Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוויק 2020 1.5 טורבו כדאי?

ron212
שימו לב! השרשור הזה בן 1460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב
לכל החברים עם הזיכרון הקצר כולל החבר של היבואן מאיר .
https://carsforum.co.il/topic/648035-בעיה-עולמית-במנוע-טורבו-15-של-הונדה-סיוויק-2016-2018/#comments

כמו כל התגובות שלך בנוגע לסיויק- כותרת מפוצצת, בלי תוכן אמיתי בסוף.
גם פותח השרשור המדובר ציין שלא ידוע על מקרים של בעיות ב-1.5 בארץ, אבל שזה לא יבלבל אותך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום

גם שזה לא יבלבל אותך ואת האחרים,

יש שם תופעה שלא צריכה להיות במנועים מודרניים בימינו.

לך לא נראית דעתי כבעלים של רכב כזה לשעבר, בעייה שלך, אתה לא תשתיק אותי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשתיק אותך? חס וחלילה! לא מאמין בשיטות כאלה. כן מאמין להעמיד דברים על דיוקם ומצפה ממך גם לנהוג בהוגנות, כי לא פעם התחושה שלי בנוגע לתגובה שלך בכל פוסט על הסיויק כאחוז אמוק היא לא טובה.

אם היתה בעיה בארץ אני בטוח שהיו מחליפים מנועים. בפעם המי יודע כמה, במעל לשלוש שנים שהרכב משווק בארץ לא הוחלף מנוע 1.5.

ד״א, לפי הידוע לי בכל רכב יש ריח של דלק בשמן מנוע בצורה כזו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

במשך שנתיים היה לי את הרכב המדובר,

בכל החלפת שמן מנוע ,החלפתי גם את פילטר השמן . 

הייתי גם חבר מן המניין בקבוצת הוואטסאפ של חלק מבעלי סיויק 1500,

התייעצנו שם בכל מיני דברים לא רק בעיית דילול השמן.

שלחתי דגימת שמן מנוע מעורבת בדלק להונדה למהנדס . 

כמובן הוא איבד אותה.

קראתי פורומים בארץ ובחול , ניסיתי לחיות עם זה..

הגעתי למצב שכל 5000 ק"מ צריך להחליף לשמן טרי.

פה נמאס לי ,זה לא רכב משנות ה 70..80 של המאה שעברה.

אבל זה אני ולא אתה או כל אחד אחר בקבוצת הוואטסאפ שלמרות זה נישארו עם הרכבים.

ולכן העדפתי להיפטר מהצרה הזו לתמיד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי אסף, זה מאוד בעייתי הניגוד עניינים שאתה מעורב בו כרגע בתור היותך עובד במאיר.

יכול להיות שמה שאתה רושם נכון, אבל מבחינתי זה כמו שהמשתמש של לובינסקי ימליץ כאן על הרכבים שלו... לא יותר מפרסומת.

עריכה אחרונה על ידי tepic
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה? אתה רציני? למזלי, לא צריך אישור להגיב כאן מאף אחד.
לפני שאני עומד ״מאיר״ אני חובב רכב מגיל אפס. בנוסף, מעולם לא הסתרתי היכן אני עובד, בניגוד לחברי פורום שהסתירו מידע.
במקרה הנוכחי הבאתי עובדות בלבד- בארץ לא הוחלף אף מנוע של סיויק 1.5 למרות כל הרפש שמנסה להדביק אדם שהרכב לא התאים לו (הוא בעצמו מציין כי כל חברי קבוצת הוואטסאפ נשארו עם הרכב ולא פעלו כמוהו).
לתפיסתך, אני לא יכול להגיב אף פעם שמא יהיה חשד לניגוד עניינים (אם אני אגיב נגד רכב x אפשר יהיה לטעון שיש לו מתחרה שאנחנו משווקים).
אתה תישאר עם התחושות שלך, אני חי טוב מאוד עם האמת שלי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האמת שלך זה להציג מצג שווא כאילו המנוע בסדר ואין שום בעיות בארץ, כאשר יש לא מעט דיווחים על כניסת דלק לשמן המצריך החלפת שמן בתדירות מגוחכת... אז אתה מוזמן "לחיות איתה טוב מאוד", אבל זה לא סבבה להציג מצגי שווא על דפי הפורום.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת השמן משתנה בין ההג לנהג וברוב המכריע של המקרים הוא 8000-13000 ק״מ.

לדעתי, זה עדיף על הוספת שמן, כמו שקורה ברכבים אחרים.

שוב, השיטה הזו קיימת עוד מהסיויק טייפ אר הקודמת, כלומר לפני שמנוע ה-1.5 טורבו שודך לה.

בעיה אמורה לגרום לאורך זמן לנזקים. איזה נזק משמעותי את מכיר בארץ למנוע 1.5?

אם היו מוחלפים מנועים, או שלקוחות היו מדווחים על נזקים זה היה מצג שווא. לבינתיים, זו האמת.

חבל שהרגישות של אבי לנושא השמן בסיויק לא עברה גם למצמדים המתחממים של היונדאי ששם כבר הוחלפו מצמדים באחריות (יש כאן חבר פורום שעובד במוסך יונדאי ואני מקווה שישפוך קצת אור בנושא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.3.2020 בשעה 14:14, Ozb כתב:

אסף, מאחר ואתה עובד אצל היבואן, אשמח כי תסביר מדוע תדירות החלפת השמן קוצרה (במקור הייתה אחת לשנה/15,000 ק"מ), וכיום נדרשת בתדירות כפולה מתדירות הטיפולים.

