Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון גלקסי S9+

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 1049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעוד מספר ימים נגמרת לי האחריות (יבואן רשמי) על המכשיר ויש לי תקלה שאני מתלבט אם לתקן - אין פידבק מלחצן הווליום.

כלומר, אם אני לוחץ אז הלחצן מגיב והווליום משתנה, אבל אין תחושת הלחיצה באצבע, אין הקליק.

אז למה אני מתלבט, כי היום כל הפלאפונים מודבקים ולא מוברגים ולא נראה לי שאיכות הסגירה והאיטום תהיה כמו שהוא יצא מהמפעל וחושש שזה יהיה פתח לתקלות נוספות בעתיד ואז כבר לא תהיה לי אחריות.

למישהו פה יצא לחוות תיקון עם פלאפון מודבק אצל סאני?

היה לי ניסיון קודם איתם עם גלקסי 5 והוא היה חיובי, אבל היתרון שלו היה שהוא הורכב מברגים.

לוותר על התיקון ולקוות שהלחצן ימשיך לתפקד ככה ולא יהרס לגמרי או לנצל את ימיה האחרונים של האחריות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחרי תיקון של טלפון מודבק אין אטימה, בכלל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון, סאני אוטמים את הטלפון מחדש והם היחידים בארץ שיש להם את המכשירים לזה.

בגלקסי S7 שלי לאחר חצי שנה החליפו לוח אם בסאני. הדביקו אותו מחדש והוא עובד נהדר כבר 3 שנים, כולל הרטבה שלו. לא שחיתי איתו אבל הייתי איתו בגשם והפלתי אותו כמה פעמים לכל מיני מקומות רטובים בעבודה.

אני הייתי פונה לממש אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אכן אוטמים או "אוטמים", אבל המכשיר לא עובר בדיקות IP לאחר האטימה, לכן ייתכן שהוא אטום וייתכן שלא.

ובמצב כזה עדיף להתייחס כאילו אין אטימה כלל מאשר להתייחס כאילו יש אטימה עם IP Cert ולהרטיב כדי לגלות שהאטימה לא מספיק טובה.

תברר אם יש אחריות על האטימה, גם אצל סאני, האם ה-IP Cert תקף ולקבל זאת בכתב.

אף אחד לא ייתן לך מסמך כזה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלא כלכך מדאיג אותי שהוא יהיה פחות אטום, אלא שההרכבה תהיה פחות איכותית. נניח שארגיש ואראה שהטלפון נפתח וסאני יתנערו מזה, או חלילה יצוצו תופעות שלא היו ואז אטצרך לתזז את עצמי בחזרה למעבדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון הסגירה אצל סאני נעשית בדיוק כמו השלב האחרון במפעל של סאמסונג, אותה מכונה שמה את הדבק וסוגרת את המכשיר. לא יד אדם. (רק שזו שפה עובדת על בסיס אחד-אחד ולוקחת חצי שולחן, לא סוגרת אלפי מכשירים ביום ולוקחת חצי חדר.....)

אני לא סובל את סאני משלל סיבות, אבל מאז ישור הקו עם סאמסונג, התיקון אצלם איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני כפתור ווליום שלא מחזיר פידבק על לחיצה בדרך לאבד את הפונקציונליות שלו, כדאי לך לממש אחריות ולחיות עם האטימה המחודשת

שבלי קשר אליה אין שום אחריות על נזקי מים גם בטלפון חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Alkash כתב:

איזה מכתב אתה רוצה? אין אחריות על אטימות גם בטלפון חדש מהניילון.

