Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקשה מאוד לבחור מצלמה חדשה וזקוק לעזרתכם

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 965 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התחלתם דיון על שוק המצלמות, להבנתי לא רק של אולימפוס.

אגב לסדרת הלומיקס אין דגמים זולים?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 452
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לומקס זו משפחה עצומה של מצלמות - בעצם מותג - ממצלנת כיס במחיר רשמי $300 ועד FF-DSLM ב-$4000 ויותר לגוף בלבד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן שאלתי אם לסדרת הלומיקס אין דגמים זולים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

היום קח כל מצלמה הכי בסיסית שיש, שים לה עדשה טובה, ולא תבדיל בתמונות בינה לבין מצלמה שעולה כפול.

אולי בתנאי מעבדה כאשר אתה מצלם אובייקט סטטי. במציאות מצלמת כניסה תתקשה להוציא תמונות שמישות בסיטואציה שמצלמה יותר יקרה תוכל להפיק תמונות חדות בלי קושי. 

לפני 5 שעות, falou כתב:

זה בניגוד למחשבים, בהם פערי הביצועים הם מאוד מוחשיים, ויש היררכיה ברורה ומדידה של ביצועים לכסף

קח מצלמה הכי זולה וקח מצלמת דגל ותגיד לי עם איזה מצלמה היה לך יותר קל לצלם שחקן כדורגל או ילד על נדנדה או ציפור או נוף בתנאי תאורה קשים. בהחלט קיימים פערים מוחשיים בין מצלמות כניסה ובין הדגמים היותר יקרים. נכון, זה לא מדיד כמו benchmark שיש בעולם המחשוב, אבל פערים בתחושה בהחלט קיימים. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, m3x7r3m3 כתב:

התחלתם דיון על שוק המצלמות, להבנתי לא רק של אולימפוס.

אגב לסדרת הלומיקס אין דגמים זולים?

לומיקס זה לא סדרה, זה מותג הצילום של פאנסוניק.

לפני 14 שעות, ChemGuy85 כתב:

אולי בתנאי מעבדה כאשר אתה מצלם אובייקט סטטי. במציאות מצלמת כניסה תתקשה להוציא תמונות שמישות בסיטואציה שמצלמה יותר יקרה תוכל להפיק תמונות חדות בלי קושי. 

לא תנאי מעבדה, במציאות. הוציאו תמונות אקשן כבר בשנות ה-30' של המאה הקודמת, עוד בימים שהפוקוס היה ידני והצילום לא היה רציף.

אני מצרף לך תמונה של חבר, צולם במצב "בודדת".

https://headstart.co.il/project/40065

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להוציא הכל עם כל דבר. השאלה היא כמה זמן וטרחה זה יקח ממך. במצלמות יותר יקרות אתה משלם על חווית שימוש, נוחות ופונקציות שיאפשר לך להוציא את המיטב בכל סיטואציה. אם לא אכפת לך זה בסדר גמור אפשר להוציא תמונות מדהימות גם עם מצלמה ב-500 שקל, אבל טענת שאין כזה דבר "low end" בעולם הצילום וזה לגמרי לא נכון.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, ChemGuy85 כתב:

אבל טענת שאין כזה דבר "low end" בעולם הצילום וזה לגמרי לא נכון.

אתה מוזמן להראות לי איפה כתבתי דבר כזה.

בעולם הצילום בו פועלת אולימפוס, לשם החידוד, אין Low End. יש מצלמות יותר מקצועיות ופחות, אבל אין יותר מצלמות Low End. כולן חולקות את אותו חיישן ואותן עדשות. ההבדלים הן בשוליים, ומשפיעים על יכולות מאוד ספיציפיות לשימושים יחודיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, falou כתב:

אתה מוזמן להראות לי איפה כתבתי דבר כזה.

בעולם הצילום בו פועלת אולימפוס, לשם החידוד, אין Low End. יש מצלמות יותר מקצועיות ופחות, אבל אין יותר מצלמות Low End. כולן חולקות את אותו חיישן ואותן עדשות. ההבדלים הן בשוליים, ומשפיעים על יכולות מאוד ספיציפיות לשימושים יחודיים.

גם לא מדוייק. בעולם ה-MFT יש חיישני 16 מ"פ וחיישני 20 מ"פ ובמצלמות המוקדמות 12 מ"פ. כמוכן אולימפוס משתמשים בחיישנים מתוצרת סוני, ואילו פאנאסוניק בחיישנים מתכנון עצמי (ועד לאחרונה ייצור על ידי טאוור המוכרת לנו היטב).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישני ה-12MP לא קיימים שנים.

הבדלי האיכות בין חיישן ה-20MP ל-16MP, זניחים (אתה מוזמן לבדוק).

פאנסוניק משתמשים בחיישנים של סוני, כמו כולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח לגבי פנסוניק? למיטב זה אותו חיישן בדיוק של סוני. 

שמעתי שפנסוניק ניסו לפתח חיישן MFT אורגני שהיה פותר חלק גדול מהחסרונות של חיישני MFT, אבל למיטב ידעתי לא יצא מזה כלום לחיישן היה ארוך חיים קצר מאוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בשביל הקטע הסתכלתי היום על סדרת Z של Nikon ומה אני אגיד לכם מותה של אולימפוס היה רק עניין של זמן. 

מצלמת Full Frame בגודל, במשקל ובמחיר של מצלמת MFT. עדשות בגודל ובמשקל של עדשות MFT. (פחות או יותר) אני יודע שיש יתרונות גם ל-MFT מבחינת וידיאו ועומק שדה בסיטואציות מסוימות, אבל למה למישהו שנכנס היום לצילום ללכת על MFT למעט מחיר במצלמות כניסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מדבר על z50, לא על ה- FF. אז יש בעיה, יש לה רק 2 עדשות יעודיות, או שצריך להסתרבל עם מתאם לא זול.

ה-MFT נראה כרגע במצב לא טוב. אבל, עדיין, מבחר העדשות ומחירן ללא מתחרה.

האם הייתי נכנס היום ל-MFT? אני מסופק. אבל לא הייתי רץ למכור ציוד קיים. להפך, אם אני מושקע במערכת ומרוצה ממנה הייתי מחפש מציאות של אנשים שממהרים להגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על ה-Z6 מדובר ב-FF. העדשות מתאימות גם ל-Z50. כלומר ניתן להתחיל ב-Z50 ובהדרגה להתפתח ל-FF של החברה בלי להחליף עדשות. 

אגב, מבחינת עדשות לתושבת Z יש כבר מעל 10. ניקון מתקתקים עדשות חדשות לשוק בקצב טוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, ChemGuy85 כתב:

סתם בשביל הקטע הסתכלתי היום על סדרת Z של Nikon ומה אני אגיד לכם מותה של אולימפוס היה רק עניין של זמן. 

מצלמת Full Frame בגודל, במשקל ובמחיר של מצלמת MFT. עדשות בגודל ובמשקל של עדשות MFT. (פחות או יותר) אני יודע שיש יתרונות גם ל-MFT מבחינת וידיאו ועומק שדה בסיטואציות מסוימות, אבל למה למישהו שנכנס היום לצילום ללכת על MFT למעט מחיר במצלמות כניסה?

כמו שכתבו לך, הקרופ הוא במחיר של MFT (בניקון DX). 

העדשות, המעטות, שקיימות,  לפחות הפריים, יקרות הרבה יותר (ואין אופציה לעדשות זולות, בטח לא עם פוקוס ידני), שוקלות כפול, וארוכות. המערכת לא קרובה להיות אלטרנטיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...