לפני כשעה, asafasraf כתב:

המלצה? אתה רציני? למזלי, לא צריך אישור להגיב כאן מאף אחד.
לפני שאני עומד ״מאיר״ אני חובב רכב מגיל אפס. בנוסף, מעולם לא הסתרתי היכן אני עובד, בניגוד לחברי פורום שהסתירו מידע.
במקרה הנוכחי הבאתי עובדות בלבד- בארץ לא הוחלף אף מנוע של סיויק 1.5 למרות כל הרפש שמנסה להדביק אדם שהרכב לא התאים לו (הוא בעצמו מציין כי כל חברי קבוצת הוואטסאפ נשארו עם הרכב ולא פעלו כמוהו).
לתפיסתך, אני לא יכול להגיב אף פעם שמא יהיה חשד לניגוד עניינים (אם אני אגיב נגד רכב x אפשר יהיה לטעון שיש לו מתחרה שאנחנו משווקים).
אתה תישאר עם התחושות שלך, אני חי טוב מאוד עם האמת שלי.

אסף, אשמח כי בכל זאת, תתיחס לשאלה (מצ״ב).

תודה.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת את התשובה לפני הרבה זמן- לרכב יש חיישן לאיכות השמן ומתי שהוא מזהה שינוי באיכות נדלקת נורה והודעה שמתריעה שצריך להחליף את השמן בעוד x ק״מ (בד״כ סביב 2000 ק״מ).

אולי אם אני ארשום את זה עם כמה סימני קריאה, תתייחסו לזה- החיישן הנ״ל קיים במנוע 2.0 טורבו שמותקן בטייפ אר דור קודם!!!

זה לא משהו חדש. להגיד למה תכננו את זה כך? אולי לשמור על אורך החיים של המנוע לאורך זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, asafasraf כתב:

גם גילוי נאות בחתימה יעשה את העבודה

אחרת לא נוכל להתייחס לפורום כמקור מידע אמין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב

לפני 2 דקות, asafasraf כתב:

קיבלת את התשובה לפני הרבה זמן- לרכב יש חיישן לאיכות השמן ומתי שהוא מזהה שינוי באיכות נדלקת נורה והודעה שמתריעה שצריך להחליף את השמן בעוד x ק״מ (בד״כ סביב 2000 ק״מ).
אולי אם אני ארשום את זה עם כמה סימני קריאה, תתייחסו לזה- החיישן הנ״ל קיים במנוע 2.0 טורבו שמותקן בטייפ אר דור קודם!!!

שוב פעם אם דעתי שונה משלך , אני מטיל רפש. הצחקת אותי.

אם תאפס את מחוון הטיפולים  ללא החלפת השמן כלל, החיישן שלך לא יזהה שהשמן במנוע ישן.

נו מה אומר על חיישן איכות שמן שהמצאת עכשיו??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי בעבר בחברה אחרת שקשורה לעולם הרכב, אולי גם את זה אני אציין בחתימה שלי?
אני בפורום הזה כאדם פרטי, ולא מטעם מקום העבודה שלי.
כחובב רכב אני מביע את דעתי.
קבל ממני אישור שלא לקחת את הדברים שלי כמהימנים.

ערב טוב
שוב פעם אם דעתי שונה משלך , אני מטיל רפש. הצחקת אותי.
אם תאפס את מחוון הטיפולים  ללא החלפת השמן כלל, החיישן שלך לא יזהה שהשמן במנוע ישן.
נו מה אומר על חיישן איכות שמן שהמצאת עכשיו??

אם אין חיישן כזה, למה בכל רכב זה מופיע בק״מ שונה?
מונחים כמו ״החלטתי להיפטר מהנבלה״ או ״אצל היבואן נדבקו מצ׳מפיון״ זה להטיל רפש.
מעדיף לעצור כאן את ההתנצחות.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק 

אנחנו מגזימים בתגובות .

למה זה מופיע לכל אחד בק"מ שונה , אני לא יודע.

אבל אם תאפס  את מחוון הטיפולים לבד ללא החלפת שמן, לפי החיישן זה כאילו השמן חדש,

וספירת הק"מ עד הטיפול מתחילה מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, asafasraf כתב:

זה לא משהו חדש. להגיד למה תכננו את זה כך? אולי לשמור על אורך החיים של המנוע לאורך זמן.

תשמע, במקרה הטוב, אתה לא בקיא בפרטים. 

לא שאלתי אם יש או אין חיישן, זה לא רלוונטי. 

השאלה לא היתה מדוע החיישן מתריע אלא מדוע שונתה ההוראה ההתחלתית של היצרן לתדירות החלפת השמן. 

עצם זה שקיים שם חיישן, לא אומר שהתכנון היה שיתריע בתדירות כה גבוה. 

החיישן תוכנן להתריע כאשר לא בוצע החלפת השמן בהתאם להוראות היצרן. 

ירידה מהירה באיכות השמן היא זאת שגורמת להתרעה בתדירות גבוה, אשר אילצה את היצרן והיבואן לעדכן את הוראות החלפת השמן. 

אספר לך (למרות שלתחושתי אתה יודע), שאף אחד לא צפה את הנושא והצורך בהחלפת שמן (ומסנן) התגלה רק לאחר תחילת שיווק הרכבים. 

• רעיון טוב! 2

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...