בוודאי שכן, זה נקרא IP Certificate

טלפון שכתוב עליו IP67 או IP68 חייב לעמוד בתקן הזה

מכתב שאומר שהטלפון עם אישור IP Certificate כמו חדש, במקרה של ה-S9+ זה IP68, אתה לא תקבל דבר כזה, תשכח מזה, אפילו אם המכונה היא אותה מכונה, ה-IP Cert לא מגיע מהמכונה אלא מסט בדיקות שמבצעים על הטלפון לאחר האטימה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אתה לא מקבל מכתב כזה גם עם טלפון חדש. וגם אם אתה מכתב איזה פתקית שכתוב עליה IP68 היא שוות ערך לנייר טואלט.
2. אין אחריות לשום נזק מים גם ככה, אז בשביל מה אתה אומר לו לבקש את זה?
3. בגישה הזאת, למה שלא יבקש גם מכתב אישי, בכתב יד, ממנכ"ל סאני ישראל שהוא מבטיח לו שהכל יהיה בסדר עם הטלפון שלו?
אתה יכול לבקש עד מחר כל מה שאתה רוצה, הילד בן ה20 בחנות של סאני יגיד לך שהם לא עושים את זה ואתה מוזמן לעשות עם המכשיר התקול שלך מה שאתה רוצה.
4. ובכללי אני לא מבין למה ללכת כ"כ חזק עם הראש בקיר, כבר טעית כמה פעמים בנושא הזה, והתחלת עם זה שהצהרת בפה מלא שאין אטימות אחרי שום תיקון, מה שכמובן לא נכון.
הם אוטמים את המכשיר מחדש עם מכשיר מיוחד שעושה את זה, סמסונג העולמים משתמשת בו בכל התיקונים שלה בכל העולם.
5.לבן אדם יש מכשיר תקול במסגרת האחריות, אין סיבה לא ללכת לתקן אותו. תכף הוא יצא מאחריות, התקלה תחמיר עד למצב שאי אפשר יהיה להשתמש בטלפון ואז כל מה שישאר לו לעשות
זה לזרוק אותו לפח, כי סאני לא נתנו לו איזה מכתב מונפץ על אטימות מחדש לפני כמה חודשים.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. עם טלפון חדש אתה גם לא מקבל מכתב שהחיישן של המצלמה שלך הוא X והמעבד הוא Y, זה חלק מהספציפיקציה של המכשיר.

2. בטח שיש, כל עוד עמדת בשימוש לפי התקן שיש בספציפיקציה כמובן שיש.

3. מה הקשר לאטימה שאתם טוענים שהיא כמו במפעל הייצור? אבל אף אחד לא בודק את זה, אז אולי כן ואולי לא.

בלי להיכנס לניואנסים של האטימה שכוללת המון המון שכבות שמספיק שבפירוק הוא עיקם איזה חתיכת ברזל כדי שהאיטום יילך פייפן, וזה בהנחה והטלפון מעולם לא נפל וקיבל מכה או דנט, והדבר היחיד שתופס את החלק במקום (ולכן את האטימה מלאה) זה הדבק, אותו דבר שממיסים בפירוק.

4. לא ראש בקיר, שיתקן, שלא יצפה שהטלפון יהיה עם עמידות IP כמו חדש זה הכל.

אין אטימות אחרי התיקון, אטימות נמדדת על ידי סרטיפיקציה של IP, לא ע"י גרמים של דבק או מכונת וואקום.

אין כזה אחרי תיקון.

5. לא אמרתי לו לא לתקן, תסתכל על כל ההודעות שלי בשרשור פה.

המלצתי להתייחס לטלפון אחרי התיקון כאילו אין לו אטימה כלל:

לפני 20 שעות, m3x7r3m3 כתב:

הם אכן אוטמים או "אוטמים", אבל המכשיר לא עובר בדיקות IP לאחר האטימה, לכן ייתכן שהוא אטום וייתכן שלא.

ובמצב כזה עדיף להתייחס כאילו אין אטימה כלל מאשר להתייחס כאילו יש אטימה עם IP Cert ולהרטיב כדי לגלות שהאטימה לא מספיק טובה.

אגב לסבר את האוזן למיטב ידיעתי בשום מפעל חידוש בעולם (שרובם משוכללים בהרבה מהמעבדה של סאני) לא מבצעים בדיקה של IP אחרי החידוש.

היחידה שאולי תשנה את הסיפור זו אפל שמתחילה למיטב ידיעתי עכשיו למכור פעם ראשונה אייפונים מחודשים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשגב מבינתי למה אתה צריך להתווכח -בכח- גם שאתה לחלוטין לא צודק.

1- בניגוד לרייטינג IP, ספסיפיקציה זה דבר מחייב שלא בא עם אותיות קטנות-גדולות של "העברנו את המכשיר את ההסמכה, אבל אנחנו לא מתחיבים בשום צורה". 

