Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עם טסט וביטוחים חונה מספר חודשים ללא תזוזה, יש בעיה מבחינת העירייה?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעוד כחודש אני יוצא לטיול/מסע של כמה חודשים , יש ברשותי רכב אספנות במצב נסיעה תקין עם טסט וביטוחים בתוקף הבעיה שחוץ ממני אף אחד לא נוהג בו, הוא חונה לרוב ברחוב ציבורי ליד הבניין שבו אני מתגורר, עכשיו השאלה האם זה מהווה בעיה מבחינת העירייה כמו רכב ללא טסט(״גרוטאה״)?

נניח ואני אכסה אותו במשך התקופה איך העירייה/הפקח יידע אם יש לו טסט בתוקף או לא?מה אתם ממליצים לי לעשות במקרה כזה?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עבר של חבר, בהשקעה קטנה של כמה מאות שקלים מחנים בחניון , מכוסה. הרכב של חבר כבר חונה כך 4 חודשים. לצערי לא יודע כמה שילם לחניון.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שתחזור לרכב לא מכוסה, מטונף, אולי עם סימני ונדליזם שמודבקות עליו מדבקות "קונה לפירוק" ואולי מדבקה עם הוראת פינוי של העיריה.

מבחינת החוק רכב נטוש זהו רכב ללא טסט שהושאר במקום מעל 60 יום. מכיוון שהרכב שלך עם טסט בתוקף העיריה עלולה לפנות אותו בטענה למפגע סביבתי או משהו בסגנון.

ממליץ לברר מול העירייה+למצוא חבר/קרוב משפחה שיגיע להזיז ולנקות מעט את הרכב מעת לעת, או לחלופין למצוא חניון מסודר שיסכים לאחסן את הרכב תמורת תשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך העיריה שלך,

אם אתה אוהב את הרכב אספנות שלך תשמור אותו בחניון מקורה רחוק מעיני אנשים.

בין אם אתה בארץ ובין אם אתה בחו"ל.

פגעי מזג האויר (גם שמש) ואנשים הורסים מכוניות.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחנה אותו בחניון המקורה בנתב"ג...

אולי תרשום מאיפה אתה .. יוכלו לעזור לך.

ואל תכניס אותו סתם לחניון מקורה מבלי לברר, יש מקומות שלא מאפשרים חנייה לטווח רחוק,

מצד שני יש מקומות שלא מעניין אותם.. ואפשר להשאיר שם את האוטו כמה שרוצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שתמורת תשלום לבעל החניון.

לא המלצתי על פלישה לשטח פרטי.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הצלחתי שנתיים להחזיק BMW קשישה ללא טסט וללא ביטוח ליד הבית. שמתי פתק עליה:

"שכנים יקרים ניתן לחסום את הרכב"

והיו חונים ליידו, עליו, נצמדים והכל היה בסדר.

העברתי אותו למקום סגור רק בגלל שעבר הזמן של הטיימניג ופחדתי שאתניע אותו אם אצטרך בגלל העיריה יהיה מפגש בוכנה והמנוע ילך לו.

אם זה הקמארו שבתמונה, לא הייתי מחנה אותה דקה ברחוב.

כמה תעלה חנייה חודשית בנתב"ג?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן זה "כמה חודשים?"

כי אתה יכול פשוט לבקש מ אבא-אמא-אח-אחות להניע את הרכב פעם בשבוע ולעשות סיבוב קטן כדי להזיז את הגלגלים ושהצמיגים לא יעמוד במקום יותר מידי, זה גם לא טוב.

זאת דעתי, אני לא עובד להשאיר את הרכב שלי סתם ככה בחניון לתקופה ארוכה, כי אתה לא באמת יודע אם שומרים עליו :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש טסט וביטוח אוכל לשמור על הרכב אצלי בחניה (לא מקורה) ללא תמורה כולל הנעה.

אני ממודיעין

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חוק עזר מקומי שמגביל את כמות הזמן בו ניתן לחנות ברחוב. ניראה לי ל15יום.

לך זה אומר שאם אחד השכנים יתלונן לעיריה על רכב "עזוב" אז כניראה יגרור אותו יחד עם תופסת של דוח.

לדעתי אם אין השגחה אז לחפש פתרון אצל חברים או שכנים עם חניה פנויה שמוכנים לתת לך לחנות שם בתשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד סיבה לא לחנות ברחוב זמן ממושך כשאתה רחוק מהרכב היא שיכול להיות שיעשו עבודות בכביש בו אתה חונה. אתה כמובן לא תראה את שלטי האזהרה ואז סביר שיגררו את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה אתה בארץ?

אני מרחובות, אם אתה מהאזור אני יכול להחנות אותו אצלי, ללא תמורה כמובן, אין לי בעיה להניע לך אותו כל כמה ימים.

אני גר ברחוב שקט, ללא מוצא, עם מגרש אספלט גדול לחניה.

אגב - כל עירייה וחוקי העזר שלה, זאת ועוד שיש עיריות שלא אוכפות את חוקי העזר בנושא הזה.

לדוגמא ברחובות: אם הרכב נראה נורמלי, לא מלוכלך ברמה חריגה או עם גלגלים מפונצרים, כל עוד יש טסט וביטוח תעמוד גם שנה ברחוב.

אבל אם הרכב ייראה כמו מפגע, תוך 72 שעות תקבל דרישה להזיזו, עם ביטוח או בלי ביטוח, גם אם זה רכב 2016.

שכן שלי קיבל התראה לפינוי סיאט איביזה 2016 כי עמדה ברחוב עם 2 צמיגים מפונצרים כשבוע, כל הטענות בעולם על טסט וביטוח לא עזרו לו, אמרו לו להזיז את הרכב או לתקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לך להשקיע ולשים אותו בחניון מקורה ומסודר אם אתה דואג לו כי יכול להיות שאיזה שכן ממורמר יתעצבן ויתקשר לעייריה ויתלונן על זה שהרכב שלך תופס את החנייה אני לא יודע להגיד לך אם הם יכולים לגרור או לא אבל לא שווה לקחת את הסיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק אסור לרכב להיות במקום אחד ללא תזוזה במשך פרק זמן העולה על 60. לאחר הזמן הזה, העירייה תשים מדבקה על הרכב ותשלח לך מכתבה בדואר רשום ובו הוא תודיע שיש לך 14 יום להזיז את הרכב. לאחר הזמן הזה היא תגרור את הרכב לאתר שלה ותחייב אותך דמי אחסנה. אם יש לך מישהו שיזיז את הרכב מדי שבועיים נגד העירייה לא יכולה לעשות לך כלום מבחינה חוקית. להזיז את הרכב קדימה או אחורה כמה מטרים לא נחשב.

העירייה מחוברת למסוף של משרד תחבורה ויודעת בדיוק מתי נגמר לרכב טסט לפי מספר הרישוי.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...