבר שלמד איתי ועובד במשרת DevOps (כולנו בלי ניסיון) מרוויח לא פחות ממה שאנחנו מרוויחים בפיתוח.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...