Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקשה מאוד לבחור מצלמה חדשה וזקוק לעזרתכם

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 942 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ספר איך עובר...

אני באמת למדתי LR באופן מאוד לא מסודר. לאחרונה למדתי איך לעבוד עם צבעים על איזור ספיציפי, איך לשלב LR CC ו-Classic. מאוד אהבתי את קלות העבודה ב-CC, בגלל ארגון הקבצים, והוא גם קל יותר בעיבוד של המחשב, ולא תופס מקום איחסון. אבל אז גיליתי את ה- Primary Color caliberation, שאין שם... וחזרתי לקלאסיק.

אני מניח שקורס מסודר יעזור לסתום חורים ולהיות מסוגל ללמוד כמה עיבודי יסוד, אבל... אין לי סבלנות.

כרגע אני עסוק בלעבד תמונות קיטש, אז אני לומד איך לעשות לוק של Orange & Teal.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 452
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קורס מתקדם טוב. לומד הרבה. מומלץ מאוד אחלה דרך להשקיע 50 שקל בהעשרה עצמית.

מצאתי דיל ממש טוב עדשה Olympus 75MM 1.8F משומשת ב-1,300 שקל כולל משלוח מיפן. חדשה עולה בארץ 3,100 שקל. הקאץ' הוא שיש מספר שריטות קטנות על הזכוכית, אבל tony טוען ששריטות לא משפיעות בכלל על איכות תמונה ובגלל שרוב האנשים חושבים שהן כן משפיעות ניתן לרכוש עדשות שרוטות קלות במחירי רצפה. 

https://www.amazon.com/Olympus-M-Zuiko-Digital-Thirds-Cameras/dp/B00836JHVQ

זו העדשה (חדשה, לא משומשת) 

לקנות/לא לקנות? מצד אחד אני אוהב לצלם פורטרטים והעדשה הזאת נחשבת לעדשה הכי חדה by far ב-M43. מצד שני זו עדשה די נישתית, כנראה יחסית ישנה והאמת אני לא רואה את עצמי טס לחו"ל בשנתיים הקרובות בגלל הקורונה. מה אומרים? 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחירת אורך מוקד זה עניין אישי של סגנון צילום ומה מצלמים.

לפורטרטים יש לאולימפוס את ה-45 1.8, שהיא טובה, קטנה ומאוד זולה.

לא הייתי קונה עדשה על בסיס חדות, בטח לא לפורטרטים. אנשים בד"כ לא נראים במיטבם בחדות מקסימלית...

נ.ב. אני חושב ש-75 (150 מנורמל) זה קצת ארוך לצילום בתוך הבית, כשמדובר בפורטרטים.

2020-04-09_0039.jpg

2020-04-09_0076.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם שאר הציוד במודעה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט כיוון שהיחסת ל-75 בלבד. במקום אחר ראיתי שהוא מוכר גם 1.2.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף מצאתי באיביי ב-1,400 שקל כולל משלוח מאוסטרליה. חדשה עולה בארץ 3,100 שקל. 

בתמונות נראת במצב ממש טוב + פילטר UV. 

לדעתי בקרוב נראה הצפה של ציוד צילום יד 2 במחיר רצפה בגלל פשיטת רגל של חנויות צילום והמון אנשים פרטיים יעשו ניקיון פסח בבית בשביל לגייס כסף. 

אז מי שמפנטז על עדשה/מצלמה ספציפית זה זמן נהדר להתחיל לשבת על איביי. 

lens.thumb.jpg.c494b6e7064cb0807d4a437088a6156a.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר הזה זול באופן מחשיד. זה חצי ממחיר חדש, ועדשות לא מאבדות לרב חצי מערכן ביד 2.

אני מקווה שבדקת טוב את אמינות המוכר.

כרגע אני לא צריך לקנות כלום.

כלומר, הייתי קונה זום איכותית, אבל בשביל מס' הפעמים שאני אעשה בה שימוש, זה לא שווה את ההשקעה הניכרת.

הייתי שמח אם ה-17מ"מ (34) היתה יותר איכותית מול מקור אור, אבל האיכותיות יותר הן ממש גדולות, ויקרות מאוד.

בסכומים האלו אני פשוט הייתי מוסיף X100...

לגבי גוף, אני ממש בבעיה לעתיד. אני ממש אוהב את תצורת ה-rangefinder והתפעול של ה-GX8, אבל היורשות שלה מגיעות עם עינית דמיקולו. אין לי לאן להתקדם בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירים באיביי נעים בין 1,500 - 2,000 שקל לעדשה 75MM משומשת תלוי במצבה. הייתה אחת מיפן (כתבתי עליה) שנמכרה ב-1,400 שקל, אבל היא הייתה די ישנה (ראו בתמונות) ובכל מקרה חטפו אותה מהר אז לא הספקתי.

מאוסטרליה ראיתי מספר מוכרים שמציעים את העדשה הזאת באזור ה-1,500-1600 שקל. אני הצעתי למוכר 200 שקל פחות והוא קפץ על זה. אולי זה עיוות שנוצר בגלל שיחקת הדולר האוסטרלי הוא נפל די חזק מתחילת משבר הקורונה. סה"כ שילמתי 550 דולר אוסטרלי בשביל העדשה. תשמע לפעמים אנשים לחוצים על כסף גם זה קורה... הבנתי שהמצב הכלכלי באוסטרליה לא להיט. 

בכל אופן אני מבין מה אתה אומר. נזק פיזי אני מניח שאוכל לבדוק. יש זיופים בתעשייה הזאת? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול בעדשות וייצורן, אבל אני לא מכיר זיופים ונראה לי לא כדאי בעליל. אולי במסחר בעדשות וינטאג' יש זיופים של החלפת אלמנטים וכו'. לא יודע...

בעדשות חדשות לא רואה איך זה אפשרי או משתלם.

אם אילו המחירים, אז סבבה. יכול להיות שההיצע גדול.

זו עדשת פריים, טלה, מה שהופך את פרופיל השימוש שלה למאוד מוגבל יחסית. יכול להיות שהרבה קונים אותה, כי היא הכי הרבה חדות לכסף, ואז מוכרים, כי מגלים שהיא לא שימושית להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני זו עדשה מאוד נישתית עם אורך מוקד לא פשוט לעבודה. אני בטוח שהמון אנשים קנו אותה והיא שכבה בארון שלהם שנים עד שהחליטו להוציא אותה לשוק יד 2. 

מבחינה טכנית מדובר בעדשה הכי חדה בעולם M43 ונראה לי היחידה שמיוצרת ביפן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכישה אחרונה בהחלט עדשה Olympus M. Zuiko Digital ED 75-300mm מהולנד ב-1000 שקל כולל משלוח בהשוואה ל-2,000 שקל בישראל. המוכר רצה 1,400, הצעתי לו 1,000 והוא קפץ על זה. 

נראה לי העדשה הזאת שכבה איזה עשור בעליית גג, אבל אני לא חושב שהיא תהיה פחות טובה בגלל זה. 

Untitled.thumb.jpg.014239e79a107954310698f40c37f90b.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...