Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית מכשירי חשמל לדירה - אודה לעזרתכם.

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1442 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקרר יש לי את הדור הקודם של זה כבר 3 שנים ואני מבסוט. מספיק גם לזוג שמבשל לכל השבוע.

https://www.anakhakniyot.co.il/items/2488986

מכונת כביסה: יש לי כבר 4 שנים בקו EV5600Y שעושה אחלה עבודה, קודם בדירת שותפים, אח״כ בדירה לבד, חלק מהזמן גם כשהייתה בת זוג בבית. מבסוט פשוטה ואמינה. מה שכ ןבזמנו עלתה לי בערך 900-1000 שקל וראיתי עכשיו בזאפ שהיא נמכרת בהרבה יותר כרגע ואז כבר יש מכונות שאמורות להיות טובות יותר.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מעבר לשחיקה של המוצרים במעבר, יש עוד אילוצים.

אתה יכול לקנות מקרר יקר ומדהים, אבל בעוד שנה תרצה לעבור לדירה שדורשת מקרר בגודל אחר, או שכבר יש מקרר.

יכול להיות שבדירה הבאה כבר תהיה מכונת כביסה, או שנכנסת רק מכונה עם פתח עליון, אין מקום לתנור בילטאין וכו.

לכן, לדעתי, לא משתלם להשקיע בשלב הזה של החיים, במוצרים יקרים.

זה אמנם עניין אישי, אבל אני לגמרי פסלתי דירות שלא היה בהן מקום למקרר נורמלי (נניח רוחב 75 ומעלה)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתו אותו אתמול בעיניים באייס - 750 שח:

https://www.ace.co.il/7090880.html

לדעתי אם מבשלים אפילו קצת. זה פשוט קטן מידי.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמו שכבר כתבו, אל תקנה מוצרים בעשרת אלפים שקל. אתה לא צריך תנור בילט אין אלא אם אתה בשלן חובב שעושה ארוחות גורמה לכל החברים. מספיק טוסטר אובן ב200 שקל, שגם די מייתר את הצורך במקרוגל.

אל תקנה מכונת כביסה חדשה, יש בגרושים ביד2. כנ"ל מקרר. הדברים האלה נדפקים במהלך המעבר בין דירות ויכול להיות שבדירה הבאה בכלל לא תצטרך אותם ותאלץ למכור מהר במחיר זנות. חבל.

כבר סגרת על דירה? בהרבה דירות שכורות יש כבר מוצרי חשמל כמו מקרר ומכונת כביסה. לפעמים הם מגעילים ולפעמים במצב טוב.

מייבש כביסה- לדעתי האישית מאד מיותר כל עוד אין לך בת זוג מפונקת ותינוק שמחרבן על עצמו פעמיים ביום. בגדים של יחיד אפשר ליבש בחינם עם כח השמש הישראלית שמנפחת דשבורדים ושורפת לכה. אם אין בדירה חבל כביסה מספיק גדול, אפשר לקנות ב150 שקל מתלה לכביסה שעומד על הרצפה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי חבל בהתחלה להוציא כל כך הרבה כסף על מוצרי חשמל, לנו לדוגמא (לי, אשתי ו2 בנות) מספיק מקרר בנפח של 328 ליטר, וגם אין לנו מייבש, יש חבל וזה מספיק לנו אם כבר היתי בודק לגבי מיטה ומזרן טוב, או משקיע על פינת עבודה נוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם קודמיי לגבי ההשקעה במוצרים חדשים (יקרים) בדירה שכורה, מה ששכחתי לציין בהודעה הקודמת שלי זה שהדירה היא שלי.

ועוד משהו - אם אתה קונה מוצרים חדשים, ממליץ:

1. קודם כל לקנות ממקום שהוא משווק מורשה ע"מ שתהיה אחריות של יבואן רשמי (אפשר לראות באתר של היבואנים מי מורשה וזכאי לאחריות מלאה ומי לא).

