Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקשה מאוד לבחור מצלמה חדשה וזקוק לעזרתכם

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 943 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בסדר שלא יעניין אותם לחשוב מחוץ לקופסא ולמצוא פתרונות מודרניים בסופו של דבר יגיעו למצב שרק מקצוענים שתלויים במצלמות לפרנסתם ופנסיונרים חצי מתים ישתמשו בכלים שלהם.

זה המצב כבר היום. מצלמות בטלפונים נהיו כל כך טובות שאף אחד שלא רוצה להתעמק בצילום פשוט לא מרים מצלמה ייעודית. ומי שמרים מצלמה ייעודית, רוצה לעבד את התמונות שלו, ובשביל לעבד תמונות של מצלמה מודרנית (20-60MP) ממש לא מספיק הכח של אפליקציה. אז אתה במצב שאתה חייב מחשב בשביל להוציא מהמצלמה שלך את המקסימום, ואז אין באמת סיבה להשקיע בפתרון שלא באמת יתן פתרון. אנשים שמעלים לאינטרנט תמונות SOOC פשוט עושים את זה בטלפון.

אתה מדבר על קומפוזיציה. אני מדבר על חווית שימוש בציוד בשנת 2020 שמוצא את עצמו נטחן מצד אחד על ידי שוק הסלולר ומצד שני דור צעיר שפשוט לא ידע כיצד לבלוע את המצלמות האלה.

עובדה Samsung הוציאו בשנת 2013 מצלמה שעושה דברים שאף מצלמה ב-2020 לא עושה. Samsung חשבו מחוץ לקופסא, הם הביאו לשוק שמרן את החדשנות הטכנולוגית שלהם. בסופו של דבר הם הבינו לאן הרוח נושבת והחליטו לעזוב את שוק המצלמות לטובת פיתוח חיישנים לסלולר, אבל אל תגידו לי שזה בלתי אפשרי כי עובדה כבר עשו את זה ב-2013.

[ATTACH=CONFIG]528151[/ATTACH]

הדור הצעיר יודע לבלוע את המצלמות האלה טוב מאוד, בדיוק כמו כל דור אחר, יש כאלה שיותר מעניין אותם צילום והם מרימים מצלמות ואלה שלא מעניין אותם צילום והם מצלמים עם הטלפון.

מה שסמסונג הוציאו ב-2013 היה פלופ שלא ברא השטן. בדיוק כמו הגלקסי זום שלהם שהיה טלפון עם מצלמה רצינית, ככה גם המצלמה מבוססת האנדרואיד שלהם הייתה איטית, לא נוחה לשימוש, דרשה המון (אבל המוווווווווווווווון) עבודת validation מול גוגל לגבי אילו אפליקציות יעבדו עליה ואילו לא, ובסופו של דבר אנשים עדיין העבירו את התמונות ממנה למחשב כדי לעבד אותן כמו שצריך. יש סיבה טובה מאוד שלא היו לא לה ולא לטלפון ההוא ממשיכים. יש הרבה מאוד אנשים בקטגוריות השוק הקיצוניות (חובבנים מאוד ומקצוענים מאוד) ויש מעט מאוד באמצע שצריכים/רוצים את מה שאתה מבקש.

למה פאנאסוניק המשיכה עצמאית, למה ניקון המשיכה עצמאית ואילו קאנון מסתמכת על חיישנים של סוני*?

פנאסוניק וניקון קונים את החיישנים שלהם מסוני, קאנון היחידה שמייצרת לעצמה את החיישנים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 452
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה שדחף את פריחת שוק מצלמות ה-DSLR לחובבים, היא הפנטזיה שהנה אני קונה מצלמה "מקצועית" ויש לי תמונות נהדרות. זה לא קרה, כי למי יש כוח להסחב עם זה, כי התמונות הרבה פעמים לא מי יודע כמה, ולרכישות הללו לרב לא היה המשך. רפלקס עם קיט יש מלא בלוחות.

סוג אחר של רוכשים היו הגאג'דפילים. הם עברו לצעצועים אחרים.

וכמובן יש העניין שהשיפור באיכות התוצר די נעצרה, והפכה מינורית עד לא חשובה. כאילו, זה די מצחיק שכולם מחפשים חיישן עם טווח דינמי מעולה, ובסוף מקצצים את ההיסטוגרמה, כי 'לוק של פילם' זה העניין...

