Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לאופני הרים לילדים

מרטין מקפליי
שימו לב! השרשור הזה בן 1424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעוניין לקחת את הילדה (בת 7.5, גובה כ 125 ס"מ) לטיולי רכיבה בשבילים של כ 15-20 ק"מ

כרגע היא רוכבת על BMX 16 שכבר קטנות עליה, והגיע הזמן להחליף אותן

אשמח לשמוע המלצות על אופני הרים שיוכלו לשרת אותה לכ 4 שנים (ואז יעברו לאחותה הקטנה)

רצוי לא אופני מדבקה, מכיוון שאני בונה עליהן לכ 8 שנות שימוש (לשתי הילדות)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם בגיזרת אופני המדבקה אופניים סבירות.

אצלי לבנות יש זוג דיאמונדבק וזוג ראלי (מדבקה) 24 והן די דומים כששניהם בהחלט טובים לילדים.

שתי הזוגות למכירה אבל הם גדולים מידי בשביל הבת שלך.

או שאתה הולך על 20 ומחליף די מהר או מושך עוד את ה 16 ומדלג ל 24.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, מרטין מקפליי כתב:

הילדה (בת 7.5, גובה כ 125 ס"מ) לטיולי רכיבה בשבילים של כ 15-20 ק"מ

הגובה שלה גבולי ,מה שלדעתי אתה צריך זה 24 עם רמה נמוכה 

כאלו למשל יכולים להתאים:

https://www.fridman.co.il/49691/אופני-הרים-לבנות-24-אבוק-Evoke-X40

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר למשוך עוד קצת עם ה 16 ולקפוץ ישר ל 24 ולהנות מהם לזמן ארוך. מניח שאופני 20 לא ישמשו ליותר משנתיים שלוש. אבל לא פוסל לגמרי את ה 20.
אם אבחר ב 20, לאן עוברים מהן ? ל26 ?

התקציב - בין 500 ל 2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לבן שלי ליום הולדת 10 כבר 26', אבל הוא יחסית גבוה (1.55).

צריך לגשת לחנות ביחד עם הילדה ולראות מה מתאים יותר, כי 24' יכול להיות עדיין גדול מדי.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון רב אני יכל להגיד לך 

שהמעבר היה כבר צריך להיות מזמן ל 20

כך המעבר הוא "חלק" ,במעבר מ 16  ישנו קושי של הילדה 

לתפקד ברמת הגודל המעצורים {שאין מעצור רגל כמו ב 16 } ובהילוכים כמובן שאין ב 16 

המעבר "החלק" הוא כמובן ל 20 

אבל כיוון שהילדה גבוהה היא גבולית כבר עם ה 24 

ולכן הייתי מנסה או 24 עם רמה נמוכה או 20 עם רמה גבוהה.

קח אותה לחנות אופניים ושתבדוק היטב 

מה מתאים לה מבחינת הגובה והשליטה במכלולי האופניים.

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גובה האופניים זה לא רק נוחות אלא גם בטיחות, ילדה שת 7.5 צריכה 20, לא 24. בטח אם אתה יוצא לשטח, יש נפילות, לא מקום להתקמצן בו.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלינק הראשון שצירפתי בהודעה הראשונה שלי אלה אופניים 20' במחיר נוח מאוד.

יש גם את אלה ( יותר יקר, כנראה מותג עדיף, אבל מפרט דומה )
https://www.fridman.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%91%D7%95%D7%A7-Evoke-X20.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייבים להגיע עם הילדה לבדוק את האופניים, מבחינת התאמה בגודל.

היום יש גם אופני מדבקה עם אבזור סביר, אבל הייתי משקיע יותר.

מה שחשוב, קודם כל, שהאופניים יתאימו לילדה. שיהיה לה נוח ושליטה טובה, יכולת להגיע טוב לידיות הבלמים וכו'.

מכאן והלאה, אתה משלם על איכות הרכיבים, ואם אתה באמת מתכנן להחזיק אותם הרבה שנים, תשקיע בקנייה. באופניים הזולים יותר חוסכים בכל מיני חלקים, שאתה לא מודע להם, רק אחרי שנתיים, שכל מיני ברגים מתחילים להחליד, אתה משלם את המחיר.