2. לקנות מ-LastPrice, הם משווים כל מחיר שתביא להם (כל עוד יש אותם תנאים) ויש להם שירות לקוחות מצויין. קניתי דרכם טלוויזיה ועשיתי אספקה מאוחרת, עבר חודש וראיתי שהמחיר שלה במקום אחר ירד ב-250 ש"ח [הטלוויזיה לא סופקה עדיין], דיברתי איתם והם בלי הרבה שאלות נתנו לי זיכוי על כל הסכום (!). לגמרי לא מובן מאליו, מומלצים בחום. וכמובן שהם יבואן רשמי של כל מה שהם מוכרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה שבגלל השילוב של רווק+דירה שכורה אין מה לשים על זה 10 ומעלה.

מחיפוש ברשת וגם כאן בפורום ראיתי שפיילוט, מותג המדבקה של שופרסל/ניופאן נותן אחלה תמורה לכסף. הזמנתי לי מכונת כביסה (800), מקרר (800), ותנור משולב (900). וזה כולל משלוח מספק אחד ככה שאין צורך לשריין כמה מועדים להובלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק וולברין, אז בוא נשאל שתי שאלות:

1. האם אתה רואה עצמך נכנס לזוגיות בשנים הקרובות?

2. האם אתה רואה עצמך גר בדירה הזו לטווח ארוך, או שאתה צפוי לנדוד בעוד שנה - שנתיים?

אם התשובות לשתי שאלות אלה חיובית - יש מקום להשקיע בציוד יותר איכותי. אם שלילית - קנה את הזול ביותר שנכנס לנישה הייעודית.

אם לא כתבתי קודם - הוזכר כאן מקרר 350 ליטר של האייר. קניתי לאמא שלי מקרר כזה לפני 4 שנים (לא יכול לומר לך איזה דגם בדיוק, הקבלות לא אצלי) - ובינתיים הוא עושה את העבודה (הלא קשה) היטב. אפילו מקפיא גלידוניות לנכדים.

פריק שוייצרי - אני מסכים שרווק לא זקוק למייבש כביסה. (ודרך אגב, נדמה לי שמתקן ייבוש עולה הבה פםחות מ-150 ש"ח). אבל למשפחה עם שני ילדים המייבש נותן איכות חיים. קניתי את המייבש הראשון שלי לפני קרוב ל-25 שנה, בשנה הראשונה עוד תליתי כמה כבסים, ומאז אני תולה רק כבסים גדולים ביום שרב. כל השאר הולך למייבש. עולה קצת חשמל אבל חוסך הרבה עבודה וגם נזקי שמש וחריוני יונים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות

1. זוגיות ייתכן, זה לא תלוי רק בי.

2. אני מתכנן לגור שם בטווח הארוך לפחות 3 שנים אם לא יותר, לכן עלתה המחשבה להשקיע בציוד ובמכשירי חשמל לטווח הארוך. מכיוון שהחיים יכולים להיות דינאמיים, גם זה יכול להשתנות.

הדירה עצמה יחסית מרווחת ואין שם בעיה של מקום. מקרר בגודל של 500 ליטר סתם לצורך העניין יכנס בכיף.

שכנעתם אותי שאין צורך בציוד חשמל יקר ואולי אפילו אוותר על תנור ואסתפק בטוסטר אובן גדול+ מיקרו. כיריים גז יש בדירה.

בהתחלה חשבתי אולי לרכוש מוצרי חשמל בדירוג אנרגטי a , אבל זה מייקר אותם באופן משמעותי.

לגבי מכשירים יד שנייה - אולי זה מעט פסיכולוגי אבל מכשירי חשמל כדוגמת מכונת כביסה, מייבש ומקרר אעדיף לקנות חדשים. תמיד אפשר לחטא ולשים אקונומיקה אבל עדיין ההרגשה לדעתי אחרת.

חוץ מזה, אני רוצה ראש שקט ואחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אומרים לא לקנות חדש, אבל לא צריך להתפרע, מה גם שתנסה להוציא עסקת "חבילה" ממי שאתה קונה.