2- לא, אין אחריות לנזקי מים. בשביל זה כל החברות טורחות למלא את הטלפונים באינדיקטורים לחדירת נוזל למרות שהן זורקות IP RATING. העמידות הזו נועדה כדי שהמכשיר לא ימות בגשם/מנפילה לשירותים וכדומה, לא שאנשים יתחילו לצלול עם המכשיר (מה שעושים לא מעט). אחריות? הלקוח אומר שהוא לא עבר את המטר-מטר וחצי עומק של התקן, בפועל הוריד את המכשיר ל 3 מטר. אף אחד מהצדדים לא יכול להוכיח.

3- מה שאתה אומר פה מאוד לא נכון, אין ממש "ברזלים שאפשר לעקם" בתהליך התיקון, בכל מכשיר היום כל הבראקטים מוחזקים עם מיליון ברגים. אפילו במקרה ההזוי שהצלחת ברוב כשרונך ליצור בליטה כלשהי- גב הזכוכית ילחץ את הסורר חזרה למקומו וזה לא ישפיע בגרוש על האטימה. את אותו הדבק שממסים בפתיחה שמים אח"כ לסגירה.

4- סרטיפיקציה של IP היא פר דגם/תהליך, לא פר יחידה. גם במכשיר חדש כל מה שבודק את המכשיר על פס היצור זו מכונת ואקום, ומשם המכשיר נארז ונשלח אל המשתמש. גם אחרי תיקון אצל סאני המכשיר נבדק במכונת ואקום דומה.

5- זה תמיד נכון, בלי קשר לתיקון או לא. האטימה שם כדי להוציא אותך ממצבים בעיתיים, לא בשביל שימוש מכוון בתנאים קשים.

*הכותב מתקן בזמנו החופשי מכשירי סלולר בשביל משפחה/חברים וכדומה, כולל החלפות מסך ושאר דרעק שדורש צלילה לתוך המכשיר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. IP Cert הוא חלק מהספציפיקציה, למה נראה לך שלא?

2. האינדיקטורים שם כדי לראות אם יש חדירת מים או נוזלים אחרים, תזכור שה-IP אפילו 68 זה לא לנצח, זה לא לכל עומק, במקרה של ה-S9+ מדובר על עומק של עד 1.5 מטר ועד 30 דקות.

וכל זה נכון למים, לא למי בריכה עם כלור למשל. כלור עלול להמיס חלקים מהדבק איטום ולאפשר חדירת מים ואז האינדיקטור ייצבע.

בשביל עמידות בפני גשם לא צריך IP68, גם לא IPx5 בכלל, שכן 5 זה כבר Water Jets וזה אחרי כל ה-Splashes למיניהם מקור

אגב עמידות בפני נפילה לשירותים גם היא לא מכוסה אלא אם הפלת לתוך אסלה נקייה, כי אחרת החומציות או הבסיסיות של שאר הדברים באסלה ואולי חומרי ניקוי גם לא מכוסה בתהליך ה-IP.

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

2. בטח שיש, כל עוד עמדת בשימוש לפי התקן שיש בספציפיקציה כמובן שיש.

אם לא עמדת בשימוש לפי התקן והורדת אותו ל-3 מטר במקום מטר וחצי כמובן שאין ערבות שהוא יעבוד.

מה שמטעה אנשים פה זה שאיפה אתה יכול לרדת עם הפלאפון לעומק של יותר ממטר וחצי? בבריכה שגם ככה זה לא מכוסה, ובים שגם ככה זה לא מכוסה.

יודע מה? גם צלילה לכוס קולה (למרות שאינה מטר וחצי) גם לא מכוסה.

3. אין ברזלים? ל-S9+ יש מסגרת מאלומיניום מקור, דנט אפילו כזה שאתה לא רואה בעין באותה מסגרת, הורס את האטימה לחלוטין, אם המכשיר עוד לא נפתח, ייתכן והדבק מחזיק אותו במקומו, אם הוא נפתח, ההדבקה לפני הסגירה לא תאטום אותו כי המסגרת שאמורה לאטום בין המסך לגב כבר לא באותה צורה.

4. הסרטיפיקציה היא פר דגם כל עוד תהליך הייצור זהה, כאן לקחת את תהליך הייצור, הוצאת ממנו מכשיר עם סרטיפיקציה, ואז עשית למכשיר הזה דברים במהלך חייו, פתחת אותו, סגרת אותו, הדבקת אותו, התהליך הנוסף הזה לא זכה לשום סרטיפיקציה מאף אחד. הוא לא נבדק אפילו מדגמית.