למשל, הריינבאו, מותג המדבקה של רוזן, הם טובים, אבל הייתי משקיע יותר לטווח ארוך ולרכיבת שטח. יש למי להוריש את האופניים, ועם שמירה סבירה, אפשר יהיה למכור אותם אחרי כן.

עצה עיקרית, מעבר להתאמה בגודל, בלי בולם. בולם באופני ילדים מוסיף הרבה משקל, וכמעט לא בולם כלום, בגלל היחס בין משקל הילד למשקל העצמי של האופניים. הצמיג הבשרני יעזור הרבה יותר בספיגת זעזועים, אם כי יקשה בדיווש.

למשל:

http://www.slalom.co.il/model/makena-2020

https://www.matzman-merutz.co.il/flightline-20-plus-bike

נ.ב. ההמלצה לאופניים הרציניים יותר זה רק ובאמת עושים ממש טיולים של 20 ק"מ בשבילים. אם מדובר בטיול פה ושם, חבל להשקיע.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש נסיון לא טוב עם אופני מדבקה של Typhoon
מוכרים אותם במגה ספורט.

מרגישים עליהם שהם מחומרים לא איכותיים ואני מבלה הרבה בתיקונם

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל אופני המדבקה  זהים באיכותם, אבל צריך מישהו שיודע לזהות רכיבים כדי להבדיל, כי להדיוט כולם נראים מבריקים ויפים בחנות.

ריינבואו, XDS, שהם מותגי בית של יבואנים גדולים, ובטח עוד כמה, הם מספקים בהחלט. אבל כאן נדמה לי שיש ילדה שיוצאת לרכיבות רציניות יותר. כשמביאים בחשבון שיש מי להוריש את האופניים ויש להם ערך כמשומשים, שווה במקרה כזה להשקיע.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל מלקנות מותג מדבקה בחנות אופניים יעודית, לבין לקנות אותו במגה ספורט.

גם אם חנות אופניים רוכשת אופני מדבקה, הרי שזה התחום שלהם, הם יודעים לאבחן איכות חלקים.

מעבר לזה שאז לאופניים יש ״אבא״ אתה יכול לחזור לחנות בה רכשת לטיפולים, תיקונים ומימוש אחריות בצורה נוחה יותר ולא ישלחו אותך לאיזה מכנופן שעובד עם הרשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר בשביל לעדכן

תודה רבה על כל ההמלצות. בסופו של דבר הוחלט ללכת על מותג מוכר ולא על מותג מדבקה (בגלל שהילדה ממש נהנית מרכיבות ארוכות).

ההתלבטות הייתה בין ג׳אמיס, ספישילייזד, וטרק. מה שצמצם את ההתלבטות היה שאין ג׳אמיס במלאי ואולי יהיה בעוד מספר שבועות. ספישילייזד אין במלאי בכלל ומצמן לא יודעים מתי המלאי יתחדש. אז לבסוף חשבתי על 20 Trek Pre caliber. כשהגענו לחנות והילדה עלתה על האופניים היה נראה שהן ממש קטנות עליה. הכסא היה בשלושת רבעי הגובה והרגל עדיין לא הייתה במנח נכון על הפדאל. לבסוף, בהמלצת המוכר רכשנו Trek Pre Caliber 24. הגובה נראה מתאים לה בול (הכסא אפילו לא במיקום הנמוך ביותר).  מדהים איך שהילדה שלטה באופניים מהרגע הראשון ותוך 5 דקות למדה להשתמש בברקס היד במקום רגל. גם את ההילוכים היא תפסה דיי מהר (מצליחה להעביר בכ 75% מהפעמים עם הגריפשיפט, בפעמים אחרות הוא פשוט קשה לה מדי והיא לא מצליחה להחליף הילוך).

אתמול היא רכבה עליהן כ 16 ק״מ וההרגשה היא שהיא מאוד יציבה. נראה שזה בין היתר בגלל מרכז הכובד הנמוך של האופניים שהורד מטה בדגם של 2020.

הופתעתי לגלות שלכסא אין מסילות כמו בכסא סטנדרתי ולכן אין אפשרות לחבר להן תיק אוכף סטנדרתי (לפנימית ספייר וכו..) 

אם יש לכם רעיונות לתיק אוכף שאפשר לחבר לאופניים - אשמח לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...