מה גם שאתה מתכנן להיות 3 לפחות בבית, אבל אתה אף פעם לא יודע איך יהיה המשכיר (שמעתי המון מקרים מחברים אשר גרים בארץ שלאחר שנה ברחו מהמשכיר בגלל שהוא לא היה מוכן לתקן דברים או שפשוט לא הסתדר).

ספיראל - אני חשבתי מספר פעמים אם צריך מייבש, אצלנו יש חבל כביסה במרתף, שם מוזיקה ותולה כביסה בכיף (שלי של האישה ו2 הבנות בנות 3 ו5), במדיח כלים אנחנו משתמשים פעם בשבוע, בשאר הזמן שותפים עם הבנות כלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היום הלכתי פיזית לחנות.

המקרר הזה תפס את עיניי:

https://soferavi.co.il/מוצרים/מקרר-מקפיא-עליון-האייר-hrf550fw-לבן/

וגם זה:

https://www.traklin.co.il/מקררים_ומקפיאים/מקררים/מקרר_‏מקפיא_עליון_midea_hd554fwens_‏414_‏ליטר_מידאה

מתחת ל350 ליטר ברוטו (מקרר+מקפיא) ראיתי שהעסק כבר מתחיל להיות מעט צפוף.

אז החלטתי שגודל המקרר ברוטו יהיה בין 350 ל400 +/- ליטר.

במטבח יש נישה רחבה שבכיף יכולה להכיל מקרר גדול אף יותר.

דירוג אנרגטי B אע"פ שאין לי מושג מהי הצריכה בפועל והאם בכלל יש הבדל משמעותי בין הדרגות השונות.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לפני כחודשיים ואני חוזר: קניתי לאמא שלי מקרר האייר, אני לא יודע אם מה שקישרת או דומה. מכל מקום, משרת אותה נאמנה מזה כ-4 שנים. כמוך, היא גרה לבד (עצמאית בבית אבות), כך שהמקרר לא עובד קשה מדי.

לגבי צריכת חשמל - אם לא תפתח את המקרר לעתים קרובות מאד כנראה שההפרש בצריכת החשמל בין דירוג A ל-B לא יהיה גדול. כמו לקנות רכב היברידי לנסועה של 5000 ק"מ בשנה. וגם אם תפתח אותו יותר לא זה מה שישבור אותך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האייר - בדוק בשופרסל אונליין. אחרי שהמקרר שלי שבק בשבת של פסח האחרון קניתי משם האייר SBS ב-2500 ש"ח (היה זול מכל מקום אחר) ואספקה חינם (ואז גם היה החזר של 300 ש"ח לקנייה בשופרסל).

למרות המחיר הדי מדהים (החליף בקו שעלה בזמנו 7000 ש"ח), המוצר נראה מפתיע לטובה.

לגבי דירוג אנרגטי, מנוע אינוורטר וכו' - במכשיר עם צריכה נמוכה כמו מקרר, החסכון לדעתי יתקזז עם מחיר הקנייה ועם מחיר התיקון (באינוורטר). בכל מקרה, להאייר שקניתי דירוג B. לא הייתי משלם יותר עבור דירוג A. 

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Benor כתב:

היום הלכתי פיזית לחנות.

המקרר הזה תפס את עיניי:

https://soferavi.co.il/מוצרים/מקרר-מקפיא-עליון-האייר-hrf550fw-לבן/

מקרר מדבקה גנרי שנמכר עם וריאציות קטנות ב-19497845 ״מותגים״ שונים.

יש לי את אחת הווריאציות בבית, ולהפתעתי הרבה אין לי שום דבר רע להגיד עליו.

עובד.

כמו כולם, גדלתי עם הגישה שמפמפמים כולם ״חייבים את המקרר הכי גדול שיש״

וזה פשוט... לא נכון. 4 ילדים ולא מרגיש שום צורך במקרר גדול יותר.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...