Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה DevOps ?

asa160
שימו לב! השרשור הזה בן 801 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרגע הזה שאין לך מושג כמה אנשים בתעשייה מרוויחים.

ואתה חושב שאם בחברה שבה אתה עובד השכר המקסימלי הוא X אז זה בטח ככה בכל מקום.

עד שאתה עובר מקום ומבין שהשמיים הם הגבול. הם, וגיל 45.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים פשוט מסתמכים על דברים כאלו:

https://www.ethosia.co.il/salary_report

שמאחוריהם עומדים אינטרסים של חברות בדיווח המספרים וחברות גדולות לא משחקות בכלל בלעבוד עם זה.

זה בדיוק כמו ההבדל אם תסתכל בארה״ב על אתר כמו glassdoor שלפיו לעבור את ה140-150 אלף דולר זה דבר יוצא דופן בכל חברה לעומת אתה כמו levels.fyi שמספר יותר את המספרים האמיתיים.

גם צריך להבין שבחברות הגדולות המשכורת בסיס היא מספר שיכול להיות לפעמים שני שליש ומטה מהשכר השנתי המשוכלל (בין בונוסים מובטחים , מניות , refreshers וכו)

וזה הולך ונהיה יותר משמעותי ככל שעולים בדרגות.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאמר מוסגר - קשה מאוד להתקבל למקומות האלו כדי להגיע לדרגות שכר האלו מן הסתם - אבל הן לא יוצאות דופן במיוחד.

זה פשוט ההבדל בין משכורות באחוזונים ה 50 ממוצע לבין 80-90 שלשם החברות הגדולות שחייבות למשוך מועמדים בטופ מכוונות.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ לצורך כמה שאלות.

לא הפעם הראשונה שאני מתייעץ פה לגבי הסבה ואולי סוף סוף מצאתי את הכיוון, מקווה.

קצת רקע, אני בעל תואר בהנדסת מכונות עם התמחות ברובוטיקה ומכטרוניקה וכיום עובד כמהנדס אפליקציה רובוטית (תפקיד ראשון של אחרי תואר). בפועל זה אומר מתן תמיכה ופתרון תקלות ברובוטים. תקלות תוכנה, בעיות מכניות, חשמל - כל מה שקשור לרובוט.

עשיתי קצת חיפוש על התפקיד וראיתי שהרבה הגיעו לdevops לרוב דרך IT, סיסטם או ביצעו הכשרה במקומות כמו אינפינטי לאבס.

הכשרות מסוג זה אינן מתאימות לי כי זה מצריך לעזוב את העבודה.

תמיד הייתי אדם שאוהב לפתור תקלות ובעל אוריינטציה טכנית שזה גם מה שאני עושה בתפקיד הנוכחי שלי.

הבעיה היא שהמשרה שלי מאוד נישתית, לא רואה אופק להתקדמות מקצועית ואני בתחושה שהניסיון שאצבור לא יהיה רלוונטי לרוב המקומות, אז אני רוצה להקדים תרופה למכה ועל כן - הסבה עתידית לdevops.

נתקלתי בקורס של אוניברסיטת בר אילן ואשמח לדעת מה הדעה פה על הקורס, האם הוא מותאם לתעשייה, האם אפשרי להגיע דרכו למשרה, מה נדרש לבצע מעבר לביצוע הקורס (נגיד הסמכות) - או בקצרה, איך אני יכול למקסם את הסיכוי שלי למצוא עבודה והאם אני בכלל ריאלי שזה אפשרי?

ממה שראיתי, אין חובה לתואר במדמח נגיד או לתואר בכלל, מה שמקל על הכניסה.

יחד עם זאת, מה זה אומר מבחינת שכר?

המספרים המדוברים פה https://www.ethosia.co.il/salary_report הם מוגזמים או ריאלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מי שאחראי על הקורסים האלה הוא אייל שחם, בחור מאוד נחמד שיצא לי לדבר איתו ושמעתי ביקורות טובות על הקורסים שלו

(התעניינתי ואפילו נרשמתי לקורס CISO אך דחיתי את ההרשמה עקב אילוצים אישיים).

