Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה DevOps ?

asa160
שימו לב! השרשור הזה בן 781 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 16 שעות, Liviur כתב:

עכשיו אנחנו מגיעים למהות ה״בעיה״.

תפקידים שהם IT יותר - אולי על סמך הסמכות.

התפקידים שהם יותר לכיוון הפיתוח וכו - זה משלים - רוב הdevops שאני מכיר צמחו מניסיון קודם (בIT, או QA ואז אוטומציות) או מתואר.

רוב השרתים הם לא windows אלא לינוקסים למינהם וכשמדברים על פלטפורמות ענן אז יש את AWS וחבריו.

הציעו לי בעבודה הנוכחית קורס ניהול רשתות תקשורת ותשתיות ענן MCSA  שיש בתוכו microsoft azure/ccna/check point/amazon web service 

מעניין אם דבר כזה יכול לקדם לכיון devops או רק לניהול רשתות נטו. 

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2020 בשעה 14:47, asa160 כתב:

הבן שלי התקבלה לתפקיד ג'וניור DevOps.

אצל ליאור כנראה חסרים כמה devops:

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יש לי קימפול של 40 דקות להעביר.

😱

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, renault5 כתב:

הציעו לי בעבודה הנוכחית קורס ניהול רשתות תקשורת ותשתיות ענן MCSA  שיש בתוכו microsoft azure/ccna/check point/amazon web service 

מעניין אם דבר כזה יכול לקדם לכיון devops או רק לניהול רשתות נטו. 

תתחיל משם. 
devops  שלא מבין רשתות זה לא רציני. 

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, borsood כתב:

אצל ליאור כנראה חסרים כמה devops:

😱

זה לא קשור לדבאופס 😕

זה פשוט המון המון קוד קיים שלא משתנה כמעט אף פעם, אבל אנחנו חייבים לגרור אותו איתנו בגלל שזו מערכת פורנזית שצריכה לתמוך בהכל.

בתקווה שבעתיד הקרוב יצליחו לקבל אישורים ממשרדי המשפטים להחזיק רק בינאריים ישנים ולקמפל רק שליש - חמישית מכל זה בכל פעם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בתקווה שבעתיד הקרוב יצליחו לקבל אישורים ממשרדי המשפטים להחזיק רק בינאריים ישנים ולקמפל רק שליש - חמישית מכל זה בכל פעם.

זו הבעיה הקלאסית.

אצלינו היא קיימת מכיוון אחר - אבל עם אותה תוצאה.

משום מה אנשים מאוהבים מלהשתמש בקוד במקום בינארים בנויים מראש ולמשוך רק מה שאתה צריך בצורה פתוחה.

על מקבוק פרו 13״ חלש (2 ליבות , 2 פורטים) - קימפול יכול לקחת צפונה לחצי שעה (בלי טסטים בכלל - עם הורדה של דברים שאנחנו לא צריכים לפיתוח מקומי - אז פוטנציאלית גם יותר) כשבונים נקי (לא incremental build).

והאמת עכשיו שהרחבנו ארכיטקטורות שאנחנו בונים - זה יכול גם להשתולל יותר.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ הבעיה היא בתוך הארגון, כי הכי פשוט למשוך קוד ולקמפל לוקלית, ובשביל למשוך חלק מהקוד ולמשוך בינאריים מוכנים צריך עבודה תשתיתית מתאימה.

אצלנו הארגון מזמן שם, הבעיה שלנו זה דווקא הביורוקרטיה שפועלת על הלקוחות שלנו. אם הביורוקרטיה תפסול את זה - הלקוחות שלנו לא יישארו לקוחות שלנו.

אני עובד על Dell Latitude 7490 עם i7 8650U, יש לו 4 ליבות פיזיות ועוד 4 וירטואליות (HT), עם RAM של 32GB ו-SSD.

לא מכונה מעפנה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו זה קצת יותר מורכב מזה.

אין בעית תשתיות - בנו הכל בפנים שתומך בזה יופי.

(אם אנחנו כולנו מספרים מה יש לנו - אז I9 8 Core בפרו 16״ :) ) המכונה החלשה שציינתי זה האופציה הכי גרועה שאפשר לקבל (שכבר יצאה משימוש) ומיועדת בעיקר כתחנת עבודה כשמשתמשים בvirtual desktops שעליהם נערכת רוב העבודה (רלוונטי לדוגמא לבערך כל AWS או המוצרים מבוססי ענן שלא מריצים דברים מקומית)

הvirtual desktops אגב נעים בין לא רעים בכלל למפלצות ביצועים רציניות.

עריכה אחרונה על ידי Liviur

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו עובדים בשאנטי באנטי על התשתיות, אין טעם להשקיע מלא שעות אדם לסיים עם זה מהר והביורוקרטיה לא תאשר את זה בסוף

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק למקרים כאלו גוגל המציאו את Bazel.

בקצרה: 

גוגל עובדים שיטת ה monorepo.

משמע המון המון אפליקציות יושבות תחת Repository אחד.