ויש גם מלא חובבים, ברמה רצינית יותר או פחות, שמפיקים אחלה תמונות, וזה די תענוג למצוא אותם בפליקר או אינסטגרם או כל מקום אחר. יש היום מלא מצלמות מעולות לרכישה, עדשות נהדרות במחירים לא רעים, וגישה לידע והדרכות, כמה שרק תרצה. לא עובר שבוע שאני לא לומד בו משהו חדש בצילום או ב-LR או באומנות...

זה זמן מצויין להיות צלם.

חובב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy85 לגבי חורף כפפות וכפתורים, אני מעדיף לצלם בלי כפפות גם בחורף, אני עדין חושב לעבור לסוני או לחזור לקנון, אני אוהב את הפוג'י שלי אבל אני מרגיש שפוג'י עדין לא בדיוק שם מבחינת איכות (איכות הרכבה על הפנים, מספר פעמים כפתורים שנתקעים או נופלים), מצד שני העדשות מעולות ועוברות התעללות ומתפקדות כמו חדשות.

והארגונומיה לא משחקת אצלך תפקיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי יותר מתסכל כאשר אני רוצה לצלם ויש תקלה כזאת או אחרת, ארגונומיקה גם משחקת תפקיד, אבל עד עכשיו לא היה לי בעיה בכל המצלמות אשר היו לי, הארגונומיקה לא זאת שגרמה לי לפספס צילום :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהזמן עובר אני יותר ויותר נהנה M43 שלי.

המודולריות של הפלטפורמה הזאת מדהימה. אם אני רוצה איכות פצצה וטווח זום אדיר אני מרכיב את ה-12-100 שלי (24-200). אם אני רוצה משהו סופר קליל וקומפקטי אני מרכיב עדשת פריים 25MM ומכניס את המצלמה לכיס של מכנס דגמ"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין מה הוא רוצה בסרטון הראשון בסעיף 4.

צילום כאומנות, או צילום שיש לו גם אספקט אומנותי, מעבר לתיעודי,לא דוחף קנייה של מצלמות. כמו שהוא אמר בהתחלה, בשביל להיות אמן לא צריך מצלמה מתקדמת או עדשה מעולה. הפיצ'ר הכי מאגניב במצלמה הכי חדשה הוא מוגבל יחסית למה שאפשר לעשות לאימאג' במחשב,אם כבר מנתקים את הצילום מהאספקט של תיעוד המציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שפות"ש כבר בחר מצלמה, אפשר לנצל"ש?

מחפש מירורלס איפושהו בתחום של ה high entry level, דברים בסגנון הסוני a6000.

דרישות: מירורלס, משקל נמוך, עינית, מצב ידני הגון, WIFI. (לא מעניין או חשוב- וידאו ב 4K, פיצ'יפקעסים, מסכי מגע)

ראיתי את הסוני שמוזכרת פה, הפנסוניק GX85, GH55 וקאנון EOS M50. מוזמנים כמובן להציע עוד אופציות שעולות על הדרישות

אשמח להמלצות שיעזרו לי ליצור רשימה שאוכל לצמצם ולבחור ממנה. כבר מסרו לי שאין טעם לחפש מעבר לאותה a6000, האם היא עד כדי כך מוצלחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב שלך כולל עדשה? מה אתה אוהב לצלם?

A6000 מאוד מיושנת וכבר אינה מיוצרת, אך עדיין יש אותה במלאי.

במקומה יש את ה-A6100 שכוללת מערכת AF עדיפה משמעותית (Auto Focus) ולכן עדיף להשקיע בה.

מסך מגע מאוד חשוב ומשפר משמעותית את חווית השימוש במצלמה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תירכש יד"ש וכנראה בחו"ל (ככה שהתקציב שאני מציין טוב גם להצעות מאיביי), מכוון לסביבות ה 1400-1500 כולל עדשת קיט

ה A6100 יקרה ממש משמעותית, בעיקר כי אין היצע יד"ש שכן זה דגם חדש מאוד.

אני לא ממש רואה יתרון במסך מגע בשבילי, כפתורים והיידה. אם יש מגע בנוסף לכפתורים- מה טוב. אם זה על חשבון- לא תודה.