היות ואני ב IT ופזלתי לכיוון ה DEVOPS, ביקשתי גם את הסילבוס הזה, כשקראתי אותו הבנתי שיש לי בערך 80% מהידע שהם מעבירים שם

ועדיין, אני לא מכריז על עצמי כ DEVOPS למרות שהקפיצה שלי לשם תהיה קצרה מאוד.

קורס זה דבר נחמד, משם להתקבל לעבודה וממש להבין מה עושים הדרך ארוכה

אני נמצא בקבוצה כלשהיא בתחום אבטחת המידע ויש שם הרבה שסיימו קורסים כאלה ואחרים - ומאוד מאוד קשה להם למצוא עבודה

רוצה לומר, לדעתי האישית הבלתי מקצועית בעליל - בלי רקע קודם/ניסיון קודם, קל זה לא יהיה - עם זאת אם זה מעניין אותך ומדבר אליך, תעשה את הקורס, תתחיל להתנסות עצמאית ותחפש את הפתח כניסה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, shachar187 כתב:

המספרים המדוברים פה https://www.ethosia.co.il/salary_report הם מוגזמים או ריאלים?

הם ממוצעים לחברות שמשלמות חברות שמשלמות ממוצע. (כלומר - יש חברות שמשלמות הרבה יותר , במיוחד כשסופרים מניות של חברות מונפקות וכו

לפני כשעה, phpclub כתב:

בול. בגדול על סמך קורס יהיה קשה. הייתי מחפש בעדיפות חברה שעושה גם את התחום שלך וגם Devops או תוכנה והמעבר בה יותר קל או את היתרון היחסי שלך למשרות אחרות - ולא - הסמכות / קורס הם לא יתרון משמעותי שיפתח לך דלתות.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורס לפי הסילבוס נותן הכרות עם עולם המושגים הרלוונטי, לא יודע אם הרבה מעבר. למרות שאני קצת לא בטוח לגבי החלוקה לשעות, מניח שהיא הגיונית.

מן הסתם, הרבה מהעבודה היומיומית מתבססת על ניסיון אחר כך ולמידה תוך כדי.

אם תוכל להתקבל לעבודה בתחום אחרי הקורס זה הימור, כי כנראה שתוכל להתראיין רק למשרות של ג'וניור. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.8.2020 בשעה 17:14, stum כתב:

עד שאתה עובר מקום ומבין שהשמיים הם הגבול. הם, וגיל 45.

נו באמת, גיל 45?

במקום העבודה הנוכחי ובמקום העבודה הקודם (וגם במקום העבודה של בת הזוג) יש הרבה עובדים שחצו את גיל 45.

ראש הצוות שלי בן 54, יש איתי בצוות מישהו שהוא בן 60+ (ולא, זו לא תעשייה בטחונית ולא מקום שעובד בטכנולוגיות מימי הפלמ"ח).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.2.2022 בשעה 01:50, phpclub כתב:

אני נמצא בקבוצה כלשהיא בתחום אבטחת המידע ויש שם הרבה שסיימו קורסים כאלה ואחרים - ומאוד מאוד קשה להם למצוא עבודה

רוצה לומר, לדעתי האישית הבלתי מקצועית בעליל - בלי רקע קודם/ניסיון קודם, קל זה לא יהיה - עם זאת אם זה מעניין אותך ומדבר אליך, תעשה את הקורס, תתחיל להתנסות עצמאית ותחפש את הפתח כניסה שלך.

זה נכון לכל דבר בערך.

כאחד שלא מזמן סיים תואר, הייתי בשלב הזה ואני מודע לקשיים.

אבל כל עוד אני יכול להעשיר את עצמי בפרויקטים אישיים, אז זה אתגר שאני רוצה לקחת.

העולם עצמו יהיה חדש לי ברובו כי אני מגיע מרקע אחר לגמרי, אבל מבחינת מה שנדרש כדי להצליח בזה, זה יש לי.

בתאריך 6.2.2022 בשעה 11:46, garicho כתב:

הייתי הולך על סרטיפיקציות של AWS וכאלה, הרבה יותר נחשב ורלוונטי בתעשיה מאשר כל מיני קורסים כלליים.

אני רואה שיש כמה.

האם יש כאלה שהן מוגדרות כמאסט ולהתחיל מהן?

אגב, מפה יהיה טוב להתחיל קצת ללמוד ולהבין?

https://explore.skillbuilder.aws/learn

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...