Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה DevOps ?

asa160
שימו לב! השרשור הזה בן 802 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבן שלי התקבלה לתפקיד ג'וניור DevOps. מה דעתכם על התחום הזה ? מה הן רמות השכר כעבור שנתיים וחמש שנים. ובכללי כל תובנה מהחברים בתחום..

תודה

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DevOps זה הממשק בין המפתחים לבין המיישמים של התכנה במערך ה IT , או במילים פשוטות ביצוע ההתקנות וההתאמות לסביבת החומרה. 

בעולם שבו הרוב תוכנה DevOps זה הגוף שנקרא בתעשיה - העברה מפיתוח ליצור.  השרשרת המסורתית של פיתוח- הנדסה- העברה מפיתוח ליצור- יצור-הנדסת יצור -תחזוקה ושרות על שלל השילובים הפכו היום תהליך "מקוצר" שבו DevOps משלב כמה פונקציות בתהליך בין המפתחים למוצר שמשרת את המשתמשים. 

DevOps טוב, חוסך הרבה כאב ראש. וככל שהוא יודע לבנות תהליכי אוטומציה יעילים אמור להיות לו קל יותר כי אם לא אז זו עבודה "שחורה" נוספת במסגרת העבודות בסביבת IT ( יעני מיחשוב ותשתיות) 

ככל שתהיינה לו הסמכות של יצרנים וספקי תשתיות שכרו יעלה בהתאם ( הסמכות למשל של AWS או AZURE ) 

image.thumb.png.3fea3b2447ebdf6ceeb260f316bc9faa.png

https://msendofsupport.activetrail.biz/8.6-Azure-dev

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יותר ויותר ביקוש לאנשי DevOps עם נסיון בשוק כך שהוא נכנס למקום לא רע,
יהיו לו גם לא מעט נסיעות לחו"ל אם הוא יעבוד בחברות בינלאומיות,
שכר הוא לא של מתכנת אבל מקום סביר באמצע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הסמכות מתקדמות וכמה שנות ניסיון, וידע מצויין בתכנות. 

האחרים הם "פועלים שחורים" שמתקינים תוכנות. משנים קונפיגורציות, מעבירים משאבים בין מכונות ועובדים שעות ארוכות.

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק שzaf מכיר כנראה שונה משלי.

הסמכות לא ממש מזיזות לאף אחד (ובטח שלא את השכר). התמחות וניסיון בפועל יותר. (אולי במשרה הראשונה - זה כמו לדעת שפת תכנות - למפתח מתחיל אולי זה משנה - למנוסים זה יותר סמנטיקה לעומת ניסיון מקביל מוכח)

רוב הdevops שאני מכיר הם או בוגרי תואר או לא , מעבר לזה הסמכות זה נחמד לעשות במהלך העבודה אם צריך משהו נקודתית אבל אחרת הטכנולוגיות פשוט זזות מהר מדי מכדי שזה ישנה.

תפקידי dev-ops השתנו מאוד בשנים האחרונות עם המעבר לטכנולוגיות ענן וההשפעה שלהם בסקייל ובתפעול של החברה דיי משמעותיים.

אם הdevops עדיין נוגע ״בברזלים״ ולא בdeployment לענן - הייתי מוודא שיש לזה סיבה טובה. בכלליות זה הפך למטרייה קצת רחבה של יכולות.

אלו שעוסקים בדברים שקשורים לסקייל של החברה , כמות השרתים וכו - משתכרים ועוסקים בדברים קרובים מאוד למפתחים.

אם המטרה של הבן היא פיתוח - זה קרוב אבל עדיין לא זה - וצריך לוודא שזה מה שהוא רוצה או שהוא עובר למה שהוא רוצה בטווח של שנים בודדות.

בחברות גדולות שאני מכיר - זה שני מסלולים נפרדים לגמרי. בקטנות זה יותר פלואידי.

כמו בפיתוח - הכי חשוב לעובד חדש בלי ניסיון - צוות חזק מסביבו ללמוד ממנו.

• אהבתי 1
  • מעניין 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, stum כתב:

Devops זה ההוא עם זקן, לא מסופר, מסתובב לו בחולצת ספיידרמן ונעלי אצבע.

יום בלעדיו - כל הסניף עולה באש.

אחד המקצועות החשובים.

היה היה DevOps במחלקה הקודמת, עבד חצי משרה בערך, כל יום שהוא היה - תקלה חדשה, כל מה שנגע שבר.