מה מצלם- צילומי נוף לא מסובכים בטיולים, קצת בניינים, אובייקטים למיניהם בתוך הבית, קצת מטוסים פה ושם (תתווסף בהמשך עדשת זום לצורך זה ואחרים), צילומי חשיפה ארוכה עם טלסקופ.

אתאר את זה ככה: אם החיישן של סמארטפון לא היה בגודל אפון, מוגבל באפשרויות חשיפה, ולא מאפשר זום נורמלי, כנראה שהייתי מסתפק במצלמת טלפון.

עד היום הסתדרתי נפלא עם ניקון D3200 למרות שהיא עוד יותר מיושנת, עם עדשות 18-55 ו 55-200

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם את מסתדר עם הניקון למה לקנות משהו אחר?

שוק ה-DSLR יד שנייה רווי ויש הרבה מציאות.

אם אתה רוצה משהו יותר קל, למצלמות של פאנסוניק ואולימפוס יש יתרון בעדשות טלה, בגלל החיישן, שהוא קטן יותר ויותר ריבועי, מה שמקטין את העדשות ומוזיל את ייצורן

גם הקרופ פקטור הוא X2

זו המערכת למי שרוצה מקסימום טלה במינימום משקל ועלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק רציתי להמליץ על ניקון D3400-3500, אבל אני רואה שאתה כבר משתמש באחת אז אין טעם.

אם אתה רוצה להוריד בגודל/משקל אולי יש מקום לעבור למירורלס.

ב-M43 יש היצע אדיר של עדשות איכותיות.

תבדוק אם אצל סוני יש את העדשות שאתה מחפש כי בשורה התחתונה זה מה שעושה את רוב ההבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכתבתי "מסתדר" התכוונתי לתוצאות שהייתי מעוניין בהן, ולתפעול. רוצה מאוד להוריד בגודל/משקל, מ 2 סיבות-

1- הפסקתי לקחת את הניקון לטיולים מחוץ לעיר. אני רוצה את המצלמה בזמינות טובה שאני מטייל. מקטעים ארוכים עם רצועה על הצוואר. הגודל והמשקל של הניקון הפריעו ממש.

2- DSLR על פוקוסר של טלסקופ... לא אידיאלי בלשון המעטה. כל גרם שיורד הוא יתרון, והעובדה שיש למצלמות שהצגתי פה מסך ניתן להטיה וכדומה- זה יתרון ענק.

אשאל את הדבר הבא- האם למעשה יש סיבה לא לקחת מירורלס? התקציב מאפשר מספר דגמים, התקציב לעדשה נוספת הוא בנפרד- לא כלול במה שכתבתי פה

falou- השימוש ב tele הוא מועט יחסית, כמו שכתבתי, את הרוב המוחלט של השימוש עשיתי בטווח של 18-55

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין היום שום סיבה לא לקחת מירורלס.

אם אתה מחפש קומפקטיות וורסטליות במחיר טוב חפש Olympus EM10 Mark III ביד 2 + עדשה 14-42

https://www.getolympus.com/us/en/m-zuiko-ed-14-42mm-f3-5-5-6-ez.html

מצלמה

https://www.amazon.com/dp/B0751B835N?tag=dpr-articles-atf-minibbx-20&linkCode=ogv&th=1

לדעתי אפילו חדשה בניילונים נכנסת לתקציב שלך כולל עדשה.

אחלה מצלמה לכסף.

בשביל עדשת טלה תוכל לקנות את זאת:

https://www.amazon.com/Olympus-40-150mm-F4-0-5-6-Panasonic-Cameras/dp/B005KJH8WO/ref=pd_bxgy_2/139-5508353-

6472016?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B005KJH8WO&pd_rd_r=2c34cbe7-483b-4c19-87dd-6e1dc22fc843&pd_rd_w=cqd6N&pd_rd_wg=X5S0i&pf_rd_p=fd08095f-55ff-4a15-9b49-4a1a719225a9&pf_rd_r=CS16JKDS6SPB7G735Z4T&psc=1&refRID=CS16JKDS6SPB7G735Z4T

שים לב מדובר בקרופ של X2 כלומר כל אורכי שדה תכפול פי 2.

העדשה הזאת היא 80-300 במונחי FF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...