Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה הנחה הגיונית לקניית רכב חדש מתצוגה

raoulk
שימו לב! השרשור הזה בן 1769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני הייתי מוותר על ההנחה הסמלית הזאת ומזמין רכב חדש. עבור איזה הנחה הייתי מוכן לקנות רכב מתצוגה? לא באמת יודע. כנראה בסביבות 5,000.

לגבי העברת ההנחה לקונה ממני - זה תלוי בעיקר בשאלה מתי הייתי מוכר את הרכב ובאיזה מצב הוא היה אז.

אם לדוגמא הייתי מוכר את הרכב חודש אחרי שקניתי אותו, הרי סביר שהבלאי שלו (לא של המנוע אלא של הדלתות והריפוד וכו') גבוה משל רכב אחר בן חודש ולכן הייתי מבקש פחות כסף ("מעביר את ההנחה"), אם אחרי עשר שנים, אין כבר הבדל משמעותי בבלאי ואין צורך להתחשב בהנחה שקיבלתי.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בניגוד למה שנהוג לחשוב .. יש מבצעים מידי פעם גם בטויוטה.

לרוב המבצעים הם של 5000 ש"ח הנחה וזה על רכבים חדשים לחלוטין.

הם עושים את המבצעים בלי קשר ללוח השנה.. זה כנראה קשור לעודפי ייצור בטורקיה ולזה שישראל נמצאת במרחק יריקה

מהמחסנים של המפעלים.

אז אם אתה ממש רוצה תחכה למבצע הבא ותקבל 5,000 ש"ח הנחה.

וגבי האם צריך להעביר את ההנחה הזאת ליד הבאה... אפשר להתווכח על זה עד מחר..

אבל בסופו של דבר מחיר הסגירה במכירת רכב יד 2 נקבע לפי היצע וביקוש בשוק ולא באמת בהנחה כזאת או אחרת שקונה יד 1 קיבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שנמכר במבצעים, אין כמעט סיכוי למכור במחירון מלא בלי לשקלל את מחיר המבצע.

כי אחרת מתקבל מצב לא הגיוני, מחיר מחירון של רכב אחרי שנה על הכביש יוצא יותר גבוה ממה ששולם עליו במבצע כשהיה חדש.

מי שעושה שיעורי בית ובודק יותר לעמק יגלה את זה בקלות ולא ישלם 70 אלף שקל לרכב משומש שנרכש חדש ב 68 כאשר מחיר מחירון רשמי היה נגיד 80.

לגופו של עניין, השאלה פשוטה:

האם רכב מתצוגה שווה פחות מרכב לא מתצוגה?

אם כן שווה פחות, למה הוא שווה פחות רק ליד הראשונה ולא לשניה-שלישית?

אם לא שווה פחות, למה בכלל נהוג לתת הנחה על רכב כזה?

היד הראשונה (מה שנהוג לכנות כיום כ "יד 00") קונה רכב חדש "מהניילונים" ואם הרכב שימש תקופה לתצוגה (השתמשו במצבר, אולי התניעו את הרכב בלי לצבור ק"מ יותר מרכב שהוא באמת חדש) אז הרכב שווה פחות ליד הראשונה.

קונה הרכב המשומש לא מצפה לרכב מהניילונים, וידוע לו שיכול להיות שנשפך קפה ברכב (במקרה הטוב) או חלילה עישנו ברכב. וגם פחות אכפת לו מה היה מצב המצבר לפני שלוש שנים.

אני לא חושב שיש חובה חוקית למוכר פרטי לגלות כזה פרט, בפרט אם לא שואלים אותו (אפשר להיות הגון ולגלות את זה).

אני גם לא חושב שיש תקדימים שמורידים את המחירון של רכב כזה (במקרה של גניבה/אובדן מוחלט מול חברת הביטוח).

בכל מקרה "מתצוגה" דבר ידוע שמוריד את הערך, אם זה מוצר חשמל או אם זה רכב. לדעתי האישית 1000 ש"ח לא מספיק הנחה. מצד שני גם לא הייתי קונה רכב חדש "מהניילונים" כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי דווקא אצל היד השניה ישבר מנגנון כיוון גובה כסא, מנגנון שנדיר שמשתמשים בו אבל ברכב תצוגה שיחקו בו 10 פעמים ביום...

הנקודה שיש ברכב בלאי סטטי קטן, שאין ברכב שלא היה בתצוגה. וזה ממשיך איתו לכל הידיים הבאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בזמינות של הרכב והלהיטות של היבואן למכור.

אם זה רכב שאין הרבה ממנו בארץ והמלאי חוסל תקבל הנחה מאוד קטנה. אם זה רכב שיש ממנו בשפע ואתה יכול להזמין חדש בלי בעיה - סביר שתקבל הנחה גדולה יותר.

לדעתי אם זה לא רכב עם המון ביקוש (נניח קורולה החדשה או קיה ספורטא'ג) לא כל כך הרבה אנשים יכנסו למשש אותו ולפתוח את התאים.