5. אני רואה איך אנשים מתייחסים לטלפונים עם IP Cert, לפני ואחרי תיקון, ההמלצה מבוססת משם. לא אומר שזה שימוש מכוון בתנאים קשים, אבל אדישות לתנאים קשים בהחלט קיימת.

לפני התיקון זה מתקבל על הדעת, אחרי, אני מציע לא להיות אדישים לדברים כאלה.

* הכותב גם מתקן מכשירי סלולר בשביל משפחה וחברים, אפילו מרכיב פרנקנשטיינים, זמנו חופשי אין לו כל כך למעט הפורום.

אבל יותר חשוב הכותב באחד מתפקידיו בעבר כתב קוד למערכות שעושות את תהליך ה"חידוש" או Refurbish וכתב את ההכשרה לאותן מערכות (כלומר מה צריך אדם כדי שאותו חידוש יעמוד בתקנים שונים).

המערכות שאותו כותב כתב היו במפעלי החידוש הגדולים והמשוכללים בעולם, אלה בין היתר שמוכרים ברשתות חנויות או באמזון.

כאילו בוא, במשך איזה 3 שנים התפקיד שלי היה לצלול לתוך כל התקנים, כל תהליכי החידוש ולמכן או לפחות לבדוק את התקינות של כמה שיותר חלקים כדי למנוע את אותה פתיחה שלא לצורך.

ואנחנו מדברים על מערך שמחזיק אנשים שיודעים בעיניים עצומות לפתוח כל טלפון ולפרק לגורמים קטנים, ועדיין רצו להימנע כמה שיותר מפתיחה שלא לצורך.

אגב השוואת הפין הוירטואלית לגמרי מיותרת, Common Sense היה מספיק פה, המכשיר שעבר IP Cert והמכשיר שעבר תיקון, אפילו במעבדה של סאני, אינם זהים, התהליך אינו זהה, וחלקו אפילו ידני.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- אתה רוצה להתחיל לפרק דברים לגורמי גורמים? אני לא הולך להיות חלק מזה. שורה תחתונה: זה החלק היחיד שמגיע בבירור עם אותיות "שמע, שמנו את זה שם אבל אנחנו לא מתחייבים". בנוגע לשאר החלקים, תנסה לשנות משהו- ותקבל תביעה על מצג שווא (ומוצדקת.)

2- כלור לא ממיס את הדבק. (יש למעשה דבקים שמשתמשים בכלור לקיורינג)

אבל זה לא רלוונטי. אתה רק אומר מה שאני טוען- האטימות שם בשביל שהמכשיר לא ימות לך בפאקים, לא בשביל שתצא איתו לקריירת צלילה.

3- כתבת שאתה גם מתקן מכשירים, נהדר. אז אתה אמור לדעת כמה רחב האיזור המודבק, ושלמסגרת אין תפקיד באיטום (חוץ מלמנוע מהגב בכללותו לזוז- אבל גם 671 דנטים לא ישנו את זה), "דנט שאתה לא רואה בעין" לא יעשה שום דבר, וגם אחד שאתה מאוד רואה בעין. האטימה במכשירים האלו מסתמכת על הדבק, ועל זה שלא תהיה תזוזת גזירה בגב. אתה אמור גם להכיר את הגאסקט הקטן שרץ לאורך מסגרת המכשיר (frame, לא rim) שם יושב הדבק, הגב לא מודבק בדבק אוטם ל rim. תפוס את הסאמסונג/LG הקרוב אליך ופתח אותו, אתה תבין מיד על מה אני מדבר.

4- "פתחת אותו, סגרת אותו, הדבקת אותו"- באותו תהליך שמתרחש במפעל. האטימות תהיה זהה לזו שיוצאת מהמפעל, אם סאמסונג מצהירה על שמירת הרייטינג אחרי תיקון או לא- לא יודע, לא בדקתי, וגם לא כזה רלוונטי (עקב סעיף 2.)

אין פה קשר להשוואת e-peen. נראה שאתה מכיר את נושא התיקונים לעומק ופירקת מכשירי סלולר, נהדר. אז אתה אמור לדעת בדיוק על מה אני מדבר, במיוחד בעניין האיטום ומה גורם שיהיה איטום בפועל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...