Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראוטר בחדר שינה- מסוכן?

cfir71
שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין לי קליטת WIFI בחדר שינה. הסלון, שבו נמצא הראוטר הראשי, מרוחק מעט. אז התקנתי ראוטר נוסף בחדר על הרשת בבית.

כשאני נמצא בחדר במהלך היום אני פשוט עובר לרשת אלחוטית אחרת.

האם לכבות אותה בלילה בזמן השינה? כמה זה באמת מסוכן אם בכלל. (מבחינת קרינה וכו).

תודה

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ על זה גוגל , בעקרון יש סיכון, אבל הקרינה של ראוטר היא נמוכה משל טלפון, ככה שאם הטלפון נמצא לידך עדיף קודם כל להרחיק אותו. ואם הוא בחדר שינה - זה תלוי מרחק, תמדוד כמה מטרים מהראש שלך הוא נמצא כשאתה במיטה. בכל מקרה לא צריך להזיז.

קריאה נוספת https://www.quora.com/Is-it-safe-to-put-a-Wi-Fi-modem-in-your-bedroom

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסופק אם למצא תשובה מוסמכת לשאלה הזו.

אם תבדוק בתדר 50 הרץ סביר שתמצא שדות יותר חזקים שנובעים מקוי החשמל שמספקים את מנורת הלילה שלך.

אישית אני מאלה שאינם חוששים מקרינה לא ייננת כיון שאני לא מכיר מנגנון של השפעה קלינית משמעותית, אבל גם הגישה שלי חסרת בסיס מחקרי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון להיום אין עדויות לנזק מקרינה בלתי מייננת בעוצמות המדוברות.

כל התקן וייפיי משדר בעוצמה של 500 מיליוואט, שזה רבע מעוצמת השידור של מכשיר סלולארי. לכן למי שפרנואיד עדיף לישון מחובק עם ראוטר מאשר עם פלאפון.

מעבר לעוצמה, נתון חשוב הוא זמן השידור. אם איש לא מוריד בבית קבצים בלילות, זמני השידור יהיו קטנים עד כדי גיכוך ולדעתי אין מה לחשוש מזה כלל.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד "קרינה" סתם זה חסר משמעות. גם הגוף שלך מפיק קרינה.

חפש פוסטים קודמים שלית יש שם גם הפניות למקורות רציניים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה פחות מסוכן משכן מובטל שיש לו מקדחת פטישון.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התקן וייפיי משדר בעוצמה של 500 מיליוואט, שזה רבע מעוצמת השידור של מכשיר סלולארי. לכן למי שפרנואיד עדיף לישון מחובק עם ראוטר מאשר עם פלאפון.

מעבר לעוצמה, נתון חשוב הוא זמן השידור. אם איש לא מוריד בבית קבצים בלילות, זמני השידור יהיו קטנים עד כדי גיכוך ולדעתי אין מה לחשוש מזה כלל.

יגאל, נדמה לי שההספק שאתה מצט הוא לדור הראשון (האנלוגי, אאל"ט הספק עד 3 ואט). בדורות המתקדמים מדובר בהספקים של 300-600 מיליואט.

אני מסכים אתך שאין הוכחות חותכות לנזק מקרינה לא מיננת, וגם אני נוהג בהתאם, אבל מדי פעם צצים כל מיני מחקרים עם תוצאות מחשידות, חלקם בעייתיים מאד מבחינת המתודולוגיה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להוסיף עוד דבר. למחקרים עם תוצאות ,"חיוביות" נטיה להתפרסם יותר מאשר למחקרים עם תוצרות "שליליות". זה נקרא publication bias, שבגללו אנחנו נחשפים יותר למחקרים המראים חשד לנזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקן בארץ הינו 100 מיליוואט

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, נדמה לי שההספק שאתה מצט הוא לדור הראשון (האנלוגי, אאל"ט הספק עד 3 ואט). בדורות המתקדמים מדובר בהספקים של 300-600 מיליואט.

לא מכיר את התקן עבור השידור האנלוגי..

תקן דור 2 (GSM) עד דור 3 כולל, הגבילו את השידור ל33dbm כלומר 2 וואט.

אולי בדור הרביעי, עם המעבר לאיפנון OFDM הורידו גם את הספק השידור, לא בדקתי..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התקן הבריטי התקן לדור 3 הוא 21-24dBm, כלומר 125-250 מיליואט. כיון שהבריטים אינם חיים בחלל ריק אני מניח שלפחות בתקנים האירופיים (שלפיהם פועלות המערכות גם בישראל) הערכים זהים או דומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משתנה ממדינה למדינה אפילו אם מדובר באותו דגם של מכשיר.

לגבי מכשירים סלולארים לא בדקתי, אבל אפשר לרפרף בדפדפת של משרד התקשורת (למי שיש כח לזה - לחפש באלפי עמודים התייחסות לעוצמת שידור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכשירים אותם מכשירים, ועומדים באותם תקנים. לא מייצרים דגם מיוחד לישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא דגם מיוחד זו גרסת חומרה של הרדיו.

וזה כן משתנה ממדינה למדינה בהתאם לתקנים וההגבלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...