באופן ספציפי קניתי לא מזמן רכב מתצוגה, 3 פעמים הייתי בסוכנות (אחת עם האישה, אחת לבד ואז הזמנה). בשעות שהותי בסוכנות נכנס עוד אדם אחד לראות את הרכב... אז אם אנחנו מדברים על רכב שעמד בצל ומזגן כמה חודשים (אני יודע מתי שלי יוצר ומתי הגיע לנמל), לעומת רכב שעמד 8-10 בנמל באילת - לא בטוח שהעסקה של התצוגה כל כך גרועה.

ובכל מקרה, אחרי שבוע שהילדים באוטו אתה שוכח שהרכב היה אי פעם חדש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי דווקא אצל היד השניה ישבר מנגנון כיוון גובה כסא, מנגנון שנדיר שמשתמשים בו אבל ברכב תצוגה שיחקו בו 10 פעמים ביום...

הנקודה שיש ברכב בלאי סטטי קטן, שאין ברכב שלא היה בתצוגה. וזה ממשיך איתו לכל הידיים הבאות.

לכל הידיים הבאות? נו באמת....

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי בסוכנות שוב עם אישתי ושמנו מקדמה כדי לשמור את הרכב, נוכל לבטל ולקבל חזרה תוך 14 ימים.

הסוכן טען שהרכב נמצא בתצוגה קצת מעל חודשיים... זה כלום - אבל קשה לי להאמין שזה היה לכל כך קצת זמן.

עברתי בחפוז על הרכב והוא נראה נקי .

ניסינו להוריד עוד במחיר אבל הוא לא הסכים בשום פנים ואופן. הוא כן הציע להוסיף קודן + מרימי שמשות כמתנה.

אני אתן לזה יומיים מחשבה ומחקר ונקבל החלטה סופית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הידיים הבאות? נו באמת....

טוב, נו...לא לכל הידיים הבאות. רק ליד שניה-שלישית אם המכירה נעשית תוך זמן לא ארוך.

יד שישית אחרי 15 שנה זה כמובן לא משנה כבר.

אגב אני יכול להסכים שרכב שעמד 11 חודשים בעולם ממוזג עדיף על רכב שעמד 11 חודשים בנמל במגרש פתוח.

אבל 11 חודשים בנמל זה מצב נקודתי, בואו נשווה למצב אחר, רכב שירד מהאוניה ומיד נמסר ללקוח. פה ברור מה עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני כבר אחרי שנה ההנחה הזו לא צריכה להתגלגל הלאה.

מי ישמע מה קורה באולמות תצוגה.... כולה כמה אנשים יושבים שם ומשחקים במתגים.

שווה הנחה לרוכש הראשון. מעבר לזה לא רלוונטי למעט מקרי קיצון של מכירה מהירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מספר כלום. מי שקונה רכב בהנחה של חבר מספר? הבחור שקיבל דלק לשנה מטיוטה אמר משהו? אני יעדיף לקנות רכב שישב באולם תצוגה חצי שנה במזגן מרכב שישב בשמש בנמל אילת חצי שנה, אני יעדיף רכב שישב באולם תצוגה ונהג בו נהג אחד מרכב אחר ששימש משפחה עם ילדים.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שקנה בהנחה של חבר, מי שקיבל תווי דלק, מי שזכה במפעל הפיס וכו', לא צריך לספר לקונה שום דבר, כי המוצר (הרכב) בכל המקרים האלו חדש לגמרי.

מבצעים ותמריצים שניתנו לקונה הראשון ניתנו בשביל לגרום לו לקנות וזה לא עיניינו של קונה יד 2 והאלה.

במקרה של רכב מתצוגה, המוצר לא בדיוק זהה. לרכב שהיה בתצוגה נגרם בלאי, קטן ואולי לא משמעותי, אפשר להתווכח על זה.

יש איזשהו בלאי וזה לא רכב חדש לחלוטין, בגלל זה בדיוק הוא נמכר בהנחה.

את זה לדעתי צריך לאמור לקונה יד 2 ולמכרו לו באותו אחוז הנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסכים שלא להסכים, ליבואן יש 10 אחוז פחת שהוא לא חייב לדווח לך בתור לקוח, ועל אותו מטבע, אם ברכב בן שנה, ילד ישב מאחור, ושפך את המיץ שלו על בספסל מאחורה, אתה כמובן ניקית את הרכב, לא נשאר זכר למיץ ענבים, עדיין בגילוי נאות אתה תדווח שנשפך מיץ לפני 3 חודשים? נו די

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי, ואתה צודק בקשר ל 3.5 אחוז, אבל זה הזכיר לי סיפור שהיה לי לפני עשרים שנה, עבדתי אצל יבואן במסירת רכב חדש, בקצה המגרש מתחת לסככה, היו עומדים רכבים מפורקים, שהיו לוקחים מהם חלקים לרכבים שהגיעו עם פגיעות מהאוניה, או רכבים חדשים שעשו תאונה, הקיצר עמדה שם מכונית, בלי דלתות ובלי כסאות, מלאה אבק, יום אחד, אני רואה שעובדים עליה ומרכיבים אותה, אחרי יומיים משפחה מגיעה לקבל את האוטו החדש שלהם, אמרו לי מראש בתור זה ששיחרר את הרכב ללקוח, לא לספר כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1769 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...