כל יום שהוא לא היה לא נשברו דברים, לא נפלו שרתים, האפליקציה לא קרסה וכו'

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

😂

פגשתי גם את אלו וגם את אלו.

הטובים - היו מעולים וחסכו לחברות המון זמן שרת , שיפרו את החווית משתמש בשירותים והיו ממש אנשי מפתח לserviceים.

הגרועים לעומת זאת - כמו שכתבת...

זה ללא ספק עניין טריקי.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Liviur השוק שלך ושלי זהים, לא מדובר על תארים, מדובר על הסמכות. אני מניח שאתה מכיר את מודל התמחור למשל של AWS, כמה יעלה לך אם האיש שלך לא מוסמך שלהם וכמה אם כן. רמז אם יש לך "בבית" איש devops בעל הסמכה של AWS,  המחיר יורד משמעותית. 

לא כולם מעוננים היום, לא מעט מתבצע על ברזלים bare metal משלל סיבות, חלקן אינן קשורות ליכולות או יכולות התכנה. אבל אופי העבודה הוא אמנם בהיי-טק ותכנה אבל זה ה"עבודה השחורה" יותר. 

כן נדרש ידע בתכנות, זה בוודאי נחוץ לצרכי אוטומציה. וככל שאתה טוב יותר גם תוכל לבצע הפצה רחבה אוטומטית - רוצה אתגר? תכנן את ההפצה והיישום של שידרוג תוכנה בשרתים של גוגל , על פני אלפי שרתים בו זמנית מבלי לגרום לקריסת השרות. - זו המהות של devops מתקדם. 

נכון, אפשר לעבור מ devops לפיתוח, השאלה היא פיתוח של מה? אתרים ושירותי ווב? או ליבת הרשת דור 6 . 

עריכה אחרונה על ידי zaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר אגב על העבודה הנוכחית שלי - אלא יותר מההכירות שלי בסטארטאפים  קטנים/בינוניים.

ההסמכות האלו אפשר לעשות on the fly במהלך העבודה. אני לא מכיר את זה שזה משפיע ישירות על הקבלה / תנאים.

בכל אופן - כאמור - זה לא ישירות התחום שלי אז :)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Liviur כתב:

😂

פגשתי גם את אלו וגם את אלו.

הטובים - היו מעולים וחסכו לחברות המון זמן שרת , שיפרו את החווית משתמש בשירותים והיו ממש אנשי מפתח לserviceים.

הגרועים לעומת זאת - כמו שכתבת...

זה ללא ספק עניין טריקי.

תשמע זה לא רק גרוע, זה הזוי. זה היה בנאדם אנטי סוציאלי ברמות קשות (כשדבאופס זה בהגדרה תפקיד סוציאלי, בטח אם אתה היחיד במחלקה), והתעקש לא לדבר עם הפיתוח.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Liviur כתב:

אני לא מדבר אגב על העבודה הנוכחית שלי - אלא יותר מההכירות שלי בסטארטאפים  קטנים/בינוניים.

ההסמכות האלו אפשר לעשות on the fly במהלך העבודה. אני לא מכיר את זה שזה משפיע ישירות על הקבלה / תנאים.

בכל אופן - כאמור - זה לא ישירות התחום שלי אז :)

ברור שאפשר, מי ישלם לך על הזמן , הקורסים והבחינות? זה כסף קטן יחסית אבל לא כל אירגון יעשה את זה. ואספר לך למה. כי הנאמנות של עובדים היום שונה ממה שהיה לפני עשור ויותר ולכן עדיף עובד שמגיע עם הכשרה על אחד שאני אכשיר. וכשאני מכשיר, אני נאלץ "לנעול" בהסכם זמן מינימלי שמחייב את העובד להתמיד אצלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא זה נראה לי מסוג הדברים שישמר עובד.

במיוחד שלא מדובר פה עכשיו בלימודים במשרה מלאה לאורך הרבה זמן.

הנאמנות לפני עשור אגב - לפחות ממה שראיתי לא שונה מהיום.

נראה לי ההבדל הגדול התחיל יותר מוקדם מזה (אני ״מכיר״ את השוק עוד מחיתוליו בשנות ה80 כשאבא שלי עבד בזה והתחילתי לעבוד בו ב2000 - לפני הצבא וחזרתי אחרי הצבא)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...