דמיין לך מצב שבו מפתח אחד, רוצה לשלוח MR לפרוייקט אחד קטן בתוך כל הסמאטוחה הזו שקוראים לה אפליקציות של גוגל.

כדי למנוע מצב שהבחור יצטרך לחכות 6 שנים כדי שיסתיים בנייה של כל הrepo המציאו את BAZEL.

תפקידו, לקחת מלא מלא קוד לקמפל אותו, ומפה, כל בנייה, בונים רק את החלק שהשתנה או הושפע מהשינוי של הMR הספיציפי הזה.

בניגוד למה שהיית מצפה, זה עובד עם מלא שפות ולא רק JS.

בהרחבה, ניתן להקים "שרת BAZEL" וכל בנייה בסביבת פיתוח מקומית, בעצם תתבצע בשרת.

ואז "מרוויחים" את מהירות הקימפול גם בסביבה המקומית, פלוס, אם מישהו אחר בנה כבר, אתה מרוויח את מה שנעשה ולא צריך לבנות מחדש.

אבל אנחנו עפים פה למחוזות אחרים לגמריי, אז אשאר ב: DEVOPS זה חשוב. אם אתה טוב תעשה כסף, אם אתה לא טוב, תסיים כIT באיזה משרד ממשלתי או חברה מיושנת כלשהי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוגל לא המציאו כלום

זה דבר דיי בסיסי והוא קיים באמזון (חלק מברזיל) , בפייסבוק (פוקוס), בגוגל , בסטארטאפ הקודם שעבדתי בו ובעוד המון מקומות

זה גם לא קשור בשום דרך לאיך הרפוזיטורי בנוי.

להשתמש בprecompiled binaries ולבנות רק את מה שצריך זה פרקטיקה נפוצה לכל פרוייקט גדול.

זה פשוט לא תמיד מתאים ולא להכל.

גם אצלינו בפרוייקט זה מיושם בחלקים מסוימים מן הסתם , אחרת הייתי מחכה קרוב לשעה על מחשב סביר.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר דברים כאלה מתחילת שנות התשעים כשסרגי ולארי היו עוד בתיכון.

במקומות נורמליים כשצריך לבצע קומפילציה ארוכה יש לזה שרת ייעודי.

• רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את כל ה-IncrediBuild וכאלה אבל זה מצריך אותי להיות מחובר ל-VPN, וה-VPN יותר איטי מהחיבור שלי בבית (סיב של פרטנר עם 1GBit/100MBit)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.8.2020 בשעה 16:30, stum כתב:

גוגל עובדים שיטת ה monorepo.

משמע המון המון אפליקציות יושבות תחת Repository אחד.

דמיין לך מצב שבו מפתח אחד, רוצה לשלוח MR לפרוייקט אחד קטן בתוך כל הסמאטוחה הזו שקוראים לה אפליקציות של גוגל.

כדי למנוע מצב שהבחור יצטרך לחכות 6 שנים כדי שיסתיים בנייה של כל הrepo המציאו את BAZEL.

תפקידו, לקחת מלא מלא קוד לקמפל אותו, ומפה, כל בנייה, בונים רק את החלק שהשתנה או הושפע מהשינוי של הMR הספיציפי הזה.

זה נקרא multi-module repository ואפשר לעשות את זה עם כל כלי בילד מודרני (maven, gradle וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2020 בשעה 15:56, FlicK כתב:

סביר באמצע ? ראיתי משרה בalljobs עם שכר של 35 אלף שקל לdevops.

אני מניח שתמיד יש יוצאים מהכלל אבל אני לא מאמין לשכר כזה, אולי לבחור עם נסיון גדול ור"צ, אלו לא מספרים גם של מתכנתים...

בתאריך 10.8.2020 בשעה 22:47, Shay_u כתב:

.

אני לא מסכים עם ההצהרה. בתפקידי הקודם היו לי המון נסיעות לחו"ל כי הייתי איש IT מסורתי והייתי צריך להקים פיזית ארונות מחשוב באתרים ברחבי העולם.

בתפקידי הנוכחי אין לי צורך אפילו להגיע למשרד כי תשתיות המחשוב שלי הן מבוססות ענן ואין שום סיבה שאקום מהכיסא כדי לגשת למשאב כזה או אחר (ואין סיבה לחברה לשלם לי על נסיעות).

הסיבה היחידה לנסוע לחו"ל זה אולי בשביל קורסים מתקדמים, אבל יש כל כך הרבה בארץ שזה גם מיותר.

דוגמא קלאסית זה חברות בטחוניות שם אין אפשרות לעבודה מרחוק על אתר לקוח, מוצאים סיווג לארץ שאתה אמור לעבוד בה וטיסה נעימה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, llaavvii כתב:

אלו לא מספרים גם של מתכנתים...

בחברות קטנות עד בינוניות.

אלו כן מספרים של מפתחים מנוסים בחברות גדולות ואף עולים גבוהה מזה.

לפעמים כשמחשבים פנימה בונוסים ומניות (לא אופציות שהם paper money)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...